Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DEJVID


DEJVID
őstag

16gb pff. mint régen mikor nem vettünk vincsit mer minek. ramba beolvasta a gép a dos-t másik lemezről meg ment a game :D

(#2) Kriza


Kriza
őstag

Fúú derossz késleltetések.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#3) sNORh válasza Kriza (#2) üzenetére


sNORh
addikt

hja eléggé egy 800-as ramhoz.. 1066-os Corsairemnek jobb az időzítése..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#4) Satan_Claus válasza sNORh (#3) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Az első 2x2-es (úgy rémlik :U ) Gskill 6-6-6-18-as volt.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#5) Speed® válasza sNORh (#3) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A Corsaired 2x2es, nem 2x4es..amúgysem számít annyit a késleltetés mint hinnéd.
Nomeg ahol kevés 4GB memória, ott járhat 1200\CL4en is, továbbra is kevés lesz.

-

A legalapabb 2x4GB/800 kittről valami várható árral kapcsolatos infó elérhető már?

[ Szerkesztve ]

(#6) Raymond


Raymond
félisten

"kimondottan az Intel P45-ös lapkakészletéhez optimalizáltak"

De szeretem az ilyet :) Olyan mint amikor a monitorra raragasztjak hogy "Optimized for Windows Vista".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) #41635072


#41635072
törölt tag

És mi a büdös életbe 16GB ram???
Jó tudom, egyesek szerkeztgetnek (képet/zenét), de azon kívül. :W
Átlagjúzernek és gémernek is bőven elég 2GB szvsz. :U

[ Szerkesztve ]

(#8) Lenry válasza Raymond (#6) üzenetére


Lenry
félisten

az OCZ-nek van pár ilyen reklámhúzása
RAM DFI LP590 laphoz
SLI ready RAMok
CF ready RAMok
terepszínű RAMok
Intel chipsetre optimizált RAMok

errejáró HÁZIGAZDÁNAK: nem akartok betesztelni pár ilyen RAMot, hogy tényleg van-e bármi értelme, vagy csak reklám? :U

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#9) sNORh válasza Speed® (#5) üzenetére


sNORh
addikt

persze értemén ezt csak már nem ezt várná az ember egy 800-as ramtól..
olgyák meg ahogy akarják, :D de az OCZ nem a xar időzítéseiről híres

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#10) shteer válasza sNORh (#9) üzenetére


shteer
titán

:( nem akarás kérdése. ez nem is rossz előrelépés a nagykapacitású modulok terén

akinek pedig kell a 16GB, megveszi. aki meg fikázza, az gondolkodjon el, hogy talán nem neki készült - ez nem egy reaper, h CL4-ben lehessen küldeni

..szerintem jónak tűnik

(#11) shteer válasza Lenry (#8) üzenetére


shteer
titán

az SPD-ben tárolt értékek valószínűleg optimalizáltak, persze jó adag marketing is van benne - ma már kell is.

..szerintem jónak tűnik

(#12) #41635072 válasza shteer (#10) üzenetére


#41635072
törölt tag

És szerinted kinek kel 16Giga, a mester ps-eseken és a mester dj-ken kívül??? :U
Vagy ez is olyan embereknek készült akik azért vesznek quad procit, hogy setizzenek vele. :DD

[ Szerkesztve ]

(#13) Raymond válasza #41635072 (#7) üzenetére


Raymond
félisten

Peldaul arra hogy most mar nem kell tobb ezer EUR-t kifizetni a szerencsetlen ECC RAM-okert egy szinten nem olcso szerverbe hogy komolyabb mennyisegu virtualis gepet futtathass VMware alatt (vagy Xen/KVM alatt).

Ha megnezem hogy egy normalis lap kb. €130, egy 4 magos Q6600 €170 es a 8GB (2 darab 4GB kit) pedig kb. €150 akkor az nagyon jo. Na es erre jon meg az hogy most mar lehet 16GB a lapon nem vagy 8-ra limitalva felteve hogy az itt mutatott DDR2-800 jo aron lesz. De meg ha a triplaja is a 8 giganak akkor is nagyon olcson jon ki az egesz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#14) #41635072 válasza Raymond (#13) üzenetére


#41635072
törölt tag

Na jó, de én most otthoni felhasználásról beszéltem.

(#15) shteer válasza #41635072 (#14) üzenetére


shteer
titán

ha lenne rá időm (és pénzem ilyen memókra), én is szórakoznék VM-ekkel :)

nincs oda írva, hogy csak otthoni felhasználásra jók :) cégek és magánszemélyek is ugyanúgy megvehetik desktopokba a gyorsabb munkavégzés érdekében

..szerintem jónak tűnik

(#16) sNORh válasza shteer (#11) üzenetére


sNORh
addikt

hát nem, főleg nem a pénztárcámhoz :D

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#17) #41635072 válasza shteer (#15) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, cégeknek persze, hogy jó, csak van pár hüle ember aki ezt meg is veszi, hogy otthon netezzen rajta...

(#18) shteer válasza #41635072 (#17) üzenetére


shteer
titán

emberi sorsok :)

..szerintem jónak tűnik

(#19) Raymond válasza #41635072 (#17) üzenetére


Raymond
félisten

VM-ek nem csak cegeknek vannak, otthon is szorakozhatsz/tanulhatsz/dolgozhatsz veluk. Peldaul halozatokrol tanulsz akkor kimondottan jo. Van par giga RAM-od es igy kiprobalhatod milyen egy sajat Active Directory halozat kiszolgalokkal es kliensekkel. Es ezt egy fizikai kepen. Vagy probalgathatod a kulonbozo Linux distrokat egyszerre is. Egy rakat masik lehetoseg is van meg amire jok a VMek.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#20) #41635072 válasza Raymond (#19) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát igen, ezek szokványos, mindennapos tevékenységek... :)

(#21) Raymond válasza #41635072 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Ha valamit meg akarsz tanulni anelkul hogy egy csomo vasat vegyel akkor igen :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) D.Orion


D.Orion
veterán

Végre tényleg nagy kapacitású ram. Sajnos azonban az az érzésem, hogy az OCZ név miatt nem éppen megfizethető ára lesz. Az időzítések tényleg lehetnének jobbak is, de nem bechmarkolni kell vele, hanem használni...

Tel Elek: Arra, hogy átlag játékosnak elég a 2GB RAM... Én még XP-t használok, de itt is érzem, hogy STALKER-ben nem mind1, hogy 2GB v. 4GB van a gépben... Akkor mit mondjon az a bátor ember aki Vista-val játszik... Hidd el néha jól jön 4GB ram, ritkán, de kellhet.

(#23) #41635072 válasza Raymond (#21) üzenetére


#41635072
törölt tag

De ez megint csak egy nagyon kis réteget érint. :U
D.Orion: Jó talán mostanába már nagyon magas grafon kellhet 4GB., ha nagyon akarjuk. De az csak a negyede a 16GB-nek. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Grigorisz válasza #41635072 (#23) üzenetére


Grigorisz
aktív tag

Meg ne haragudjál de most mi magyarázzuk el, hogy kinek kell ez a RAM??? Kaptál már legalább 3-4 felhasználási területet ahol jó lehet, és még mindíg azt veszem ki az írásodból, hogy ez felesleges. Mégegy területet mondok ahová kell :Vérpistik. Megcsinálták venni fogják hiába értetlenkedsz. Nem lesz olcsó de fogyni fog, ha nem lenne piaca meg se csinálták volna. Ennyi.

Ha egyel kevesebb lenne az IQ-m már nem is állat lennék, hanem növény!

(#25) #41635072 válasza Grigorisz (#24) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én nem azt kérdeztem meg, hogy minek ennyi ram?
Hanem azt, hogy az átlagjúzernek/gamernek (az otthoni felhasználók 90%-a ilyen) minek?
Ezt azért kérdőjeleztem meg, mert ezzel főként minket céloznak meg.

(#26) #06658560 válasza #41635072 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

mar csak azt aruld el, hol van a cikkben, hogy ezentul ilyennel kell szerelni minden irodai passzianszgepet? :W

Meg egy otthoni felhasznalasi terulet: CAD. EGyre inkabb terjed, hogy otthonra hasznalhass iyleneket, sajat celjaidbol, nem penzkeresesre. Vannak tlejesen ingyenes megodlasok is, legalisan is, s ha modnjuk a szoba vilagitasat akarnad megtervezni, vagy akarmi mast, esetleg megeri egy iylenben modellezgetned. Vagy ha tuningolni akarod a jarmuved, es kene egy uj elso lokos, akkor megint megtervezheted almaid alkatreszet. Az ilyenek pedig pillanatok alatt bezabalnak 2+GB memoriat.

[ Szerkesztve ]

(#27) Laraxior


Laraxior
titán

Kíváncsi lennék az árukra és hogy mennyire húzhatók... egy 2x4GB szett jól jönne,egy ideig nem kellene ramot venni. :C

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#28) #41635072 válasza #06658560 (#26) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ettől féltem. :DDD

(#29) Speed® válasza Laraxior (#27) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Húzás ekkora integritás mellett szerintem nem igazán ajánlott. Nemhiába szerepel az ajánlásban max. 1.85V, pedig OCZék is szeretnek OCzni.
Elég megnézni, hogy a 2x1GBos szettekhez képest mit bírnak a 2x2esek.

Mindenesetre nem fenyeget a veszély már most sem, hogy out of memoryt lássak, szóval annyira nem jöttem lázba a tudattól, hogy bővíthetek :)

(#30) Laraxior válasza Speed® (#29) üzenetére


Laraxior
titán

érzékelhető különbség kétlem hogy lenne 4 és 8GB között ne adj isten 8 és 16GB között.
2 és 4 között viszont van,ez tény. :K

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31) Godefroy válasza #06658560 (#26) üzenetére


Godefroy
senior tag

Volt aki azt mondta 640 kB mindenre elég...szted 2 GB mindenre elég.
Haladás ellenes vagy.

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#32) #06658560 válasza Godefroy (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

Szerintem meg eltevesztetted a postafiokot. Shiftelt egy kollegaval arreb. :D

Plane, hogy most elottem 3GB ul.

[ Szerkesztve ]

(#33) ThuG4LifE válasza #41635072 (#28) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Nem bírtam ki, hogy ne írjak.
Miért baj neked, hogy van ilyen? Hol látod kiírva, hogy csak az átlag ember, átlag házi pc-jébe való dolgokkal foglalkozik ez az oldal? Kicsit gondolkodj már! ;)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#34) Hunter2


Hunter2
addikt

egy 4 giga vs. 16 giga teszt is jólenne.Játékoknál kiváncsi lennék mit dob rajta (valszeg semmit).

(#35) tob!as válasza Hunter2 (#34) üzenetére


tob!as
tag

Én meg arra lennék kíváncsi hogy mikor lesz képes az egész ipar áttérni normálisan 64bitre? :S
Hihetetlen, hogy vannak olyan gyártók akik büszkék arra hogy működőképes 64bites oprendszere van, és mikor kiderül hogy mindez csak 4GB ram alatt képes bugmentesen menni, akkor nem tesz ellene semmit ....

(#36) Raymond


Raymond
félisten

US arak:

8GB = $221
16GB = $430

Ez ilyen kapacitasert olcso.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#37) subaruwrc válasza Raymond (#6) üzenetére


subaruwrc
félisten

számból vetted ki. x48-cal el se indul mi? :W :W :W
tipikus OCZ szar marketing duma.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hunter2 válasza Raymond (#36) üzenetére


Hunter2
addikt

a második linken 550$ van.

(#39) dy_nmq válasza Hunter2 (#38) üzenetére


dy_nmq
aktív tag

hmmm 16Giga ram ennek örülne a szivem :)) 3D grafikus vagyok és oda nincs annyi ram hogy elég.... :DDD

https://www.artstation.com/artist/dy217

(#40) Raymond válasza Hunter2 (#38) üzenetére


Raymond
félisten

Nem rossz, tegnap este meg $429.99 volt ott :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41) Overlocker válasza subaruwrc (#37) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem feltétlen, valószinüleg eléggé a P45-re van hangolva az SPD-je.. valószinüleg menne X48-ban is rendesen (mivel elvileg jobb ramtámogatású chipset) , de pl x38, p35 és a régiek felejtősek..

[ Szerkesztve ]

(#42) Speed® válasza Overlocker (#41) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Simán menne bármelyik lapban, max tuningnál kéne hangolni a subtimeingokat.
JEDEC szerinti 800/5-5-5-15/1.8Vot tudnia kell mindegyik DDRIInek szó nélkül..

(#43) Ősember válasza Raymond (#36) üzenetére


Ősember
őstag

hét elején csináltam meg az ocz listám, nekem ezek jöttek ki:

OCZ2VU80016GQ 842024009573 Vista Upgrade Series PC2-6400 4X4GB Quad Kit 800Mhz 5-6-6-18 1,8 - 75000

OCZ2VU8008GK 37000 842024009566 Vista Upgrade Series PC2-6400 2X4GB Kit 800Mhz 5-6-6-18 1,8 - 37000

hét elej ota sokat romlott a forint, kb +5% lehet a most aktuális ár, ha a listaára sem változott. ha leosztos akkor 5k alá esik 1gb ára, ami reális. :K

csak gondoltam beirom tájékoztatásul.

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#44) eziskamu


eziskamu
addikt

Én is károgni jöttem, de nem azt mondom, hogy minek, hanem azt, hogy ekkora kapacitásnál már érdemes lenne valmilyen hibajavítás alkalmazása, de ahhoz meg olyan lap is kellene. [link]
Jóvanna nem szervert építenénk, de most már jobb lenne otthoni gépekben is alkalmazni hibajavító technikákat, csak a gyártók még nem készek rá valamiért.

(#45) Raymond válasza eziskamu (#44) üzenetére


Raymond
félisten

A hibajavitasnal nem a kapacitasrol hanem a felhasznalasi teruletrol van inkabb szo. Szervereknek akkor is van hibajavitas ha csak max 4GB-tud a gep a chipset miatt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#46) eziskamu válasza Raymond (#45) üzenetére


eziskamu
addikt

Az igaz, de én megbízható gépet szeretnék otthoni is, és ha csak feleannyira vészes a helyzet, mint amennyire írták, már megérné otthonra is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.