Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Szép, tartalmas szakmai cikk.
Köszi!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#2) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Ez a Tegra nem semmi.

Köszi az írást, még nem olvastam végig. :)

(#3) hfrankee


hfrankee
senior tag

Jó az írás,nagyon!Nem is tudtam hogy az aaple-nek a samu gyárt...
Ezt te irtad vagy összeollóztad?!Nem rosszindulat csak a kíváncsiság,mert az ilyen szintű írás PH!- főoldalra kívánkozik,te meg szerkesztőnek... ;)

(#4) stevve


stevve
nagyúr

Köszi mindenkinek. Örülök, ha hasznos. :R

Én írtam, persze, nem vagyok híve az ollózásnak. Persze az adatok innen-onnan jöttek, de az írás az én "firkálmányom". :K :B

[ Szerkesztve ]

(#5) fricz19


fricz19
őstag

nagyon jó cikk.
gondoltam bele olvasok de annyira megtetszett hogy végig olvastam.
köszönöm :R

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#6) Grizzly79


Grizzly79
tag

Nagyon összeszedett! Gratulálok! :R

/Védjük a fákat! Együnk hódot!/

(#7) Straw


Straw
senior tag

Ehez gartulálok!
Már nagyon kellett egy ilyen írás, a múltkor láttuk Bocha szemszögéből ami szintén érdekes volt, viszont nekem jobban bejön a te írásod. Ezt kicsit közelebb érzem magamhoz, Bocha-é is jó volt szó se róla, ott is találtam olyat amit még nem tudtam, de szerintem az kicsit lexikon szerű volt, a te írásod szerintem meg a lányegre szorítkozik.
De ez csak az én véleményem. :D

42

(#8) janos666


janos666
nagyúr

Hát, ezt nem is tudtam, hogy az Intel is csinált már ARM magos chipet, illetve ez a Moorestown most még a Tegra mobilos verziójánál is érdekesebbnek tűnik.

Ami még erről eszembe jut, az a Creative Zii lapkája. Vagyis nem sokat hallottam még róla, csak a saját intró videójukat láttam, és hogy van már valami Plaszma nevű okostelefon is, ami használja. Abba belelapátoltak 32 ARM mag szerűséget, így nem is kell már neki dedikált rész a videó dekódoláshoz, illetve OpenGL grafikához is fel tudja sorakoztatni az általános számlálóit.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) stevve válasza janos666 (#8) üzenetére


stevve
nagyúr

Ezt a Zii dolgot pedig én nem tudtam eddig. :) Utána is nézek, nagyon érdekesnek tűnik.

(#10) Ygg


Ygg
senior tag

Jó cikk, Gratula!

(#11) picur220


picur220
veterán

Szép cikk, gratula! :R

(#12) Blue@X


Blue@X
senior tag

Szerintem itt van egy elgépelési hiba:
"autói (minden modell) 1012-re Tegrával a fedélzetükön gurulnak le a gyártósorról"
Szerintem az 2012 akar lenni.

Az írás tökéletes, remek munka, köszönöm szépen!

(#13) stevve válasza Blue@X (#12) üzenetére


stevve
nagyúr

:DDD valóban, köszi az észrevételt

(#14) sanzi89


sanzi89
addikt

Ennek a cikknek jól le kell szopogatni minden egyes karakterét, most csak átfutottam, de nagyon profi írás! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#15) cqr


cqr
aktív tag

Csak átfutni tudtam most, de két apróság:
SGX 535 csak dx9, és az A4 jelenleg már nagyon valószínű (lehet biztos sosem lesz : ) hogy CA8, tulajdonképpen egy oc-d 3gs, a saját design valószínűleg csak "kisebb" optimalizáció, nem használt i/o-kat kivágták stb.

És természetesen jár a "jó cikk lett, grat" : )

(#16) Sn00k


Sn00k
veterán

nagyon tutti pádre, én teljesen oda-vissza voltam tőle:)

3njoy the Lif3

(#17) stevve válasza cqr (#15) üzenetére


stevve
nagyúr

Ja, persze, az SGX 535 Dx9-es. Kicsit már előre szaladtam az 545 és az későbbi iPhone-ok felé, ami majd a jövőbenéző rész témája lesz. :B

Az a baj az iPad-del, hogy amikor elkezdtem írni még mindenki A9-ről beszélt és biztosra vették, de azóta meg már az A8 felé hajlók vannak többen. A mókolást az I/o-val, egyebekkel én is írtam és ez az egyik oka a titkolózásnak is, de remélem, egyszer kiderül, milyen mag dolgozik benne. Max. majd valahol szétkapják előbb-utóbb. :D

(#18) frescho


frescho
addikt

Erdekes, tartalmas iras. Varom a folytatasat.

https://frescho.hu

(#19) tDr1v3r válasza frescho (#18) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Úgyszint. De az mehetne akár PH!-ra is... :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#20) stevve válasza tDr1v3r (#19) üzenetére


stevve
nagyúr

Abba nincs beleszólásom, mi hová kerül, de folytatás lesz hamarosan. :K

(#21) cqr válasza stevve (#17) üzenetére


cqr
aktív tag

A mókolást az I/o-val, egyebekkel én is írtam

Ráadásul azt is írtad, hogy valsz. A8 van benne.., hiába nem szabad ilyen sietve átfutás után kommentelni : P xd

Az apple hivatalosan még a 3gs GPU-ját sem jelentette be, pedig majd "rádupláz" a második helyezettre (alacsonyszintű gl hívásokban), így -pláne ha A8 van benne-, elég valószínűtlen hogy ezt befogja. : ( .. : )

(Ja és az sm4.1 még bennmaradt : )

[ Szerkesztve ]

(#22) stevve válasza cqr (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

És ugye a Tegra 2 is igencsak odaver az előzetes eredmények alapján gyorsaságban, erőben, úgyhogy az Apple és a P.A Semi biztosan begyorsítanak majd.

(#23) Alpi válasza hfrankee (#3) üzenetére


Alpi
tag

A Samsung elég régóta beszállítója az Apple-nek! Ez biztos!

Hippopotomonstrosesquippedaliophobia: félelem a hosszú szavaktól...

(#24) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Azt bírom amikor valaki megvesz egy ilyen telefont és leéli vele az életét úgy, hogy azt sem tudja mije van... Régen otársam akasztott ki pár éve amikor kérdeztem miket használsz a Nokia 3650-en? Ilyet szól mivan? Elmondtam neki röviden a dolgot és csak nézett. Rengetegen vannak vele így. Pl nagyfejű vállalkozók. :U

(#25) stevve válasza Kolondrum (#24) üzenetére


stevve
nagyúr

Különösen igaz ez az utóbbi idők Androidos, WinMo-s, stb. telefonjaira. Sokan csak azért veszik, mert menő, de nem is használják ki.

(#26) Kolondrum válasza stevve (#25) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van ez a galxy pika (nem tudom csak hallom) valaki kva büszke volt rá h olyanja van. Minek? Nagyzolni annak jó!

(#27) stevve válasza Kolondrum (#26) üzenetére


stevve
nagyúr

Van ilyen, de nekem nem tetszik. :N Nekem az Omnia II jönne be nagyon a Samsungtól.

(#28) cqr válasza stevve (#22) üzenetére


cqr
aktív tag

Tegrát ("1"-et) figyelembevéve elvileg csak második az sgx535, de azt az előbbi elterjedésének és az elérhető benchmarkok hiánya* miatt el is felejtettem belevenni az összehasonlításba, (azt egyébként 40-50%-al az 535 fölé írják fórumokon, de "megbízható" forrásból származó eredményről most hirtelen nem is tudok.)

Tegra 2 jónak ígérkezik, pláne ha figyelembe vesszük hogy az előd egy kevésbé erős pontja a "gyengébb" cpu sem probléma már. De számokat arról sem sokat ad ki az nv.. (hacsak nem azt hogy 2-3szor erősebb az elődnél : P ) Ráadásul a smartphone-ban való debütálás úgy tűnik kicsit többet fog váratni magára mint a tabletbeni.. persze a jelenlegi spec alapján ez talán nem is meglepő (méret/tdp envelope).

*ilyenek vannak, de ez meg kicsit fura.. "snapdragon-atom-tegra .. melyik a kakukktojás".. : D

(#29) EczkE válasza stevve (#27) üzenetére


EczkE
addikt

Nagyon jó írás lett! :R Várom a folytatást az jobban fog érdekelni. :))

A Spicat meg ne bántsátok, olyat akarok venni. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#30) stevve válasza EczkE (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Jó az a Spica, csak nekem nem annyira tetszik. Persze elfogadnám, ha adnák. :DDD

(#31) janos666 válasza Kolondrum (#24) üzenetére


janos666
nagyúr

Akkor ehhez mit szólsz?
Hazahoztam az 5800-at, és kb. 1 hétig használtam másra, mint telefonálásra, vagy SMS írásra. De ennek nagyját az tette ki, hogy átütöttem a t-mobilos PC-t retailra, feltoltam az új firmware-t, és végigtúrtam, majd telepítettem egy rakás S60V5 programot, aztán mikor unatkoztam elővettem, és tapiztam kicsit.
Utána csak telefon, SMS, és buszozás közben zenehallgatás. Igazából semmi olyan nincs benne, amivel el tudnám ütni az időt, ha nincs jobb dolgom, és jobb cucc kéznél. Sőt, legtöbben jobb szeretnek beszélgetni, mint SMS-ezni, úgyhogy a fektetett billentyűzet is arra jó, hogy ha írok egy SMS-t, akkor visszahívnak (és újra végigbeszéljük azt is indulásképp, amit már leírtam, mert valószínűleg el se olvasta -> tehát inkább én hívom fel, ne tűnjön úgy, hogy a számlámon akarok spórolni, mikor zajos helyen inkább gépelni akarok, mintsem a telefonba kiabálni más emberek közt, túlkiabálva őket...)
Nemrég kijött egy új firmware, és közben lett rom-főző kukta, úgyhogy csináltam magamnak egy saját firmware-t, csak hogy babráljak már végre valamit rajta.
Ja, és heti ~20 percet netezek rajta néha előadások közti szünetben, ha amúgy is járni akarok egyet (és elmegyek addig, ahol van wifi, szóval ez inkább csak olyan monda csinált cél, hogy megnézem az emailjeim is).

Illetve ott vannak még olyasmi extra lehetőségek, amik könnyítenének az életen, csak basznak működni, mint pl. a SymNAS, mert az istennek nem tudom belőni a jogosultságait úgy, hogy az otthoni hálózatom gépei is hozzáférjenek (amik administrative sharing-ot használnak windows admin-account jogokkal, hogy bármihez hozzáférjek a hálózati gépeken, elvégre otthon vagyok - és lusta egyesével megosztani mappákat az összes meghajtó gyökere helyett...)

De te pl. mire használod még érdemben a telefont telefonálás mellett a mindennapokban?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#32) Kolondrum válasza janos666 (#31) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez már több mint amire egyesek egy ilyet használnak. Nekem E90 (is) van, abba pl a GPS az ami az átlagnál többet megy, az megint egy másik kérdés h a munkámból kifolyólag nem tudom magammal vinni hétközben mert egy nap alatt tönkremenne, marad a fiók még nem jön a váltás.

(#33) kelekyle


kelekyle
őstag

Marwell és Qualcomot várjuk :C Szép írás, gratula :R

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#34) huszar90


huszar90
aktív tag

nagyon jó írás tényleg a ph címlapján volna a helye :U

(#35) Kolondrum válasza huszar90 (#34) üzenetére


Kolondrum
félisten

:K :K

(#36) adamssss


adamssss
veterán

Profi cikk. Grat :C

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#37) 03061981


03061981
tag

Tényleg jó cikk! Nem nyalizok.
Azok a régi szép idők mikor még N3650-em volt! Meg a korlátlan WAP 250HUF-ért...Sok progi csak időkorlátosban volt meg. Ha letelt a megadott idő, töröltem és újra felraktam és ment minden tovább. Na abba asszem 107MHz-s ARM volt. Az volt az első Symbian-om. Most meg már ki tudja hányadik van...

Privire illik válaszolni! Legalább ennyit: Kevés! Sok! Elkelt! Ha sürgős hívjatok! http://tinyurl.hu/NSMn/

(#38) atike


atike
nagyúr

Jó cikk szerintem is, grat!

(#39) Napfénysüti

Nagyon jó és érdekes írás lett. Várom a folytatást. :R

Stevve: ha már említetted az Omnia2-őt. Nekem az van tényleg jó cucc(mondjuk én tényleg kihasználom :) ) de nem tudnál ennek a procijáról némi bővebb infót adni? Szívesen olvasgatnák még ilyen dolgokról de nem igazán értek hozzá. :B

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#40) puttputt


puttputt
őstag

Jó cikk!

Az Arm és XScale között egyébként kézzelfogható a különbség..., legalábbis tapasztalataim szerint. Az XScale-t pl. 416-ról 600 körülig simán lehetett húzni, 800-on is elindult, de már fagyott. Egész más kategória... Nagy fejlődés!
Belső memória tekintetében kéne sokat fejleszteni még..., arra is kéne alapozni, és akkor már elég "jól állnánk".

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#41) stevve válasza Napfénysüti (#39) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi mindenkinek. :R Érkezik a folytatás is hamarosan.

Az Omnia 2-ben egy Samsung S3C6400 processzor van, aminek pedig ARM1176JZF-S a magja. Ezt a Samsung procit tették a Galaxy Spica modellbe is, így ha valaki összehasonlítaná a két telefont, akkor elég jól lehetne következtetni az Android és a WinMo 6.5 viszonyára is. Ugyanez a z ARMmag van egyébként az iPhone 3G-ben is. Lesz még szó róla bővebben is. :K

(#42) Napfénysüti válasza stevve (#41) üzenetére

Köszi a felvilágosítást. :R Ha kell infó a PDA-ról szólj. ;)

Més que un club!

(#43) stevve


stevve
nagyúr

Á, infóm van bőven róla, leginkább csak egy saját példány hiányzik csak a képből. :D Azért gondolkodok kérdéseken.

(#44) Luser2000


Luser2000
addikt

köszönöm, jó ilyen írással is találkozni!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#45) zolyee


zolyee
tag

jó kis iromány!
végre megtudtam azt is hogy mit is tud a PXA272-es proci a ppcmben. :)

(#46) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Már értem miért nem vagy mostanság a HDs fórumban. :DDD Jó cikk lett, köszi!

(#47) stevve válasza WonderCSabo (#46) üzenetére


stevve
nagyúr

Vagyok ott is, csak nap közben ritkán nézek be mostanság... addigra meg már válaszoltok is. :D

(#48) kpal


kpal
veterán

Na ez olyan cikk ami megfogott és tetszik is . :R

(#49) stevve válasza kpal (#48) üzenetére


stevve
nagyúr

Örülök, hogy tetszik. Remélem, a folytatás is hasonlóan tetszeni fog. Hamarosan közzé teszem azt is. :K

[ Szerkesztve ]

(#50) kpal válasza stevve (#49) üzenetére


kpal
veterán

Vajon a mobilban lévő procit lehet tuningolni pl. Nokia N80,N95 8GB?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.