Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Példamutató írás a "magyar társadalom" nevezetű anarchisztikus jelenség részére.

:K

#3 ollie sajnálatos fail

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) troller


troller
senior tag

Gratulálok a szerencsédhez! Azért 5 fős kisebbségi társaságot nem figyelemmel kísérni, legalább a szemed sarkából, a kínai álmoskönyvek szerint semmi jót sem jelent... :D

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Komolyan örülök a szerencsédnek! De már korábban rá kellett volna jönnöd, hogy nem szabad a hátizsákba pakolni a pénztárcád, főleg nem a külső szebbe.

***

(#4) ollie


ollie
MODERÁTOR

Még néhány komment:

Külön pluszpont a jó tanácsaidért, remélem minél többen be fogják tartani.

A kérdésedre pedig, miszerint miért nincs elrettentő ereje a büntetésnek, nagyon egyszerű a válasz. Van egy olyan réteg, mely nem - és nem is akar - érteni semmihez, valamint az első büntetés (szabadságvesztés) után már nem is nagyon van lehetősége normális munkára. Gondolj bele, hogy a legtöbb normálisan fizetős álláshoz valamilyen szakképesítés kell, a jobbakhoz pedig komolyabb végzettség is. Szóval onnantól kezdve, hogy kikerültek a suliból (jellemzően nagyon rossz eredményekkel), és elkövették az első bűntetteiket, már nincs is más választásuk. Bár az első bűntettek többnyire még fiatal- vagy akár gyerekkorban történnek.
De még ha lenne is lehetőségük dolgozni a börtön után, azért nem teszik, mert csak éhbérért dolgozhatnának, viszont az ő igényeik jóval nagyobbak (különben már eleve nem loptak volna).

***

(#5) #51736960


#51736960
törölt tag

annyit hozzátennék a történethez, hogy a barátnőm mindennap ezen a környéken mozog, munkába oda-vissza, vásárol, stb, és már többször mesélte, hogy nem "odaillő" embereket lát az utcasarkokon és a bkv járatokon, mindezt fényes nappal.

ráadásul nemrég a kosztolányin kiraboltak és megszúrtak valakit, ugyancsak nappal!

úgyhogy mindenki vigyázzon ezen a környéken!

igaz ugyan, hogy a "problémás" elemek nem laknak itt (még), de ezek szerint egyre gyakrabban járnak erre bűnözni, mivel gondolom a 8kerben már nincs több ellopnivaló cucc vagy kirabolnivaló ember...

(#6) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Én szóltam!
Amúgy meglepő, nekem 2 telefonon után is szinte órára pontosan hozta a postás bá a levelet 2 hét után, hogy nyasgem, a legszebb, hogy az újabb telefonokat cella alpján egyből be lehet mérni, amennyire én tudom - ja és ekkor tudtam meg, hogy pl. Pannonnál nem előfizis sim-et nem lehet tiltatni!!!. A többit meg nem is említem.
De azért jó, hogy van pozitív példa is.
Ami meg a jogalkotást illeti, helyben kéne lecsapni a kezüket, oszt még okuk is lenne "felmarkolni ;] " a segílyt. Meg vissza kellene vezetni a halálbüntetést, még ha ez esetben elesünk a jogorvoslat lehetőségétől. Meg nem 3 csapásos módi kell ide, ha 2x bűnöz, rohadjon meg a sitten. Ez meg a másik, ne padlófűtéses cellákba tolják őket konditeremmel, hanem kőfejtőbe. Ezeknek azért lenne visszatartó ereje.

#5: nehogy azt hidd, sétálj egyet itt a 8-ban, ahol a melóhelyem van, hát nem sámli. Ha meg besötétedik, az összes bűnöző forma előmászik, nem lógnak ki, de aki tapasztaltabb, egyből kiszúrja a dolgokat( amúgy volt erről egy zsIndexes cikk is ). Ehhez tenném hozzá, részben utalva a fentire, hogy a dílerek kocsiból osztották a cuccot a rendőrjárőr meg pár autóval odébb támasztotta az autót és vidáman kávézgatott a partnerével.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#7) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

Gz minden resztvevonek!

Az egyik alapszabalyt kifelejtetted. Sose viseld a hatadon a hatitaskadat tomegkozlekedesi eszkozon. Nem csak a nagyobb helyfoglalas, de az eseted miatt is figyelmeztet erre a BKV:)

(#8) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Piszok nagy mázli, örülök a szerencsédnek, és annak is, hogy nyilvánosságra került végre egy ilyen igazán pozitív példa! :K

Rip and tear

(#9) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Szinte hihetetlen a történeted. Szomorú hogy azon lepődünk meg ha valami úgy történik ahogy történnie kellene.
Gratula a XI. kerületi kapitányság embereinek, hogy nem "szarták le" az ügyet és sikeresen lezárták.

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#10) DeltaPower


DeltaPower
őstag

tömegközlekedésen (de főleg budapesten) értéket csak belső vagy testhez simuló zsebben ajánlott tartani. így a hozzájutási lehetőségük annyira korlátozódik, hogy egy sötétebb sarokban/tucában/átjáróban kést raknak a torkodhoz...

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) jaja1981


jaja1981
addikt

Öcsémet is megkéselték a 11. ker-ben a 7-es vonalán, tettes ismeretlen, nyomozás lezárva!
Azért nem sok ilyen siker story-ról tud beszámolni a rendőrség.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tim82


Tim82
nagyúr

Ui.: Az egész eseménysor kedden történt. Pénteken megérkezett az új kártyám a bankomtól. Itt biztos, hogy valami félreértés történik… :p

Gondolom, a bankkártyád érvényessége február végével lejár, általában másfél hónappal előtte küldik ki az újat. :)

Egyébként csak ismételni tudom az előttem lévőket: pénztárcát/irattárcát (nálam egyben van, kb. az útlevelemet nem hordom magammal, a személyi/lakcímkártya, bérletigazolvány, TB, adókártya, könyvtári olvasójegyek, bankkártyák - PIN nélkül - nálam vannak), mobilt mindig nadrágzsebben vagy kabát belső zsebében hordok. Mert azt az ember valahogy észreveszi, ha valaki a heréi és/vagy a mellbimbója környékén kotorászik. ;]

Életemben egyszer vesztettem el mobilt (még 2002-ben: kicsúszott a nadrágzsebemből, amikor leültem egy éjjeli buszra várva a Móriczon, de visszamentem érte és ott volt) és egyszer személyit (valamiért ügyintézés után nem raktam vissza a tárcámba, hanem csak zsebre vágtam, onnan eshetett ki - két hét múlva kaptam levelet, hogy az egyik kerületi önkormányzatra beadta valaki, menjek érte).

A rendőröknek pedig gratulálok, most egy kicsit emelkedtek a szememben. Nem mintha nem lenne még hova javulni... :))

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13) rlazol válasza Tim82 (#12) üzenetére


rlazol
addikt

Tim82: külön rákérdeztem az aktiválásnál (kiváncsiságból), mert én is erre gondoltam, de nem :DDD . novemberben járt volna le, és a ráírt érvényességi is januárt mutat... elvileg semmi meglepő nincs, Portugáliában a bankszámla megnyitásával odaadják a kártyát a fiókban. Csak nálunk szokás rajta 3 hetet ülni. :)
Szerk.: sima, tehát nem dombornyomott kártyáról beszélünk!

ollie - az indokot tudjuk, de ahogy mások is írták, a büntetés lényege az elrettentés lenne: hogy ne érje meg tizenhatodszor is megpróbálni mert akkor 25 évre lesittelik ötezer forintért...

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#14) cilo9


cilo9
aktív tag

Vannak szerencsés esetek. Nekem eddig 2 bringámat lopták el (azok sose kerültek elő), illetve egyszer feltörték a kocsit és kilopták a rádiót. Feljelentést tettem és szerencsémre elkapták a faszit, úgyhogy kb. 1 hónap múlva visszakaptam a rádiót. Ez X. kerületi kapitányság volt. Bódogság volt nagyon! :)

Üdv, Cilo

(#15) truba


truba
tag

Mázlid volt, legközelebb vigyázz jobban az értékeidre.
Történetedből, remélem mindenki levonja a tanulságot. :K

(#16) Daanika


Daanika
tag

Mazlid van, ugyes vagy!
A bakkartyarol annyit, hogy itthon is mukodik azonnal a kiadas:
2005ben cib internetkartyat csinaltattam. surgossegire kertem (+3000huf), hogy hamar meglegyen. ugy nem 3 het hanem 3 munkanap. bementem a fiokba zaras elott fel oraval, es kertem, hogy akkor legyenek szivesek ideadni, mert hasznalni szeretnem. termeszetesen nem volt meg kesz. eloadtak egy sztorit valami futarrol hogy nem ert at ide vele, meg ilyenek... ekkor kihivattam a foikvezetot. koveteltem vissza a 3000 forintomat ha mar ugyis cseszhetem hogy hetvegen hasznalhassam a netkartyat. azt nemtudjak visszaadni, de jovohet hetfon meglesz. na azt mar nem. idenekem a panaszkonyvet, es elkezdtem irni bele szepen hosszasan, hogy mi tortent. a bank idokozben bezart, ekkor elemallt a foikvezeto es:
-Uram lenne meg egy fel oraja?
-Mire? (epp a kis fogalmazvanyommal voltam elfoglalva)
-Itt az emeleten elkeszitenenk onnek a kartyat.
Kesz lett, nevre szolo plasztik, hazavittem minden mukodott, aktivalva. naszoval van azonnal is kartya ha nagyon akarjak :)

(#17) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Szerencséd volt, meg a rendőrök is jók voltak.

Nekünk most a kocsiról lelopták a rendszámtáblákat. Ez beszarás. Csináltathatunk újat, és retteghetünk, hogy legközelebb nem a kocsit lopják el.

Valszeg sose derül ki, hogy ki volt...

(#18) Mr.Csizmás válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

fél-off

annak mi értelme van, ha csak a plecsnit nyúlják le??? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) rlazol válasza Mr.Csizmás (#18) üzenetére


rlazol
addikt

vagy feldarabolják és lesz belőle új rendszám, ami nincs a nyilvántartóban körözés alatt, vagy felteszik egy kocsira, beállnak vele a kúthoz, teletankolják és elhatjanak fizetés nélkül.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#20) Mr.Csizmás válasza rlazol (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

logikus....

igaz nem jutott volna eszembe

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) WonderCSabo válasza rlazol (#19) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"vagy feldarabolják és lesz belőle új rendszám,"

Azt hogy? Ennyire jól össze lehet illeszteni? Egyszerűbb legyártani egy újat. Bár ezektől minden kitelik...

(#22) .mf


.mf
veterán

Ahogy eddig sokan mondták, étrékes holmit sose tarts táskában! Pénztárcát, iratokat, mobilt zsebbe!

Még egy ~sikersztori:

A házunk pincéjébe december közepén próbáltak betörni (illetve be is mentek, csak volt ott egy olyan riasztó, ami csak fenn szólt, lent nem lehet hallani, így egyből lementünk) egy szombati hajnalon; volt egy nagydarab, kétajtós szekrény, aki úgy ment át rajtunk, mintha ott se lettünk volna; és egy kisebb, nem túl erős srác, akit az egyik szomszéddal hárman elkaptunk, lefogtunk. Jöttek a rendőrök, az elkapott betörő persze hazudott, mint a vízfolyás, mindent tagadott, aztán előkerült egy kb 20-30 darabos kulcskészlet pont olyan kulcsokból, mint amilyen a belső (kívülről nem is látható) pinceajtóinkon voltak...

Aztán megvártuk a helyszínelőket, addig dumáltunk a rendőrökkel (szintén XI. ker), akik teljesen meg voltak lepődve és örültek is, hogy sikerült elkapnunk; a rendőrök amúgy rendesek, jó fejek voltak; mire a helyszínelő kiért, már mutattak is egy képet, amit "nem láttam ;) ", hogy ő volt-e a másik elkövető -- olyan 95+%-kal ő volt...
A helyszínelő is nagyon örült, mivel valaki kitalálta, hogy helyszínelési kvótát kell teljesíteni, bűntényenként legalább 3 bizonyítékot össze kell szedni, itt pedig kulcsok-zárak-szerszámok, de még cigicsikkek ("eszem-f***om megáll", ahogy Ford Fairlane mondaná, betörnek valahová, és még cigizni is képesek...) is voltak, több kvótára elegendő :)) .

A betöréstől számított 2.5-3 órán belül már kész is voltak és el is mentek; apámat pedig már aznap behívták előbb a XI. ker.-i, majd I. ker.-i kapitányságra: jegyzőkönyv, kihallgatás, miegyéb.

Engem a múlt hét csütörtökön hívtak, hogy mikor tudok bemenni az I. ker. kapitányságra felismerni a másikat. :C Ha nem lett volna sztrájk, már be is mentem volna, de ma majd újra hívnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#23) shev7


shev7
veterán

" A tudat, hogy azok a *****ok most pár hónapig nem fogják senki zsebét kipakolni"

Ebben azert nem lennek olyan biztos... sokkal sulyosabb dolgokert is csak felfuggesztett jar nekik

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#24) ]Phobos[ válasza shev7 (#23) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Csak első alkalommal. Sőt, ha első alkalommal kapják el őket, de rájuk vernek 2 rablást is - hogy meglegyen a felderítési kvóta - akkor halmazati miatt egyből hűsölnek egy kicsit. Akkor már nincs felfüggesztett.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25) mv


mv
aktív tag

Őszintén örülök a szerencsés végkifejletnek. Minden elismerésem a Rendőröké. :R

Az írás végi jó tanácsokat kiegészíteném: Legyél mindig éber és figyelj a körülötted lévőkre. Tudd, hogy kik vannak előtted/melletted/mögötted. Vedd észre a gyanús alakokat, ha csoportként viselkednek, könnyebb kiszúrni őket, viszont veszélyesebbek is.

El kell fogadni, hogy Budapest veszélyes város, bármi megtörténhet. :(

Szeretnék egyszer egy olyan országban/városban élni, ahol az utastársak nem utólag szólnak, hanem együtt úgy elverik az ilyen alakokat, hogy többet eszükbe nem jutna ilyet tenni.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#26) tibi666


tibi666
senior tag

földrajzi nevek helyesírását tessék tanulmányozni, aztán felfrissült tudásod segítségével javítsd a címet.

(#27) rlazol válasza tibi666 (#26) üzenetére


rlazol
addikt

:Y
egyes leülhetek... köszönöm az észrevételt, erősen röstellem magam, nem is értem, h maradhatott ki... :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#28) hejesírásó


hejesírásó
senior tag

Zseniális ésm ég mázlis is!

köszönöm jó volt olvasni!

:C

a kérdésre a végén a válasz az az, hogy többedik elkövetés után is cask pár hónap ingyen ebédet kap. ez a válasz.

és az is a tiszets polgárok adójából meg. :(

miért nem találom a gombokat rendesen?
billit kéne váltanom....

[ Szerkesztve ]

(#29) shev7 válasza ]Phobos[ (#24) üzenetére


shev7
veterán

normalis orszagban nincs is. Magyarorszagon a birosag buntetett eloelettel is felfuggesztettre enged gyilkossagi kiserlet eseten is ha... (nem fejezem be a mondatot, mert kidobnak)

Mod: Utanaolvastam, nem felfuggesztett, de 11szeresen buntetett eloelettel, gyilkossagert 3 ev... szerinted visszaeso zsebtolvaj mit fog kapni?

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#30) hejesírásó válasza shev7 (#29) üzenetére


hejesírásó
senior tag

5 k tesco vásárlási utalványt még ajándékba a bűntény mellé mert megtelt a lopás-gyüjő kuponfüzete :D ;]

(#31) #40731136


#40731136
törölt tag

Itt Miskolcon sem fényes ám a helyzet. (De hol nem az?)
Ha már egy "jól felismerhető" horda (mindenki tudja mire gondol itt az ember) közeledik a megállóba vagy van a buszon, ha tehetem nagyívben elkerülöm ezeket. :(((

Látod meglett az eredménye annak, hogy hidegvérrel, logikusan gondolkodtál. :K

[ Szerkesztve ]

(#32) Omega81


Omega81
senior tag

:C

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#33) BloodyEddie


BloodyEddie
őstag

Furcsa, de ugyanakkor megnyugtató egy pozitív példát olvasni a rendőrség munkájáról. Nekem csak negatív tapasztalatom volt velük eddig.

(#34) forras2


forras2
őstag

Ez igazán meglepő! :Y

Én mindig a zsebembe tartom minden fontos cuccom, telefonom pénztárcám stb.....
Bár nekem van 1 rossz tulajdonságom, ha tőlem ellop valaki valamit, akkor nem tudok józan fejjel gondolkodni, akkor tuti nem a rendőrséget hívtam volna egyből, hanem a sofőrnek visítottam volna, hogy álljon meg, mert még nem mentek messzire az illetők! :U

(#35) rlazol válasza forras2 (#34) üzenetére


rlazol
addikt

átfutott az agyamon, aztán oda jutottam, h mit tennék egyedül 5ttel szemben? majd biztos elsírják magukat szégyenükben és visszaadják... A kapitányság viszont közelebb volt a végállomáshoz...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#36) may11


may11
tag

Máskor jobban figyelj a kisebbségre :D

Mi ez az ANDROIDivitás!?

(#37) forras2 válasza rlazol (#35) üzenetére


forras2
őstag

Az a baj, ha velem ilyen történik, akkor az agyam leblokkol, és nem gondolom végig ezt, azt, hanem gyerünk! :U
Mert ilyenkor az van bennem, hogy többre megyek egyedül, mintha a rendőrségre mennék, mert a magyar rendőrök khm.....

(#38) #06658560


#06658560
törölt tag

Nekem pénztárca és értékvédelmi megoldásom a következő: egy nagy pénztárcában midnen irat, amit nekem is macerás a nadrágzsebből kivenni, annyira meg van tömve. ÁLtalában van benne fél kiló máv jegy, meg bkv bérlet, meg midnen nyugta, bizonylat, stb. Na azt, ha valaki úgy képes elvenni tőlem, hopgy nem veszem észre, az megérdelmi, mert tényleg ügyes. Aprót viszotn farzsebben tartok, logikai okokból, meg pénztárcavédelemből. Így azért onnan ki lehet emelni, ám általában pár száz forintot. Annyi meg nem nagy kár, ha ügyes hozzá had vigye.

(#39) moodshooter válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


moodshooter
csendes tag

Sziasztok!

Hát szerintem ők is (mindenki) örülne, ha az ilyen kaliberű ügyek lennének csak kis hazánkba!
Amúgy örülök a történteknek.
Nekem a kocsimat rongálták meg, de azt hiszem nem is fogom megtenni a feljelentést, mert fölösleges időkidobás.
A házunkba kifosztottak több tárolót is a tettes ismeretlen.
Anyám kocsiját feltörték a tettes ismeretlen.
Barátnőm kocsijáról meg leugrottak a dísztárcsák a mai napon. Szerinted?
Hát sajnos ez a helyzet a mi utcánkban.
Minden jót!

(#40) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Bár e rendőrségről rossz hírek terjengenek, aminek sajnos van alapja, azért még mindig vannak olyan részei a szervnek, amik működnek.

A mi városunkban is így van. A rendőrség megbízható és amennyit én látok belőle, igen is megérdemlik a pénzüket. Csak sajnos kevesen vannak.

Erről eszembe jutott, veszek két tárcát. Egyet a külső zsebbe üresen, egyet meg normálisan használok. Berakok egy cetlin, hogy "lopni Bűn!". Legyen meglepi aki a külső zsebeset lenyúlja.

Maga az kéne elrettentő erejűnek lennie, hogy elkapnak. Ha tudod, hogy elkapnak nagy eséllyel, nem állsz meg lopni. Az a gond, hogy a zsebesek és a pitik tudják, hogy 20-ból 19x megússzák a dolgot. És ez a gond, nem az elrettentő hatás.

Így például a házi védelmet is meg kéne fontolni. Azokban az országokban, ahol magántulajdon és személy védelemre lehet fegyvert venni (pl Szlovákia, Svájc) sokkal kevesebb a betörés. Miért? Azért mert ha betörsz, benne van a pakliban, hogy lelőnek. És a bíróságon még igazat is adnak neked.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#41) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Nem bírom ki, hogy meg ne szólaljak.
Hány éve, hány évtizede annak, hogy minden média a szánkba rágja: ne adjunk lehetőséget a zsebeseknek?

Aki engem meglop, az vigye zsákmányát, rálegyintek. A titok végtelenül egyszerű. Így télen az ingzsebben van a lóvé. Ha kell, akkor dzseki zippzárja le, pulcsi felemel, fizet, maradék vissza, pulcsi le, zippzár vissza, kész. Időben elenyésző a procedúra, de biztonságos.
Ami meg a fontos iratokat, egyebeket illeti, a dzseki belső cipzáras zsebében vannak. Vigyék, ha tudják.
Kés a nyakamhoz? Ha egyedül van, semmi esélye. Pici vagyok, de pár trükk, és én megyek, ő ott marad, méghozzá nem önszántából. Ha többen vannak, siránkozva mutatom Rakéta márkájú órámat, hogy csak erre telik, mi a fenét képzelnek rólam.

Most jön a hideg víz.
A meglopott is hibás, nem csak a tolvaj. Alkalmat ad a lopásra, így áldozattá válik. A tolvaj bűnös, az áldozat hibás. Nem rablásról beszéltem.
Egy családi barátnőnket anno kétszer nyúlták le, mindkétszer a havi fizuját vitték el. Mondom neki varrj, vagy vegyél egy zacsit mondjuk bőrből, akaszd a nyakadba, és azt próbálják meg kinyitni a blúzod alatt. Hogy néz az ki, mondja, és értetlenül néz.
Tipikus áldozat. Megérzik a kastások az ilyenek "szagát".
Megjegyzendő feleségemnek is volt annyi esze, hogy a szatyor tetején volt a bukszája. Hiába kuruttyoltam neki, bár megértette magyarázatom, nem tudtam róla leszoktatni. Véletlen, hogy egyszer sem nyúlták le.

Aki lehetőséget ad a lopásra, az ne csodálkozzon, ha meglopják.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#42) schwanz válasza ]Phobos[ (#6) üzenetére


schwanz
tag

A telefonnal az a baj, hogy ha van a tolvajnak egy kis rutinja (vagy olvas PH-t...), akkor az első sarkon kikapcs, aksi le, SIM kártya kukába, aztán kiütteti. A kiütött telefon IMEI száma hamis, a szolgáltató soha többé nem tudja érzékelni, hogy egy idegen kártyával a te egykori telefonod lépett fel a hálózatra.

Klinyó: A rendőrség általában szeretne bizonyítani, de az esetek egy igen jelentős részében objektíve semmilyen nyom nincs (pl. ha egy zsebelésnek nincs tanúja, nincs kamera, és nem kerül elő a tárca is)

wonderCsabo, rlazol: Nem darabolják azt, egyszerűen ráteszik egy lopott autóra, és azzal mennek mondjuk bankot rabolni...

JuliusCaesar: Megláttad a lényeget, mert az egy dolog, hogy szerintem is enyhák a büntetések, de a felderítésnek van visszatartó ereje. Egy bűnözőt, aki amúgy is élhetetlen természet, nem fog visszatartani még a halálbüntetés se, ha mondjuk 1 % esélye van, hogy elkapják.

Szvázi tag

(#43) Shufny válasza schwanz (#42) üzenetére


Shufny
őstag

Nem beszélve arról, hogy a túlbüntetés legalább olyan rossz. Ha 6 hónapot kap lopásért, megpróbál elmenekülni, ha rajtakapják. Ha halálbüntetést, akkor megéri megölni aki az útjába kerül.

(#44) talmida


talmida
Közösségépítő

:C :C :C

IN GOD WE TRUST!

(#45) schwanz válasza Shufny (#43) üzenetére


schwanz
tag

Ebben is igazad van, nyilván a példa túlzó volt. Nem is értenék egyet olyan szigorítással, ami az első piti bűncselekményt is letöltendővel sújtaná.

Szvázi tag

(#46) Vakegérke válasza Shufny (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Gondolod?
Szerintem pedig csökkenne a bűnözési ráta, ha a büntetés halálos ítélet lenne.
Első körben nem vennék komolyan a svihákok, de miután felakasztották, felnégyelték, letaglózták, forró olajban megsütötték a havert, igencsak meggondolnák, hogy megéri-e akár egy tyúktojást is lopni.

Amondó vagyok, hogy aki nem képes egy társadalom normáinak megfelelni, az keressen magának más közeget. Ha pedig arra rendezkedik be, hogy kihasználja, meglopja, kirabolja a becsületes embereket, akkor bűnhődjön.
Ne a becsületes polgároknak kelljen félni, hanem a bűnözők rettegjenek a megtorlástól.

Amíg volt halálos büntetés, Bogár János ítélet végrehajtó átsegítette a túlvilágra azokat, akik gátlástalanul öltek, raboltak, fosztogattak. Természetesen az élet kioltásán van a hangsúly.
Tegyük fel, hogy túlbüntetés lenne, és a lopós, rabolós csürhe is átvándorolna a túlvilágra.
Veszítenénk valamit?
No persze, szegényke tolvajokat, rablókat. No meg azt az érzést, hogy a mi pénzünkből zabáltatják azokat a férgeket, akik minket kirabolnak.

Folytathatnám, nem teszem.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) TK36


TK36
aktív tag

"öt fős kisebbségi társaság" - burkolt sokat sejtetős megfogalmazás. :)

Én nem hordom (se nem hordtam) a buszon a vállamon a hátizsákomat, se a táskámat. Bár itt is vannak lopások a tömegközlekedési járműveken, de biztos, hogy nem annyi mint ott, amiről az írás szól.
De nem az a fő oka, hogy ellophatnak, kilophatnak belőle valamit - bár manapság erre is ügyelni kell.

(#48) rlazol válasza Vakegérke (#41) üzenetére


rlazol
addikt

teljesen igazad van, le is írtam, h hol hibáztam. Pedig pl le szoktam venni a zsákot, de aznap épp volt nálam egy nagyobbacska szerszámostáska, így lusta voltam levenni a zsákot. Én tanultam az esetből, remélem, más is fog.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#49) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Szerencsés ember vagy nem mondom (hanem írom). :K

Én az utcán mindig is nagyon óvatos és körültekintő voltam, illetve vagyok most is.
Akármilyen kevesen szállnak fel a buszra, én mindig leveszem a táskámat és a legbelső zsebeibe pakolom az értékeimet. Ha mondjuk a suliban ott kell hagyni valahol, akkor minden értéket zsebre rakok. Kabát, valamint farzsebekben soha nem tárolok semmit a zsebkendőimen kívül, ha mégis, akkor végig zsebre tett kézzel járok. A buszon pedig szinte soha nem alszom el, félek, hogy hiába van az ölemben a táska, akkor is kipakolhatják.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#50) Vakegérke válasza rlazol (#48) üzenetére


Vakegérke
veterán

Jó, hogy leírtad, és örülök, hogy nem duzzogsz "beszólásom" miatt. Okuljon a népség. :)

Legközelebb a szerszámosba rakd a lényeget, vagy a hátizsák legaljára. Utóbbi a célszerű.
Habár...
Van pengés módszer is. Röpke mozdulattal felbontják a táska alját pengével, mint egy konzervet.
Maradok a "testmeleg" óvszernél. Legbelső zsebbe az érték, és csókolom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.