Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) #65675776 válasza rudi (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felsoroltakból a moduláris táp az egyetlen valódi innováció. Az, hogy a táp elé odahajlítottak egy lemezdarabot kb semmi érdemit nem tesz hozzá a házhoz (kb 2-300HUF-ból megoldom én is egy akármilyen házba, nagy durranás). Maximum a szerelhetőséget rontja. A Stacker legnagyobb baja is az, hogy le kell bontani a túloldalát is ha ki akar venni az ember egy meghajtót. Minden más megoldható egy oldalról. Ebből a szempontból a Dragon messze jobb. Annak egész élete alatt összesen 3x vettem le a (szemből nézve) jobboldali oldallapját. Pedig 10 évig használtam. És ugye a két említett házba lehet is fúrni utólag menetet, elvégre nem 0,5-0,6 mm-es acélfóliából készültek.

A többi meg apróság. Azt nem nevezném innovációnak, hogy vágtak rá még pár nyílást, és fúrtak bele pár menetet. Ez maximum azoknak extra, aki elriadnak a legapróbb moddolástól is. Azok viszont nem is fognak ilyen házat venni, vagy ha mégis, akkor hétszentség, hogy nem fogják tudni maguknak rendesen összeépíteni. Nemrégiben járt nálam egy Antec házba épített gép. Hiába az előkészítés a kábelmanagementnek ha az emberek nem tudják használni. Nekem kellett rendet raknom benne. Tegnap viszont egy ezeréves noname házat kellett kiganéznom. Semmi ilyen csilivili frincfranc nem volt benne. Mégis el tudtam rendezni értelmesen a belsejét. Pedig még IDE-kábelek vannak benne.

Ami igazán javítaná a gépek hűthetőségét, az a tisztán lamináris áramlás megvalósíthatósága lenne. Ez viszont a teljes ATX lecserélését igényelné. Illetve nem feltétlenül, de az alaplapokat és a VGA-kat mindenképpen máshogy kellene tervezni. A toronyhűtők egy lépés a laminaritás felé, csak mindeközben szépen leárnyékolják a VRM-eket és alaplapi vezérlőket. Mindenki aggódik a proci hőmérséklete miatt, csak közben főz minden mást a lapon. A VGA-k esetén is változtatni kellene. Igazából nem lenne nagy kunszt, mert a megoldás létezik évek óta, csak ugye az összevissza felépítésű házak miatt nem lehet PC-s vonalon bevetni őket. Ma ugye minden házba lehet rakni egy marék ventilátort, amelyek aztán a szerjózsa minden irányába fújnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.