Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pschio


pschio
őstag

Aztán ez is tömörít?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

560 dollárért full jó

(#3) MLaca


MLaca
őstag

saját méréseim intel x25-m g2 120 gb-os versus ocz vertex 3 (sima) ellen:

az ocz brutális, de kell neki a sata3 port.

[ Szerkesztve ]

http://mlzphoto.hu/

(#4) kenwood3 válasza MLaca (#3) üzenetére


kenwood3
őstag

Ez tényleg brutális :K

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#5) Ősember válasza MLaca (#3) üzenetére


Ősember
őstag

az intel vezérlője nem mai darab :) persze ennek ellenére jó látni, hogy az egykoron istenített vezérlőt a földig alázza egy újabb :)) és ez így van rendjén

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#6) Overlocker válasza MLaca (#3) üzenetére


Overlocker
veterán

A write is lehetne erősebb a Vertex-en.. :S

[ Szerkesztve ]

(#7) vinibali válasza MLaca (#3) üzenetére


vinibali
őstag

tejóisten :Y
ez nagyon izmos, bár úgy tudom a sanforce vezérlő a tömötített fájlokkal szokott szenvedni. bár kérdés akkor mennyire lassul :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#8) bteebi válasza MLaca (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Hát igen, a Vertex3 rendesen odapörköl :). 270 dodóért ("ottani áron" kb. 50 kHUF) pedig egy 120 gigás, ilyen sebességű SSD simán best buy. Kéne - meg egy SATA3 vezérlős lap is hozzá.

#7: Valószínűleg még mindig elég sokat lassul úgy, de azzal együtt is nagyon korrekt (lehet) a sebessége :).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#9) cousin333


cousin333
addikt

Itt egy teszt a 120GB-os verzióról, de benne van a 240-es is, az Intel legújabb SSD-je szintén.

"We spared no expense"

(#10) waithEard


waithEard
őstag

Jó lesz ez, ha majd lejjebb megy az ára... én még 50k-ért vettem a 60 gb-os vertex 2-őt, most
már féláron kapható. Érdemes egy kicsit várni. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#11) kenwood3 válasza cousin333 (#9) üzenetére


kenwood3
őstag

A 240-es odapörköl rendesen :)

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#12) Tonyius777


Tonyius777
tag

úgy látom befoglalok egy 120 Gigásat :DDD

Üdv:Tony

(#13) Destructo


Destructo
aktív tag

Te jó ég :D gyönyörű :D :R :R :Y :Y :C :C :DDD

(#14) Male válasza vinibali (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Elég könnyen mérhető pl a CrystalDiskMarkkal is... lehet állítani benne, hogy csupa 0, csupa 1, vagy random adatot írjon... értelem szerűen a csupa 1 vagy csupa 0 esetén ki lehet mérni mit tud a lehető legjobban tömöríthető anyag esetén (hiszen ennél jobban tömöríthető anyag nem létezik), míg a random (ha elég jó randomot használ) tömöríthetetlen adathalmaz, így ezzel megvan a minimum.
(Persze ez csak az elmélet a fejemben, mert nincs mivel letesztelnem, még ki kéne próbálnia valakinek, akinek SandForce-os SSD-je van.)

(#15) banhammer válasza MLaca (#3) üzenetére


banhammer
veterán

Kellemes sebessége van az OCZ-nek.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

ez nem semmi. :))

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#17) Duree


Duree
veterán

Nagyszerü darabok,de még mindíg drága

duree54

(#18) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Ez az új SF is olyan mint a régi, hogy csak addig van meg a sebesség, amíg tömörítéssel bűvészkedhet, anélkül meg kalap szar?

(#19) Angel1981 válasza MLaca (#3) üzenetére


Angel1981
veterán

Klassz! ;)

(#20) Mozsa


Mozsa
tag

A tömörítés nem kapcsolható ki?

(#21) kenwood3 válasza Duree (#17) üzenetére


kenwood3
őstag

És az is lesz 1 jó ideig még sajnos :(

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#22) vince válasza cousin333 (#9) üzenetére


vince
őstag

hú, ez durva. Fura a sor végén látni a gyorsnak gondolt g2-es x-25m ssd-met :)

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#23) cousin333 válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


cousin333
addikt

Az anyagok nem kis része tömöríthető. Ami meg nem, az többnyire nagy fájl (zene, film), szekvenciális eléréssel. Az általam korábban linkelt teszt szerint a nem tömöríthető anyagoknál már valóban csak olyan gyors, mint a többiek... ;]

"We spared no expense"

(#24) Dr. Akula válasza cousin333 (#23) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Naigen, de egy újdonságnak már nem csak a régiekkel kell versenyezni, hanem a többi újdonsággal is. Az Inteltől jön a 310-es széria, a Crucial is kidobott vmit (még nem olvastam el mit tud, de az előző generáció is az egyik legjobb SSD volt), ha ezek ugyanazt tudják mint az új SF csak mindenféle lassulás nélkül, akkor sok értelme nincs ilyet venni.

A tömörített anyagról valóban leginkább a film / zene jut eszünkbe, de pl. a sima .jpg is az, meg ki tudja hogy a feltelepített programok / játékok mennyi tömörítettet tartalmaznak, így azért számít ez is. Persze nem annyira mint egy 2 TB-os vinyónál, ami jellemzően nem bootvinyó lesz, de akkor is.

(#25) cousin333 válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


cousin333
addikt

Úgy tűnik, nem olvastad el a tesztet, amit korábban is linkeltem. Ebben benne van Vertex 3 (240GB ill. 120GB) mellett az általad emlegetett Crucial m4, illetve az Intel részéről az 510 és a 320 is. Ahogy nézem az eredményeket még lassulással együtt sincs különösebb félnivalója a többitől.

"We spared no expense"

(#26) sanyi8201


sanyi8201
csendes tag

Múlt héten vettem sima OCZ Vertex 3-ast az iOutlet-en. Nem tudom, mi a különbség az ennél is gyorsabb és e között, de az OSX 10 perc alatt felment a gépemre.

(#27) kocsis102 válasza pschio (#1) üzenetére


kocsis102
csendes tag

helosztok lenne egy kis problémám vettem egy ocz vertex 3 120gb ssd de a firwarét nem akarja frisiteni nem tudja valaki mi lehet a baja ?

(#28) gabee jr válasza kocsis102 (#27) üzenetére


gabee jr
tag

helló,

nekem ilyenem van, nekem sem frissítette meg, talán azért mert SATA2-es kábellel akartam a SATA3-as porton frissíteni... Nem tudom, de Linux alatt megcsináltam (2.11 firm) két perc az egész, kell hozzá egy USB kulcs meg egy ISO file. Minden le van írva az OCZ weboldalán a Download részben található PDF fájlban.

Sok sikert!

"Csukaharapást szőrivel"

(#29) kocsis102 válasza gabee jr (#28) üzenetére


kocsis102
csendes tag

már megcsináltam frisitettem 2.11 re énis
mostmár csak annyi bajom van hogy lassu :F nem tudja valaki miért ?

(#30) gabee jr


gabee jr
tag

:Y
Nekem ugyan ez a bajom, nem akarom most itt ujra leirni, de a Flash SSD topikban leirtam mindent kepekkel illusztralva. Olvasd el aztan majd megbeszeljuk, csak most uton vagyok. :R

"Csukaharapást szőrivel"

(#31) kocsis102 válasza gabee jr (#30) üzenetére


kocsis102
csendes tag

nem találom :F

(#32) kocsis102


kocsis102
csendes tag

megvan átsiklottam rajta

(#33) gabee jr válasza kocsis102 (#32) üzenetére


gabee jr
tag

Nekem alkul az SSD, egyenlore 400MB/s es 250Mb/s-es ertekeket merek, de masok szerint nem lesz jobb, egyszeruen ennyit tud a fos Marvell vezerlom.
Csak alom marad a Vertex 3 550/500-as erteke...

Te probalj mindent ACHI-ba tenni, nekem az ha nem is sokat, de segitett.

Minden egyeb dolog a szomszed "Flash SSD" topikban. Udv,G.

"Csukaharapást szőrivel"

(#35) kocsis102


kocsis102
csendes tag

nekem egy másik sata portban jo lett pedig már probáltam átdugni hátha most megint átdugtam és jo lett

az atto se maradjon ki

Ekkora képeket ne linkelj direktbe! LEGKÖZELEBB HASZNÁLD a beépített képfeltöltőt!!

[ Módosította: Oliverda ]

(#36) gabee jr válasza kocsis102 (#35) üzenetére


gabee jr
tag

frankó, már jobb.
de az atto eredményeknél pont a lényeg nem látszik. :K

"Csukaharapást szőrivel"

(#37) miresz


miresz
veterán

Szerintetek ez jó eredmény egy Agility3-tól? Mert szerintem nem. Az Agility2-esem gyorsabb volt. :(((

(#38) kocsis102 válasza gabee jr (#36) üzenetére


kocsis102
csendes tag

mi lenne a lényeg ? a tiedel mizu?
miresz probáld meg másik sata portban ha kell dugd át töbször is meg egy firware frisitést probálj meg

[ Szerkesztve ]

(#39) gabee jr válasza kocsis102 (#38) üzenetére


gabee jr
tag

A lényeg az ATTO eredménye lett volna, de akkora képet linkeltél be, hogy nem láttam. Most már látom, mert az admin átméretezte. :B
Nekem max 413 Mb/s-el olvas és maximum 250Mb/s-es ír a Vertex 3. De sejtem miért, a chipsetem (X58) egyszerűen nem tud többet. Én már próbáltam mindent, átdugtam másik SATA3 portba, drivert frissítettem de hiába. Ez nem lesz jobb. :O

"Csukaharapást szőrivel"

(#40) gabee jr válasza miresz (#37) üzenetére


gabee jr
tag

nem, ez nagyon kevés egy A3-tól... :(
a másik topikban (Flash SSD) szó van erről a szériáról, ott ki is tárgyalták többször is mi a gondja olvasd át, okos dolgokat fogsz megtudni. :U

"Csukaharapást szőrivel"

(#41) gabee jr válasza miresz (#37) üzenetére


gabee jr
tag

jah, már látom mi a gondod...
az SSD ACHI módban legyen, mert az IDE (SATA) mód piszok lassú. Nekem is ez volt a gondom, hogy elsőre -tudatlanul- nem ACHI módban használtam az SSD-m. :B

"Csukaharapást szőrivel"

(#42) erester


erester
csendes tag

Én ma üzemeltem be rendszernek(3 hónapig a szekrény tetején pihent),ezek lettek az eredmények:

buta virtuális helyett okos fizikai vagyok...

(#43) kocsis102 válasza erester (#42) üzenetére


kocsis102
csendes tag

jol megy a max iops legyalázza a simma vertexet lehet lecserélem :DD

(#45) djmisi123


djmisi123
csendes tag

Nos én segitséget kérnék totál béne vagyok nézétek el nekem de az infokra nagyon szükségem lenne és lsuta vagyok az egész topiont végig nyálazni.Nos én veszek most uj gépet az alaplapon élből lesz sata 3.0És szeretnék bele egy ilyen ssd kártyát OCZ Vertex 3 Max IOPS SATA III 2.5 SSD 120GB

Nos a problémám az hogy össze rakom a rendszert rádugom bootolok feldobok egy windowst legyen a win7 jelen esetbe.Nos a gondom most jönne hogy ezel mi a tehendő ezt rádugom és kész teszi a dolgát gyors lesz mint a fene?Vagy még ezzen kel valamiket beállitgatni.Olvastam olyat ACHI módban kel rakni de ezt hol tehetem meg biosban valahol vagy netán hol?Akkor sok oylat olvastam frsiiteni kel a frime valamit bocs nem tudom még ez mi lenne egy sima progi amit feldobok a win7-re és kész vagy oylan mint a bios frissités és amga a meghajtoban kel ezt frissiteni most még kinai de szeretném tudni a pontos választ.És ezen felül kel e még valami beállitást eszközölni?Én ugy voltam vele még itt nem olvasgatam hogy mint a vinyo megveszek rádugom és kész teszi a dolgát.De itt már annyi minden félétirnak hogy már nem tudom mizu van.Aki ezt igazán vágja és profi azt megkérném segitsen már nekem ezzekben.Az elejétöl kezdve mi lesz a feladatom vele beszerelés után nagyon szépen köszönöm....

(#46) djmisi123


djmisi123
csendes tag

Azt megtudja mondani valaki hogy mennyi ideig jó kb egy ssd????

(#47) aveos válasza djmisi123 (#46) üzenetére


aveos
tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.