Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djculture


djculture
félisten

Vadállat cucc, de még nem sok értelme van otthoni körülmények között. :C

(#2) finest


finest
őstag

WEI score? ;] :))

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#3) noisia


noisia
aktív tag

Nem értem, hogy egy ilyen termékkel melyik piaci rést/szegmenst lehet érdemes megcélozni?!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#4) TGWH válasza noisia (#3) üzenetére


TGWH
őstag

Jó ez, csak semmire sem használható, max ipari körülmények között :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#5) djculture válasza noisia (#3) üzenetére


djculture
félisten

Mondjuk aki 5 virtuális gépet futtat egyszerre annak jól jön :D

(#6) bteebi


bteebi
veterán

Végre itt is letesztelték, hogy nem túl sok értelme van ennek az SSD-nek - legalábbis nem annyival gyorsabb, mint amennyivel látszólag "kellene" lennie.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) bpx


bpx
őstag

elég nagy csalódás számomra
azt hittem körbeveri a hagyományos SATA SSD-ket, ehhez képest még a szintetikus tesztekben is csak szekvenciális sebességben tudott elhúzni, minden más különbség elhanyagolható - kivéve az ára

(#8) noisia


noisia
aktív tag

(#4) TGWH: ipari környezetet sem nagyon hiszem, arra van jobb alternatíva.

(#5) djculture: az rendben, vmilyen fejlesztő vagy nemtom, akinek kell a kráft, de ennyiért?

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#9) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hm, jó kis cuccos, asszem Laraxior-nak volt egy kisebb példánya ilyenből.

Live-Die-Respawn

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Drága, és legalább nem annyival gyorsabb mint azt elvárnánk. ;] Különlegességnek jó, de én maradok a hagyományos SSD meghajtóknál.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) #56573440 válasza djculture (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

oda is inkább megvennék a raid 0 ssd-t aztán csók.

szerintem ez is egy afféle "mert meg tudjuk csinálni" termék. nem igazán van értelme, de jól hangzik ;]

(#12) noisia válasza #56573440 (#11) üzenetére


noisia
aktív tag

szerintem amúgy lenne értelme, csak feleennyiért...

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#13) TGWH válasza noisia (#12) üzenetére


TGWH
őstag

50 ezerért sokan megvennék, de lásd a hagyományos hdd-ket, nem akaródzik visszamászni az áruk... amíg lehet, drágábban adják.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#14) plexi


plexi
tag

Köszönöm a cikket, így vált biztossá, hogy nem kell ez nekem, inkább SSD RAID-ben... Pedig nagyon tetszett az elgondolás például megmarad a SATA port a vinyóknak, jól is néz ki :P ahj :(

"amennyiben nincs mérték, úgy nincs gyönyör sem.'

(#15) macdroog válasza TGWH (#4) üzenetére


macdroog
csendes tag

Sziasztok!

Nálunk a cégnél ilyen van a kollégám gépében és video-t vágunk premierben valamint afterban! Mellette megtalálható egy sima SSD is ami a rendszert bootolja!

Nagyon pörgős darab, de most látom csak hogy nekük nem ez van pontosan hanem az előző verzió....160Gb SSD Revo Drive X2.....

(#16) haris


haris
őstag

Na ja. Nekem is tetszik, különösen a színe. Szép fekete :DDD
De miért ilyen drága? Vagy legalább tenne le valamit az asztalra ...
Na meg ha csak szín alapján döntenék, a Samsung 830-is fekete :U

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Aki tesztelte ezt az ssd-t attól megkérdezném,hogy érezte-e ,hogy egy ilyen ssd van a gépbe rakva,lehet e a különbséget érezni a sebességben. /mert azért szépen dolgozik a kicsike/

(#18) Normi™


Normi™
őstag

Érdekes,hogy a sok kompatibilitási problémával küzdő marvell és sandforce jól dolgozik együtt,vagy ez csak a sata portos témára lenne igaz?

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#19) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Nagyon komoly, csak még sajnos drága :N

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#20) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ebből a tesztből is látszik, hogy oprendszer alá tenni ilyen drive-ot teljesen felesleges.
Egy adatbázis alá már sokkal jobb ez, mint egy SSD. :K

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#21) LordX


LordX
veterán

Ööö?

Nem azért, de egy szerver/workstation környezetre szánt SSD-t nem szerver/workstation környezetben kellene inkább letesztelni? Valami ilyenre gondoltam.

Kijött, hogy desktop környezetben kb. egy jobbféle SSD-t hozza, néhol túlteljesíti, mindez 190 kJMF + ÁFÁ-ért tök értelmetlen.

(#22) Konflikt válasza LordX (#21) üzenetére


Konflikt
addikt

ez kozel sem serverbe szant SSD.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#23) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Idővel szerintem biztos több előnye lesz, gyorsabb, megbízhatóbb lesz, mint Sata-s társai.
Meg gyerekcipőben járhat az egész, legalábbis hétköznapi felhasználást tekintve mindenképp. Még a Sata-s SSD is csak egy lehetőség, hogy gyorsabb legyen a rendszer, hamarabb rendelkezésre álljanak az alkalmazások. A többség még mindig HDD-t használ, vagy vesz rendszermeghajtónak.
Eljön mindennek az ideje:)

(#24) radi8tor válasza leikomessi (#23) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet bármennyire megbízható, de nem fogok 2x-3x annyit fizetni ugyanakkora teljesítményért. :U

⭐ Stella

(#25) adm


adm
őstag

olivreda:

eddig nem nagyon érdekelt, de mivel éppen revo-n gondolkozok... van rá mód, hogy kicsit közelítsd a tesztet a valós felhasználáshoz?

egy munkaállomásnál érdektelen, hogy a 3d csomag programjait egyszerre indítva hány másodperc alatt nyílnak meg. amikor napokig megvan nyitva egy program teljesen lényegtelen...

viszont amikkel le lehetne mérni valós munkakörnyezetben a teljesítményt:
- munka 1,5-2gb-os tömörítetlen fájlokkal több tucat 10-50 megás külső elemhez kapcsolva, de legalább biztonsági mentése,
- akár több cad, 3d, A/V programon egyszerre végezve a műveleteket,
- mit tud amikor 24-32-48gb rammal kell hibernálni?
- van-e előnye 2 kisebb ssd-nek rendszer+munkák felosztásban a revoval szemben?
- sata2 - sata3 - pcie 4x összehasonlítva?

tisztában vagyok vele, hogy nehéz kidolgozni erre egy objektív tesztet, de talán később is igazi segítséget nyújthatna. ha megvan a szándék talán tudok segíteni benne...

a dilemmám:
a dual i7 xeon konfigomat elképzelhetetlen tartom lecserélni csak azért, mert sata2 portjai vannak. de már egy korrekt sata3-as hba kártyának is horror az ára. viszont az nem járja, hogy 5 percenként 1 percig ment.

ilyen munkakörnyezetben ér 2-2,5x többet a revo?

16core - 32thread - 64gb

(#26) leikomessi válasza radi8tor (#24) üzenetére


leikomessi
aktív tag

Minél jobban elterjed, annál alacsonyabb lesz az ára valószínűleg.
Tény, hogy jelenleg otthoni felhasználásra semmi értelme nincs egy ilyennek.
Az a "gyorsaság" amivel néhány mérésben gyorsabbnak bizonyult elhanyagolható.

Magam részéről még egy SSD-t is feleslegesnek tartok. Pontosabban nekem hiába lenne, semmi hasznát nem venném.

(#27) Oliverda válasza Silentfrog (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem éreztem különbséget a Vertex 3-hoz, Intel 520-hoz vagy épp a Samsung 830-hoz képest. 1-2 másodpercet még kimérni sem egyszerű bizonyos esetekben, nem hogy megérezni.

adm:

Nehéz kidolgozni, plusz a szükséges hardvereket sem olyan könnyű összeszedni. Pl. nincs 32-48 giga RAM a fiókban, de még a szoftverek sem állnak rendelkezésünkre.

Szvsz jobban jársz ha valakivel megbeszéled, hogy kipróbálhasd a RevoDrive-ot a saját gépedbe, mert annál pontosabb támpontot úgysem tudsz kapni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) echterion


echterion
nagyúr

Érdekes elgondolás, de szerintem még a hagyományos csatolós drive-ok is irreálisan drágák.

**********

(#29) Alchemist válasza adm (#25) üzenetére


Alchemist
addikt

Jogos az észrevétel, ilyen cuccot extrém szekvenciális átvitel igényű alkalmazásoknál érdemes letesztelni, egyébként nem mutatkozik meg az előnye.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#30) echterion válasza Alchemist (#29) üzenetére


echterion
nagyúr

Ilyet viszont a PH! olvasóink egy igen csekély hányada használ (ha egyáltalán használ).

**********

(#31) Oliverda válasza Alchemist (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Szekvenciálisban biztos jobb mint bármelyik SATA 3-as egymagában. Ezt le is írtam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#32) Stef3


Stef3
csendes tag

Bár nem hozta a várt eredményeket, mégis finom darab. Szívesen megkóstolnám. :DDD

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#33) Silentfrog válasza Oliverda (#27) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha igy van akkor kérdés ,hogy van e értelme egy átlag felhasználonak az ennél gyorsabb ssd vásárlása./a jövőben/
Gondolom lesz a jövőben ilyen vagy még gyorsabb ssd a piacon,de ha már ennél sem lehet érezni különbséget akkor már csak a tárhely mérete lesz a lényeg. Nekem egy régebbi lassabb ssd-m van és a forumban arra a kérdésre,hogy vagy e érteleme lecserélnem egy gyorsabb modelre nem kaptam egyértelműen igenlő választ.

Kiváncsi lennék egy "érzésre milyen " tesztre egy ilyen és egy régebbi mondjuk egy Intel 40gb-os 320 model között.

(#34) Kicsiguszti


Kicsiguszti
tag

Szerintetek mi a szűk keresztmetszet egy számítógép boot-olási sebességében? Úgy látom, hiába akármilyen meghajtó, 20 másodperc alá sosem esik a boot-idő.

Van-e egyáltalán arra mód, hogy a Boot from CD-rom-ig terjedő teszteket kiiktassuk, vagy valamiféle képpen gyorsítsuk az addig eltelő időt?

(#35) TGWH válasza Silentfrog (#33) üzenetére


TGWH
őstag

Mint írták, itt csak pár másodpercről van szó. Nagyon rosszabb esetben, még 10 másodpercet is kibírnál, főleg ha több tízezer forinton múlna :D
Én most arra hajlok, hogy majd ha megdöglik a 320as vinyó, veszek egy ssd-t meg egy tb vinyót... külső 1tb van, szóval annyira nem vészes.
De ha netán most pusztulna meg a vinyó, akkor is, ssd-ből a lehető legolcsóbbat venném, szerintem az is bőven elég, pl. 22 ezerért 60gb.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#36) Oliverda válasza Silentfrog (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem a szekvenciális olvasási sebességet kellene növelni, hanem inkább a kis fájlokét. Ezzel a gyártók is tisztában vannak szerintem.

Kicsiguszti: Szvsz maga a Windows és a különböző driverek is lehetnek lassító tényezők. Elég ha megnézed a HDD/SDD aktivitását visszajelző led működését boot közben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) Cyberpunk válasza Kicsiguszti (#34) üzenetére


Cyberpunk
félisten

BIOS egyértelműen.
Nincs tudtommal, ha nem telepít az ember sűrűn, akkor célszerű kivenni a CD-t a boot-olási sorrendből.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#38) banhammer


banhammer
veterán

Lehet, hogy hülyeséget írok, de szerintem az SATAIII csatoló esetén már fenn állhat az a jelenség, hogy a CPU + RAM páros a szűk keresztmetszet.
Hiába baromi gyors a meghajtó ha CPU-ra, RAM-ra kell várakoznia.

Meg kéne ismételni a tesztet egy csúcs konfiggal, hogy kiderüljön hol lehet a kutya elásva.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#39) radi8tor válasza banhammer (#38) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem mérvadó. 1-2% fölé sosem ment még a CPU terhelésem HDD/SSD benchmarkok alatt. :U

⭐ Stella

(#40) adm válasza Oliverda (#27) üzenetére


adm
őstag

kár érte, pedig ez az a kategória amivel nemzetközi mezőnyben is jelen lehetne lenni...

16core - 32thread - 64gb

(#41) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem hülyeség, de nem nyújt szerintem sem annyival többet, amennyivel többe kerül...

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) banhammer válasza radi8tor (#39) üzenetére


banhammer
veterán

Pedig valahol valami gubanc van, mert nagyon egyben van a mezőny.
Első sorban a programok betöltési idejére gondoltam.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#43) Mozsa válasza Oliverda (#36) üzenetére


Mozsa
tag

Szia, arra emlékszel hány db kék led világított a kártyán? 3 vagy 4? A kártya végén.

[ Szerkesztve ]

(#44) Oliverda válasza adm (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Abban csak akkor lehetnénk jelen, ha angolul is megjelennének a cikkek. Sajnos nincs arra kapacitásunk, hogy ekkora befektetéssel egy maroknyi embernek készítsünk cikket. Ez van.

Mozsa: Már nem tudom pontosan, mivel kb. 3 hete teszteltem.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#45) Mozsa válasza Oliverda (#44) üzenetére


Mozsa
tag

Csak azért kérdem, mert nálam jobban teljesített, nem kevéssel.
[link]

És valahol olvastam annó, hogy panaszkodott valaki fórumban, hogy nem hozza a mások által mért eredményeket, és kiderült hogy az egyik vezérlő nem ment, és jelezte is a kari azzal hogy a 4 ledből (4 chip) csak 3 világított... persze most nem találom, de keresem. Csak érintkezési baja volt egyébként, szétszedte, összerakta és jó lett neki....

egyébként én jelentősen jobbnak érzem mint más rendszeremet, pedig volt 4x ssd raid0-s rendszerem is, mondjuk azok még g2-s intel ssd-ből voltak, nem a mostani szériák.

[ Szerkesztve ]

(#46) Oliverda válasza Mozsa (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Az AS-SSD kb. minden futtatásra más eredményt ad, ezért minden esetben háromszor mérjük le és átlagolunk. Amúgy én a game teszten felül nem látok olyan jelentős eltéréseket.

A RAID 0 sem hoz túl sokat a konyhára, igaz ezt csak két SSD-vel próbáltuk, bár azok már SATA 6 Gbps-es Samsung-ok voltak.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#47) Mozsa válasza Oliverda (#46) üzenetére


Mozsa
tag

Értem, én csak jót akartam, nem azt mondtam rossz a teszt :U
majd mérek én is még, és ha nagyon eltér jelzem

mód: 10Mb/s-nél nagyobb eltérés nincs..... 3x egymás után

[ Szerkesztve ]

(#48) Beci9595


Beci9595
tag

Kinézetre sem semmi :C

(#49) Oliverda válasza Mozsa (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem mondtam, hogy azt mondtad.

Szerintem mi még egy korábbi verziót használunk. Majd ha odakerülök megnézem, hogy pontosan melyiket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#50) Mozsa válasza Oliverda (#46) üzenetére


Mozsa
tag

Ez a raid0 sem hoz sokat a konyhára sem teljesen igaz, saját tapasztalatból is mondom.....
persze ezek intel ssd-k, nem samsung



teljes cikk: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.