Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#38) #65675776 válasza proci985 (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ez lenne a probléma: ez egy miditorony, de annyi helyet foglal, mint egy full tower. Ehhez képest meg eléggé cipőkanállal van benne a lap. Szóval a külméreteit tekintve ez nem egy miditorony.

Dragonban maximum azokkal a coolerekkel lehetett probléma, amelyek lelógtak a lap felől több, mint 6-7 mm-t. A keresztmerevítő ugyanis nem lógott a lap felé, szóval nem is akadályozhatott semmi felette levő dolgot. Mellesleg nagyban függött a lap felépítésétől is, hogy lelóg-e róla vagy sem. A rezonancia érdekes kérdés. Nekem nem sikerült találkoznom vele, pedig volt vinyó benne szinte mindig legalább három.

Stacker oldalán annyira nem átgondolatlan az a nagy nyílás: topflow hűtő használata esetén pont ott van, ahol lennie kell. Az, hogy sikerült egy 80-as ventilátortartót odarittyenteniük, az tényleg Darwin-díjas. Ha meg az ember backplane-t használ, akkor nem probléma a cserélgetés. Mondjuk azt meg érdekes lenne berakni a mai házakba. Igazából nem is értem miért olyan fontos a vinyók gyors kiszerelhetősége. Ahol tényleg szempont a gyors cserélhetőség, ott backplane-t használnak, ami mint írtam a mai oly divatos nelegyenbenneötegynegydeshely házaknál kivitelezhetetlen. A becsúsztatható keretes megoldás sem feltétlenül jobb egyébként, mert az is nagyon szépen tud rezonálni. Ezzel viszont elég sokszor sikerült már találkoznom mindenféle házaknál, még állítólag zajcsökkentettnél is. Arról nem is beszélve, hogy egy backplane-ből pár mozdulattal kiszedi az ember a vinyót, míg a ház belsejéből csak úgy, ha előtte lebontja az oldalát. Szóval nem jó megoldás.

Szálcsiszolás egy olyan dolog, amitől a falnak tudok menni. Roppant giccses szerintem, de ha nem is az, hánynom kell tőle.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.