Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) DonElvis válasza Blindmouse (#46) üzenetére


DonElvis
tag

Nem tudom, hogy mennyire nagy feladat lehet hegyet farigcsálni, de nekem percekbe tellik. Nyilván csupaszon megeszi gyorsan a rezet forraszanyag, ezrt kell néha megforgatni pákahegy regenerálóban.
Az egy csodálatos találmány, mert bevonatot képez a pákahegyen, nem hagyja elfogyni.
A jelenlegi pákahegyem augusztus óta nem akar elmúlni, pedig használom gazdagon.

Hogyne lenne fogalmam arról, hogy mekkora a pákahőmérséklet, hiszen lemértem. Mivel ez a páka is állítható, a különböző állásokhoz különböző pákacsúcs hőmérséklet tatozik.
A témában szereplő pákának tudja valaki a pákacsúcs hőmérsékletét? Tényleg kiváncsi vagyok rá, hogy mennyi a különbség a valós és a megjelenített hőmérséklet között. Jah és hogy a hőmérséklet hogyan ingadozik.

Apropó hőmérséklet: Nem az esetlegesen kicsit magasabb hőmérséklet nyírja ki az alkatrészeket hanem pont az alacsony. Ha alacsony a pákacsúcs hőmérséklete, akkor tovább kell melegíteni az alkatrészt ezáltal jóval több ideig van kínozva az. S mivel ösztönösen ilyenkor meg kicsit jobban is nyomja a pákát, lehet hogy az adja meg neki a kegyelemdöfést. Mégegyszer, itt az idő a kulcsszó. Van pl olyan eset amikor fel kell tekerni a pákát 420C-re vagy magasabbra pontosan azért, hogy kíméld az alkatrészt. Ha egynagyobb hővezető felületről kell leemelni valamit, akkor oda kell a fűtési teljesítmény. A csodálatos ólommentes forrasztásnál ez kiváltképp igaz.

Én a Dremel Versatipről beszéltem (bocs ha elírtam), nekem ez vált be, mondhatni tökéletesen. 10K-ért már hozzá lehet jutni, amit szerintem nagyon megér. Mostanság veszek is egy másodikat, mert lusta vagyok pákahegyet cserélgetni. Hogy mennyire "más kategória" azzal tökéletesen tisztában vagyok. Amit én használok az egy szerszám, ami már sokszor bizonyított.

Ami nem számít, az nem érdekel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.