Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Lauda válasza Csapoati (#147) üzenetére


Lauda
félisten

Nem olyan volt. Írták itt a topikban, hogy többször is lehetett szavazni, ezért kérdeztem rá. A blogban említett teszttel semmi gond, csak nem értitek. Nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#152) somogyib válasza mustang08 (#150) üzenetére


somogyib
őstag

:DDD :R

(#153) nyisziati válasza Lauda (#151) üzenetére


nyisziati
veterán

"A blogban említett teszttel semmi gond, csak nem értitek. Nincs gond."

Ennyi. :DDD
Egy Rejtő-sor jutott az eszembe a savazás kapcsán: "az úri közönség táncol". :DDD

(#154) tope


tope
addikt

Azt nem értitek, hogy ez olyan cikk, mint a mostani bulváros, hogy hú, meg há, aztán mikor elolvasod, rájössz hogy egyébként úgy maga a cikk mi a francnak létezik. Értelmetlen, de sajnos a mai világ erről szól, értelmetlen dolgokat nézegetünk, olvasgatunk, írunk, mert bebizonyítoták a britt tudosok, hogy 10-ből 6 az 4!!!
Szenzációhajhászás, azért van az egész, lehet hogy igaz amit írnak, sőt, csak ép ki nem tojja le, semmi érdemi információ ezen cikkekben, ami alapján azt mondanánk a cikk olvasása után, hogy, hú, na ezt megérte elolvasni.

(#155) nyisziati válasza tope (#154) üzenetére


nyisziati
veterán

1) mégis elolvastad.
2) kommenteltél is (amit az olvasók kevesebb, mint 5 %-a tesz meg).
3) a cikk (ill. az alapjául szolgáló teszt) azonos körülmények között eszközölt méréseken alapuló tényeket közöl. Lényegében akiknek nem tetszett az egész, azok csak a METÓDUST kritizálták.

Úgyhogy ez a Blikk vagy a HVG "Tudomány rovat" szintjétől igen messze van (mert a hsz-eddel kb. ezt sugalltad). Ez azonban igen erős csúsztatás.

(#156) tope válasza nyisziati (#155) üzenetére


tope
addikt

1. Mert kiváncsi voltam (amit a szenzációhajszás címek ki is használnak)
2. Igen, de lassan rájövök, hogy semmi értelme az egésznek
3. Azonos körülmény? Leírták páran miért nem az, kb mintha azt mondanánk az autós példánál maradva, mindenki menjen a lehető leggyorsabban, majd mikor kiürül a tank, megnézzük kinek mennyi volt a fogyasztása. (nyilván nem nyerhet 1 Ferrari-Mercedes-BMW... egy Suzukival szemben fogyasztásban)

1 olyan tesztben "alázott" aminek kb. semmi értelme.

Ha azt írtad volna le, hogy a napi használat során, több ideig használható az adott telefon, na akkor senki nem pattogna itt.

(#157) domos válasza nyisziati (#155) üzenetére


domos
senior tag

>azonos körülmények között
>50% fényerőn

Most akkor melyik? :))

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#158) somogyib válasza domos (#157) üzenetére


somogyib
őstag

Ha mindegyik 50% fényerőn van, akkor az azonos körülmény.

(#159) domos válasza somogyib (#158) üzenetére


domos
senior tag

Nem hinném hogy ugyan olyan fényes mind 50% fényerőn. :U

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#160) st3v3np3t3r válasza somogyib (#158) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az egy dolog,hogy 50%,de ezen az értéken nem biztos, hogy a valódi fényesség is egységes mindegyik telefonnál...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#161) domos válasza st3v3np3t3r (#160) üzenetére


domos
senior tag

Lehet neki egy Trabant 50% sebességen ugyan az mint egy Ferrari 50% sebességen. :DDD :DDD :DDD

If you don't do it enough, nothing's gonna really happen.

(#162) nyisziati


nyisziati
veterán

Apa, kezdődik... :U
Na mentem, pá.

(#163) Lauda válasza nyisziati (#162) üzenetére


Lauda
félisten

Jól teszed, felesleges minden szó.

(#164) st3v3np3t3r válasza domos (#161) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

lehet... megnéztem a prohatlrdver teszteket,nézték a fehérfényerőt, és a teljes fényértékhez képest(nit) is voltak nagy difik alapból... tehá nem minden telefonnak ugyan akkora fényereje van 50%-on valamelyiknek sötétebb,valamelyiknek világosabb...és már ez is befolyásolja a kijelző aktuális fogyasztását

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#165) nyisziati válasza tope (#156) üzenetére


nyisziati
veterán

"kb mintha azt mondanánk az autós példánál maradva, mindenki menjen a lehető leggyorsabban, majd mikor kiürül a tank, megnézzük kinek mennyi volt a fogyasztása. (nyilván nem nyerhet 1 Ferrari-Mercedes-BMW... egy Suzukival szemben fogyasztásban)"
Így van, a teszt erről szólt.

Azok pedig, akik azt mondják, hogy az antutu nem azonos módon meríti a telókat, azt mondanám, hogy valós körülmények közt, ha egy igényesebb játékot elindítunk, az is jobban pörget egy magasabb teljesítményű SOC-ot, mint egy közepeset, hiszen egy kisebb teljesítményű gépen kisebb felbontással/részletességgel fog futni ugyanaz a játék.
Tehát a fogyasztása is több lesz a nagyteljesítményű telónak.

És mivel az aksik kb. ugyanakkorák, sőt, az ájfonoké szignifikánsan kisebb, így nyilván előbb is fognak lemerülni.

Tehát a teszt /és a cikk/ megállapításai validak.

[ Szerkesztve ]

(#166) KISDUCK válasza nyisziati (#165) üzenetére


KISDUCK
addikt

Azt hittem itt hagytad a topikot. A teljesítmény igényes játéknál mi a a garancia arra hogy elindul a gyengébb socon vagy élvezhetően fut? Vannak már olyan játékok is amikben be lehet állítani hogy szebben fusson vagy az akkumulátort kímélje, szóval ebből az erősebb és a gyengébb rendszer chip is előnyösen részesül, de összességében az erősebb socnak több előnye van a teljesítmény tartalék miatt. Röviden összefoglalva az antutu teszt egy üzemidő tesztben még mindig hatalmas hülyeség.

Tehát a teszt /és a cikk/ megállapításai invalidak.

[ Szerkesztve ]

(#167) nyisziati válasza KISDUCK (#166) üzenetére


nyisziati
veterán

Világos logikával bizonyítottam be, hogy ugyanaz a terhelés, ami érte a telefonokat az antutu teszt miatt, ugyanúgy éri a valós életben is.
Ennyi.

A teszt VALID.

(#168) KISDUCK válasza nyisziati (#167) üzenetére


KISDUCK
addikt

A te nagyra becsült teszted szerint a játék terhelés közel arányosan merítette a telefonokat (figyelembe véve a készülékek eltéréseit). Mégis mit bizonyítottál be világos logikával? Most már a saját magad által piedesztálra emelt tesztnek is ellentmondva "tényeket" találsz ki csak hogy "igazad" legyen. :)

Ha te azt mondod hogy a Föld lapos, akkor a Föld lapos, mert neked mindig igazad van, ennyi. :C

[ Szerkesztve ]

(#169) nyisziati válasza KISDUCK (#168) üzenetére


nyisziati
veterán

Úgy látszik, nem látsz a szemedtől.
Ájfon (ami a legerősebb) : 13 %.
Redmi (a leggyengébb): 9%.

A kettő különbsége 31% !!!

Számolni nem tudsz, helyes következtetéseket levonni nem tudsz, mégis hogy akarsz ellenfél lenni? :C

(#170) KISDUCK válasza nyisziati (#169) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az iphone x akksija 2716mAh-s míg a redié 4000mAh-s. A 2 telefon akkumulátor aránya 0,678 míg a merülési arányuk 0,692. Szóval amennyivel nagyobb értéket merült az iphone annyival nagyobb a redmi akksija és a 2 telefon 5,8"-os kijelzőt tudhat magáénak, mindkettő notch-csal van ellátva, míg az iphone kijelző felbontása nagyobb és a redmi 50%-on alacsonyabb fényerőt produkál almás társánál, szerintem kijelenthetjük hogy a játéktesztben fej-fej mellett haladnak. Mielőtt marhaságot hordasz össze gondolkodj kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#171) nyisziati válasza KISDUCK (#170) üzenetére


nyisziati
veterán

Hmmm.
Hát a statisztika nem erősséged. Nekem viszont tanult szakmám. Az egyik.

9/13=0,69
1-0,69= 0,31

(#172) st3v3np3t3r válasza nyisziati (#171) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

4%nyi fogyasztás a difi, nem 31%... ez nem statisztika... gyengébb SoC alacsonyabb fogyasztás, erősebb SoC nagyobb fogyasztás

az iphone 4%al evett többet... ha 31% lenne akkor ~50%-os töltöttségig merült volna

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#173) KISDUCK válasza nyisziati (#171) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ezt jobb lett volna, ha nem említed meg. Ez úgy hatott mint mikor megkérdezték a pécsieket az arab számok bevezetéséről és az egyik hölgy azt mondta hogy nem szeretné, hogyha ez bevezetésre kerülne, mert ő történész és máshogy látja a dolgokat....

(#174) nyisziati


nyisziati
veterán

De bizony statisztika. Mondanám ez a táblázat a legékesebb bizonyítéka. Ha tudnátok, hány ilyet és hasonlót töltöttem ki 5 év alatt... :))
A bázishoz viszonyítunk, mert az adja az összehasonlítás alapját. De ha már most így viszonyultok hozzá, akkor a későbbiekben tényleg nincs értelme ezt feszegetni.

Dehát gyakorlatilag végig ez volt a gond veletek: nem tudtok különbséget tenni abszolút érték és relatív érték közt.
Ti állandóan az abszolút fogyasztást/százalékot erőltetitek, én pedig próbálom elmagyarázni, hogy ez a teszt (és a fentebbi számítás is) a készülékek EGYMÁSHOZ VISZONYÍTOTT értékeit hasonlítja össze.

(#175) kovbandi82 válasza nyisziati (#174) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Engedjétek már el, úgysem látja be :D Hagy döljön hátra elégedetten, hogy egy 40k-s vacak jobb mint a 250k-s csúcsdroid és kész.
Ha nem engedjük el kiderül az is, a SOC-a is veri a csúcsdroidokat, kamerája fényévekkel jobb stb.
Inkább azt írd le a RN2-n melyik CM-et és Gappsot használod, mert nem találok épkézláb rendszert rá :D

[ Szerkesztve ]

(#176) nyisziati válasza kovbandi82 (#175) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem azt írtam, hogy jobb, hanem üzemidőben alázza őket. Valahol a threadben valaki meg is fogalmazta, hogy az 1.6 TDI Skoda jobban fogyaszt, mint a 3.0 TDI Audi A6. Ennyi. Nem kell túldimenzionálni.

CM romból a Needromon lévőt használom.
Azon belül a Clean CM (középen). Prímán működik, messze ennek van a legtöbb letöltése és feedback-je.
GAPPS benne van és rootolva is van!

Kell még hozzá egy ViperDolby. Legalábbis, ha jóminőségű zenét akarsz. Külön van a DolbyAtmos és a Viper rész, mindkettőt külön indítja a rendszer! Én nem is tettem alapértelmezetté egyiket sem, ha esetleg állítgatom, mindig a "csak egyszer" opciót választom, hogyha a későbbiekben váltani kell, újratelepíteni, vagy egyszerűen lekapcsolni, akkor ne kelljen vadászni rá.

(#177) Lauda válasza kovbandi82 (#175) üzenetére


Lauda
félisten

Hagy döljön hátra elégedetten, hogy egy 40k-s vacak jobb mint a 250k-s csúcsdroid és kész.

Ha neked ebből a cikkből az jött le, hogy a 40k-s vacak jobb, mint a 250k-s csúcsdroid, akkor ezt a cikket neked nem sikerült felfogni, értelmezni. Olvasd el újra.

(#178) kovbandi82 válasza nyisziati (#176) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Köszi, megpróbálom. Kell egy második teló ideiglenesen, de az utolsó Miui borzalmas lett legyen az Hu/Eu/Global, szval keresnem kell valami mást.

[ Szerkesztve ]

(#179) nyisziati válasza kovbandi82 (#178) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen. Már a MIUI 8 se volt a legjobb, de a 9-esben több bug van.
Valahol írták is, hogy a rengeteg készülék miatt nincs rendes tesztelés.
Ha MIUI-t teszek föl (időnként), mindig a 7-eshez térek vissza, az még aránylag stabil.
Bár a CM-et nagyon megszerettem, mert bár fapados, de kb. 30 %-kal kevesebbet eszik.

(#180) kovbandi82 válasza nyisziati (#179) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Szanaszét offolom de max leordítanak :D A Beállítások - Adatvédelem - Adatvédelem - " Három pötty jobb fent " és ott a haladó beállításokban a Google Play Szervíznek tiltani szoktam a Felébresztést és az ébren tartást, akkor még jobb az akksiidő, igaz néha panaszkodik miatta.
Sim kártyát mindkettőt kezeli?

(#181) nyisziati válasza kovbandi82 (#180) üzenetére


nyisziati
veterán

Persze. Eddig ez a legjobb rom. Valami 100 oldal és kb. 1000 hozzászólás van a lapján.

A legtöbb romnál ez max. 2-3 oldal és kb. 10-20 hsz.
Én Greenify-jal használom (fizetős verzió), így még rendszerappokat is tudok fagyasztani.
De szerintem menjünk át Redmi Note 2 topikba.

(#182) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Ebben a tesztben mind új,0km-res telefon? Minden beállítás azonos?Alapon van az op.rendszer? A saját töltőjükkel töltik őket,vagy egységes töltővel mindet?
Tehát teljesen azonos a feltétel mindegyiknél?
Mert ha eltérés van bármelyik részen,akkor már előnyös helyzet alakulhat ki valamelyik részére és az úgy már nem korrekt.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.