Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) L4mie


L4mie
veterán

kár, pedig várom a B550-et :(

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#2) Meridian


Meridian
senior tag

Akkor valaki árulja már el, mikor lesz végre normális alaplap az 3xxx-es AMD CPU-khoz?
Régi, BIOS-gányoltat nem veszek. Méregdrága feláras X570-est sem.

Újítanám fel a gépemet, de így ezt hogy, ha nincs hozzá normális alaplap???

(#3) #04430080


#04430080
törölt tag

Eddig vártam akkor, jöhet egy MSI MAX B450 lap.

(#4) Televan74 válasza L4mie (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Szerintem sokan várják a B550 -et. Mondjuk én még remekül elvagyok a X370/R5 1600 -as párossal fullhd -n.Nem érzek semmi kényszert a váltásra.Pedig olyan dolog már régen volt nálam,hogy egy processzornak jövő év áprilisába lejár a 3 éves garanciája. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Gyuri27 válasza Meridian (#2) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mi az a bios gyányolt?

Amd - Radeon - Ryzen

(#6) #04430080 válasza Televan74 (#4) üzenetére


#04430080
törölt tag

Nálam már régen lejárt. Mikor jött ki a 3770k? :DDD

(#7) menpee válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


menpee
aktív tag

Amikor már nem fért bele ennyi genrációnyi mikrokód a 16MB-os BIOS chipekbe, akkor a gyártóknak ügyeskedniük kellett. Néhányan a grafikus felületet butították, néhányan nem égetően szükséges funkciókat vettek ki.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#8) wwenigma válasza Gyuri27 (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Venni nem venne soha de azért posztolni kell valamit. Kb. ennyit jelent. Én és sokan masok rohadt jól levagyunk a gánnyal, problema nelkul megy a B450 Aorus M. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) Televan74 válasza wwenigma (#8) üzenetére


Televan74
nagyúr

Bizony jó is lett a B450 -n. Főleg annak remek opció aki nem fizeti ki a X570 -ért a PCI exp. 4.0 -ás felárat.Ami a B550 -nél is csak opció lenne és a chipset tudná,hanem CPU -ból oldanák meg.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Gyuri27 válasza menpee (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ott vannak az mxi max lapok 40k alatt.
Sok gyártó meg nem butitott hanem kivett egy rakás hurutos procit.
De 570 is kapható már 50k alatt.

wwenigma: jaaa, bocs. Nemszóttambástya. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#11) Tian66


Tian66
senior tag

Lassan én is váltanám a 2700x-et
3900 vagy 3950-re ha kijön.
Lesz valamilyen hátrányom ha a mostani lapban lesz? Render miatt váltanék. Játék másodrangú.

(#12) libit válasza Tian66 (#11) üzenetére


libit
tag

ha a PCIe 4.0-at nem nezed - nana, hogy lesz...
max. 100MHz turbo(PBO, ...) benne marad a prociban :D

(#13) arnoldito válasza libit (#12) üzenetére


arnoldito
senior tag

Ez így nem igaz. A 3000 topicban sokan használnak x370 lapot és boostól oda a proci ahová kell. Ha tudod hűteni akkor fog menni rendesen. De a hűtés az gyenge pont, mivel kicsi a hőátadó felület, így hamarabb felugrik a hőfok és már nem is boostól az egekbe mint a 2000 szeriánál. Majd terhelés alatt beáll egy órajelre és azt tartja az összes magon, így mindegy is milyen chipkészletet használsz.

(#14) Tian66 válasza arnoldito (#13) üzenetére


Tian66
senior tag

Köszönöm. :)

(#15) nbg


nbg
senior tag

"Arról továbbra sincs adat, hogy az érintett gyártók engedélyezik-e a PCI Express 4.0-t a készülő alaplapokon, kihasználva a processzorba épített vezérlőt."

Nyilvan nem altalanos ervenyu info az osszes OEM-re, de a nemet Aldiban a kovetkezo hetfotol kaphato gepben a B550A-val kapcsolatban "csak" 3.0-t emlit egy szakoldal.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.