Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Szakiii


Szakiii
addikt

Egyébként én ezt várnám a samutól, s1-s2 is iszonyat hardvert kapott maga idejéhez képest viszont s3tól kezdve már nem volt annyira kiemelkedő végre s6 újra az lett és most folytatódik ha igaz a hír. :)

[ Szerkesztve ]

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Brutálisan erős. Notiba is jó lenne akár.

(#4) Shyciii válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor nem tom Te mit nézel, mert pont hogy Multi core-ban lett durván erős.

(#5) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Én örülök neki! Hátha a Note 6 megkapja, olyan új fícsörökkel együtt mint a sd-kártya slot vagy az infra port.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#6) Blyan válasza Plazmacucci (#5) üzenetére


Blyan
félisten

De minek SD slot ha van BT fájlküldés? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) Blyan válasza Shyciii (#4) üzenetére


Blyan
félisten

Már ha igaz ezekből bármi.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#8) rodrigez válasza Blyan (#7) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én egyáltalán nem tartom lehetetlennek. Gondolom A72-es vagy saját fejlesztésű magok csücsülnek benne és a 7420-as ~5500-as multicore eredménye után a +45-50% nem annyira durva. Ha jól emlékszem clock to clock feladattól függően akár 50%-al gyorsabb is lehet mint az A57-es és kevesebbet is fogyaszt.

(#9) Blyan válasza rodrigez (#8) üzenetére


Blyan
félisten

Nem elképzelhetetlen, ez tény.

Mára már nem adnak ezek 5500 körüli multicore eredményeket. :D Lehet már nem tolják fel a kakaót mérés közben, mint eleinte. Nekem pl s6-on 5000 körüli volt a csúcs, általában alatta, a nagy farokmérő Antutuban meg 70K közelébe se volt soha, noha azzal dicsekedtek a teszteken - itt is anno.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Weeman1


Weeman1
veterán

Akkor jövőre megint karcsú lesz a 820. :D

Xiaomi 11T Pro

(#11) Blyan válasza Weeman1 (#10) üzenetére


Blyan
félisten

A 808 is karcsú a 7420-hoz képest, mégis jól teljesít a mindennapokban. Ha a 820 nem lesz olyan kályha, mint a közvetlen elődje, akkor bőven sikeres SoC lehet. Nem mintha a 810-et ne ténnék most is fűbe fába. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#12) Weeman1 válasza Blyan (#11) üzenetére


Weeman1
veterán

Valamibe rakni kell ha már legyártották. :)

Xiaomi 11T Pro

(#13) Blyan válasza Weeman1 (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Na, hát ez vár majd az 820-ra is a legrosszabb esetben.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) tjb007 válasza Weeman1 (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Továbbra sem egy vödör festékről van szó. :) Csak annyit gyártanak amennyit rendelnek belőle, nincs készlet.

(#15) jacis


jacis
nagyúr

Brutális hogy fejlődnek.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#16) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Hova és mire kell ilyen teljesítmény?

(#17) babkukta válasza Fejvadi (#16) üzenetére


babkukta
senior tag

Lényegtelen.. legyen. 250-300 ezres telefonnál azért vannak elvárások. Ha állna ugyanott minden évben, mi értelme lenne váltani? Így az antutu meg geekbench pistikék biztos h megveszik, mert ez a csúcs, és lenyomja az ájfónt is. Az már más kérdés, h a memóriakezelés még mindig nehézkes a samunak, de legalább antutuban első lesz.

Üdvözlettel, Tibi

(#18) isti215


isti215
tag

Szép teljesítmény.Lépéshátrányba került a qualcomm.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#19) Fejvadi válasza babkukta (#17) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igazad van teljesen, csak azt a teljesítményt, amit már kihasználni sem lehet, nagyon megfizettetik velünk. Inkább lassabban haladnának előre és maradnának az árak. Persze nagyon szeretem én is ha fejlesztenek, csak úgy érzem átmennek túlzásokba és miért ne tennék ha vevőkre találnak.

(#20) B1T3


B1T3
addikt

Az Exynosos Note 4-em teljesítménye is kielégítő már számomra, pedig játszani is szoktam, akkor mire leváltom, pláne 0 panaszom lehet majd a teljesítményre (persze ebbe a rossz optimalizáció belekavarhat, ahogyan most is van panasz az idei csúcs Samsungok agresszív RAM-kezelésére). Azért egyebek terén fejlődhetnének, mert a Note 5 számomra több téren visszalépés, mint előre.

(#21) Ricardo válasza isti215 (#18) üzenetére


Ricardo
félisten

Felköthetik a nadrágot.

Fejvadi: Nem csak a teljesítmény javul, hanem sok minden más is. Fogyasztás, hőtermelés....

Nincs ezzel semmi baj. Első körben nagyon drága, de idővel majd csúszik lefele az alsóbb kategóriákba.

[ Szerkesztve ]

(#22) Kékes525


Kékes525
félisten

Nagyon erős hardver. Most már ideje lenne, hogy a szoftver (rendszer) is kövesse.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#24) Fejvadi válasza Ricardo (#21) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Értem én, de ezzel eddig sem volt gondom.

(#25) aelod


aelod
veterán

És akkor a gyártók majd kiadnak aktív hűtésű telefonokat is? ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#26) Fejvadi válasza aelod (#25) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ajándék ventilátort adnak majd hozzá. :)

(#27) aelod válasza Fejvadi (#26) üzenetére


aelod
veterán

:R

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28)



őstag

Az Apple jövőre jön az A10-el ami már 6 magos lesz magasabb órajelen, és 10nm-en. Ez azért érdekes, mert most is pariban van az A9 az összes SoC-gyártó chipjeivel, mind ezt 2 maggal.

[ Szerkesztve ]

(#29) Ricardo válasza (#28) üzenetére


Ricardo
félisten

"Az Apple jövőre jön az A10-el "
"Ez azért érdekes, mert most is pariban van az A9 az összes SoC-gyártó chipjeivel, mind ezt 2 maggal."

Az még sok idő. Majd kiderül a többiek addig mennyit haladnak.

(#30) rodrigez válasza (#28) üzenetére


rodrigez
senior tag

A képlet messze nem ennyire egyszerű. Az AX SoC-ok főleg a brutális egyszálas teljesítménnyel tűntek ki. Nem is csoda, saját fejlesztésű magok, ráadásul egy operációs rendszerhez kell igazodniuk, nincs multiplatform móka, hülyére lehet optimalizálni. Viszont az előzetes benchmarkok alapján, több chipset is lesz hasonló egyszálas teljesítménnyel, a többszálas tesztek alatt meg eddig sem az Apple SoC volt a favorit. :) Az Apple előnye a zárt rendszer és az ebből fakadó kőkemény optimalizálás arra az 2-3 SoC-ra ami egy iOS verzió alatt előfordulhat egy időben. A mostani 9-es pl. mely AX rendszerchip-eken futhat? Gondolom, iPhone 5 vagy 5S-től fölfelé.

[ Szerkesztve ]

(#31) Blyan válasza rodrigez (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Ez azért nem olyan rossz... És ez az Apple idei chipsetje a Samsung ideiével szemben. Eléggé rendben van. Persze lehet azzal jönni, hogy ja, mert a Samsung gyártja.

[link]

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#32) DithenS


DithenS
senior tag

Pár év és a gta 5-öt a telefonon nyomjuk.

(#33) tjb007 válasza (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, állítólag.

(#34) jacis válasza tjb007 (#33) üzenetére


jacis
nagyúr

Ez link nagyon jó.
Köszönöm.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#35) tjb007 válasza jacis (#34) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az már egy jó ideje nem lett frissítve, nem volt rá időm, hiányzik belőle jó pár AP.

(#36)



őstag

Lehet, hogy a jövő super számítógépeit már 200 iPhone és 200 Samsun összekötve fogja alkotni. :D

[ Szerkesztve ]

(#37) válasza rodrigez (#30) üzenetére



őstag

Az iFix igazán kiprobálhatná az A sorozatú chippeken hogy fut a droid, és fordítva, Exynos hogy szereti az iOS-t :D szerintem csak egy komoly akadálya lehet a dolognak, az pedig a presztis. :D

(#38) tjb007 válasza (#37) üzenetére


tjb007
nagyúr

„Az iFix igazán kiprobálhatná az A sorozatú chippeken hogy fut a droid, és fordítva, Exynos hogy szereti az iOS-t”

Biztosan csak én nem értem, de mi köze van az iFixitnek bármilyen szoftveres eredetű dolog kipróbálásához?

(#39) Blyan válasza (#37) üzenetére


Blyan
félisten

Ja, biztosan csak a presztizs... :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40) válasza tjb007 (#38) üzenetére



őstag

Ez jutott eszembe. Tudom hogy nem ezzel foglalkoznak, de nem ez a lényeg. Akkor úgy írom az Apple kapna egy Exynost, a Smasung egy A9-t. Mind a kettő AMR, futni fut.

[ Szerkesztve ]

(#41) Blyan válasza (#40) üzenetére


Blyan
félisten

Ez nem presztizs kérdése.
Egyébként meg 2010-ben szinte tökéletesen ugyanazon a hw-en volt az Samsung Galaxy S és az iPhone 4.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) válasza Blyan (#41) üzenetére



őstag

Jó de most nem az OS-en van a hangsúly, hanem a SoC tudásán. Amúgy a droid azóta sokat javult. ART!

(#43) Blyan válasza (#42) üzenetére


Blyan
félisten

De mire akarsz kilyukadni? Az SoC nyers teljesítménye adott, ezt tudjuk. Azt meg hogy hogy muzsikálna a másik platformon (oda-vissza) tök felesleges találgatni, hiszen nem elég elindítani a 7420-on mondjuk az iOS-t, de optimalizálni is kéne, ahogy az A9 esetében az Androidot is. Ez pedig nem két nap.
Most akkor meg mi a fenét találgatunk? És ez innentől kezdve pedig egyáltalán nem presztízskérdés.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) válasza Blyan (#43) üzenetére



őstag

Arra is gondoltam, persze hogy optimalizálni is kéne, de ha kiderülne, hogy az Android a 4 magos Apple GPU-val nagyobb teljesítményre képes mint iOS-n, igen csak presztízs vesztés volna az Apple számára. Csak egy példát mondtam, de Exynosra is igaz. Kinek van nagyobb esélye? Nem lepne meg, ha a SDragon győzne, mivel általános meghajtoként teljesíti azt a teljesítményt, mint az Apple saját OS-re tervezett SoC-ja. A nyers erő tesztek egy adott rendszerre vonatkoznak. Más adatok jönnének ki Ubuntun Edge, vagy a Nokiasok rendszerével. Lehet hogy rosszul gondolom, de meggyőzhető vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#45) Blyan válasza (#44) üzenetére


Blyan
félisten

Szerintem álmokat kergetsz...

Viszont abban nagyjából biztos vagyok, hogy a Samsung alaposan átnyálazta az A9-es SoC-t és annak működését. Még azt sem tartanám kizártnak, hogy forkoltak rá androidot, hogy lássák miként muzsikál a sajátjukkal szemben.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#46) tjb007 válasza (#40) üzenetére


tjb007
nagyúr

Akkor meg minek írtad, ha tudod? :)
Amúgy meg csak úgy halkan jegyezném meg afféle insider infóként, hogy az Apple el elmúlt pár évben mindig kért és kapott is az aktuális csúcs Snapdragon AP-ból mintát.

(#45) Blyan

Még szerencse, hogy nincs így. Egy ilyen után húzhatnák is le a félvezető üzletáguk rolóját.

(#47) Blyan válasza tjb007 (#46) üzenetére


Blyan
félisten

Oké, Te vagy benne ebben az SoC témában, de én a magam a részéről nem hiszem, hogy a Samsung ne lenne pontosan tisztában az A9 minden kis titkával, ha egyszer ők gyártják le fizikailag. Az meg hogy kipróbálják szintén nem tűnik elrugaszkodottnak - nem azt mondtam, hogy felhasználják.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#48) válasza Blyan (#45) üzenetére



őstag

Lehet, hogy túl naiv vagyok, de gondolod nem derült volna már ki? Még akkor is ha büntető kategória. Amúgy van benne valami. A Samsung leállt a SoC fejlesztésekkel még az Omnia után, és most hirtelen itt az Exynos

[ Szerkesztve ]

(#49) Blyan válasza (#48) üzenetére


Blyan
félisten

Én csak azt tudom, ez túl csábító eshetőség lenne "számomra". Belesni a lapok mögé.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#50) tjb007 válasza Blyan (#47) üzenetére


tjb007
nagyúr

Tisztában sem lehetne vele, de ha esetleg valami "véletlen" folytán mégis akkor nem használhatja fel semmilyen formában. Az ilyesfajta kipróbáláshoz meg az Apple engedélyére lenne szükség. Hidd el, hogy nincs olyan dolog, amiről ne tudna tudomást szerezni mindkét fél. Semmivel sem jobb a félvezetőipar sem a politikánál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.