Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DArchAngel


DArchAngel
tag

"A fiam, megölték a fiamat..."
ismeretlen Bp.-i lakos

"Sajnálattal közöljük, hogy férje, *****************, szolgálatteljesítés közben elhunyt."
Vörös Hadsereg

Szerintem úgy illik, hogy tisztelegjünk a töténelem névtelen, meg nem énekelt szereplői előtt, akiket pusztán a sors kegyetlen fintora tett az események résztvevőivé és szenvedőivé.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#2) moma


moma
őstag

ez most mi? :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#3) 7 válasza moma (#2) üzenetére


7
addikt

Az október 23-án megesett forradalom eszméjéhez, történéseihez illő idézetek. :P

(#4) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Október 23-dikával csak ott kezdődik nálam a baj, hogy akkor is a szélsőjobbos csűrhe miatt kezdődött meg a vérengzés és nem azok miatt akik a valódi eszmét és jövőt megálmodták volna :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#5) rollins válasza Kareszovics (#4) üzenetére


rollins
őstag

az akkor is -on, 1956 -ot érted? Ha igen: Tévedsz. Nem kicsit. Nagyon. Mégis, szerinted kik lőttek, lövettek akkor a tömegbe a parlament előtt? Mosonmagyaróvári sortűzről hallotál -e?

[ Szerkesztve ]

(#7) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Érdekes ez az írás, idézeteket állít sorba '56 aprópójából. Igaz az idézeteknek nem sok közük van az 1956-os forradalomhoz, de rendben így is lehet érteni, aktuálissá lehet tenni az akkori eseményekre.

Viszont a napi politikát, a jelenidőt kérem továbbra is mellőzni a Logoutról, mert az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat szó nélkül törlöm. (Ahogy az előzőt is.)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#8) Kareszovics válasza rollins (#5) üzenetére


Kareszovics
addikt

Így van, 1956-ot értem. És tudom nagyon jól, hogy az akkori erő sortüzekkel érvényesítette erejét. De hidd el nekem, hogy abban a parlament előtti tömegben is meg volt a "beszivárgás" (ugyan úgy mint a tavalyi FIDESZ nagygyűlésen --> bocsi Racecam, tudom, nincs napi politika); akik a békés megoldást akarókat is veszélybe sodorta.

Nagyanyám megélte azt a korszakot, jóízűeket tudna mesélni...

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#9) Kareszovics válasza Racecam (#7) üzenetére


Kareszovics
addikt

"Igaz az idézeteknek nem sok közük van az 1956-os forradalomhoz"

:C :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#10) bmx powa válasza rollins (#5) üzenetére


bmx powa
tag

Én őszintén szólva nem hallottam még a mosonmagyaróvári (kisbetű mert i a végén, nem? ) sortűzről, de kíváncsi lennék a történetre, megköszönném ha elmondanád. Előre is köszi!

"hát, EZT a verziót kihagynám, nem mintha utálnám Jókerpapát, csak Ő nekem már, khmm, nem elég filigrán, túl férfi és semennyire sem bari... "By Bolondember

(#11) erdoke válasza bmx powa (#10) üzenetére


erdoke
titán

Mondatkezdéskor ettől függetlenül nagybetű. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#12) venember83 válasza bmx powa (#10) üzenetére


venember83
nagyúr

Igen, de rollins mondat elejen hasznalta, ugy meg nyilvanvaloan nagybetu.

Szep idezetek, de nem haboru fogja bevegezni az Arany Janos soraiban fellelheto jovokepet. Ertse mindenki ahogy tudja, kepessegei szerint, bovebben nem megyek bele.

mod: shoot, erdoke megelozott, pedig o sem tunik fiatalabbnak :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Az idézetek jók.
A mai időszakra viszont nem igazak, nem passzolnak az idézetek szvsz. :(

- http://pazsitz.hu -

(#14) kicsitomi88 válasza venember83 (#12) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Determinalva van, ertem mire gondolsz.

Annyire felesleges ez a topik, hogy...
Legalabbis így ebben a formában

90 87.5 87.8 87.5

(#15) raszputyin válasza Racecam (#7) üzenetére


raszputyin
senior tag

Ha lehetséges, ne vegyítsd egy hozzászólásban a moderátori hatalmat fitogtató megnyilvánulásokat és egy olyan negatív jellegű, politikától függetlenül is kultúraellenes kinyilatkoztatást, amit látva szomorúan csóválom a fejemet. Szerintem joggal várhatják el a fórumozók, hogy a magas lóról leszállva inkább érvekre támaszkodva fejtsd ki az álláspontodat, vagy visszavonulót fújj.

Meggyőződésem, hogy pl. Ady (aki mellesleg kőkemény, következetes baloldali) vitriolos cikkecskét írna, ha tudná szegény, hogy egyesek tiltják az "aktualizálását" (a megértését...), mert neki "semmi köze hozzá". Úgy látom, hogy a "nem aktuális, ha szép mese is"-típusú hozzáállás gyakran a könyvégetés prelűdje volt a múltban is, más vidékeken is. Túl szétszórt már a magyar (nyelvű) kultúra ahhoz, hogy írni-olvasni tudó emberek ilyen csúnyán leszólják.

(#16) venember83 válasza raszputyin (#15) üzenetére


venember83
nagyúr

Adyt azert ne konyveld el annyira baloldalinak, voltak neki kemeny jobboldali megnyilvanulsai is, mert elore latta a magyar nemzet vesztet ha utobbi nem tart ossze, meg is tortent.

Racecam pedig csak siman a politikat akarja mellozni a logoutrol, eleg ami a poltopikban van, velemenyt pedig csak mondhat a logout "foszerkesztoje", nem?

[ Szerkesztve ]

(#17) WN31RD válasza raszputyin (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Ez nem valamiféle hatalom fitogtatása, hanem egyszerűen annak a közösen kialakított irányelvnek a megjelenése, hogy az aktuálpolitika a portálon belül lehetőleg a PH!olitika topicra korlátozódjon. Ez nem kívánságműsor, éppen ezért érvelni mellette nem igazán lehet, legfeljebb megmagyarázni. A "mi számít aktuálpolitikának" kérdés is értelemszerűen az előbbi kategóriába tartozik.
(Abban nem vagyok biztos, hogy az érvelést erre értetted-e.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#18) raszputyin válasza PazsitZ (#13) üzenetére


raszputyin
senior tag

Szerintem egy pársoros lírai idézet esetén a Te felelősséged is, hogy milyen aktualitást olvasol ki belőle. Ez nem programkód.

Ha olyat, ami "nem passzol a mai időszakhoz", akkor elképzelhető, hogy öntudatlanul komolyan erőlködtél, hogy így legyen, nehogy meginogjon néhány saját meggyőződésed -- aktualitásokkal kapcsolatban.

Tapasztalatból beszélek, én rengeteget hazudok, hazudtam önmagamnak. A lényeg az, hogy vedd észre, ha baj van, küzdd le a büszkeséged, és felül tudd vizsgálni a saját ítéleted. Az ember rettentően hiú tud lenni saját maga előtt!

Egy lírai üzenet szerintem vagy igaz, vagy nem, nincs olyan, hogy "nem passzol". Sőt, ha nem igaz, akkor érzi az ember, hogy valami nem stimmel a vers "csengésével" -- ez a vers nagy előnye a prózával szemben, jó versben nem lehet hazudni! Cserébe mindenki kicsit máshogy hozza le a jelenbe azt a generikus igazság-magot, amit a líra tartalmaz.

(#19) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

1956. október 23.-án, egy demokratikus rendszert akart a nép,
hogy ne a Párt uralkodjon, szabad választásokat.
Most a választópolgárokat szeretnék sokan lecserélni

Azt is mutatja 56' példája, hogy a forradalomnak megvannak a veszélyei.
Ahol fát vágnak, hullik a forgács.
Ha a forradalom igazságos, akkor igazságos volt
1789-93;
1917;
1919;
Ezek a forradalmak szintén önkényuralom ellen lázadtak, de ezeket ma
nem éltetik annyira.Nekem még 56'-ot ellenforradalomnak tanították az
iskolában. Most ott tartunk már, hogy sokan a Horthy korszakot éltetik,
holott a sokat szidott Trianont eldöntő antanthatalmak juttatták őt a
kormányzói székbe.
Stromfeld Aurél nem volt kommunista, csak a magyar népért harcolt.
Maléter Pál és Nagy Imre viszont az volt, de ők is a hazáért áldozták fel
magukat, nem az ideológiai célokért.
1956 elsősorban mint szabadságharc forraszthatná egységbe a népet.
Nem segített akkor rajtunk a Nyugat sem. A kormányokra gondolok.
Az orosz hatalom 48'-ban cárként taposott ránk, 56'-ban pedig mint
kommunista és forradalmi kormány.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) raszputyin válasza WN31RD (#17) üzenetére


raszputyin
senior tag

Az érvelést természetesen az általános kultúrát leértékelő részre ("nincs köze hozzá") értettem, ahogy azt Te is látni fogod, ha ismét elolvasod a hozzászólásom.
A moderálást pedig lehetne kicsit udvariasabban, legfőképp pedig nem egy csomagban egy vitatható kinyilatkoztatással. Ami miatt ezt szóvá tettem, az természetesen az, hogy a közölt véleménynek aktuális összefüggése is van, így Racecam egyazon hozzászólásban dózerolt el egy nem ide valót, és termelt egy olyat, amivel lényegében ugyanúgy sérti a máról másként gondolkodókat. Már az sokat fejlesztene a hangon, ha a kettő külön hozzászólásban jelent volna meg.
Alapvetően bajom van azzal, hogy valahányszor vitába szállok egy moderátor személyes megnyilvánulásaival, az Alapelveket dörgölitek az orromba. Tessék egyénként vállalni, amit egyénként alkottatok! Talán világossá tettem, hogy nem a törlés jogosságát kérdőjeleztem meg.

(#21) raszputyin válasza philoxenia (#19) üzenetére


raszputyin
senior tag

A forradalomnak megvannak a veszélyei.
Ahol fát vágnak, hullik a forgács.

Ez nem tetszik. Emberekről beszélünk, nem forgácsról. Egy áldozat is sok, pláne egy ártatlan áldozat.
---
Nem vagyok benne biztos, hogy lehet arról beszélni, hogy mit "akart a nép" 1956-ban. Majdnem annyifélét akartak, ahányan voltak. Messze nem mindenki nyugati típusú demokráciára, szabad választásokra, vagy akár a Párt felszámolására gondolt.
De a szabadságban, az emberségben és a méltányosságban majdnem mindenki egyetértett (a következő évek lázas történelemhamisítása ellenére tudja jól a világ, hogy alig akadtak nyilasok a forradalom oldalán, annál több az ÁVH-nál). Épp ez a fajta tisztaság teszi '56-ot pirosbetűssé a világ legnagyobb forradalmainak sorában is!

(#22) philoxenia válasza raszputyin (#21) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Erről próbáltam írni, az erőszakos emberek mindig megtalálják
cselekvésük terét, ideológiát pedig gyorsabban váltanak mint
más alsóneműt.
A forradalomból nekem elég a máciusi tipusú, vagy ami 90-ben
történt. Erőszakmentesen kellene a politikai akaratot kinyilvánítani
mindig.
El tudom képzelni azt is, hogy a békés számonkérés eredményesebb lehet, mert
nehezebb elibújni előle és nem csinál túlkapásokat.
56'-ban nem volt a tömeg erőszakos, amíg bele nem lőttek.
A nyilasok pedig ugyanazok az emberek maradtak nyilasként is,
ÁVH-sként is.Nem az eszme vitte őket egyik táborba se. :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#23) WN31RD válasza raszputyin (#20) üzenetére


WN31RD
addikt

Szerintem ezt rettentően túlreagálod, és olyasmit magyarázol bele, ami finoman szólva egyáltalán nem magától értetődő (szubjektív véleménynek persze elmegy).

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) raszputyin válasza venember83 (#16) üzenetére


raszputyin
senior tag

Szerintem ez nem jelenti azt, hogy jobboldali lett volna. A magyarságot ugyanis nem valami kirekesztő jellegű, más nemzetek elleni összefogásra bíztatta, hanem a saját hülyesége ellenire. Sőt, a kezdet kezdetétől fogva kőkeményen bírált mindenféle korlátolt/kirekesztő magatartást, és próbálta terjeszteni a magyarral békében megférő európai identitást -- sajnos máig nem túl sok sikert aratva.
A határmódosításokat ő is tragédiaként értékelte, de nem tudok róla, hogy valaha is bíztatott volna erőszakos területi revízióra; a világháborút bizonyosan az első pillanattól az utolsóig ellenezte (ami a korhangulatot tekintve még literátus körökben is ritka tisztánlátásra vall).

(#25) dabadab válasza philoxenia (#19) üzenetére


dabadab
titán

"1956. október 23.-án, egy demokratikus rendszert akart a nép"

A "nep" nem akart semmit*. Egyes emberek akartak mindenfelet, osszesegeben leginkabb csak annyit lehet elmondani, hogy valami mast, mint ami akkor volt, de hogy mi legyen az a mas...
Nyilvan pl az ultra-konzervativ Mindszenty, a Rakosi kormany padlassopresugyi-miniszterekent debutalo Nagy Imre, a radikalis jobbos Pongratz Gergely (hogy csak a valamennyire vezetoi pozicioba kerulok kozul valogassak - de hat ott volt meg a tobbi par millio ember is) elkepzelesei eleg keves kozos pontot tartalmaztak.

*: az ilyen altalanosito kijelentesekkel kapcsolatban: olvasta meg vki Czako Gabortol a Sarkanymocsar urat?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) PazsitZ válasza raszputyin (#18) üzenetére


PazsitZ
addikt

Lehet a készülékemben van hiba, de
-mivel a cím nem említ évszámot, így úgy érzem nyugodtan vonhatok párhuzamot jelennel-múlttal is.
-a mába és a múltba helyezve, akkor sem úgyanúgy hat egy akármilyen idézet. Szerintem nem lehet mindent mindere ráhúzni, a dolgok sosem csak "feketék vagy fehérek"...

Köszi az aggódást erőlködni nem erőlködtem :) . Amúgy arra nem jöttem rá, miből gondolod, hogy én hazudok önmagamnak :( :F

- http://pazsitz.hu -

(#27) ollie válasza raszputyin (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt hiszem nem te fogod megmondani egy házigazdának, hogy ezen a portálon mit szabad és mit nem. ;)

***

(#28) Racecam válasza raszputyin (#20) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

"Az érvelést természetesen az általános kultúrát leértékelő részre ("nincs köze hozzá") értettem..."

Csak sajnálni tudom, ha annyira egyszerűen gondolkodsz, hogy azt hiszed a hozzászólásom kulturát leértékelő részt tartalmazott. :U

De valóban, igazad van, mindig, minden mai politikai és kevésbé politikai helyzetnek és annak az ellenkezőjének is megvan a régi nagyoktól ide vonatkozó idézet, csak ügyesen kell keresni. És persze sokszor meg is kell magyarázni, hogy mire gondolhatott a szerző.
De ez mindig is jól ment nekünk, hogy úgy értelmezzük a mondatokat, hogy minket igazoljanak.

A moderálásról szóló részben úgy látszik elkerülte a figyelmedet a "kérem" szócska a nagy dózerolásban, miközben "moderátori hatalmamat fitogtattam".

De azt természetesen elismerem, nagyon nem volt szerencsés, hogy a véleményem és a moderátori kérésem egy hozzászólásba került.
Ezért elnézést kérek mindenkitől!!

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#29) philoxenia válasza dabadab (#25) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A nép mindig jobban akar élni, mindenki, az egyes emberek.
Azonkívül nem akarták tovább tűrni a Párt diktatúráját.
Erre alkalmasnak tünt, a demokrácia növelése.
Ha formális logikából indulunk ki, nincs egységes népakarat soha,
sőt ez nem is lehetséges, nép mint olyan sem létezik igazán.
Ha olvasol az úgy lesz teljes, ha a másik oldal könyveit is elolvasod.
Berkesit ,Gaál Istvánt.
Mindszenthy és Pongrácz már életkoruk alapján sem hasonlíthatók
össze például.
Létezett viszont egy minimum amit mindenki akart, azt, hogy
beleszólhassanak az ország irányításába, a szovjetek pedig menjenek
ki. Még valószínűleg Kádár sem akart 23-án szovjet megszállást.

Általánosítani mindig lehet, a tűz és a víz például két őselem volt
valaha. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#30) raszputyin válasza ollie (#27) üzenetére


raszputyin
senior tag

Örülök, hogy ilyen tömören megfogalmaztad, hogy milyenfajta hozzáállással van a problémám :-)

(#31) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Demokráciát akar a nép a topicon! :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32) raszputyin válasza Racecam (#28) üzenetére


raszputyin
senior tag

mindig, minden mai politikai és kevésbé politikai helyzetnek és annak az ellenkezőjének is megvan a régi nagyoktól ide vonatkozó idézet
Pont ezzel van a problémám! Szerintem nem érti az egészet az, aki azt mondja, hogy mindent jól lehet indokolni. Igenis lehet érezni a torzulást, mikor borzasztó dolgokat akarnak megindokolni olyan finommal, mint amilyen egy művészi gondolat.
Az Illyés-idézettel kapcsolatban nekem is rossz érzésem volt, hogy ezt lehet elég csúful is érteni bizonyos elterjedt retorikák szerint. Számít? Szerintem nem az a lényeg, hogy a szerző mire gondolt, hanem hogy az olvasó mire gondol. A befogadás aktív folyamat.
A nihilizmus nagyon sikkes és laza tud lenni, ideális visszavonulás egy rosszul álló vitás kérdésből. Persze cserébe rengeteg kárt tesz az illető tisztánlátásában. Akinek nem inge...
Amúgy nagyon megtisztel, hogy válaszra méltattál, bár megértem, hogy egy igazi Moderátorral soha nem lehetek egyenrangú.

(#33) dabadab válasza philoxenia (#29) üzenetére


dabadab
titán

"Azonkívül nem akarták tovább tűrni a Párt diktatúráját."

Ebben igazad van, de ez egyaltalan nem jelenti azt, hogy magaval a kevesbe demokratikus kormanyzati formaval volt bajuk (pl Mindszenthy a hatalmat valoszinuleg a vilagi arisztokracia es a katolikus egyhaz vezetoi kezebe rakta volna, ha rajta mulik), vagy akar a kommunizmussal (Nagy Imre v Szigethy Attila), hanem azzal, hogy szar volt nekik ugy altalaban (a gazdasag romokban, a diktatura a hetkoznapi emberek eleteben is eszreveheto volt, stb (pl a nyolcvanas evekben nem lehetett volna hasonlo forradalom*, egyszeruen azert, mert az emberek jol elvoltak es az emberek jo reszet hatalom se nagyon baszogatta)).

Az csak az amerikai filmekben van, hogy ha rosszul megy a nepnek, akkor azonnal parlamentaris demokraciat akar.

*: ill. ugye nem is volt, "tetszettek volna forradalmat csinalni"

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#34) Geffry


Geffry
aktív tag

Szabad ember, szabad országban, szabad akaratából, azt csinál, amit szabad :)

Szvsz ha valami nem tetszik, akkor azt elég egyszer megjegyeznünk mert ugye néma gyereknek... de ne kanyarodjunk el álandóan a témától amiatt hogy kifogunk valakit és f*kázzuk... ő így gondolja, nem eröltethetjük rá senkire a véleményünket....
Persze lelkes újoncként nekem pofazár van, de sajnos úgy veszem észre minden fórumon ez kerül elő...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#35) PazsitZ válasza raszputyin (#32) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem nem érti az egészet az, aki azt mondja, hogy mindent jól lehet indokolni. <--> nem az a lényeg, hogy a szerző mire gondolt, hanem hogy az olvasó mire gondol.
Ebben csak én látok ellentmondást? :F ;]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#36) raszputyin válasza PazsitZ (#26) üzenetére


raszputyin
senior tag

Nem kell megsértődni, nem állítottam ilyesmit, csak felvetettem a lehetőséget, egyáltalán nem személyes jelleggel. Ha érdekel a kérdés, akkor Te dolgod eldönteni, hogy egész életedben mindig tökéletesen őszinte voltál-e magaddal, vagy netán csiklandozott néha olyan érzés, hogy "ezt nem akarom hallani, mert esetleg megváltozik a véleményem tőle".
Vonhatsz párhuzamot, de mindez nem automatikus. Ez nem egy [idézet] x [szituáció] -> [verdikt] függvény. Persze, hogy hamisság jön ki, ha sántít a szereposztás.

(#37) raszputyin válasza PazsitZ (#35) üzenetére


raszputyin
senior tag

Igazad van, itt két dolgot nem választottam el kellőképpen: azt, hogy mi a helyzet az igazsággal, és azt, hogy a gyakorlatban milyen utóélete van egy gondolatnak.
Mondjuk egy pályakezdő festő azt gondolja, hogy milyen szép a Nietzsche, amit olvasott, tökjó, hogy az embernek maga fölé kell emelkednie, most akkor cselekedjünk.
Akkor mi számít a szituációban, a filozófus gondolata vagy az olvasóé?
De mondanád-e, hogy jól indokolták a nézeteit, a tetteit az olvasottak?

(#38) venember83


venember83
nagyúr

Okt 23-ara szepen jellemzo ez a topik, mindenki off-ol s masrol beszel, a PH! csak szepen mutatja a jelenlegi magyar helyzetet :DDD

(#39) Xpod


Xpod
addikt

Szerintem akkor is emlékezni kell erre, mert egy fontos esemény volt a Magyar történelemben. Sokan hősökre, sokan foradalmárokra, sokan csak a csűrhére emlékeznek, de akkor is egy meghatározó esemény volt szerintem.

A napi politikának pedig semmi köze egy megemlékezéshez. Ez kb olyan, mintha karácsonykor kezdenének el tüntetni, tiltakozni, balhézni az emberek, azért, hogy a télapó ne pirosban járjon.

És aljas, undorító dolognak tartom, hogy egy megemlékezést, egy Magyar Állami Ünnepet egyes gerinctelen emberek szájtépésre, rendbontásra, és rombolásra használnak fel.

Francba megint belenyúltam egy adag parázsba amibe lehet nem kellett volna.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#40) rollins válasza philoxenia (#29) üzenetére


rollins
őstag

Még valószínűleg Kádár sem akart 23-án szovjet megszállást Hát lehet hogy nem akart, de azért segítséget kért a szovjet elvtársaktól. Az ilyet hívják.., tudod minek.

(#41) kicsitomi88 válasza rollins (#40) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Reálpolitikusnak, igen.

90 87.5 87.8 87.5

(#42) philoxenia válasza rollins (#40) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézz utána, okt.23-ról írtam nem nov.4-ről minden nap változott a helyzet.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#43) D4rkm4n válasza Kareszovics (#4) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az eszme, csupán fogalmi síkon létezik.

Soha nem tudsz egy eszmét a valóságba 100%-ig átültetni.

Mellesleg az általad "szélsőjobbos csűrhének" tituált embereket ünnepli az egész magyar nemzet október 23-án. Szóval most nem kicsit csináltál magadból hülyét. :P

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#44) D4rkm4n válasza PazsitZ (#13) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Nem állt szándékomban az aktuálpolitikával párhuzamos idézeteket írni.

Legfeljebb az utolsó... :U :B

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#45) Racecam válasza raszputyin (#32) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

"Amúgy nagyon megtisztel, hogy válaszra méltattál, bár megértem, hogy egy igazi Moderátorral soha nem lehetek egyenrangú."

Egyszer majd biztosan meg fogom érteni, hogy mi szükség van ilyen mondatokra, nem hiszem, hogy okot adtam rá, de Te tudod.... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46) Kareszovics válasza D4rkm4n (#43) üzenetére


Kareszovics
addikt

"akik a valódi eszmét és jövőt megálmodták volna"

Őket ünnepeljük szerintem október 23-án.

Jó lenne ha teljesen végigolvasnád a hozzászólásomat és nem csak az izgató részeket emelnéd ki :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#47) D4rkm4n válasza Kareszovics (#46) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Az, aki álmodik egy világot egy nagy nulla.

Az az ember, aki tesz is valamit. Nyugodtan sírhat a szád, hogy jajj de rossz világ van Magyarországon, amig nem mozdul meg a nép, addig ilyen is marad.

Szóval ezer köszönet azoknak az embereknek, akik '56 október 23-án kimentek az utcára a népakarat kinyilvánítására. :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#48) dabadab válasza D4rkm4n (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Mellesleg az általad "szélsőjobbos csűrhének" tituált embereket ünnepli az egész magyar nemzet október 23-án."

Szerintem ez tobb helyen is santit.
Egyreszt a forradalom tobbe-kevesbe elismert hosei kozott nem nagyon van szelsojobbos huligan, igy hirtelen csak Pongracz jut eszembe, akit ide be lehetne sorolni.
Masreszt meg a magyar nemzet '56-rol tulzottan sokat nem tud. Aki elt mar akkor, annak van vmi szemelyes elmenye, amik - eloelet, lakhely meg egy csomo minden mas fuggvenyeben - nagyon-nagy szorast mutatnak, akik meg nem eltek, azok ezekbol az elmenyekbol ismernek toredekeket meg talan valamit, amit az iskolaban meg a TV-bol, ujsagbol, egyeb helyekrol szedegettek ossze, de ez az esetek nagy reszeben biztosan nem all ossze valami igazan koherens keppe (ahol meg osszeall, ott meg a vegeredmeny altalaban teljesen fals), igy aztan nem is igazan vilagos, hogy kit unnepel.

DRM is theft

(#49) #06658560


#06658560
törölt tag

Hmm. nagy Imrét demokratának nevezni tudtommal elég nagy lódítás, de modnhatnám azt is, hogy hazugság. Amennyire én hallottam a dolgokról töritanáromtól, aki igen erőteljesen jobbos Nagy Imre keményvonalas kommunista volt, csak éppen nem Moszkvabarát.

Egyébként a gályás idézettel kapcsoaltosan egym ásik jutott eszembe:
"Bár felül a gálya, s alul a víznek árja, azért a víz van alul."

Másik vajh hányan ünnepelték ma az ünnep eredeti apropóját?

(#50) rollins válasza dabadab (#48) üzenetére


rollins
őstag

szelsojobbos huligan, igy hirtelen csak Pongracz jut eszembe, akit ide be lehetne sorolni.
Esetleg szentimentális, naiv. De hogy szélsőjobbos huligán lenne, ezt nem tudom honnan szedted.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.