Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nekem a force touch annyira nem jött be, de ez a "megnyom és lehúz" szimpatikusabb, mint ahogy az a videón látszik. aztán majd kiderül mennyire életképes ez is

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#2) atike


atike
nagyúr

Pompás újítás. Behozhatnák már végre a normális alkalmazás és alkalmazásadat mentést a Google accountba inkább... :) Meg a választható sötét témát... :DDD

(#3) Wesder válasza atike (#2) üzenetére


Wesder
félisten

Most még vàlasztható nem? Am is Layers-szel megoldható Nexuson.

Annyira népszerű a 3D touch hogy kb senkit sem izgat :D

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Úgy gondolom, hogy ahogy tavaly az androidra M-mel a fingerprint sensor, idén ősszel ez kerül bele az új nexusokba.
Hajrá :R
Kár, hogy most váltottam Xiaomira :U

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#5) bajzal


bajzal
őstag

Annyira semmi értelme sincs ennek a nyomásérzékeléses kijelzőnek, legalább is iphone-on... Szerintem fölösleges erőltetni.

(#6) SkyLine3000 válasza bajzal (#5) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Valamivel meg kell magyarázni az innovációt. Tudjátok, kínjukban már nem tudnak mit kitalálni. :DDD
Az innováció valami új, egyedi, csak épp semmire sem használható. ;] Tisztelet a kivételnek.

(#7) #16820480


#16820480
törölt tag

Ez is tipikusan egy olyan funkció, ami lehetetlenné teszi az idősebb korosztálynak az ilyen telefonok használatát.

Szerintem sem olyan valami hasznos, esetleg ha megfelelő érzékenységet tudnának, akkor rajzoláshoz lehet jó, de amúgy nem nagy durranás.

(#8) bajzal válasza SkyLine3000 (#6) üzenetére


bajzal
őstag

hát igen kb. :DDD

Kíváncsi vagyok az iphone fanokra, hogy majd akkor is olyan jó lesz e az iphone, amikor majd az iphone 7-en már nem lesz 3,5mm-es jack :C (mert, hogy ezt nem a vásárlókért csinálják az tuti.. csak még több pénzt akarnak lehúzni tőlük, majd vehetnek 20 ezerért lighting-jack átalakítót, vagy 20 ezerért új apple "magic" fülest ami bluetooth-os lesz ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Béééla válasza #16820480 (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Ez is tipikusan egy olyan funkció, ami lehetetlenné teszi az idősebb korosztálynak az ilyen telefonok használatát.
Meg az átlagembernek is inkább a "mi a bánatot csinált" érzése lesz, és majd lehet itt is magyarázni, hogy ez nem bug, ez fícsör!

Ez a lehúzogatás túlmutat az intuitív használaton. Értem, hogy újítani KELL, különben nincs új főverzió, de ez nem adja.

Bélabá

(#10) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jó hogy beletették a támogatást, de még mindig nem látom előnyét a próbálkozásnak. Lehet a natív támogatás végre megmutatja milyen irányt is képvisel a force touch.

Finn the human

(#11) Tomi_Ohl válasza bajzal (#5) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ellenni ellennék nélküle, de annyira azért nem leszek szomorú, ha lesz ilyen.
Egyébként ez az ikonról lefelé pöccintés MIUI5-ben is volt, 6 óta viszont nincs, és eddig nem is tervezték visszatenni (vajon miért).

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Tegyenek bele kikapcsolási lehetőséget is.

(#13) Halkow.


Halkow.
senior tag

Inkább cerkás érzékenységet építsenek be...

[ Szerkesztve ]

(#14) kisgergely80


kisgergely80
tag

Én sem mondanám akkora nagy ötletnek, de az ikonon történő lehúzásos extra információ szerintem nem rossz. Én használnám.

[ Szerkesztve ]

(#15) buvartacsko válasza bajzal (#5) üzenetére


buvartacsko
addikt

ehhez képest napi szinten többszázszor használom, és gyorsabban érek el funkciókat, de ha szerinted semmi értelme, akkor máris átértékelem az életem, és kidobom a g*cibe az egészet... annyira szeretem mikor emberek akik nem használják napi szinten, megmondják a frankót.

(#16) buvartacsko válasza #16820480 (#7) üzenetére


buvartacsko
addikt

az idősebb korosztály képtelen erősebben megnyomni a kijelzőt az ujjával, vagy miért?

ahogy én látom, az idősebb korosztály, felvenni sem tudja a telefont, mert nem bírják felfogni egyesek közülük, hogy el kell húzni a csuszkát valamelyik irányba és kész, az ilyeneknek teljesen mind1, hogy van-e force touch a kijelzőben vagy nincs.

(#17) buvartacsko válasza bajzal (#8) üzenetére


buvartacsko
addikt

az gondolom nem jutott eszedbe, hogy

1: ez pletyka
2: valszeg adnak hozzá fülest, ahogy évtizede teszik ezt, szóval mi a gond? akinek komolyabb füles kell, annak a mostani sem jó...
3: nem tudom megmondani hogy a gyári fülesén kívűl mikor dugtam a telefonomba jacket, (tehát itt vissza lehet ugrani egyből a 2-es pontra) amikor pedig külső hangszórón hallgatok zenét, akkor AirPlayt használok és szól a hangrendszeren wireless a zene/film hangja vagy akár a kép, esetleg bluetoothon, nem nagy érvágás a jack elhagyása, csak a fantázia nélküli emberek számára.

[ Szerkesztve ]

(#18) Integrale válasza buvartacsko (#16) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, azért, mert az idősebb korosztály általában átnyomja a képernyőt a telefon hátoldalára.

3: nem tudom megmondani hogy a gyári fülesén kívűl mikor dugtam a telefonomba jacket, (tehát itt vissza lehet ugrani egyből a 2-es pontra) amikor pedig külső hangszórón hallgatok zenét, akkor AirPlayt használok és szól a hangrendszeren wireless a zene/film hangja vagy akár a kép, esetleg bluetoothon, nem nagy érvágás a jack elhagyása, csak a fantázia nélküli emberek számára.

Kocsiban pl AUX-on keresztül hallgatok zenét, így ez gyári állapotban bukta, viszont átalakító biztos lesz hozzá. Jó pénzért. ;]

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#19) buvartacsko válasza Integrale (#18) üzenetére


buvartacsko
addikt

akinek baromi nagy szüksége van rá, vesz pár ezerért átalakítót, gondolom akinek 2-300 ezer forintja van egy mobiltelefonra, annak nem okoz gondot, egy pár ezer forintos lighting->jack átalakító. bár nem is értem miért pont azon a fórumon mondom ezt, ahol a pár százezer forintos telefonokra ebayről vadásznak az emberek 1-200 forintos tokokat. :) :U

egyáltalán nem rossz a 3d touch, örülök hogy a google meglépte, és a droid közösség is kitudja majd használni, akkor talán rájönnek hogy van értelme, és nem csak a szomszéd pistitől hallott dolgokat mondogatják / azok alapján amit egy 2 másodperces jutub videón láttak.

amúgy a legtöbb új kocsiba van bluetooth beépítve évek óta, nem nagy felár, úgy hogy továbbra se gondolom nagy érvágásnak. :) ezek a dolgok mindig csak magyarországon verik ki a biztosítékot, és főleg olyanoknál akik egyszerűen képtelenek haladni a világgal. minden ami új az csak szar lehet alapon.

[ Szerkesztve ]

(#20) #16820480 válasza buvartacsko (#16) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mert nem érintőképernyővel nőttek fel, gombként nyomogatják a képernyőt is, és még az is probléma, hogy valamit nyomva tartani kell, vagy egyebek, mert ezek az interakciók nem jönnek természetesen. Ezzel csak még nehezebb lesz a telefonok kezelése, amire semmi szükség nincs szerintem.

(#21) buvartacsko válasza #16820480 (#20) üzenetére


buvartacsko
addikt

tehát ne legyen semmi újítás soha, ne legyenek okosabb, jobb több mindenre használható eszközök, mert a 60-80-90 éves emberek nem tudják majd őket használni? értem. :R :R

megsúgok valamit: nem kötelező használni.

[ Szerkesztve ]

(#22) #16820480 válasza buvartacsko (#21) üzenetére


#16820480
törölt tag

Majd ha lesz a környezetedben ilyen idősebb ember, vagy netán te megéred ezt a kort, akkor térjünk vissza, hogy miként vélekedsz az új funkciókról, amik nehezebbé teszik az életed :R

Új funkciók lehetnek, de nem árt, ha hasznosak. Ez nem sokat ad hozzá funkcionalitásban a nyomva tartáshoz képest. Inkább tessék úgy megtervezni a felületet, hogy ne kelljen kétféle érintés a kezeléshez.

(#23) no more válasza Wesder (#3) üzenetére


no more
addikt

Nekem amúgy tetszik maga a dolog, bár még nem próbáltam, de megkönnyíti szerintem a mindennapos használatot. Legalább is bemutató videókon k*va nagy a 3D Touch! Viszont ez a lehúzogatós cucc nem begyere egyelőre.

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#24) buvartacsko válasza #16820480 (#22) üzenetére


buvartacsko
addikt

Látszik hogy nem használod. :) igy nincs értelme beszélni róla. Nem tudsz megcsinalni egy csomó mindent hosszan nyomva tartással csak simán amit amugy 3D touchal igen.

[ Szerkesztve ]

(#25) aprokaroka87 válasza buvartacsko (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

alkalmazásoknál miért ne lehetne hosszan nyomásra?

(#26) kali


kali
legenda

hajrá, kell az androidra is, én örömmel fogadnám már most is.
nekem nagyon bejött a 3d touch, már akkor is nyomom megszokásból és hiányzik, ha a saját 6s plus után/mellett a párom 6 plus telefonját használom.
nagyon sok dolgot nem, vagy csak bonyolultabban lehet megcsinálni 3d touch nélkül, ezért jelentősen megkönnyíti a telefon használatát.
akik a 3d touch ellen vannak, azok jelentős része nem is használta, mert vagy nem iphone-ja van, vagy pedig régebbi, adott funkciót nem tudó típus és úgy minősítik...

(#27) #16820480 válasza buvartacsko (#24) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudnál egy-két példát mondani?

(#28) Fall-N válasza buvartacsko (#24) üzenetére


Fall-N
veterán

Látszik, hogy nem gondolkodsz. Semmi extrát nem ad(na) a 3D touch, mivel az Apple is szándékosan úgy tervezte a menüt, hogy legyen valami funkciója. Nem ergonómikus sem.

Ha holnap kitalálnám, hogy kettő koppintás a hátlapra és előjön valami menü funkciókkal akkor az is innováció lenne? Lehet levédetem. ;]

[ Szerkesztve ]

(#29) buvartacsko válasza #16820480 (#27) üzenetére


buvartacsko
addikt

itt egy példa, itt meg egy másik, önmagában nem nagy szám hogy a kurzort lehet mozgatni, de ez sem kiváltható hosszú érintéssel, mert van olyan betű ahova ha hosszan nyomsz, előjönnek másodlagos karakterek, ezután ha kurzor mozgató módba lépsz erős nyomással, egy másik erősebb nyomással tudsz kijelölni, ezt megnézem hogy csinálod meg hosszú érintéssel, vagy gyorsabban a jelenlegi megoldásokkal.

de galériában is nagyon jó, hogy amikor jelölgeted ki a kis képeket, nem veszlik el a kijelölés ha meg akarsz nézni egy kis képet nagyban akkor csak erősen nyomsz rá.

vagy akárhol a rendszerben erősebben nyomsz egy linkre bejön az előnézet (peek), ha erősebben nyomsz akkor be is dobja teljes képernyőre (pop), ha nem érdekel a dolog akkor meg simán elengeded még előnézeti módban és görgetsz tovább. fórumokon ez pl elég hasznos. de sok helyen van még jól megoldva. minden appom ami a telefonon van kihasználja valamelyik részét a 3d touchnak és használom is. és itt most nem csak apple specifikusan gondolkodok, ha androidban így lesz megoldva, majd rájöttök ti is hogy nem rossz dolog ez, és nem lehet mindent kiváltani sima hosszú érintéssel.

ez nem egy életmenő enélkül nem lehet élni funkció, de hasznos és ki lehet használni, és jól jön, de ettől még nem kell megszüntetni, ennyi erővel csomó más dolgot is ki lehetne kukázni a rendszerekből mert meg lehet oldani másképpen, pl mi a fasznak van játék a droidban rejtetten? szedjék ki, szar nem kell. vagy csak simán nem használod, de attól más had élvezze már.

[ Szerkesztve ]

(#30) buvartacsko válasza #16820480 (#22) üzenetére


buvartacsko
addikt

a környzetemben a technikai analfabéta öreg embereknek nincs szükségük csúcskategóriás telefonokra, meg azt se hiszem hogy bármelyik használ android 4nél frissebb droidot. inkább valami klasszikus buta telefont, ez a legrosszabb példa ever, azért ne fejlődjön a technika mert az öregek akik nem ebben nőttek fel nem tudják kihasználni... :U :C

(#31) Colani


Colani
tag

lehet hulyeseget mondok de ha ha lehuzom az értesítő sávot és a kapcsolokat röviden nyomom ki és be tudok kapcsolni dolgokat ha kicsivel hosszabb ideig nyomom az ikont akkor rögtön atugrik az ikon szerinti beállítási lehetőségeire. kB nem azt érzi mennyire nyomom hanem hogy mennyi ideig.innentol kezdve szerintem ez nem újítás hanem megint csak paraszt vakitas. De írom megegyszer lehet félre értettem vmit 😀😀😀

(#32) Tomi_Ohl válasza Fall-N (#28) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Gyorsan gyorsan!!! :D

(#30) a nagyapám 5.1-et használ :P

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#33) buvartacsko válasza Tomi_Ohl (#32) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem hiszem hogy ez az átlag.

(#34) kali válasza Colani (#31) üzenetére


kali
legenda

más azért, amikor magának a nyomás erősségének is lehet funkcionalitást adni, ráadásul a felhasználó által is szabályozható az érzékenység.
azért 3d, mert a nyomásra nem simán máshová ugrik, hanem meghagyja az alapot és megnyitja rá az előtérbe a kívánt felületet - látva és meghagyva közben a hátterest is -, de elengedéskor akár eltűnik az utóbb megnyitott és ismét a korábbi alap lesz az előtérben.

[ Szerkesztve ]

(#35) #16820480 válasza buvartacsko (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez azért nem megolddhatatlan. Jelenleg nekem dupla-kopp egy szóra, és kijelöli, szerintem nem lassabb. Aztán meg oda húzod a kijelölési bogyókat, ahova szeretnéd, az sem lassú. A legtöbb billentyűzetben amúgy is van navigációs gomb, amivel ide-oda tudsz lépkedni a szövegben, ez sem olyan nagy ördöngősség, sőt, ki is tudod ket tenni nagyobb képernyőn oldalra, mint ahogy egy számítógépes billentyűzeten vannak.

Az előnézetes dolog még oké lenne, de ezt is meg lehet oldani szerintem ezer módon, mondjuk nyomva tartod, és elhúzod az ujjad valamilyen irányba a linkről, fokozatosan bekúszik az előnézet, és ehhez semmilyen új technológiára nincs szükség.

(#36) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Elég buta volt a videó készítője. Na meg a cikk írója is, hogy nem nézett utána mit ír.

A hivatalos oldalon van szó erről a funkcióról Launcher Shortcuts néven fut és semmi köze a nyomás érzékenységhez. Sima gesztusok érzékelése és arra kiváltott interakciókról van szó.

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#37) Fall-N válasza #16820480 (#35) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy ahogy írod!

Lássuk be egy helyben topog most az ipar, mert a nagy fejlesztések már végbementek. Érintés érzékelés már nem jövő, hanem jelen. Az OS-ek is felnőttek már a feladatokra. Mobil kijelzők is tűélesek. Kamera terén a fizika ami limitál, így ott is csak a reszelgetés megy. A SoC-ok is már bőven használhatóak, nem úgy mint régen az alsó kategóriában.

Szóval kellett valamit lépni de ez a 3D touch helyett is meg lehet ergonómikusan tervezni úgy az UI-t, hogy semmi szükség ne legyen rá. Ugyanolyan öncélú fejlesztés ez is, mint az Edge kijelző a Samsungban. De az legalább jól néz ki. Másrészt ha nem fognak normális programokat írni, vagy nem veszik a fáradságot az alkalmazásfejlesztők, akkor ez is csak egy papíron jól kinéző dolog. Ahogyan írták előttem is ugyanígy meg lehet oldani ugyanezt hosszú nyomással is, ami még kényelmesebb is és régóta bevált és speciális érzékelő sem kell hozzá.

Lássuk be olcsóbb telefonba nem lesz ilyen, így nem fogják rá sokan felkészíteni az alkalmazásukat. Vagy kerülő út kell - máshogyan megoldani 3D érzékelés nélkül - így értelmetlenné válik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#38) buvartacsko válasza #16820480 (#35) üzenetére


buvartacsko
addikt

Oke. :) Szerintem elsőnek próbáld ki, mert igy nem sok értelme van a dolgoknak. Mi nap mint nap örömmel használjuk ezt a fasza feauturet, es enélkül mar nem vennék telefont, ti meg addig beszeljetetek meg hogy mennyire felesleges meg milyen nyomj ra es húzz az ujjaddal ilyen olyan Harry Potter varázspalca mozdulattal tudnatok kiváltani szoftveresen ezt a nagyszerű es gyors hardveres funkciót. :) sok sikert.

(#39) #09908736 válasza buvartacsko (#29) üzenetére


#09908736
törölt tag

Köszi a példát, a linkes cucc jól hangzik, végre egy felhasználás, aminél látom, hogy mikre lehet használni a Force touch-ot.

(#40) Wesder válasza buvartacsko (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Örülök hogy te boldogan hasznàlod, de én akkor sem làtom értelmét. Oké hogy "kényelmesebben" megy "gyorsabban" érek el vele bizonyos dolgokat, de nem hiszem hogy az a 3-5mp amit lefaragok vele olyan sokat szàmítana.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#41) tDr1v3r válasza Wesder (#40) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor mar szamitana, ha minden droid hasznalna csak az iPhone nem...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#42) buvartacsko válasza tDr1v3r (#41) üzenetére


buvartacsko
addikt

nyilván, akkor hallgatnánk, hogy mennyire le van maradva az epül, mer a droid már mindenhol tudja a force touchot. :D :C :R

(#43) #16820480 válasza buvartacsko (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, hogy meg tudnám szokni, de egyelőre inkább haszontalannak tűnik. Ahogy a lekerekített képernyőszél is teljesen haszontalan a Samunál, és ahogy az ujjlenyomat érzékelőbe programozott gesztusok is igazából haszontalanok a Huaweinél. Nem adnak igazából hozzá a használathoz, nem lesz tőlük semmi gyorsabb, vagy jobb, szebb, stb. Számomra a force touch is ilyen jelenleg :R

(#44) buvartacsko válasza #16820480 (#43) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az a baj, hogy ameddig nem használod nap mint nap, tehát fogalmad sincs az egészről, - mint ahogy láthatóan Te eddig még abban a hitben voltál, hogy: "3D Touch / Force Touch = az ikonokon előjön egy jobb klikk menü" - addig nem értem, hogy tudsz ilyet kijelenteni, vagy mi alapján terjeszted más embereknek is ezt a baromságot, hogy felesleges/meg lehet oldani hosszú érintéssel az egészet. Én is tartom, hogy ha a Kúgel hamarabb hozta volna be Droidra ezt, akkor menne a fika amiért az iPhone nem tudja, utána mikor bekerül a funkció akkor le lenne fújolva a dolog hogy copy-paste. Így hogy a Droid nem tudja, - és a töredezettség miatt biztos nem tudja egyhamar minden készülék - így meg csak felesleges szar feature. :) Ennyire egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#45) Wesder válasza tDr1v3r (#41) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig tartom magam ahoz, hogy ha màr rég lenne sem lenne szàmomra hasznos, inkàbb idegesítő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#46) tDr1v3r válasza buvartacsko (#42) üzenetére


tDr1v3r
veterán

az almás szarod így se tudja a kékfogas empéhárom küldését!!!

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47) buvartacsko válasza tDr1v3r (#46) üzenetére


buvartacsko
addikt

ha még csak azt... de nem fut rajta állandóan egy ftp szerverem se... :(

(#48) #16820480 válasza buvartacsko (#44) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ó, megbocsájtod, hogy nem használok szifont, és az általad mutatott két funkciót nem ismeretem? A hüvely meg jobbklikkre használja, na? Valószínűleg melyik lesz elterjedtebb droidon a kettő közül? :)

De igazából túlságosan általánosítasz te is, mert ha előbb droidon lett volna, akkor sem hinném, hogy szívlelném (mint ahogy már most is van droidon, lásd Huawei), ahogy az 500+ ppi-s kijelzőket sem szeretem, a lekerekített kijelzőket sem, és még egy rakás más dolgot, ami droidban volt először, vagy kizárólag. Arról nem is beszélve, hogy ez egy droid hír topikja, miért ne mondhatnám el, hogy szerintem ez egy felesleges funkció droidba? Nem is értelek, komolyan, mintha én mentem volna át almás topikba fikázni, de pont nem erről van szó, hanem a saját rendszerem topikjában a saját rendszerem bírálom, már ezt sem szabad? :DDD

(#49) Béééla válasza tDr1v3r (#46) üzenetére


Béééla
őstag

Azért annál egy fokkal fájóbb, hogy BT-n nem fogad névjegyet...

Bélabá

(#50) buvartacsko válasza #16820480 (#48) üzenetére


buvartacsko
addikt

"Ó, megbocsájtod, hogy nem használok szifont, és az általad mutatott két funkciót nem ismeretem?"

igen, nem ismered a funkció lehetőségeit, és ennek ellenére terjeszted az igét hogy mennyire felesleges meg szar meg hülyeség, meg hogy szerinted ki lehet váltani, miközben, nem... nem lehet kiváltani hosszú érintéssel. te magad is elismered hogy nem ismered, nem használod, nem használtad, akkor meg nem tudom mire fel a fikázás.

no offense, de nem tudom hogy lehet véleményt alkotni egy funkcióról amit nem használtál, meg nem használod. :) 0 gyakorlati tapasztalattal..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.