Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Jó ez az ssd dömping csak az árak nem nagyon akarnak csökkenni egy ideje. Miközben arról szól a cikkek fele hogy miként használnak egyre kevesebb élettartammal biró chippeket a gyárak és miként próbálják ezt az élettartamot mindenféle eljárásokkal növelni..

(#2) #52815360 válasza djculture (#1) üzenetére


#52815360
törölt tag

200€ körül mozog egy 480gb ssd ára. Ez azért már nem rossz.

(#3) xuldar válasza djculture (#1) üzenetére


xuldar
őstag

Pontosan 1 év alatt ~25e-ről ~18e-re csökkent a 120-as Kingston V300 ára, ami 28%-os árcsökkenést jelent. Igaz, hogy közben nandot váltottak, de a többi SSD is hasonló mértékben lett olcsóbb 1 év alatt. Miről beszélsz? Azt várod, hogy negyedelődjenek az árak?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#4) djculture válasza xuldar (#3) üzenetére


djculture
félisten

Azt várom hogy 1 év múlva a 256-os kerüljön annyiba mint most a 128-as, így is rengeteget olcsósítanak és mellette mesterségesen magasan tartott árak vannak. Szerintem pár év múlva itt is kifog derülni mint a vinyónál a kartelezés..

[ Szerkesztve ]

(#5) Balage76


Balage76
senior tag

Lett volna árcsökkentés június/július óta, csak elvitte az EUR/USD ill HUF/USD árfolyamváltozás.Ha most ugyanannyiért veszed meg, ugyanazt a terméket mint júniusban az valójában 10-11%-os árcsökkentést jelent.

(#6) Balage76 válasza djculture (#4) üzenetére


Balage76
senior tag

Ezt a jelenlegi MLC + 1x nm planar NAND technológiával nem lehet megtenni. Nem azért mert nem akarják, hanem mert pénzügyileg nem fér bele.

A Samsung jelenlegi (elmúlt 3/5 év) profitjának jelentős része megy/ment a kutatás-fejlesztésbe, ezért is jár előrébb mint a többiek.

(#7) rambazár


rambazár
csendes tag

ez a háztól házig garancia bárhol működik? mert ez elég nagy szó :K

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#8) jeri válasza rambazár (#7) üzenetére


jeri
tag

(#9) ViZion válasza xuldar (#3) üzenetére


ViZion
félisten

Ez elég rossz példa. Bizony, kicserélték a "lelkét", írásban csak a papíron hozza az első szériát. Nekem még abból van, de volt kolléga, aki cseréltette. Elég nehéz megmagyarázni, mert a bolt leszarja, h mivel érvelsz, ha nem hibás. De azért valami csökkenés mutatkozik, csak az üteme sokkal lassabb, mint sokan jósolták.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) xuldar válasza ViZion (#9) üzenetére


xuldar
őstag

Úgy látom, a 2. mondatig már nem sikerült eljutni. Az eredeti komment pedig az árcsökkenésre vonatozott, nem a butításra.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#11) ViZion válasza xuldar (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Arra is reagáltam, h van árcsökkenés, de azért nem volt az 28 %... és főleg nem olyan a tempó, amit már vagy 5 éve várunk/jósoltak.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) rambazár válasza jeri (#8) üzenetére


rambazár
csendes tag

lehet most csak túl gyorsan futottam át az infókat, de a cikkben szereplő dolgok nincsenek összhangban az oldalon leírtakkal :F

"An original sales receipt or valid copy of the receipt is required to establish purchase date and original purchaser." - "nincs más dolga az aktuális tulajdonosnak, mint megadni a hibás tároló sorozatszámát"

"The customer is required to pay shipping and handling to send any non-conforming product to OCZ Storage Solutions." - "a gyártó intézi a háztól-házig cserét"

[ Szerkesztve ]

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#13) Baaraanz válasza rambazár (#12) üzenetére


Baaraanz
tag

Igen, túl gyorsan

I am little pieces / Pieces that were picked up on the way / Imprinted with a purpose / A purpose that's become quite clear today

(#14) jeri válasza rambazár (#12) üzenetére


jeri
tag

Én még gyorsabban futottam...
Amit kiveséztem:Európához tartozunk.
A shieldplus gari oda vissza ingyenes.
A gari kezdő idejének bizonyítása felvett kérdéseket.

(#15) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Azt tudja valaki, hogy Radeon SSD-t hol lehet kapni egyáltalán?

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#16) rambazár válasza Baaraanz (#13) üzenetére


rambazár
csendes tag

a lap legaljáig nem jutottam, ahol ezt részletezik. köszi és elnézést a hülyeségért :B

www.rambazar.com - G.Skill disztribúció - +36303537858

(#17) batt válasza LamerGyuri (#15) üzenetére


batt
aktív tag

Szia!
PL: Itt :))

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#18) LamerGyuri válasza batt (#17) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Köszi! Itthon tényleg nem találtam sehol. Furcsállom, hogy csak "Bundle", se doboz, se szerelőkeret, se Acronis-lemez. EU-ban leltem még pár helyen, ott mindenhol adják hozzá.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.