Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cellpeti


cellpeti
veterán

Így végig olvasva megérik az árukat ezek a szemüvegek és nagyon jó cikk lett. Persze, az megint más, hogy ennyiért én nem vennék, Nekem már az 1000,- kategória is drágának számít.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#2) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Jo cikk, jo szemuvegek!:)

A Square Wire sokaig erdekelt, de aztan letettem rola, most pedig Ray-Ban-em lett vegul.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#3) DemonDani


DemonDani
addikt

:R

Várjuk a továbbiakat, jó lenne egy lencse elemzéses cucc! :)

A Lens Pen ötletét köszi, ebből elég az ebay-es 2$os cucc is? vagy itt a minőségre kell menni?
Mert hát nem akarom elrontani a lencséim..., te gondolom már használtál ilyet, megéri? Mert én a zacsival mindig szenvedek, de csak azzal tisztítom :K

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#4) lorcsi


lorcsi
veterán

tehát megjött a cikk :))

(#5) Csepe


Csepe
aktív tag

Tetszik egy pár típus. :)
Egy kis hiba: az Artist Series linkje nem jó.

[ Szerkesztve ]

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Zsír :R

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Rayyy


Rayyy
senior tag

A baj csak annyi az egésszel, hogy mint a legtöbb márkánál, az Oakley-nál is inkább a drágább árfekvésű modellek közül érdemesebb válogatni. Nekem volt 33 000 Ft-os kategória, és például a szárak iszonyúan csikorogtak, ha kinyitottam őket, és fél év után elkezdtek lötyögni. Többektől hallottam, hogy olcsóbb lencsékkel 1-2 év után bajok lesznek (rétegleválások, stb...). Viszont pl bátyámnak már 60x ezres kategória van több, mint 2 éve és semmi baja nincs vele... a lényeg, hogy a cikkben említett magas minőségű anyagok nem a 30-50 ezer forintos szemcsinek vannak alkalmazva, hanem inkább 70+ ezer forintosokon. Ezeket összehasonlítva más drága márkákkal tényleg megéri megvenni, de az olcsóbb kategóriában az Oakley sem különb, sőt lehet olcsóbban is azonos minőséget találni.

Minden a legnagyobb render!

(#8) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én lassan egy hónapja használok elégedetten egy whisker optikai keretet. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#9) DemonDani válasza Rayyy (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

lencse ugyan az van olcsóbban is... minden keret van minden lencsével.

az viszont tény, hogy én is fém keretet nézek, mert ott nem lazul ki a szár.

(#8) Edenyke
nekem is whiskerem van, csak napszemcsi :) pacsi :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#10) LÁZ


LÁZ
addikt

Kösz a cikket, éppen most tervezek venni egy Will Barras edisönt ;]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#11) koxx válasza Csepe (#5) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

köszi, javítottam, az írás időpontjában még élt a link

LÁZ: ez inkább ilyen nagypapi edisön ;]

[ Szerkesztve ]

(#12) DemonDani válasza koxx (#11) üzenetére


DemonDani
addikt

(#3) DemonDani
erre valami?

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#13) lorcsi válasza Rayyy (#7) üzenetére


lorcsi
veterán

ez egész egyszerűen nem így van
saját tapasztalatból mondom...4-5 éve van five-em és abszolute semmi baja
különben sem érné meg nekik az alsőbb kategóriást rosszabb minőségben gyártani, mert nekik fontos a minőség...meg minden szemüveget ugyanannak a normának, szabványak kell megfeleltetniük
de az anyagok különbözősége miatt persze van különbség a szemüvegek minőségében

[ Szerkesztve ]

(#14) LÁZ válasza koxx (#11) üzenetére


LÁZ
addikt

majd döglenek is utánam, a tizenéves sunák ;]

[ Szerkesztve ]

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022)

(#15) koxx válasza DemonDani (#12) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sry átsiklottam felette
SupaCow asztala ez a lenspenes tisztítás, de sztem simán megfelel az amit írtál, nem hinném, hogy ő is túl nagy összegeket adott érte.
Én továbbra is a raypath sunbeam mikroszálas törlőkendőit ajánlom. Mindenféle folyadék nélkül baromi könnyen letisztítható a lencse.

LÁZ: na ez tuti :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16) hocico


hocico
tag

hol a legolcsóbb?
PM please

47 db DVD-nyi xxx képgyűjtemény eladó **** keresek: Dishonored tarot kártya, Quake 3 a Steamen **** virtual-analog szintetizátorok, lego készletek

(#17) csaabz


csaabz
őstag

Még kb 2004-ben rendeltem kintről egy Ducati Valve-et.
Azóta is megvan, nagyon szeretem kerékpározáshoz.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

nekem egy jó pár éves gascanom van, itt-ott a szára karcos, meg a lencsén is van egy hajszálkarc alul, de azért egy 3 napos egyetemi gólyatábor is benne van, meg még sok minden más is. Szóval nincs kímélve egyáltalán. Tisztítani meg nedves törlőkendővel szoktam.
Nem sokára veszek magamnak egy probationt is, feltéve ha jó a fejemre. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Dioptriás szemüveget hordok, ilyen keretek vannak? :)

mp

(#20) koxx válasza molnarpeter (#19) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Bizony vannak : ) [link]

[ Szerkesztve ]

(#21) dave666


dave666
aktív tag

Nagy köszönet az írásért :R
Nekem is ilyen szemüvegem van, és nagyon meg vagyok vele elégedve :R
Azt jó tudni róla, hogy több a másolat mint az eredeti :D

[ Szerkesztve ]

Dave666

(#22) rep3at


rep3at
őstag

Nagyon jó kis cikk lett, ilyesmire már régóta vártam. Magam is rajongója vagyok a márkának, immár a második ilyen márkájú szemüvegemet koptatom.

Én a Fives típust használom (az előző is ilyen volt csak még átlátszó lencsével és kör alakú jellel) sötétített dioptriás lencsével és teljesen meg vagyok vele elégedve, bár az ára kicsit húzós volt.

Forward thinking. كرر

(#23) theartofdota


theartofdota
tag

nemrég hagytam el Corkscrew 2.0. : S mit mondjak elég kellemetlen

(#24) Thome


Thome
addikt

Nem akarok belevau, de az Oakley szemüveget nem használják olyan nagy erőszeretettel az usákok (katonák), azok inkább az ESS-t használják, bár tény, hogy előfordul Oakley is, az messze nem előszeretettel. ;)
Építőjelleggel írtam, no offense!

(#25) koxx válasza Thome (#24) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Valóban így van, hordanak ezt is azt is. De bele kellett írnom a katonaságot is :)

(#26) SupaCow válasza DemonDani (#3) üzenetére


SupaCow
tag

Nekem eddig csak original lenspen-em volt. Az olcsóbbakat nem ismerem. Viszont az original tökéletesen le tudja tisztítani a lencsét.

f: @geboleather

(#27) csaabz válasza Thome (#24) üzenetére


csaabz
őstag

Klassz az aláírásod... :D

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#28) L.T. válasza molnarpeter (#19) üzenetére


L.T.
aktív tag

Én négy évig hordtam dioptriás O-t. Itt írtam róla egy hsz-t. Ma már szemműtét után vagyok és napszemüvegben már egy crosshair 2.0-t hordok.

(#29) molnarpeter válasza L.T. (#28) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

:R Már van kiszemeltem :))

mp

(#30) zeix


zeix
senior tag

Nekem egy polarizált HDO Monster Dog-om van, több mint 3 éve.
Teljesen megvagyok vele elégedve.
Csak ajánlani tudom az Oakley polarizált lencséit.
Tökéletesen megszűri a vakító fényeket.

(#31) toolz


toolz
csendes tag

sziasztok a következö a problémám van 1 oakley unknown platinum gold iridium szemcsim ami 2005 ben vásároltam,sz val amint csak tudtam vigyáztam rá a minap megmostam meleg vizben majd szabad levegön megvártam a száradást,kis idö elteltével elkezdtem át törölgetni a tisztitó kendöjével és észrevettem h a bal lencséröl leválik belül v mi átlátszó réteg,szoval nem ajánlom senkinek a meleg vizes tisztitást.Nem is tudom mit tegyek mert valoszinü h nem tudok uj lencsét venni bele mivel kifutott széria sz val kuka a makulátlan megbecsült szemcsinek.....

(#32) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

sziasztok!

ezekről pl. hogy állapítod meg, hogy hamisak?

[link]
[link]

csak optikusnál érdemes szemüveget vásárolni? igazából nem szeretnék rá túl sokat költeni, csak kéne valami minimális védelem a mindennapokra. Decathlonban is láttam olcsó, ámbár kevésbé márkás szemüvegeket. Talán érdemes ott vásárolni?

(#33) koxx válasza Dávidxxx (#32) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az egyik legfeltűnőbb, hogy 3-5000 ft-ba kerül. Na most aki kicsit is ismeri a Ray Ban márkát az tudhatja, hogy ennyi pénzért nem lehet eredetit venni. Ezért a pénzért még Polaroidot sem kapsz, Oakleyról nem is beszélve.
Polaroidot szoktam ajánlani ha szűkösebb a keret, normális fémkeretű szemüvegek polarizált lencsével. Optikus boltokban többnyire kapható, lehetőleg ne a józsefvárosin vedd meg.

(#34) Viry


Viry
csendes tag

Sziasztok!
Nincs valakinek dioptriás Yardstick 3.0 kerete, törött szárral???
Mert sajnos az enyém középen kettétört és nagyon sajnálom, IMÁDOM azt a keretet :((( meghát nem szívesen dob ki az ember egy pár 80.000ft-os optikai sötétedős lencsét :O
vagy legvégső esetben van van két tökéletes száram :(

:::: Powered By Eizo ::::

(#35) Viry válasza Viry (#34) üzenetére


Viry
csendes tag

Visszatérve a cikkre, hogy ne csak offoljak...
Utóbbi időkben picit csalódnom kellett a márkában...
95ben vettem az első Jacket szemüvegem (gold iridium lencse, moss zöld moha keret apró arany szemcsékkel) 4-5 évig biztos nyúztam, a szárát többször eltörtem...mindíg cserélték hála az örökgarinak aztán idővel ez átment 1-2000ft-os hosszíbítgatásba...de a lényeg hogy volt és cserélték. A következő példány egy MonsterDog (brown tortoise keret/bronz lencse) jó volt...utólag kicsit bánom hogy lecseréltem... :) A Monstert egy Half Jacket váltotta (Team navy blue keret/fire iridium lencse) ebben sem kellett csalódnom soha...kb 2006 körül járunk, amikor szomoruan meséli a haver, aki az első Jacketemet nyüstölte, hogy neki is kicserélték azóta és komplett új keretet kapott....DE a régi aranyszínű jel elkezdett lekopni az új keretről...mint kiderült az újaknál már kispórolják a színes alapanyagot és csak bevonatot kapnak :((( Nem sokkal ezután vettem egy MonsterDog Ducati-t ...mondanom sem kell pont az egész szemüveg lelke a PIROS jel....szépen lekopott...cserélték...de minek újra kampó neki...enyitt a festett anyagokról...kiábrándulás..eladás...2008ban vettem egy Hijinx-et. Balszerencsémre, mint utólag kiderült... :W ebből is egy festettet bevonatosat (brown sugar keret/ dark bronz lencse) ....2006 körül elindult egy minőségi romlás...előkerültek a festett bevonatos cuccok a régi anyagában színes alapanyagok helyett....a mostani Hijixem száráról szépen foszladozik a bevonat szerencsére a belső felén...amire az volt a válasz, hogy az izzadságom leoldotta...és mivel 2008as ezért.... Most jön a legszebb a dologban, hogy a minőségi romlás mellé még az örökgari is megszűnt... :Y 2 év és kampó....ha túl sok bevonat jön le, akkor vakarhatom le az egészet és lesz egy matt szutyok fekete műanyag keretem.....nem tudom hová tart ez a márka...de nem jó irányba! Én azt javaslom mindenkinek JÓL NÉZZE MEG mit vesz és lehetőleg olyat ami anyagában színes!!!

Esetleg kedves cikkíró, arra nem tudod a válasz, hogy mióta van ez a kétéves korlátolt garancia???? Mert úgy gondolom, ha én még a régi gari szerint vettem akkor igazán kicserélhetnék a GYÁRI HIBÁS szemüvegem! :(((

Csalódáshoz visszatérve a Yardstic 3.0-ámról nem is beszélve, ami középen szépen elpattant egy 10cmes eséstől és ott is szétették a karjukat..ezzel nem lehet mit kezdeni..kifutott satöbbi...dobhatom kukába a cakkpakk közel 100.000ft szemüvegem... :O

[ Szerkesztve ]

:::: Powered By Eizo ::::

(#36) koxx válasza Viry (#35) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ennyit tudok, de már ez is pár éves info. [link]
Nekem bírja az összes oakleym, egy sem ment még tönkre. 1-2 hajszálkarc persze mindig lesz.

(#37) Viry válasza koxx (#36) üzenetére


Viry
csendes tag

Köszi az infót!

:::: Powered By Eizo ::::

(#38) degu


degu
senior tag

Hogy egy kis vidamsag is legyen...
Ma lattam a piacon egy del-brazil sztart!
Szakadt,lompos,slampos,izlestelenul osszevalogatott ruha...DE Oakley napszemcsi! :C
/Majdnem elrohogtem magam/

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#39) tomtrial


tomtrial
tag

Jó cikk nagyon tetszett !!!

Koxx és Supacow fertőzött meg engem is azóta O-mániás vagyok ... van 6db szemcsim is tőlük ... ezúton is köszi srácok, már szemüt fel sem vennék csak O-t !!!

Kedvencem a Crosshair és egy fehér Canteen ...

Képek: https://picasaweb.google.com/113786046978056084802/Oakley# ... van még egy Oakley Monster Pup Polaziláltam is ami szintén jó csak a gumírózás hiánya miatt vater használja :D

[ Szerkesztve ]

(#41) Colani


Colani
tag

sziasztok.
napokban vásároltam egy Oakley szemüveget.Troy Lee Design "eyepatch2" névvel..

"Műanyag keretes szemüveghez Oakley címkés kemény tok jár (kivétel: Jawbone/Racing jacket, Half jacket, Fast jacket, Radar, M-frame)"
szeretném kérdezni hogy akkor ezekszerint nekem járna a keménytok a szemüveghez?

köszi előre is a választ

(#42) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Mindig azt hittem, hogy az ezekhez hasonló komolyabb szemüvegeknél (a kulturált anyaghasználat mellett) főként a nevet fizeti meg az ember.
Ekkorát még nem tévedtem, soha életemben...

( ;] )

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.