Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kcsa


kcsa
veterán

Elég gyászos az ár tükrében. Kár, nem ártana valami friss versenyző :)

(#2) djculture


djculture
félisten

Ha árba a fele lenne talán meggondolnám hogy veszek egyet, de ez ebben a formában egy alsó kategóriás ssd drágán.

[ Szerkesztve ]

(#3) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

30e-ért van pl. Adata SP900 256 GB. Vagy kicsit többért SX900. Ez így gyenge.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4) #72042496 válasza fi:zi'k (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Általában belesimul a mezőnybe, de ahol kiugrik, ott nagyon kiugrik. Én biztos nem vennék ilyen SSD-t, az 5. oldalon látszik hogy ez khmm... nem az igazi.

"A nálunk járt modellre 30 500 forintos ajánlott fogyasztói árat adott meg az OCZ, ami csak nagyjából 1000 forinttal kevesebb a 250 GB-os Samsung 850 EVO áránál. Figyelembe véve, hogy utóbbi gyorsabb, illetve garanciális feltételei is jobbak (5 év, 75 TB) [...]"

Annál inkább érdekel hogy hol kapni 32000-ért 850 EVO-t 5 év garanciával? Elnézést, de ezért most nem is tettem offba a kérdést.

[ Szerkesztve ]

(#5) tatararpad


tatararpad
őstag

Háát, ha feleannyiért adnák mint a Samsung EVO-kat akkor talán...

(#6) djculture válasza #72042496 (#4) üzenetére


djculture
félisten

ipon pl annyit ad rá: [link]

(#7) #72042496 válasza djculture (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahh, köszi. Sajnos a mögöttes szándék az lett volna hogy találjak olyan helyet ahol 500 GB-os és 1 TB-os is van öt évvel, 60 illetve 110 ezer körüli áron. Az iPonnál csak három évet adnak a nagyobbakra. Vagy öt év gyári garanciát, jelentősen magasabb áron. :(

[ Szerkesztve ]

(#8) djculture válasza #72042496 (#7) üzenetére


djculture
félisten

Minek 500 meg 1 terás ssd? Azon akarsz tárolni mindent? Utána meg majd mikor baj van benyögöm neked hogy tudunk róla menteni 300 ezer+ áfáért akkor csak lesel..

(#9) bteebi válasza kcsa (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hát ez az... Nem lenne ez rossz, de ennyit nem ér.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#10) Jakuu


Jakuu
őstag

A Kingston v300 240GB-se 27k. Az is tud ennyit olcsobban. Innentol kezdve nem igazan rug ezzel az arral labdaba.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Hát ez egy hulladék lett sajnos. Ők nem néztek teszteket és hasonlították hozzá ezt a valamit?

(#12) #72042496 válasza djculture (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Azon akarsz tárolni mindent?"

Igen, de az adatvesztéstől nem félek. Az igazán fontos dolgokról több helyen is van fix mentésem, a többiről pedig párhetente csinálok egy teljes backupot. Magára a meghajtóra viszont jó lenne az öt év garancia, ha már ennyit kiadnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#13) gab1ka válasza djculture (#8) üzenetére


gab1ka
aktív tag

Inkább magát a hozzászólásodat ne nyögted volna be..Mi közöd van hozzá hogy ki mire használ egy terméket? 250GB felett is van élet,az hogy te nem tudod/akarod megfizetni azt ne vetítsd már ki ilyen beböfögéssel másra..

(#14) Tidus válasza bteebi (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Neked milyen paraméter tetszett meg?
Szerintem hulladék, akkor is ha olcsó lenne .

(#15) Geller72


Geller72
veterán

Ez is olyan szar, mint a Samu? Ezzel is annyi gond lesz, mint a Samsungokkal?

(#16) #72042496 válasza Tidus (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem hulladék ez, HDD-hez képest ezzel is biztosan pörög a rendszer. Az írás igaz hogy nagyon gyenge, de ezzel sem lenne különösebb gond ha az árcédula kompenzálná.

Az SSD piac elég árézékenynek látszik (legalábbis a hozzászólások száma az Amazonon ezt mutatja), olcsóbban szerintem még sikeres is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#17) snecy20 válasza djculture (#8) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem a HDD és az SSD-k halandósága eléggé hasonló...legalábbis nem tudok róla hogy szignifikánsan több SSD döglene be. Mondjuk adatot én sem SSD-n tárolnék.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#18) anaqer válasza djculture (#8) üzenetére


anaqer
veterán

A "minek 500 gigás SSD?" résszel nem értek egyet - ha csak programokat meg esetleg VM-eket pakolsz rá, nem poreszt meg egyéb médiát, már akkor sincs értelme a negyed terrás kategóriának. Nem future-proof, ki fogod nőni semmi perc alatt.

Viszont pont ezért nem értem, hogy minek neki az öt év gari...? Három éven belül még a fél terrások is csak ilyen hurcolós vinyók lesznek. (Főleg SATA csatolóval...)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#19) Geller72 válasza anaqer (#18) üzenetére


Geller72
veterán

Egyébként most valahol én is ebben a kategóriában látom az SSD "középvonalát"..

(#20) Tidus válasza #72042496 (#16) üzenetére


Tidus
addikt

Hát azért az nem olyan egyszerű ha HDD helyett akarsz SSD-t használni rendszernek. Néhány dolgot át kell irányítani másik meghajtóra, némelyeket pedig nagyon ajánlott letiltani. Ha már pörgős, hosszú élettartamú SSD-t akarsz.

(#21) #72042496 válasza Tidus (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez egy régi beidegződés, az SSD topicban sokszor rácáfoltak. A Windows tudja mit kell letiltani, átirányítani pedig nem kell semmit. Gondolj bele, laptopokban például nincs is hová.

(#18) anaqer:

Sok éve állandó már a helyigényem, HDD-t is csak azért cseréltem, mert gyenge szektoros lett a garancia lejárta után. 4-5 évig biztos használom majd az SSD-ket is, és nem akarom hogy a három év lejárta után egy esetleges hiba miatt ebből is újat kelljen venni (még akkor sem ha közben negyedére csökken az ára), ilyen egyszerű. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) poci76 válasza Jakuu (#10) üzenetére


poci76
aktív tag

Ráadásul a V300 MLC-s, nem úgy mint ez.

(#23) vicze válasza snecy20 (#17) üzenetére


vicze
félisten

"Mondjuk adatot én sem SSD-n tárolnék."
Ja, és is csak a reggeli kv-t szoktam rárakni. ;]

(#24) HaZse válasza Tidus (#20) üzenetére


HaZse
őstag

Ha megkérnélek, akkor leírnád, hogy mik ezek? (régen használtam SSD-t, azóta csak HDD-t, de most vennék egyet)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#25) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A 850 Evo most lesöpri a piacot :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#26) anaqer válasza snecy20 (#17) üzenetére


anaqer
veterán

Ja, a halandóságot elég nehéz most még objektíven összehasonlítani - a rozsdapörgettyű ugyan egy több évtizedes, kiforrottnak mondható technológia - aztán ott is voltak még nem is olyan régen ritka nagy fos szériák. Mi is volt a legutóbbi balhé, a kékcímkés WD-k talán? Meg anno az IBM DeathStar... és persze magasba a kezekkel, Phillips chipes Quantum lct10 tulajok!

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#27) Geller72 válasza #72042496 (#21) üzenetére


Geller72
veterán

" Gondolj bele, laptopokban például nincs is hová."
- :F

(#28) tatala77 válasza HaZse (#24) üzenetére


tatala77
tag

Ime a lista, most másoltam ki a Samsung Magician-ből.
Az nettó hülyeség, hogy a Win7,8,8.1 MAGÁTÓL jól állítja be az SSD-ket, mert pl. a hibernációt, indexelést is kézzel kell kikapcsolnom.

Egyébként a Samsung 850 EVO 120 GB verhetetlen áron van most 20k-ért, az enyém is az, és havernak is ezt vettem múlt héten...

[ Szerkesztve ]

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#29) Scholes9 válasza tatala77 (#28) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Best buy sztem is:) Rendszer alá keresve sem találhat jobbat az ember:)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#30) tatararpad válasza Geller72 (#27) üzenetére


tatararpad
őstag

Gondolom fontosnak tartja az ODD-t. Szerintem évek óta fölösleges, vagyis annyiban nem hogy legalább oda lehet rakni a merevlemezt, mert szerintem a gyártók inkább hagynák üresen a helyet kitömve vattával mint sem hagyjanak ott 1-2 szabad 2,5"-os helyet a vásárlóknak :W

(#28) tatala77: Én sem nagyon értem mit akarnak néha, a Samsungnak már tapasztalata van TLC-re, jó paraméterekkel rendelkeznek a termékei, de még talán MLC-s Intelt is láttam hasonló áron, erre kihoznak rosszabb modelleket közel azonos árban. Még láttam valami Zotac SSD-t az is hasonló ipari hulladék lehetett, de az ára persze ezt nem tükrözte.

[ Szerkesztve ]

(#31) poci76 válasza tatala77 (#28) üzenetére


poci76
aktív tag

Ha úgy hagyod, ahogy a win állítja, akkor sincs semmi.

(#32) tatala77 válasza poci76 (#31) üzenetére


tatala77
tag

Hát nem tudom... engem biztos idegesítene, hogy a memória tartalmát állandóan, kérés nélkül kiirogassa az SSD-mre (hibernáció) és az indexfájlt is állandóan piszkálja (minek, mikor nagyon gyors a SSD alapban is?).

Kor kerék derék. Lali, a lila ló elalél.

(#33) anaqer válasza #72042496 (#21) üzenetére


anaqer
veterán

"Sok éve állandó már a helyigényem [...]"

Az klassz, de szerintem ezzel erősen a kisebbséghez tartozol.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#34) poci76 válasza tatala77 (#32) üzenetére


poci76
aktív tag

Legjobb tudomásom szerint a hibernáció úgy működik, hogy amikor rákattintasz a hibernációra, akkor kiírja a memória tartalmát a háttértárra, majd a következő bekapcsoláskor ugyanezt visszatölti. Egyébként nem nyúl hozzá. Az index fájlt csak akkor módosítja, ha változik valami a mappában, amúgy csak olvassa, az meg nem fárasztja az ssd-t. Több mint 2 éve használok egy Kingston V300-ast, 1842-szer volt bekapcsolva, 502 napot ment, azaz naponta átlag több mint 15 órát, 5,3 TB írás van rajta, 98/100 az állapota (már jó régen egyébként).

(#35) #72042496 válasza anaqer (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Könnyen lehet, de én csak arra válaszoltam hogy nekem miért lenne jó az öt év gari. Azt elfogadom hogy a többségnek a három év is teljesen elég. Lehet, végül én is megveszem annyival, majd meglátom. Az árak most olyanok, hogy öt évvel már elvinném a meghajtókat, hárommal, eeee... még nem.

(#27) Geller_1972:

Rendben, egyes laptopokban. Egyre több olyan gép jön úgy, hogy van benne egy SSD, ami mellé nem tudsz újabb fix meghajtót tenni. Ezekre gondoltam, itt nem lehet HDD-re átmásolni dolgokat, mégis szépen működnek.

[ Szerkesztve ]

(#37) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Rengeteg SSD a tesztben ősrégi, kőkorszaki firmware-rel szerepel. A Samsung 840 EVO-ból én nem is igen láttam kereskedelmi forgalomba került példányt az EXT0AB0Q firmware-rel, leginkább az annál is fényévekkel frissebb EXT0BB0Q és az EXT0BB6Q szerepel. A lassulásra kiadott EXT0DB6Q-t nem volna jobb használni?

A Kingston V300 is már nagyon régóta 525ABBF0, meg annál is frissebb verziós.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#38) Sanya válasza 04ahgy (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

Persze, hogy jobb lett volna, ha minden alkalommal letesztelnék az összes SSD-t.

De mivel nem tesztelik le mindig az összes SSD-t, emiatt a tesztkor használt firmware-t kell kiírják.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) bteebi válasza Tidus (#14) üzenetére


bteebi
veterán

Néhány területen tényleg kifejezetten rosszul teljesít, de sok esetben majdnem ugyanolyan gyors, mint egy jobb SSD. Azt kell csak mérlegelni, hogy zavarnak-e a hiányosságai, illetve hogy a te munkád során előjönnének-e a hibái. Feleennyiért szerintem jó vétel volna, max. majd nem másolok rá RAM drive-ról nagy file-okat ;). A laptopomba (már régebbi darab) is kifejezetten jó lenne, de az asztali gépemben lévő, talán 5-6 éves SSD-met is kiválthatná. Oké, nem összemérhető egy 850 Pro-val, de azért nem lenne (olyan nagyon) rossz ez se egy kedvezőbb árcédulával.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) Scholes9 válasza Sanya (#38) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Viszont így nem teljesen hiteles a teszt :) ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#41) dabadab válasza tatala77 (#32) üzenetére


dabadab
titán

"engem biztos idegesítene, hogy a memória tartalmát állandóan, kérés nélkül kiirogassa az SSD-mre (hibernáció)"

:O
(Nem, a hibernacio nem ezt csinalja, es semmi baja nem lesz az SSD-nek, ha be van kapcsolva)

DRM is theft

(#42) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó lenne majd látni mások mit hoztak ki ezekből az alkatrészekből, mert valószínűsítem kész megoldást kínál Toshiba, saját alkatrészekkel. Nekem fura az írási sebesség, nem hiszem hogy gyárilag ennyire lespecifikálnának egy új fejlesztést akár mennyire olcsó is :N

A boot / indítási teszteket el lehetne hagyni ;]

[ Szerkesztve ]

(#43) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Olvasni néha fejlődésről az ssd-k kapcsán,de úgy látszik mindig van lejjebb is.... :(

A cikk elején reméltem még azt a badarságot,hogy az ára beesik 20e alá,és akkor talán.....
De így marad a 64Gb-os három éves 830-as samu,kompromisszumokkal(hely),ám tökéletes állapotban.

Wasabi...

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a tesztet.Ezen az áron Samsung 850 EVO sokkal jobb választás.

(#45) gyuribácsi88 válasza Geller72 (#15) üzenetére

Mi baj van a samsungokkal? Csak azért kérdezem mert 3 éve megy a gépemben 0-24-be egy 840-es 120gigás, és még sose volt gondom vele.

[ Szerkesztve ]

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#46) idegen lény


idegen lény
őstag

Na de, kêrdem ên, hol van itt az 550/520 MB/s? :F

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#47) #72042496 válasza gyuribácsi88 (#45) üzenetére


#72042496
törölt tag

Anélkül hogy kommentárt fűznék hozzájuk, mert ez a topic nem erről szól:
- 840 EVO lassulás
- 850 PRO hibás firmware
- 840/850 PRO 512 GB TRIM kérdés

[ Szerkesztve ]

(#48) bteebi válasza idegen lény (#46) üzenetére


bteebi
veterán

Elvitte a cica ;).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#49) Alchemist válasza djculture (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Nem mindegy, hogy pl. a Matlab-ba a sokcsatornás mérési adatainkat milyen gyorsan olvassa be...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#50) Alchemist válasza #72042496 (#47) üzenetére


Alchemist
addikt

Ezek létező hibák... ugyanakkor kiderült, hogy a legtöbb felhasználót a gyakorlatban nem vagy alig érintik.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.