Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) 04ahgy válasza Flashback (#50) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valóban arra szerettem volna kattintani. :)

Tudom, hogy nagyon jó, olyat használok (I-Con 1). Ettől függetlenül a cikk tanulságos volt számomra és élvezettel olvastam.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#52) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Nekem wsd-80-am van, hobbicélokra több mint elég. Ez viszont megy 12V-ról, autóban is lehet használni, na ez a része az ami érdekes lehet nekem :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#53) bkercso válasza SzaboZE (#52) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na, akkor coming out én is: 13 éve vettem egy Fahrenheit legolcsóbb állíthatósat 5k-ért (most is annyi). 3 éve kért poticserét, 1 éve új hegyet. Kb. 20-50 ezer alkatrészt forraszthattam be vele, sok 0603 SMD-t és SSOP28 tokokat is. Azért is marad, amíg nem kell jobb! :DD

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#54) Reggie0 válasza 04ahgy (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Igazabol ezek a profi cuccok kb. fej-fej mellett haladnak. A weller csak elterjedtebb, meg kicsit regebbi a tortenelme(nem sokkal).

(#53) bkercso: Az sem rossz. Nekem 22 eves a Weller TCP 24V. 0201-et meg be lehet vele forrasztani.

[ Szerkesztve ]

(#55) tvamos válasza DonElvis (#36) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem úgy van, hogy a JBL a "hangfal", a páka meg JBC?

Amúgy szerintem is, a Weller kicsit lemaradt, semmi képpen nem vennék már olyat. Ersa, JBC, Hakko... aki akar, mindig el lehet csípni valami jó vételt.

De persze, én tudok forrasztani Fahrenheittel is... csak nem akarok.

(#54) Reggie0 válasza 04ahgy (#49) üzenetére
Nekem meg egy 30 éves Puskás pákám... de forrasszon SMD-t azzal, akinek két anyja van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#56) DonElvis válasza bkercso (#48) üzenetére


DonElvis
tag

Azért azt furcsállanám, ha egy ventillátor a páka környékén nagyban befojásolná a pákacsúcs hőmérsékletét. De lehet, hogy neked van igazad, egyszer majd lemérem.
A hőmérsékletet szerintem nem keverem a fűtési teljesítménnyel. Az elektromos forrasztópákák fűtési teljesítményét leginkább a tápegysége határzza meg, tehát azt mondhatjuk állandónak. Viszont a pákacsúcs hőmérséklete az amit szabályozni lehet, ezért használom a hőmérséklet szót.
A Wellerek szerintem nem mágneses hegyűek, egyszerű csavaros megoldás van az én pákámon. Mondjuk az egy 30 éves forrasztópáka, lehet a legújabbak máshogyan működnek, de nem hinném.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#57) DonElvis válasza tvamos (#55) üzenetére


DonElvis
tag

Igen JBC lesz a forrasztóállomás neve, sorry.
Puskás pákát énis fogtam kétszer a kezembe, először és utoljára. Max. kábel előónozásra lehet használni, talán egy fokkal jobb csak a lengyelpiacos pisztojpákánal. De ha jól emléxem annak idején nem is volt sok választása az iparosnak.
Az ERSA állomásokat sem használják már ipari szinten. Viszont mellette szól, hogy az elsők között alkalmaztak enerkiatakarékos megoldásokat. Csak akkor kedett fűteni a páka amikor kivettem a tartójából.
Ha jól emlékszem a pákatest-pákahegy rögzítése is masszívan volt megoldva, nem úgy mint az írásban szereplő forrasztópáka, ahol a NYÁK-ra van szegecselve a tartószerkezet. A két tartóba ha bepakoljuk a pákahegyet kiváncsi vagyok, hogy az alatta lévő SMD alkatrészek meddíg fogják bírni strapát.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#58) Flashback válasza DonElvis (#57) üzenetére


Flashback
addikt

Már jó párszor forrasztottam vele. A hegy csatlakozójánál maximum langyos 30-35fok körül van. Azt írják hogy 40perc folyamatos fűtés esetén már lehet 50-60fok is.. Ezt szerintem lazán kibírja bármelyik elektronikai komponens.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#59) Blindmouse válasza DonElvis (#56) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Aha, tehát a 0 hőmérséklet szabályozással működő gázos páka jobb mint a 30 éves weller. A gázos pákánál, csak a gáz mennyiségét szabályozod, magyarán ha elkezdesz forrasztani, a hőmérséklet leesik mint a kő, míg egy elektromosnál ekkor is fix a hőmérséklet.
Komolyan, ne egy 30 éves Wellerrel hasonlítsd össze, hanem egy szürke szériással, energiatakarékos tartóval, füst elszívóval, hőlégfúvóval, ónelszívóval. Kb mint ha egy Morris Minorról akarnád lefikázni az Aston Martint, mert az is angol autó, és a zsiguli jobban megy.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#60) DonElvis válasza Blindmouse (#59) üzenetére


DonElvis
tag

"Aha, tehát a 0 hőmérséklet szabályozással működő gázos páka jobb mint a 30 éves weller. A gázos pákánál, csak a gáz mennyiségét szabályozod, magyarán ha elkezdesz forrasztani, a hőmérséklet leesik mint a kő, míg egy elektromosnál ekkor is fix a hőmérséklet."

Most akkor lehet szabályozni a gázos páka hőmérsékletét szerinted vagy nem?
Honnan tudod, hogy az elektromosnál fix a hőmérséklet, mérted már?
Honnan tudod, hogy a gázos páka hőmérséklete leesik mint a kő, mérted már?
És igen, a gázos pákám (amit korábban említettem) jobb mind a 30 éves Wellerem.
Árban, teljesítményben, mobilitásban, tartozékok árában, ESD védelemben, szabályozhatóságban, , ergonómiában, mindenben. Nem lehet egy napon említeni a kettőt. Mennyi is most egy teljesen fapados Weller páka 30K?

Komolyan, ne egy 30 éves Wellerrel hasonlítsd össze, hanem egy szürke szériással, energiatakarékos tartóval, füst elszívóval, hőlégfúvóval, ónelszívóval. Kb mint ha egy Morris Minorról akarnád lefikázni az Aston Martint, mert az is angol autó, és a zsiguli jobban megy.

Azt gondolom, hogy egy "szürke szériás" minden jóval felszerelt Weller nem jön ki 10 K HUF-ból, de lehet 100K-ból sem, megkockáztatom 1 millából sem. Innentől kezdve meg nem egy súlycsoport az én Dremelem és a te Wellered.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#61) DonElvis válasza Flashback (#58) üzenetére


DonElvis
tag

Köszi az infót.

Milyennek érzed a pákatest anyagát, strapabírónak tűnik? A tápdugasz nem szokott kicsúszni?

Ami nem számít, az nem érdekel

(#62) Flashback válasza DonElvis (#61) üzenetére


Flashback
addikt

Az anyaga jó minőségű műanyag. A csatlakozó még nem csúszott ki. De persze mindig van ráhagyva a kábelen.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#63) kokov válasza Flashback (#41) üzenetére


kokov
tag

Sosem értettem miért jó hőmérsékletet állítani egy olyan pákán, ami egy furatgalvanizált nyákból nem képes kimelegíteni semmit. Nincs előttem az a munka, aminél értelme van. Segíts!

Úgy értem amire ez jó, de egy ezer Ft-os forró bot nem jó az mi az? :F

ESD védelem például mihez kell, amit ezzel forrasztani lehet?

(#64) Flashback válasza kokov (#63) üzenetére


Flashback
addikt

Én sem értem mi értelme lenne egy olyan hőmérséklet szabályzós pákának ami egy furatgalvaizált panelről nem képes leforrasztani egy alkatrészt!

Ahol nincs szabályozva a hőmérséklet ott bizony általában magasabb, ami sokkal rosszabb minőségű forrasztást eredményez és a kisebb komponenseket tönkre is teheti, nem beszélve a különböző összetételű ónokról...
De kigugliztam helyetted, mert ezt a kérdést már más is felrakta.
Nyilván egy kerámia ellenállás beforrasztása történhet egy forró bottal is. De egy pl ilyen smd komponenseket tartalmazó NYÁKnál az már barbaizmus.

ESD védelem pl bármilyen mostani modern "számolóegység" beforrasztásánál hasznos. Meglepő hogy milyen gyorsan generálódik egy kis kisülésre váró áram.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#65) kokov válasza Flashback (#64) üzenetére


kokov
tag

Lehet, hogy kötekedésnek tűnt. (vagy elmentél ebédelni) Úgy értem próbálóm elképzelni a gyakorlati helyzetet, de nem találok.
Pl. elképzelek egy több rétegű nyákon (ami viszi a hőt gyönyörűen) egy alkatrészt, aminek fontos lehet, hogy hány fokra melegíted, mert megsértődik a túl meleg pákahegytől, tegyük fel a túl melegre fűtött lába mellett gázok szabadulnak fel a tokozásán belül és tönkremegy. Őt meg szeretnéd óvni és ezért kell a hőmérséklet állítása, ez még akár hihetően is hangzana, na de ahhoz, hogy legyen hová forrasztani a hibás darabot előtte le kell melegíteni, arra meg nem jó. Ha aláfűtesz már nem valószínű, hogy mobil vagy. (Szerintem kevesen rohangálnak az infrával a táskában.) Aztán keresem mi allergiás az ESD-re, az az alkatrész vajon hol van oda mi kell, de mindig oda lyukadok ki, hogy vagy egy rendes állomás aminek akkor már van az oldalán levegő is és akkor értem, hogy miért állítható a hőmérséklet vagy igazából nem értem, hogy az a + tízen ezer felár a gyakorlatban hol realizálódik neked haszonként. Azért aki ennyit kifizet egy pákáért az már csak van akkora hobby műszerész , hogy kicseréli a jack aljzatot, vagy éppen a noti DC aljzatát stb… na most egy ilyen 3-4 lábú cuccot furatgalvanizált helyről ezzel kiszenvedni…
szerk.:
közben pont írtál

(#66) kokov válasza Flashback (#64) üzenetére


kokov
tag

És mit tapasztalsz milyen ezzel esemdézni? Nem zavar, hogy messze van a hegye az ujjadtól? Képen picit hosszúnak látszik, de lehet hogy csalóka.

Nekem néha odébb kell tenni nehezebb dolgokat a ház körül és ennek utána bizony remegni szokott a kezem annyira, hogy számítson milyen hosszú a szára egy pákának. Aki soha nem emel nehezet, nem jár edzőterembe stb. és nem erölteti meg a karját annak nyilván kevésbé számít ez… Ha napok óta nyugi van, akkor nekem sem remeg.

(#67) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Nem akarok gonosznak vagy trollnak tűnni, de ez kb. egy okos játékszer, ami épp csak a feladatára nem ideális. Ha valaki ennyit szán egy pákára, szerintem vegyen egy Solomon állomást.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#68) tvamos válasza kokov (#65) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt irja, 24V 65W. Az azert eleg lehet sokmindent tulmelegiteni nem?

(#67) Jim Tonic
Solomont? Hmmm.... az olyan nagy nev, mint a Farenheit, ugye?
Talan egy Aoyue korrektebb lehet... nem... :( biztos, hogy korrektebb! ;)

Te nem erzed az openszosz erzest! :DD

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69) Jim Tonic válasza tvamos (#68) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Aoyue sokkal korrektebb, az szerintem a Wellert is majdnem utoléri, ár/teljesítmény mutatóban meg jobb is. Nekem most is az van, egy 909-est nyúzok hosszú évek óta. Előtte egy digitális Solomont évekig használtam, nagyon-nagyon jól lehetett vele dolgozni. Pedig 1Xe forintért vettem. Farenheittel nincs komolyabb tapasztalatom, csak az 5e forintos állomását ismerem, de az pont nem jó emlék.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#70) Blindmouse válasza DonElvis (#60) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Anélkül, hogy elkezdenék személyeskedni, és ahelyett, hogy a saját tudatlanságomat lobogtatnám, mint te, leírom mi van.
Amikor elkezdek forrasztani a wellerrel, felgyullad rajta egy kis lámpa, azt jelezve hogy megy a fűtés. Egyébként lassan villog. Ha egy hűtőbordát forrasztok, amihez több mint 80W kell, akkor folyamatosan világít. A pákehegy húmérséklete meg meg van mérve, kiírja az LCD kijelző. Ha bedugom vízbe lejjebbmegy.
Tudod ezt úgy hívják húmérséklet szabályozás, alapvető szükséglet elektronika forrasztáshoz, mint a flux, egy tucat különböző kézi szerszám, egy mikroszkóp, de legalább egy nagyító, fényforrás, három féle hegy, amit nem tart percekig kicserélni.
Igen, ez mind kell ahhoz hogy megbízhatóan forrasztani lehessen.

80-100.000 körül kezdődik egy jobb Weller WD-80, biztonsági tartó, digitális táp. De szerintem is haggyuk ezt a vitatkozást, mert aki nem két drótot akar a mező szélén összeforrasztani hogy ne jöjjenek át a kerítésen a nyulak, az nem fog gázas pákát használni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#71) kokov válasza tvamos (#68) üzenetére


kokov
tag

Azért van a fórum, hogy találgatás helyett a tulajdonos kipróbálja és megossza velünk mire elég nem? Praktikusan tőle érdemes kérdezni ha kérdésed van. Vagy állítani valami hasznosat.

A név nagysága egyébként miért számít szerinted ennyire?

Van olyan tapasztalatod, ami azt támasztja alá, hogy otthoni hobby célokra ne lenne alkalmas valami a neve miatt?
Én név mellé inkább olyan állításokat szoktam olvasni, hogy kevésbé tartós, kevesebb üzemórát tud. Ez napi 8 órás használat mellett nyilván elő is jön, de otthoni heti pár órás esetén nem valószínű.

Az összeszerelési minőséget -ha az érintkezési hibában nyilvánul meg- mindenki maga javítja magának. Ha nem az első pákájáról beszélünk, de senki nem relatíve drága állomást vesz először.

Burkolat anyagminőséget a vásárláskor eldönti bárki, megtapizza stb. Szóval miért szakad le az ég, ha valaki nem „nagy nevet” választ hobbyra, hanem olyat, amivel praktikusan minden feladatot meg tud oldani?

(#72) Flashback válasza kokov (#65) üzenetére


Flashback
addikt

Félreértés ne essék, ez a páka nem helyettesít semmilyen állomást, pláne olyat amibe levegő is van.

Ez egy mobil, okos, kompakt forrasztópáka. Ebből adódóan bárhol frankón lehet vele panel vagy SMD alkatrészeket forrasztani. Nyilván nem fogja kiváltani sem Blindmouse 80W-os "felület forrasztó" pákáját, és egy REWORK SMD állomást sem.

Jim Tonic: A cégnél Solomon SL30-N van.

Nagyon szeretem! Ilyet is néztem még ki, de végül ez mellett a kompakt megoldás mellett döntöttem. Több érvem volt mellette mint ellene. De persze ez mindig feladat függő.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#73) DonElvis válasza Blindmouse (#70) üzenetére


DonElvis
tag

Szerintem az lesz a leghelyesebb, ha mindketten azt használjuk forrasztáshoz, amelyiket jónak látjuk.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#74) Jim Tonic válasza Flashback (#72) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen, pont ilyenem volt. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#75) SzaboZE válasza Jim Tonic (#67) üzenetére


SzaboZE
addikt

Csak az nem kompakt megoldás. Itt most a flexibilitásról van szó. Bárhol elmegy egy sima táppal, akár akkuról is használhatod. A solomon pont ezt nem tudja.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#76) bkercso válasza DonElvis (#60) üzenetére


bkercso
nagyúr

Szabályzás:
"A szabályozás olyan irányítási folyamat, amelyben a rendelkezés és a beavatkozás a (szabályozott) irányítani kívánt jellemző tényleges és előírt értékének eltérése alapján, az eltéréstől függő értelemben jön létre, s hatására ez az eltérés csökken. A szabályozás hatáslánca zárt, neve szabályozási kör."

vezérlés:
"Nyílt hatásláncú irányítás, ahol az irányított jellemző nincs (közvetlen) hatással az irányítási folyamatra.
A vezérlést úgy kell kialakítani, hogy az irányítási rendszert érő zavaró hatások ne befolyásolhassák jelentősen az irányított (vezérelt) jellemzőt."

kokov:
ESD védelem például mihez kell, amit ezzel forrasztani lehet?
IC-khez.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) Flashback


Flashback
addikt

Átnyálazva az eddigi hsz-eket rájöttem hogy ezért szeretek ide járni, mert mindig tanulok új dolgokat.

Szeretem hogy sokszor nem értünk együtt!

Saját igazságainkat próbáljuk igazolni, ezáltal mindenki egy kicsit máshonnan látja a dolgait!
Mindenki maradjon ilyen, éljen a PH közössége! :R

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#78) tvamos válasza kokov (#71) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem találgattam, használtam már Solomon, Fahrenheit, Puskás, több féle Weller, Ersa, Aoyue, és legalább 3 féle JBC pákát. Most is van vagy 5 páka itt-ott.
Úgyhogy én nem találgatok!

Meg még mittudomén milyen neveken árulják ezeket a Kínai ipari hulladékokat nalunk...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#79) tvamos válasza Jim Tonic (#69) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igen, azt írtam, hogy inlabb az Aoyue... szerintem. A pákáját nem szerettem, ha lehet JBC, az nekem kényelmesebb, de használom a hőlégfúvóját heti rendszerességgel.

Pont egy Solomon olvadt el a kezemben. Lefittyedt a nyele a cserepákának is. A Fahrenheit-nek meg belül tört el valami a nyélben. Nem ér annyit, hogy szétszedjem. Én köszönöm, ilyesmit mégegyszer nem kérek.

(#70) Blindmouse válasza DonElvis (#60) üzenetére
Nem rossz a WD-80, a cégnél is van 2, de nem használjuk már rég. A JBC-k jobbak, gyorsabbak sokkal, jobban kézre is állnak. (Sokat lobbiztam értük, de a kollégáim is megszerették őket.)

Sajnos az Ersa gázpáka, az nem az igazi. Abból talán a Weller jobb választás. Vagy a Proiroda... fele áron ugyan az.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#80) bkercso válasza tvamos (#79) üzenetére


bkercso
nagyúr

Csak a JBC nagyon drága. Olyan ez, mint bármely más szerszám: az autószerelő nyilván nem 3eFt-ért vesz autóemelőt, én viszont többet nem adok ki érte, ha annyiért is van és használható. :)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#81) tvamos válasza bkercso (#80) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem az a drága, amit nem lehet használni rendesen... De nem is akartam senkit rábeszélni, okulásként leírtam a tapasztalataim. 30 éve forrasztom be, amit megtervezek.
Én, a sajátom után egy évig kajtattam, 60 alatt volt, egy bemutató darabra csaptam le.

De egy ilyen open source cumót szeretnék!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#82) DonElvis válasza bkercso (#76) üzenetére


DonElvis
tag

Őőő izé...köszi.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#83) Reggie0 válasza kokov (#65) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert vinne el a hot egy tobbretegu nyak? Az alkatresz labat forrasztod, nem a planeket, azokat meg jellemzoen nagyobb hoellenallassal kotik ossze, aka nem telibe kotik a planehez vagy azon alakitjak ki, hanem 10-50mil rovid vezetekkel.

Aztán keresem mi allergiás az ESD-re.
Egyszeru pelda: LED. Az meg barhol lehet. De a tranzisztorok, egykapus logikai aramkorok is ilyenek.

Furatgalvanizalt alkatresz meg kb. a kozepkor. Jo hogy nem 2kA-es keses megszakito forrasztasat vizionalod.

(#72) Flashback: Na ez az az allomas aminel meg a 20 eves weller is jobb.

[ Szerkesztve ]

(#84) Flashback válasza Reggie0 (#83) üzenetére


Flashback
addikt

Nem vitatkozom mivel Wellert csak egyszer használtam (az mondjuk digitális volt). Analóg még nem volt a kezemben. De ez a Solomon nálunk bevált, igaz mondjuk nem SMD-zünk vele.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#85) Jim Tonic válasza Reggie0 (#83) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Furatgalvanizalt alkatresz meg kb. a kozepkor. -> És mégis a legjobb kísérletezgetésekhez és otthoni projektekhez. Egyébként normális kapacitású kondenzátort máig nem tudsz máshogy beletenni, így a legmodernebb alaplapokon is előfordul. Egy számítógép alaplapból pl. a jó, öreg cseh pákával szoktam kivenni a kondit, mert annak van elég teljesítménye ahhoz, hogy felmelegítse az ólommentes ónt a többrétegű NYÁK-ban.

Na ez az az allomas aminel meg a 20 eves weller is jobb. -> Biztos úgy van, én valahogy hosszú évekig SMD-ztem vele. Meg hát a sok használói tapasztalat, illetve teszt, ami felelhető róla, mind-mind hazudik.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#86) Reggie0 válasza Flashback (#84) üzenetére


Reggie0
félisten

En SMD-ztem vele. Halal.

(#83) Reggie0: ..., hanem 10-50mil rovid vezetekkel.
Ezt ugy ertettem, hogy 10-50 mil osszkeresztmetszetu rovid vezetekekkel.

(#85) Jim Tonic: Nyilvan nem kerulheto el teljesen, de manapsag eleg kicsi az aranya. Emiatt kell egy SMD-zo paka is, furatszereltre meg kb. barmi jo.

[ Szerkesztve ]

(#87) Jim Tonic válasza Reggie0 (#86) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem csak nem találtál jó helyet hozzá. :) Szerintem abban az árkategóriában nincs jobb nála, de ez alatt nem azt kell érteni, hogy egyáltalán nincs jobb nála. De mindegy, valószínűleg a páka is egyéni ízlések, igények kérdése.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#88) bkercso válasza Reggie0 (#83) üzenetére


bkercso
nagyúr

Furatgalvanizalt alkatresz
Furatszereltre gondolsz? :P Csatlakozók, kezelőszervek márpedig ilyenek...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#89) kokov válasza bkercso (#76) üzenetére


kokov
tag

Az IC-ig eljutottam, de ez nekem életidegen, mert hát hogy szedi le? Esetleg akkor életszerű, ha legózik. Valaki más által tervezett, kipróbált és bevált kapcsolást tesz össze előre elkészített nyákra, odafigyel és kész. Le nem kell vennie soha, csak felteszi. Akkor értem.

Na, de ha maga tervezi a nyákot és fejleszti a kapcsolást sokkal életszerűbb, hogy gondol egyet és áttervezi vagy csak benéz valamit stb. Odáig oké, hogy tudja hol milyen folyasztószert kell használni és játszva felforrasztja lábszámtól függetlenül az IC-t akár egy ilyen pákával is, na de aki ennyit költ pákára és ilyen tervei vannak valahogy mégis életidegen nekem, hogy ezt választja ezért kérdeztem a srácot, hogy mire használja.
Nekem az jött át, hogy inkább csak a kunszt miatt vette, mert jó poén, ha egy ilyet vesz elő valahol és olyan nagyon nem gondolta át.

Nem olcsó, ráadásul tápot nem is adnak az árban, szóval nem is teljes árról beszélünk. Ha tényleg 65W gondolom nem árt egy 95W-os lengőtápot választani hozzá, (ha már notihoz fejlesztett tápot használ valaki) olyat meg inkább dedikált VGA-s laptopokhoz adnak és azért ahhoz nem kis mázli kell, hogy éppen egy ilyen notija legyen és éppen a lengődugó a végén pont ilyen legyen és ne éktelenkedjen a páka végén valami bumszli átalakító ami a hosszú szárával együtt egy igazi áldás lehet smd forrasztásnál, úgy értem nekem nem hangzik praktikusnak…

(#90) bkercso válasza kokov (#89) üzenetére


bkercso
nagyúr

Na igen. És ennél is nagyobb probléma szerintem, hogy az olcsó kínai tápokat max. teljesítményük feléig szabad terhelni, mert egyszerűen alulméretezettek és tönkremennek. Ugye 700 Ft-os tápot vett hozzá, így ha a teljesítményt csak a táp saját áramkorlátja korlátozza, akkor félő, hogy elpukkan. De ne így legyen!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#91) Reggie0 válasza bkercso (#88) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, hajnalban meg komas voltam.

(#89) kokov: Miert kene levennie?

[ Szerkesztve ]

(#92) kokov válasza bkercso (#90) üzenetére


kokov
tag

Fujitsu-nál van ilyen DC aljzat „manapság”, de én azzal inkább azért nem játszanék, mert az FS notik elég hamar tönkre tudnak menni vacakoló táp miatt és ha még jó az akksi, akkor nem feltétlen veszi észre, hogy vacakoló adapterrel kínozza az alaplapot.

Ami eszembe jut még az a mára már nagyon öreg IBM ahol gyakran találkoztam ilyen DC lengődugóval. Az IBM-nek szerintem tisztességes tápja van, mert a régi IBM-es időkben tisztességesen tervezett eszközöket adtak el, ezért ajánlanám is, de az csak 16V sajnos, szóval nem az igazi.

Marad a 95W-os vagy még nagyobb, de amelyik notihoz ilyet adnak abba pláne nem olcsó egy alaplap, szóval én nem játszanék azzal, hogy pákának adom kölcsön a tápját.
Ha meg már külön kell venni a pákának is egyet akkor nyilván én is az olcsó, használt 65W-ost venném ami csak idő kérdése és elpukkan, aztán rittig vasárnap délelőtt pukkanna el amikor esélyem sem lenne pótolni. A hosszú pákaszár miatt eleve folyamatosan bosszantana használat közben, ezért ahogy kihűlne jól a földhöz is vágnám mérgemben, kész. :DDD

(#93) Reggie0 válasza kokov (#92) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert egy darab ellenallas aztan sok kart tud tenni egy tapban.

(#94) Teréz Atya


Teréz Atya
senior tag

DSO138 lesz a szkop?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#95) tvamos válasza Teréz Atya (#94) üzenetére


tvamos
nagyúr

Eleg gyenge eresztesnek latszik. :(
A seedstudio dso quad sokkal jobbnak tunik nekem.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#96) marciart11


marciart11
aktív tag

Milyen hegyekkel kompatibilis?

(#97) Teréz Atya válasza tvamos (#95) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Te most komolyan egy 17-20 euros DIY hobbyszkopot hasonlitasz egy 170-200 dollaros keszre szerelt felprofi cucchoz?
Almat a kezigranathoz? :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#98) tvamos válasza Teréz Atya (#97) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez nemigen ér többet, mint egy hangkartya szkóp, meg egy multiméter. Akkor meg az a 20 euro is penzkidobás.
A kollégám megvette ennek a testvérét, ugyan ezzel a processzorral, (adc sebesség,) tehát kipróbáltam.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#99) SmikOne


SmikOne
tag

Nekem tetszik a kütyü, lehet nyáron beszerzek egyet. Ha meg megunnám akkor sem egy eladhatatlan dolog ez szerintem... Banggood-on láttam egyébként 14-15k.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#100) Flashback


Flashback
addikt

Egy kis forrasztás :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.