Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sebestyen01


Sebestyen01
őstag

Nekem csúnya... Bar aki a csillivilli games kategóriában nézelődök annak szép is lehet!

(#2) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Mitől szokatlan?

(#3) Cheesy


Cheesy
őstag

Egyedül a ventiszabályzó áramkörökben látok fantáziát, amúgy zavaró a gamer design.

www.vakbelmutet.hu

(#4) #65675776


#65675776
törölt tag

Érdekesek ezek a házak. Bazi nagynak tűnnek, aztán éppencsak elfér bennük az alaplap is...

(#5) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Egy tipp: Van kábelrögzítési lehetőség a hátlapon. Nem gyári velcro, de hátul a kiugrók tökéletesen jók arra, hogy pl a kábelek gyári kötözésére használt műanyag kötöző elférjen (gyorskötöző is, csak az ugye macerás ha le kell bontani). Pl ezen a zseniálisan rosszul fókuszált képen látszik. Elvileg egy vékonyabb velcro mint amit pl a Seasonic Xes tápokhoz adnak azért még elférne.

A két 240/280as radi egyébként nem rossz, annyi bőven elég egy cpu + vga levizezésére. Akinek ez kevés, annak pedig ott van házon belül a h630/630/810/820, azokban kényelmesen elfér a 360 + 280. Pl így.

Minőségben egyébként kb a Fractal Define szintjén vannak a házaik. Nem világmegváltó, de a célra tökéletes. Ami miatt nehéz a háznak, az tényleg a konkurencia, a Define S és az R5 elég jól sikerült megoldások, légen meg még árban hasonlóan van pozicionálva a Raven05 is.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) sb válasza #65675776 (#4) üzenetére


sb
veterán

Épp ezt akartam írni. Mintha kicsit fordítva ülnének a lovon.

Csak átfutottam a cikket így 3-4 sarokpontot lőttem be:
- Ránézek a kész konfigos képre, ez kívül nagy belül kicsi.
- Ára: 40k.
- Kívülről ronda - ez szubjektív nyilván.
- Ja, de világít az alja! Minden előző pont megbocsátva! :D

[ Szerkesztve ]

(#7) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Nekem nagyon bejön minden szempontból, valószínű februárban érkezik. :)

Megyen!

(#8) r4z


r4z
nagyúr

Az a világító alsó rész tök jó lenne...

...ha 2004-et írnánk, és most jött volna ki az NFS Underground.

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#9) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Csúnya is, drága is.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) Tengo


Tengo
aktív tag

Tök ugyanaz mint a H440, csak más borítást kapott.

(#4) daa-raa Tökéletesen elfér benne minden. Nekem duplaradis(vastag triplaradi is simán belemenne, vagy 140x240es radi)- vízhűtés van egy H440-ben 2 290-es meg rendes ATX lap. 3 vinyó 2 ssd. Tökéletesen elfér minden.

Belseje tök ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#11) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Valamiért a Mastercase 5 jutott róla az eszembe.. De, nem tudom miért..

Összességében tetszik. :) A ledsorral tényleg megcsúsztak, egy kicsit..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#12) nyakdam válasza r4z (#8) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Retro korszakot élünk. Már mindenre ledet raknak. :)

(#13) Tengo válasza Cheesy (#3) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ami alapból bennevan az nem szabályzó, csak elosztó. NZXT-nek van szabályzója amit gépről lehet programozni, de eléggé drága, és azt minden házba be lehet tenni nyílván.

[ Szerkesztve ]

(#14) Tengo válasza Tengo (#13) üzenetére


Tengo
aktív tag

Ha ebbe kötjük be a ház ventilátorait, illetve a CPU-hűtő ventilátorát, majd ezt a vezérlőt kötjük az alaplap PWM-szabályzású CPU-hűtő tűsorára, akkor az összes ventilátor az alaplap irányítása szerint fogja változtatni a fordulatszámát.

Ez nekem kimaradt, nem is tudtam, hogy ez így működik, ki is próbálom gyorsan. Előző commentem tárgytalan. Érdekes, hogy ezt meg sem említették még sehol, se fórumban, sem a termékoldalon, sem a szerelési kiskönyvében.

(#15) Killer01


Killer01
őstag

Ez ocsmány mint egy háromhetes vizihulla :(

(#16) Cifu válasza Tengo (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az ugye megvan, hogy "tökéletesen elfér benne minden" nem azonos azzal, hogy tágas. Itt nyilván arról van szó, hogy első ránézésre minden szellősen el fog majd férni, aztán belakva kiderül, hogy azért inkább paszentos, mint szellős, ami nyilván akkor kellemetlen, ha valamiért hozzá kéne férni az alkatrészekhez (memóriákhoz, hűtökhöz, csatlakozókhoz), de az csak francia autószerelő módra megy valójában (a francia autószerelőnek mint tudjuk, három csuklója van a kezén, hogy elérjen mindent a motortérben :DDD ...).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Tengo válasza Cifu (#16) üzenetére


Tengo
aktív tag

Rengeteget szöszölök vele, minden héten van valami ami változik benne, és még azzal sohasem volt baj, hogy nem férek hozzá alkatrészekhez. Egyetlen problémásabb dolog valóban az előlre szerelt radiátor okozta, de azt a cikket is említette (az valóban csak kissebb szenvedés mellett lehet betenni, de belemegy). Mondom úgy, hogy relatív nagy a kezem. Sok házat szereltem már, nem mondom, hogy a legjobban szerelhető ház, de a jobbak között van. 2 290-es toxicom van, amik elég nagyok, és azok mellett is tudok szerelni. Az SSD-s kábeles megjegyzést sem értettem igazán, igazán egyszerű csatlakoztatni, csak a sorrendre kell figyelni. Áthúzod a kábelt a lyukon rákötöd az ssd-t és azután teszed az ssd-t a helyére, nem bonyolult. Az meg ha beleteszel egy batár CPU bordát és nem férsz esetleg a ramokhoz, az nem hiszem, hogy bármilyen ház formatervvel kivédhető lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18) Xaels


Xaels
félisten

Ez is egy remek NZXT ház. Nekem volt tőlük több házam is, nem spórolnak a kiegészítőkkel amik rendben vannak minőségileg. Ha egyszer megint építkezek megint őket választom első körben.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#19) ViZion válasza Xaels (#18) üzenetére


ViZion
félisten

+1
Nekem is NZXT van, igaz jóval kisebb, puritánabb. Nekem tetszik, frankón elférni benne, mondjuk abban rejtve van a HDD rekesz és csak 2-3 HDD hely van. Szépség és design szerencsére szubjektív, nekem ez is szép, csak marha nagy. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#20) #65675776 válasza Tengo (#17) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Stacker 810 csak 17 mm-rel magasabb, 7 mm-rel szélesebb, viszont 8 mm-rel rövidebb. Csak annak ez a valós mérete, nem csak a helyfoglalása a szobában. Érdemes összehasonlítani a képeket:

Stacker 810:

NZXT Noctis 450:

Ez a különbség a nagy és a tágas között.

(#21) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Ezeknél nem lehet pl. bele suvasztani a ház széleibe a kábeleket?Vagy helyet hagyni ahol el lehet vezetni.(Usb meg effélére gondolok itt) Vagy sokat akarok 40k-ért?

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#22) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Nagyon pacek házakat gyártanak, hatalmas stílusuk van! :R

(#23) flashpointer


flashpointer
őstag

Gondolhatnának a jövőre, hová megy így bele így be a front 5,25-ös HDMI és USB 3 bővítő ami a VR miatt kényelmes?

(#24) CptAdamica válasza flashpointer (#23) üzenetére


CptAdamica
veterán

Megy hátra a PCI slot-ba. Akinek pedig mindenáron kellenek a 3,5-es helyek, az választ másikat.

Megyen!

(#25) zolee5016


zolee5016
őstag

Randa......mint az összes nzxt :(

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#26) imikee


imikee
tag

Ez nem szép, viszont ritka csúnya :(

...

(#27) flashpointer válasza CptAdamica (#24) üzenetére


flashpointer
őstag

Pont az az értelme hogy elől legyen kényelmesen :D

(#28) CptAdamica válasza flashpointer (#27) üzenetére


CptAdamica
veterán

Akkor a megoldás: írni az oculus-nak, hogy oldják meg 2 usb 3-al :D

Megyen!

(#29) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Nagyon diszkós,viszont még is bejön.Tetszik a belső felépítés.

(#30) ViZion válasza Sanchez638 (#21) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem a kistesója van. Tálca mögött van hely, vannak fülek a rögzítésre és van egy kis perem is, pl. CPU tápja abban elmegy lazán. Szeretem nagyon, nem ilyen 0,3 lemezből van, masszív, jó a festés minősége, okos apró dolgok vannak benne, olcsó és nekem tetszik is. Ez is tetszik, csak nagy.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#31) hemaka válasza r4z (#8) üzenetére


hemaka
nagyúr

Haha és tényleg. :D

(#32) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Külsőre még nem is annyira csúnya első látásra. De a világítás az gáz. A hátsó világításnak van értelme és ennyi. A ventillátor "elosztó" viszont jó dolog.

Én decemberben cseréltem le az előző NZXT (hades, ami már nagyon nem mai darab volt) házamat mert voltak már vele gondok, erre: Define S
Tágas, hangszigetelt.
Egy álom volt szerelni.

Még mindig nem értem, hogy miért nincs több ház ami a Define S felépítését követi, vagyis hogy a meghajtók hátra kerülnek.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) rudi válasza .LnB (#32) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért, mert csúcs vonalon (értsd piacvezető márkák) relatíve újdonság ez, de meglásd jövő ilyenkorra már a konkurenciának is lesz többféle hasonló megoldása!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#34) rudi válasza #65675776 (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, ez egy jó kép annak demonstrálására, hogy mennyit fejlődött a PC-s világ az évek alatt! A Stackerben ott tároltuk az üres levegőt a konfig körül, volt egy regiment 5,25-ös helyünk és ott rondított a fix kábeles táp meg az IDE kötegek. Mára ugyanakkora térben nulla 5,25-ös, a moduláris táp is el van rejtve, a SATA kábelezés teljesen más dimenzió, és gyári tétel egy-két bazi nagy radiátor beépítése.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) #65675776 válasza rudi (#34) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felsoroltakból a moduláris táp az egyetlen valódi innováció. Az, hogy a táp elé odahajlítottak egy lemezdarabot kb semmi érdemit nem tesz hozzá a házhoz (kb 2-300HUF-ból megoldom én is egy akármilyen házba, nagy durranás). Maximum a szerelhetőséget rontja. A Stacker legnagyobb baja is az, hogy le kell bontani a túloldalát is ha ki akar venni az ember egy meghajtót. Minden más megoldható egy oldalról. Ebből a szempontból a Dragon messze jobb. Annak egész élete alatt összesen 3x vettem le a (szemből nézve) jobboldali oldallapját. Pedig 10 évig használtam. És ugye a két említett házba lehet is fúrni utólag menetet, elvégre nem 0,5-0,6 mm-es acélfóliából készültek.

A többi meg apróság. Azt nem nevezném innovációnak, hogy vágtak rá még pár nyílást, és fúrtak bele pár menetet. Ez maximum azoknak extra, aki elriadnak a legapróbb moddolástól is. Azok viszont nem is fognak ilyen házat venni, vagy ha mégis, akkor hétszentség, hogy nem fogják tudni maguknak rendesen összeépíteni. Nemrégiben járt nálam egy Antec házba épített gép. Hiába az előkészítés a kábelmanagementnek ha az emberek nem tudják használni. Nekem kellett rendet raknom benne. Tegnap viszont egy ezeréves noname házat kellett kiganéznom. Semmi ilyen csilivili frincfranc nem volt benne. Mégis el tudtam rendezni értelmesen a belsejét. Pedig még IDE-kábelek vannak benne.

Ami igazán javítaná a gépek hűthetőségét, az a tisztán lamináris áramlás megvalósíthatósága lenne. Ez viszont a teljes ATX lecserélését igényelné. Illetve nem feltétlenül, de az alaplapokat és a VGA-kat mindenképpen máshogy kellene tervezni. A toronyhűtők egy lépés a laminaritás felé, csak mindeközben szépen leárnyékolják a VRM-eket és alaplapi vezérlőket. Mindenki aggódik a proci hőmérséklete miatt, csak közben főz minden mást a lapon. A VGA-k esetén is változtatni kellene. Igazából nem lenne nagy kunszt, mert a megoldás létezik évek óta, csak ugye az összevissza felépítésű házak miatt nem lehet PC-s vonalon bevetni őket. Ma ugye minden házba lehet rakni egy marék ventilátort, amelyek aztán a szerjózsa minden irányába fújnak.

[ Szerkesztve ]

(#36) Tengo válasza #65675776 (#20) üzenetére


Tengo
aktív tag

Megértem amit mutatni akarsz. Ennél a háznál a dizájn kedvéért feladtak valamennyit a praktikumból, de szerintem az egyensúlyt megtartották, ennyi még belefér. Nem az a ház amiből minden nap kibe szerelnek triplaradis custom vízhűtéses gépeket percek alatt, de még jól szerelhető szerintem.

(#37) proci985 válasza #65675776 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Egyetlen egy dolgot felejtettel el: Ez egy sima miditorony, meg ha nagy is. a Stacker810 es a Dragon mindketto full tower. Sot, design fokuszalt miditorony, hazon belul ott a H230/H440.

NZXTnel hazon belul a 630/h630/810/820 full tower. Mindegyik korbefutja featureok es szerelhetoseg tekinteteben a Stackert. Stackerem nem volt, de a szellemi utod Cosmos S van itthon, eg es fold a kulonbseg egy 2008as es egy 2013 utani nagytorony kozott. Pedig a Cosmos javitotta a Stacker csomo problemajat, pl az oldallap full idiota ventielhelyezeset, a felso 80as ventit (minek?) vagy a tenyt, hogy hiaba fer el felul egy monsta radi, ha elotte meg kell vagni a hazat. Namost szerintem Te is tudod, hogy mennyire nehez _szepen_ megcsinalni a modositasokat. a Hardverapron van eleg elrettento pelda.

A Dragonrol / Bravorol meg egy ido utan mindenki tudta, hogy rezonalt a vinyoktol, meg a keresztmerevitotol kb nem fertek el az ertelmesebb toronyhutok (TRUE). Persze, irdatlanul masszivak voltak meg irodai szervernek tokeletesek, csak nem a nagyszobaba. Bar barati korben egyet sikeresen eldugtunk a kanape moge 2008ban, de az a gep reszben le volt vizezve.

A Stacker vinyotarto rekeszet ismerem a Cosmos Sbol, nem lehet a vinyokat rogziteni az egesz rekesz kiszerelese nelkul, ami tetejeben az elvalasztas / gumirozas miatt (ami egyebkent jo otlet) baromi maceras.

Tetejeben a Dragon mai szemmel nagyon rosszul szellozik es a Stacker a felig nyitott oldallapjaval se tulzottan atgondolt megoldas.

Maguk idejen tenyleg nagyon jo hazak voltak, de eljart felettuk az ido. A Cosmoshoz kepest a 630ban kb felere csokkent a bekoltozesi idom, pedig a maga idejeben a Cosmos szerelhetoseg tekinteteben csucs volt, a Stackerhez kepest pedig az a haz ket generacioval fiatalabb es modernebb (kozben volt a Stacker 830/832). Viszont a gyakorlatban a Cosmost is egy Fractal R5 kb mar minden tekintetben ver, a szalcsiszolt oldallapok es a fules-labas kinezet kivetelevel.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#38) #65675776 válasza proci985 (#37) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ez lenne a probléma: ez egy miditorony, de annyi helyet foglal, mint egy full tower. Ehhez képest meg eléggé cipőkanállal van benne a lap. Szóval a külméreteit tekintve ez nem egy miditorony.

Dragonban maximum azokkal a coolerekkel lehetett probléma, amelyek lelógtak a lap felől több, mint 6-7 mm-t. A keresztmerevítő ugyanis nem lógott a lap felé, szóval nem is akadályozhatott semmi felette levő dolgot. Mellesleg nagyban függött a lap felépítésétől is, hogy lelóg-e róla vagy sem. A rezonancia érdekes kérdés. Nekem nem sikerült találkoznom vele, pedig volt vinyó benne szinte mindig legalább három.

Stacker oldalán annyira nem átgondolatlan az a nagy nyílás: topflow hűtő használata esetén pont ott van, ahol lennie kell. Az, hogy sikerült egy 80-as ventilátortartót odarittyenteniük, az tényleg Darwin-díjas. Ha meg az ember backplane-t használ, akkor nem probléma a cserélgetés. Mondjuk azt meg érdekes lenne berakni a mai házakba. Igazából nem is értem miért olyan fontos a vinyók gyors kiszerelhetősége. Ahol tényleg szempont a gyors cserélhetőség, ott backplane-t használnak, ami mint írtam a mai oly divatos nelegyenbenneötegynegydeshely házaknál kivitelezhetetlen. A becsúsztatható keretes megoldás sem feltétlenül jobb egyébként, mert az is nagyon szépen tud rezonálni. Ezzel viszont elég sokszor sikerült már találkoznom mindenféle házaknál, még állítólag zajcsökkentettnél is. Arról nem is beszélve, hogy egy backplane-ből pár mozdulattal kiszedi az ember a vinyót, míg a ház belsejéből csak úgy, ha előtte lebontja az oldalát. Szóval nem jó megoldás.

Szálcsiszolás egy olyan dolog, amitől a falnak tudok menni. Roppant giccses szerintem, de ha nem is az, hánynom kell tőle.

(#39) proci985 válasza #65675776 (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Letisztultság szempontból jobb ez a megoldás. Szebben meg lesz oldható a kábelezés.

Dragonnál ott voltak a korai 965 chipsetes lapok a lap szélére tolt sockettel, ott azért volt baj. Vinyóknál azért én látok némi különbséget aközött, hogy le kell venni a jobb oldallapot és aközött, hogy le kell bontani a ház elején az 5.25ös takarókat, kiemelni az egész 5.25ös helyre beépített tartót (előről, hátra nem jön ki a bővítők miatt), egyenként becsavarni a 3.5ös vinyókat nem éppen felhasználóbarát kis lyukakon keresztül, majd visszaügyeskedni az egész tartót, végül pedig visszakötni az összes vinyót.

Backplane házban van, de jellemzően 300USD MSRP fölött, mert drága. Pl a Cosmos 2ben és pár LianLiben van ilyen opció.

Szürke festetlen szálcsiszolt alu szerintem lehet szép, ld Stacker 830SE.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#40) #65675776 válasza proci985 (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az alapvető kérdés számomra továbbra is az, hogy miért is szükséges olyan villámgyorsan cserélhetőnek lennie a vinyóknak. Nem az a feladat, amit napi szinten végez az ember. De ha mégis, akkor meg használjon backplane-t. Amivel kapcsolatban nem tudom értelmezni azt, hogy az a házban van. Ugyan olyan bővítő egység is lehet, mint egy ODD. [link] Árügyileg 110€ körül mozog. [link] Na ez az, amit a mai hazákba fizikai képtelenség beépíteni. Ergo ha tényleg szempont a gyors cserélhetőség, akkor meg vagy lőve az új, "haladó" trendek miatt.

Na a Stacker 830SE pl önmagában egy ízlésficam. Persze kinek mi tetszik.

(#41) Peruviktor


Peruviktor
csendes tag

Imádom ezt a házat, nekem fehér van. Az alsó led tényleg elég érdekes, szerencse, hogy külön kikapcsolható :D

Peru

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.