Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabor7th


gabor7th
addikt

Meg azt mondják ez az IoT-hoz kell majd nagyon, de az se kell majd lehet az embereknek. Nem mindenki akarja magát körülvenni széthackelhető dolgokkal és már sokszor beégett ilyen szempontból az IoT. Talán majd nem kell.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) Dare2Live válasza gabor7th (#1) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nemcsak IOT, nagyon sok mindenhez kéne, jó lenne.

most, lokálisan persze leszarjuk, adják a 2-4-8-16-32GBs csomagot olcsobban. Sokkal olcsobban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#3) Tigerclaw válasza gabor7th (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem maga az IoT haszontalan és erőltetett, ami a többségnek inkább problémákat hoz majd, megoldások helyett.

Az Apple majd támogatni fogja, ha terjedni fog. Egyébként is párhuzamosan jelen lesz a 3G és 4G (LTE) is az LTE-B mellett és 100-ból 99 embernek az is meg fog felelni. Nem a sebesség a többség problémája, hanem a lefedettség vagy és a mobilnet csomagok ára.

Az IoT-re visszatérve, az IPv6 esetén ha majd sohanapján elterjed, milyen módszerrel fognak osztani IP címeket? Eddig ugye az ügyfél kapott az ISP-től egy fix vagy dinamikus IP címet-t. Ezután majd kapunk egy tartomány, mondjuk 100 IPv6 címmel, vagy külön kell fizetni darabjáért?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) DithenS


DithenS
senior tag

Szerintem egy hülyeség ez az 5G. 4G+ bőven elég.Így is szívja az aksit nagyon.Inkább adjanak olcsón több gigát.Ez az 1Ft 1mb röhejes de nagyon.Még a 0,5 is drága.

(#5) Sinisi


Sinisi
senior tag

Ez azoknak biztos jól eladható akik 4G-ről 5G-re azért váltanának, mert a az trendni, hogy egy számmal előreléptünk.

(#6) Tigerclaw válasza DithenS (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolj bele abba, hogy egy átlagos magyar mobilnetcsomagban foglalt adatmennyiséget egy véletlen kattintással pár másodperc alatt elhasználhatsz. Mondhatni a túl magas sebesség nálunk még vissza is üthet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) fornettisuti válasza Dare2Live (#2) üzenetére


fornettisuti
veterán

Miért adnák olcsóbban, amit drágán is megvesznek? Ebben nincs fantázia.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#8) Dare2Live válasza fornettisuti (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Azt írtam ez érdekel, nem az, hogy ezt fogják tenni. A kettő szted különbözik?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#9) SP4C3 válasza fornettisuti (#7) üzenetére


SP4C3
veterán

Hogy lehet élni "korlátolt neten"? 1999-ben még oké volt...
Mondjuk nekem is "korlátos" mobilnetem van, ami folyamat felszaporodik, mert ritkán használom, akkor is csak 2G-n. :B

Meg alapból drótnélküli megoldások.... fújj.

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#10) Robert07 válasza Sinisi (#5) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igaz, inkabb a 4G-t kellene javitaniuk, hogy a belvarosban max. terero mellett a letoltes gyorsabb legyen 5Mbps-nel. Mert igy meg a 4G-nek sincs ertelme. A terero az meg egy masik dolog, de azert nem panaszkodok, mert valszeg a 800Mhz-en lenne, csak azt a telefonom nem szereti.

(#11) Diokhan


Diokhan
addikt

Túl szűken látjátok a dolgot srácok. Nem az átlag felhasználó (lásd hétköznapi ember egy okostelefonnal) lesz majd az, aki ennek az előnyét élvezni fogja és nem is a sávszélesség növelése lesz az elsődleges cél, hanem pl a késleltetés csökkentése. Nem akarok bele menni hosszú részletekbe, de ha a föld egyik pontján mondjuk van egy robot amit a föld másik pontjáról kell irányítani, nem mindegy, hogy az adott parancs mekkora késleltetéssel jut el a föld másik oldalára. Tele vagyunk okosautókkal lassan, ha azok tudnak majd egymással kommunikálni, esetleg egy hiba esetében akár vészjelzést is leadni mielőtt megtörténik a baj, akkor máris sokkal nagyobb hasznát vettük, mint amikor egy 5gigás HD film hány másodperc alatt jött le.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#12) erer1000


erer1000
őstag

Mindenhol irjak hogy IoT milyen jó, meg nagyszerű lesz.

én csak nézek hogy oké de ez mitől lesz jó nekem?

nem látom mitől lenne jobb az életem pár eszkoztol ami pl figyeli hogy a Sütőben a kaja mennyi idő míg elkeszul?
mikor fogy el a tej a huttoben?
stb

useless.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#13) Diokhan válasza erer1000 (#12) üzenetére


Diokhan
addikt

Nem egészen, mert amíg Neked nem kell ezekkel a dolgokkal foglalkoznod, addig jut majd időd másra, pl a család.
Ha a hűtő figyeli, hogy mikor fogy el a tej, akkor nem kell arra kinyitnod a hűtőt egy nehéz és fárasztó munkanap után, hogy "Bakker elfelejtettem tejet venni" aztán gondolkodsz, hogy melyik rosszat válaszd: Vagy vissza mész a boltba tejért vagy lemondasz az anapi vacsora tervről.
Ha a sütőben figyeli, hogy mikor lesz kész a kaja, nem lesz majd olyan, hogy odaég a kaja, mert közben a szomszéd feltartott vagy egyéb okok miatt nem értél rá kivenni a sütőből a cuccot. Nem értem, hogy ezen mi a useless...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#14) erer1000 válasza Diokhan (#13) üzenetére


erer1000
őstag

van tartós tej itthon, ha fogy, veszek. amikor 1-2 doboz van, látom fogy, és felírom vagy nem, mert alapvető élelmiszerek rutinból mennek boltba.

sütő.
tekersz egyet a sütő időzítőn max és csörög.

de általában ez sem kell, érzésre.

nem vagyok parafenomén, hogy az életbenmaradáshoz szükséges alap dolgokra figyeljek, a család , rokonok, ismerősök is képesek ilyenekre.

nem 1et kell otthon tartani x dologból ha amúgy is gyorsan fogy. kis redundancia nem árt.

ehelyett felejtsünk el figyelni a dolgokra bízzuk a mobilunkra hogy majd riaszt hogy tedd ezt tedd azt.

lemerül véletlenül, akkor meg mint az agyhalottak, nem tudunk semmit?

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#15) Dare2Live válasza erer1000 (#14) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"amikor 1-2 doboz van, látom fogy, és felírom vagy nem, mert alapvető élelmiszerek rutinból mennek boltba."

Olyan ez mint a Tesco összekészítős netes oldala. Hülyeség ez minek... Aztán amikor már 3* használom, hogy neten bejelentkezek, ami rendszeresen kell listán, hozzáadok még egy mosoport mert elfogyott és hazafele menet nem bemegyek összevadászom, végigállom sort, csak felveszem az összekészített csomagot akkor rájövök, hogy annyira nem is hülyeség.

De anno én még mobillal is így voltam...
...és most ugyanitt vagyok IOTvel. 99%ban hülyeségnek tartom.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#16) erer1000 válasza Dare2Live (#15) üzenetére


erer1000
őstag

ne mossunk össze ezt.

amiről te beszélsz az egy egészen más szolgáltatás.de ez nem újdonság.
bemész elektronikai üzletbe és kiválogatod? nem. ott is neten megrendeled és majd bemész és átveszed.

hát a mobil a többségnek szerintem pozitív dologként jelent meg, nem pedig "ez minek" kategória.

bárhol bármikor bárkit.
már mióta álmodoztak erről. és ennek volt az első lépése vezetékes telefon, ami majdnem bármikor, majdnem bárhol és max azt aki a telefon közelében volt.

ez csak egy fejlődés volt hogy sikerült kb teljesen megoldani ezt.

de most hogy IoT és a szobában a falióra logolja a páratartalmat és mobilomon mutassa, vagy a fentebb említett sütő, hűtő példák.

nem tudok többet mondani, mert egyszerűen ilyen IoT dolgokból nem igen tudok elképzelni különösebben fontos eszközöket, amik annyira tehermentesítenék az életemet hogy megérne akár pár ezret.

megtérülne-e a befektetés + kényelem vagy szabadidő, spórolás formában?
hogy most a csirkére ránézek és kell még 1 perc neki.
és elvesztegettem így pár másodpercet míg megnéztem a csirkét.
valószínűleg ha nekiállok sütni, akkor azt nem akkor csinálom amikor épp a nyaralást vagy egy ingatlan vásárlását, másnapra készülést vagy határidős feladatokat csinálok.
mert kizökkenti az embert hamar ha mást is kell csinálnia (pl nagy vacsorát).
mikor csinál nagy vacsit az ember? ha ráér, és közben amúgy is valami könnyen félbeszakítható dolgot csinál. olvasgat, tereget, takarítgat vagy bármi ahsonló.

ha meg valami magas prioritású dolgot csinál, akkor "csak valami kaja legyen". általában.

így a sütő figyeli a csirkét dolog már kb halott is.
ha meg is spórolja neked azt az 1 percet.
és tegyük fel hetente 1x sütsz csirkét, akkor évi 52percet megspórol neked.

1év alatt annyit sem spórol meg hogy 1 filmet meg tudj nézni.
tehát erősen marginális az egész évhez képest. ilyen piti időt ott elveszteget az ember ha pl épp piros a lámpa.

ha meg anyagiakba néznénk, és mondjuk +10.000 felár lenne a csirke figyelő extra, ami lássuk be, irreálisan alacsony összeg a mai extra árakat figyelembe véve.

ha egy 180k-t keres nettóban valaki, napi 8 óra mellett 20 munkanap, kb 1125FT órabér jön ki.
akkor a csirke vagy akármilyen kaja figyelő okos sütő feláras 10.000ft 8,89óra munka eredménye.
ha az illető a sütő figyelés elhagyása miatti 1percel számol, akkor 10 év 4 hónap míg "megtérül"

lehet hogy valaki minden nap az ajtóhoz közel tud a panelnél parkolni, és akkor a séta 1-2 perceket megspórolja, és már ott tart mint a csirke figyelős időben.

felvázoltam mint idő mind pénzbeli megközelítéssel.
ezt bármire fel lehetne vetíteni.
nem igazán láttam neten semmi olyan ötletet ami egyből kiváltotta az "ez de jó lesz, kényelmesebb, tartalmasabb lesz az életem vagy időt, pénzt spórolok". minden csak kis apróságok amik úgy különösebben alig vagy semmit sem adnak.

(lehet megint mondani hogy mobilról is ezt hittük. nem. a mobilra volt igény még a létezése előtt is, ahogy vezetékes telefonra. de IoT dologok nagyon erőltetettek. mindenhol mondják hogy ez meg az nagyon jó lesz, de pár túlárazott, vagy még csak elméleti síkon létező dolog van, ami funkció szinten sem egy nagy eresztés)

és lássuk be. találékony és kreatív az ember. ha az IoT ban van hatalmas potenciál, xy eszköz miatt, akkor már elméleti szinten lenne szó azokról az eszközökről. (vagy a közeljövőben)

de semmi.

végső soron ha már mindent gépre bíznánk hogy szóljon mikor kell megcsinálni ezt vagy azt.
kb elbutulás lenne a vége.
valamiért kikerülnek a komfort zónából, szinte elhalálozás lenne, mert még egy popcort is szénné mikróznának, mert a mobil nem szól mikor vegyük ki, mennyire tegyük be.

onnantól amikor mindent a mobilon át kapunk hogy így meg úgy tedd, és az emberek aszerint élnek, onnantól elveszik majdnem minden önállóság, majd az egyediség, a saját vélemény, minden amiért azok vagyunk akik.

de létezik ma is IoT.
úgy hívják anyuHotel
csak otthon kell lakni, abból a célból hogy majd anyu süt főz mos takarít az egyetlen kis fiacskájára.

és így már nem kell figyelni a csirkére sem, a hűtőben a tej mennyiségre, vagy hogy a mosógép bepakolódjon.

elég névnap születésnap anyáknapja nőnap eseményekkor venni csokit vázás virágot, és kész.
vagy ezt sem. csinálja magától is.

az ilyen emberek eléldegélnek míg anyu él. de megöregszik, meghal, és utána az ilyen emberek többsége eljut az önellátásra képtelenség szintjére.
egy teljes hanyatlásba.

körülbelül ilyennek képzelem el azt aki az IoT ra ráfügg és mindent megtesz helyette, de elmúlik valamiért ez.

fölösleges

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#17) Diokhan válasza erer1000 (#16) üzenetére


Diokhan
addikt

Iszonyan rosszul látod ezeket a dolgokat, a megközelítésed abszolut rossz, negatív és borzasztóan kőkori. Ezzel az erővel ne vegyél autót sem, mert van lábad, el jutsz mindenhova gyalog... Ugyan már...

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#18) erer1000 válasza Diokhan (#17) üzenetére


erer1000
őstag

Kifejtenéd az autós dolgot bontosabban?
Mert szerintem rossz a hasonlat.

Az autó teljesen jó, azt a célt szolgálja amire nagy igény volt, gyors helyváltoztatásra való eszköz. Volt a ló, de gyorsabb, kényelmesebb, "tágasabb " kellett és lett az autó.

Tökéletesen jó gyors közlekedésre, cipelni dolgokat stb amit gyalog NEM lehetne sokszor megoldani, azzal igen. Időt határozottan tud spórolni, stb.

De az IoT nem olyan "radikális" segítség mint az autó a gyaloglás helyett vagy a fagyasztó a földbe ásott veremhez képest vagy bármi hasonló ugrás.

Az IoT csak próbál az amúgy létező és működő, hasznos dolgokon pluszba szépíteni. Kb csak egy update akar lenni, de a feature list kb üres, semmi lényegit nem tartalmaz. Csak villog hogy SZEREZZ MEG

De biztos kell?

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) Fecogame válasza Diokhan (#13) üzenetére


Fecogame
veterán

+1. De ezen kívül még nagyon sok más dologra is jó lesz ez.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#20) erer1000 válasza Fecogame (#19) üzenetére


erer1000
őstag

peldaul mire Lehet jo szerinted meg?

elmeleti sikon vagyunk, johet rengeteg otlet.

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#21) Dare2Live válasza erer1000 (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én nem akartam reagálni, de hamár vki megtette... az autós hasonlat elég jó.

Mit mondtál volna 150éve? Fölösleges hülyeség. Ott a ló. Gyorsabb is, olcsobb is, nem megy tönkre, nem horror a javítási költsége... Ezt mondtad volna? És a magad szempontjából teljesen igazad lett volna?
Nos?
Bele tudtad volna képzelni, hogy milyen lesz az auto 30-50-100év múlva? Bocs nem azért de ha IOTnál nem megy akkor ott se ment volna neked. Persze mostmár könnyű azt mondani, hogy hude jó...

Az IOT pont itt tart. Nem hozok pldakat, mert minek autó az drága, megbízhatatlan, drága javítani... semmire se jó, nekem nemkell...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) Soma01 válasza Dare2Live (#21) üzenetére


Soma01
veterán

Minek kell 5G az IoT-hez? Nem megy az IPv6 4G-n?

(#23) Dare2Live válasza Soma01 (#22) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem a kiosztás a probléma, hanem, hogy 4G tervezésénél még véletlenül se gondoltak arra, hogy kiscsilliárd eszköz lesz rajta.

De pl egy másik probléma a késleltetésé. fix alacsony késleltetés 4Gn nem garantálható.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#24) #33253120 válasza Dare2Live (#21) üzenetére


#33253120
törölt tag

+1
No meg ott volt anno a kerékpár. Amikor fel lett találva hozzá a váltó, akkor azt mondták, hogy ez bizony csalás, nem jó, elveszi a sport örömét, maximum öreg, vagy sérült sportolóknak való... Azóta meg.... :)

[ Szerkesztve ]

(#25) #33253120 válasza erer1000 (#20) üzenetére


#33253120
törölt tag

Apróságok.
Pl ha most csinálsz új lakást, akkor nem kell annyi villanykapcsoló, (igen, van az a megrendelői körünk (és nem is a kőgazdagok) akik esztétikai szemmel nézik a villanyszerelést) vagy pont a fordítottja. Ha kimarad egy kapcsoló akkor bontás nélkül lehet bővíteni a rendszert. A világítást pár szenzorral meg lehet úgy csinálni, hogy ha van valaki a helyiségben akkor a fényerő a kintihez képest állandó marad, azaz ahogy sötétedik kint, úgy emelkedik a mesterséges megvilágítás szintje odabent.
Illetve a kaputelefon, vagy csengő tud jelezni a mobilodon is ha esetleg kimennél a filagóriába egy szép hétvégi napon.
A gépészet tud riasztani ha pl nyomásvesztés van, nem tud melegvizet csinálni, stb.
Jelenlét érzékelőkkel megoldható, hogy az a szoba ne legyen beriasztva ahol vagy, a többi meg igen. Mindez úgy, hogy mozoghatsz a helyiségek között.
Az okos sütő/hűtő csak a parasztvakítás része a dolognak, és már sok éves dolog, igaz régen utp kellett ezekhez az eszközökhöz.

Én valahogy látom, hogy nem te vagy ennek a célközönsége, de azért fogadd azt el, hogy a szélesebb látókörűek találnak rá felhasználási módot.

Nem az a lényege, hogy mit használsz, hanem ami a háttérben dolgozik... Sokan akarják rosszul használni ezeket a dolgokat. Nem az a lényege, hogy mindig minden jelezzen és világítsa, pittyegje, hogy oké van, (persze van aki ezt szereti látni, mert ettől olyan érzése van, hogy kézben tartja a dolgokat) hanem hogy egyszer rendesen be lett szabályozva, és el lehet felejteni, csak az előnyeit élvezni.

Vagy valami ilyesmi. :)

(#26) Soma01 válasza #33253120 (#25) üzenetére


Soma01
veterán

Most már nem kell utp egy ilyen rendszerhez? És ez megy most is? Mert ha igen, akkor megint csak nem kell 5G MÉG. Az otthoni net biztosan kiszolgálja ezt a rendszert, akár a wifi-n keresztül is, ha vezeték nélküli kell. Az ügyél telefonjára meg gondolom elég szinte bármilyen net. Vagy az fontos, hogy közvetlenül a szolgáltatóra kapcsolódjon minden egyes érzékelő? Az miért nem jó, hogy ha csak a fő egységnek van net kapcsolata? Minden infrának, kamerának meg egyéb szenzornak külön net kell, amibe lehet elemet cserélgetni fél, vagy egy évente, mert nincs stabil táp ellátása, csak egy elem? Meg ott van a biztonsági rések foltozgatása is...
(Riasztókat ismerem jobban, ott van vezeték nélküli rendszer, de ott is csak a központ van a neten. Nem is nagyon örülnék, ha minden érzékelő külön-külön is a neten lenne és semmi hasznát nem látom, inkább csak hátrányát, biztonsági szempontból)

(#27) #33253120 válasza Soma01 (#26) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az IOT egyik lényege, hogy nem kell minden egyes rendszerkomponenshez külön lan/bus kábel.

Én nem az 5G kapcsán írtam erről le a véleményem, hanem az IOT miatt. És igen. A legtöbb bajt az okozza, hogy ezeket legtöbben nem erre külön kialakított hálón használják, hanem csak adnak elérést a routerről, és "viszontlátásra" ami valahogy nem az igazi.

Nem teljesen világos még az, hogy keveredett ide az IOT az 5G mellé.

(#28) Fecogame válasza erer1000 (#20) üzenetére


Fecogame
veterán

Igen, pl. (#25) T_chris válasza tökéletes egy megoldásnak. Itt van néhány másik ( és még kismillió van )

- Beállok a garázs elé, és HA az én kocsim áll ott, akkor kinyílik a garázsajtó.
- Ha elmegyek otthonról, automatikusan lekapcsoljanak a felesleges fogyasztók, riasztó bekapcsol
- Ha nyitva marad egy csap, X idő után zárja el automatikusan
- Redőny lehúz/felhúz kinti fényviszonyoknak megfelelően
- Stb.

És a legjobb benne, hogy bármit bármihez hozzá lehet rendelni, majd pedig automatikusan végrehajtatni az adott feladatokat.

Legjobb életszerű példa erre androidos telefonoknál a Tasker. Rá lehet kapni az automatizálás ízére :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#29) Soma01


Soma01
veterán

Ez mind szép és jó, tehát az IoT sok mindenre használható, már most is és még millió új ötlet fog jönni, hogy mire lehet használni ezt. De azt továbbra sem értem, hogy minek ehhez 5G? Mert ugye azt hangsúlyozzák, hogy az 5G lényegében az IoT kiszolgálása miatt "kell".
Egy okos otthon minden eddigi felsorolt funkciót tud(hat)ja. E miatt kár 5G-t fejleszteni, meg ezt hangsúlyozni vele kapcsolatban. A késleltetés csökkenése az jó dolog, az kétségtelen.
Bizton én vagyok tájékozatlan, de pl. vajon mennyi ideig bírja vajon egy füst érzékelő külső tápellátás nélkül úgy, hogy egy mobilnetre kell csatlakoznia és ott kommunikálnia? Azaz egy kilométerekre lévő toronnyal kell kommunikálnia, egy pár 10 méterre lévő központ helyett. És mivel lesz így jobb? Szóval nekem kicsit fura ez a tegyünk mindent a netre dolog. Amit akarunk már most is a netre tehetünk és inkább az IPv6 volt a korlát eddig, mint az 5G.

T_chris!
Azt hogy érted, hogy nem jó a routeren hozzáférést adni az ilyen okos rendszerek? Dedikált hálózatra gondolsz? Mert az is lehet wifi, csak külön kell rakni attól amin netezik a család. Most, hogy ez így írom, az ugrott be , hogy az bekavarhat, ha túl sok rádiós eszköz van a környéken.

(#30) Dare2Live válasza Soma01 (#29) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nem a kiosztás a probléma, hanem, hogy 4G tervezésénél még véletlenül se gondoltak arra, hogy kiscsilliárd eszköz lesz rajta.

De pl egy másik probléma a késleltetésé. fix alacsony késleltetés 4Gn nem garantálható."

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) #33253120 válasza Soma01 (#29) üzenetére


#33253120
törölt tag

Azt hogy érted, hogy nem jó a routeren hozzáférést adni az ilyen okos rendszerek?

Hol írtam én ezt így le? :U

Dedikált hálózatra gondolsz? Mert az is lehet wifi, csak külön kell rakni attól amin netezik a család.

Pontosan. Külön alhálózatba az összessel, amiből csak annyi lát netet amennyinek feltétlen szükséges.

(#32) Soma01 válasza #33253120 (#31) üzenetére


Soma01
veterán

Értem. Nem fogalmaztam pontosan.

5G:

Mondjuk távirányítású drónok (vagy egyéb robot, stb) és egyéb robotok vezérlésénél pl. el tudom képzelni és nem korlátoz a kézben tartott adó-vevő hatótávolsága. Ez biztosan egy plusz, pozitív dolog lenne.
De nem hiszem, hogy az 5G hiánya lenne az ok, hogy az "okos" IoT-t használó eszközök nem nagyon terjedtek még el. Aminek kellett net, azt eddig is megoldották. Meg persze mindez akkor lesz elterjedve és a gyakorlatban is alkalmazva ha a mobilnet ára fillérekbe kerül majd, hálózaton belül meg közel ingyen lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.