Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-08 09:14:34

LOGOUT.hu

Üdvözlet mindenkinek nyereményjátékunkon!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) koko52 válasza Joci10 (#198) üzenetére


koko52
veterán

Ne önkéntes rendőrködjünk, úgyis én nyerem a monitort :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#202) SyMbioTe válasza koko52 (#201) üzenetére

Khm. Nem. :D ;]

(#149) Brekk
Köszi a felvilágosítást. :R

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#203) dknight válasza Noroo (#199) üzenetére


dknight
tag

Bocsi, nem akartam bajt... :U

(#204) Out


Out
addikt

19. kérdésre egy kihívás feladat. Megtalálni a helyes választ az Oázis weboldalán. Nekem sikerült, és neked? ;]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#205) tzsolesz válasza Out (#204) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Aki még nem látott ilyet élőben (pl. én), annak azért a 19.-es kérdés is úgy lesz megválaszolva, hogy vagy jó lesz, vagy nem. :O

(#206) gyimger válasza tzsolesz (#205) üzenetére


gyimger
őstag

Én minden kérdésnek ugyanígy megyek neki. Akkor sem nyertem, amikor napokat görcsöltem rajta, úgyhogy csak lazán. :D

"The day is done, time has come. You battled hard, the war is won. You did your worst, you tried your best. Now it's time to rest. Now it's time to rest."

(#207) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Sok a kérdés egy kicsit, megnyitottam a játékot és elhűltem. Lehet nem lesz kedvem játszani :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#208) koko52 válasza vodrosjozsi (#207) üzenetére


koko52
veterán

Köszönjük, hogy növeled az esélyeinket. :D

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#209) vodrosjozsi válasza koko52 (#208) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Hah, akkor már biztos nem ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#210) l.skywalker válasza tzsolesz (#205) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nekem a suliban is bejött mindig, ez is csak egy teszt :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#211) HoaryFox válasza gyimger (#206) üzenetére


HoaryFox
őstag

A legutóbbi 2-nél már én is görcsöltem 1-2 kérdésen, hogy "Biztos az a jó válasz?", aztán megváltoztattam és persze, hogy az volt a jó válasz, amit elsőre kiválasztottam. Szóval visszatértem inkább ahhoz, hogy az "első megérzésemre" hagyatkozok :)

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#212) Teaway válasza vodrosjozsi (#207) üzenetére


Teaway
veterán

Napi öt az nem olyan sok 😊

Nincs itthon csokid??

(#213) l.skywalker válasza HoaryFox (#211) üzenetére


l.skywalker
félisten

Honnan tudod, hogy az volt a jó? ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#214) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

yaay! :DD
Az eddigi kérdések pipa

Az őszintén érdekelne, hogy kik találnak ki ilyen VA100UPefnweroigbnuweni típusjelöléseket, mintha valaki elfedüdte volna a billentyűzetet, miközben kitöltötte volna a termék adatlapját. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#215) koko52 válasza sz.balazs.95 (#214) üzenetére


koko52
veterán

Vótmá

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#216) HoaryFox válasza l.skywalker (#213) üzenetére


HoaryFox
őstag

Írtam, első megérzés. Rászuggerálok a kérdésre (pont, mint a róka avatarom) addig, amíg meg nem mondja a helyes megoldást ;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#217) HoaryFox


HoaryFox
őstag

Módosítva lettek a kérdések (16.-17.) vagy csak én ugrottam át őket? :F

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#218) vince válasza HoaryFox (#217) üzenetére


vince
őstag

utóbbi

"Ha eredményesen akarunk valakit megcáfolni, bebizonyítva, hogy téved, előbb vizsgáljuk meg, melyik oldaláról szemléli a dolgot, mert arról az oldalról tekintve rendszerint igaza is van." - Blaise Pascal

(#219) HoaryFox válasza vince (#218) üzenetére


HoaryFox
őstag

Fú, lassan le kéne jönnöm a kábsziról... :U

;]

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#220) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Kösse fel a gatyót mindenki ,nem semmi kérdések :D Megizzasztja az embert :D

(#221) macilacus


macilacus
senior tag

Na végre van időm nekifogni a válaszolgatásnak :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#222) SyMbioTe válasza macilacus (#221) üzenetére

Nem érdemes, túl nehezek a kérdések. :)) ;]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#223) macilacus válasza SyMbioTe (#222) üzenetére


macilacus
senior tag

Nem nehezek, csak trükkösek ;) de ez a jó :DDD

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#224) Morris


Morris
veterán

A 18-as kérdés csak nekem nem egyértelmű? :F

(#225) l.skywalker válasza Morris (#224) üzenetére


l.skywalker
félisten

Feljebb volt szó róla.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#226) pendre54 válasza Morris (#224) üzenetére


pendre54
addikt

Vagyunk páran, akiknek az a véleménye, hogy lehetett volna egyértelműbben megfogalmazni, mert akár egy új kalapjátékot is indíthatnánk, hogy a játék lezárásával, hányan fognak emiatt a kérdés miatt reklamálni. ;] Ugye írták már korábban, hogy pl. az Acer Shop oldalán is, az audio csati in/out jelöléssel van, egyébként jogosan.
Talán szerencsésebb lenne úgy feltenni a kérdést pl., hogy a kérdéses monitoron, hány olyan csatlakozó van, amelyiknek csak bemeneti funkciója van.

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#227) macilacus


macilacus
senior tag

Na ez eddig megvan :D minden válaszhoz csináltam képernyő képet ami igazolja az igazam :DDD összesen 3 kérdésnél kellet az Oázis oldalán kívül máshol is keresnem, de minden tuti :))
Már csak a főnyereményt kéne megnyerni :U :K

[ Szerkesztve ]

Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.

(#228) Morris válasza pendre54 (#226) üzenetére


Morris
veterán

Az sem szerencsés.
Sokkal konkrétabban kellene feltenni a kérdést. Mert ez így köd.

(#229) xkoti válasza Morris (#228) üzenetére


xkoti
senior tag

+1

KO

(#230) sutyesz96 válasza Morris (#228) üzenetére


sutyesz96
őstag

+1

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#231) #73959936 válasza pendre54 (#226) üzenetére


#73959936
törölt tag

Nem feszkót akarok itt kelteni, de szerintem a kérdés és válasz is egyértelmű. Hány darab bemeneti....

meg lehet számolni és találni a helyes választ ? Szerintem igen.

[ Szerkesztve ]

(#232) Tutu7030 válasza #73959936 (#231) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem feszkó keltés, de tényleg elég "szellősen" van megfogalmazva ez a kérdés. A kettős (ki/be) is ugyanugy bele tartozik (és a tápfesz bemenet?).

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#233) Vakegérke válasza Tutu7030 (#232) üzenetére


Vakegérke
veterán

A tápfesz nem számít.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#234) #73959936 válasza Tutu7030 (#232) üzenetére


#73959936
törölt tag

Megismétlem - nem kavarni szeretnék. De gondolom, hogy ha van audio bemeneti csatlakozás, és ha van talán további bemeneti csati is, akkor nem olyan nehéz összeadni...

(#235) Tutu7030 válasza Vakegérke (#233) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nem is figyeltem, hogy át lett írva. :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#236) l.skywalker


l.skywalker
félisten

Arra nem gondoltok, hogy épp azért van "erősen" megfogalmazva a kérdés, hogy legyen szűrő? :U

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#237) Morris válasza l.skywalker (#236) üzenetére


Morris
veterán

Ez a szűrő? Ez esetben nem írom le, mit gondolok.

(#238) #73959936 válasza Morris (#237) üzenetére


#73959936
törölt tag

Ennyi mindenre majd reagál az illetékes...tuti

illetve ilyenkor szokott a képbe jönni az, hogy 2 választ is elfogadnak

[ Szerkesztve ]

(#239) Gyarmati_ válasza l.skywalker (#236) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

A kérdés valóban erős, pláne hogy ezeken az oldalakon mind különböző, nem egyértelmű adatok szerepelnek.
Meg kell nézi az Oázis,az Acer itthoni és az Acer kinti oldalát.

[ Szerkesztve ]

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#240) eszterencs


eszterencs
HÁZIGAZDA

Az acershop.hu nem hivatalos Acer oldal, hanem egy webshop. Nem számít, hogyan töltik fel oda az adatokat, nem fogom elfogadni, hogy ott valamit rosszul írtak, ahogy a a többi webshop sem mérvadó. Ha valaki bizonytalan, és nem elég neki az az infó, ami az Oázis oldalán fenn van, akkor keressen képeket, videót, tesztet az adott monitorról, nézze meg monitorspeces weboldalon is stb.

(#241) pendre54 válasza l.skywalker (#236) üzenetére


pendre54
addikt

Én alapvetően kizárom azt, hogy lenne bármilyen "szűrő" szándék, a szervezők részéról. Nekik nem tökmindegy, hogy 1438, vagy 2721 játékos közül lesz kisorsolva az az egy nyertes?
Ha meg még is lenne egy ilyen szándék, arra meg bőven ott vannak az olyan kérdések, mint a 13-17-es kérdések.
Továbbra is tartom, hogy az eddigi 20 kérdés közül, a 18-ast leszámítva, mindnél egyértelmű a kérdésfeltevés is, és a helyes válaszadás lehetősége is. Az ominózus kérdésnél, meg nem láthatunk bele a kérdésfeltevő fejébe, hogy mennyire rigorózusan, vagy épp engedékenyen kezeli ezt a bemeneti kérdést. Akkor annyiban módosítanám, amit korábban írtam, hogy olyasmi kérdés lenne az egyértelmű, hogy " hány olyan csatlakozó található a monitoron, ami bemeneti funkcióval is rendelkezik".

[ Szerkesztve ]

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#242) Beren


Beren
tag

Bizonyos szempontból egyértelmű a 18. kérdés válasza - minden olyan csatlakozó bemenet, amin valamiféle (videó vagy audió) jel megy be az eszközbe. Viszont a kérdés kiagyalója más logika mentén is gondolkodhatott, mondjuk pl. úgy, hogy ami az Oázis oldalán kiemelten bemenetként van megjelölve, az bemenet, a többi nem. Ezért gondolom úgy (és ahogy elnézem, mások is), hogy korrektebb lenne, ha egyértelműbben lenne megfogalmazva a kérdés.

(#243) Morris válasza pendre54 (#241) üzenetére


Morris
veterán

Az sem jó.
Mert akkor ebbe a tápkábel is beletartozik. Az az energia bemeneti kábele.
Szóval vagy konkretizálni kellene pl arra, hogy hány bemeneten történhet a videójel feldolgozása vagy audio jel feldolgozása vagy valami ilyesmi.
A hanggal lesz inkább probléma. Ugyanis hdmin-n megy audio jel is ami digitális.
A másik audio in/out már pl analóg.
Szóval én inkább azt mondom, hogy maga a kérdés ilyen szerencsétlen és nem a szervezők gonoszak, akik ezzel csinálnak szűrőt.

[ Szerkesztve ]

(#244) l.skywalker válasza pendre54 (#241) üzenetére


l.skywalker
félisten

Nem úgy szűrő. Hanem ez az Oázis és Prohardver közös játéka. Ergo az az elfogadható válasz ami a forgalmazó oldalán van fent, még akkor is ha az valakinek nem teljesen egyértelmű. Szűrő úgy nézve, hogy honnan szerezhető be csak a jó válasz.

(#243) Morris: feljebb kitárgyaltuk, a HÁZIGAZDA le is írta, hogy a tápkábel nem tartozik bele.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#245) Morris válasza l.skywalker (#244) üzenetére


Morris
veterán

Ok. Rövidre zárom ezt a dolgot. Elfogadom a monitort vigaszdíjként. :DDD

(#246) koko52 válasza Beren (#242) üzenetére


koko52
veterán

Vagy a két lehetsége válasz közül ki kell venni az egyiket.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#247) l.skywalker válasza Morris (#245) üzenetére


l.skywalker
félisten

Mindenkinek egyet - vigaszdíjként :D A HÁZIGAZDÁnak kettőt :P

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#248) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

"Hány luk van a monitor hátulján" kérdés jobban tetszene mindenkinek? ;]

(#249) Chal


Chal
addikt

Nekem annyi megjegyzésem lenne még, hogy nem látom az említett módosítást a kérdésnél ("A tápcsatlakozó nem számít, nem szokás beleszámolni. De odaírtam a kérdéshez is, hogy biztosan egyértelmű legyen."). Próbáltam relogolni, refreshelni az oldalt, stb... Szóval én csak itt a fórumban látom az infó, hogy a tápot nem kell beleszámolni. Így is ki lehetNE logikázni, viszont ez egyből két megoldást is kínálna:

- ha a táp nem számít, akkor az audio miért?, bejelölöm ez alapján!
- az audio is számít, a táp biztosan nem, mert úgy tudom, hogy ez a szokás!

Én ezek után módosítanám a kérdést vagy úgy, hogy hány videójel fogadására képes bemenet van a monitoron, vagy hány bemenet van összesen a táp nélkül.

Ha ez utóbbi megtörtént, csak az én böngészőmmel van valami, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#250) somogyib válasza -ZeeZee- (#248) üzenetére


somogyib
őstag

Akkor meg az lenne a baj, hogy hátul vagy alul.
Ezen pl. 5 lyuk van hátul, a többi alul:

:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.