Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

:C Na ezt király... okos páka! :C

+

Köszi a cikked! :K

[ Szerkesztve ]

(#2) Pttypang


Pttypang
veterán

Jo cikk!:)

Egy kerdes hirtelen, miutan vegigolvastam:
Az utolso kepen mi takarja az asztalt?

Everybody lies.

(#3) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Csak beleolvastam a cikkbe, de wow, komolynak tűnik a kicsike.

Asztali forrasztóállomást mennyire tudna kiváltani szerinted? Az a helyzet hogy itthon nincs helyem felállítani egy normális műszerészasztalt mindennel, ez meg röhögve elfér a fiókomban... olyan túlzottan sokat nem lenne használva, de jó lenne ha lenne itthon és nem kéne a céghez bevinnem a forrasztandó dolgaimat.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#4) blueMerle


blueMerle
veterán

Főpáka :DDD

Nagyon jó cucc, elképesztő hogy mit belezsúfoltak :K

(#5) vbbb


vbbb
őstag

17 ezer kőkemény forintot kóstál, az még nem is annyira vészes ha napi szinten használja az ember. :)

(#6) CMST2015


CMST2015
tag

jó féle :D nem is drága annyira

[ Szerkesztve ]

(#7) razorbenke92

Hát ez király!

Én is kerestem korábban valami hasonlót, de nem találtam. Nekem is fontos lenne a hordozhatóság, mert hiába vennék pöpec cuccot, ha nem tudom magammal vinni (soklaki életet élek, és mindig ott kell a páka ahol éppen nincs)

Ez mérföldekkel jobb, mint a konnektoros ceruzapákák, szerintem nekem is lesz egy bizonyos vasárnapom, mint neked, és meg is rendelek egyet :D

Köszönöm a cikket!

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#8) TeeCee válasza Pttypang (#2) üzenetére


TeeCee
csendes tag

Ha jól sejtem az egy öngyógyulós vágólap/vágó alátét lesz. Nekem is van, igaz, azon ilyen háromszög és kör sablon nincs, de egyik fele centi, a másik meg inch alapú négyzetrácsos, és még néhány nevezetesebb fok (30-45-60) is rá van pingálva.

Nagyon jó cucc: ez enyémet vagy 15 éve vettem és régebben nagyon sokat vágtam pengével, de konkrétan alig látszik rajta :D

TeeCee - the One and Only

(#9) Pttypang válasza TeeCee (#8) üzenetére


Pttypang
veterán

Beszerezheto meg ilyesmi? Jol jonne nekem is az asztalra.

Everybody lies.

(#10) F34R válasza Pttypang (#9) üzenetére


F34R
nagyúr

(#11) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

első blikkre egy dolog nem tetszik csak rajta, elég nagynak tűnik a távolság a pákahegy és a "markolat" között. arra tényleg jó lehet hogy ha "terepen" kell forrasztani, viszont asztalra, ebayről, már nem sokkal drágábban lehet szerezni jobbféle Hakkot.

az "okos" funkciók mondjuk számomra elég feleslegesnek tűnnek, de lehet én vagyok csak nagyon maradi :)

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#12) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem kényelmetlen ilyen hosszú heggyel forrasztani? :F

(#13) bkercso


bkercso
nagyúr

Érdekes. Milyen a pákahegy bevonata, mennyire tartós? Mondjuk ezt csak úgy fél év után tudod majd megmondani. :) Remélem, hosszú távon beválik!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

OMG ez hatalmasjónak tűnik. Persze a minőség az még kérdéses.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) Flashback válasza FireKeeper (#11) üzenetére


Flashback
addikt

Volt egy kép egy Hakko D12 pákahegy mellett. Ez a cucc rövidebb volt pár centivel :)

Hakko D12:

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#16) Flashback válasza lezso6 (#14) üzenetére


Flashback
addikt

Az anyagok nagyon minőséginek tűnnek, fogásra. A nyákig én nem bontottam le, de ez sem tűnik kókánynak más tesztek alapján:

MINIDSO cég amúgy meg ad rá garanciát, elvileg 2 évet, na persze macerás mert küldözgetni kell. Nem tudom hogy van-e európai kirendeltségük!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#17) Flashback


Flashback
addikt

Amúgy a meghajtására visszakanyarodva:
Már láttam hogy valaki 12V Powerbankal csinálja. Vagy forraszt hozzá LiFePo4 cellás meghajtást.
Én a konnektoros verziónál maradtam egyenlőre, a laptop táp mellé rendeltem 700forintért egy 18V-os tápot.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) ƬΛЯΛ


ƬΛЯΛ
senior tag

Na egy ilyen kell :C Mindig szívok úgyis, hogy sose úgy melegszik ahogy kéne ez a sz@r :C :DDD

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#19) 1tom


1tom
tag

Nagyon jónak tűnik cucc, nem batár, smd alkatrészeket szépen lehet vele forrasztani nyákra, ha tényleg produkálja ezeket dolgokat.

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#20) FireKeeper válasza Flashback (#16) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

majd ha nem leszek anyagilag ennyire leégve, lehet beruházok egy ilyenbe, úgyis van otthon elfekvőben egy 12v@5A tápom valahol, az már meg tudja hajtani rendesen. addig viszont jó a régi kattogós weller, sose volt bajom vele, pedig dolgoztam SMD-vel is, egyetlen bánatom hogy a hőmérséklet változtatáshoz magát a fejet kell cserélni. bár nem nagyon szoktam helyszínen forrasztgatni semmit, szóval lehet inkább egy hakko fx-888d lesz ebayről.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#21) Flashback válasza FireKeeper (#20) üzenetére


Flashback
addikt

Ha helyhez kötött a meló és van az asztalon hely akkor kényelmesebb lehet egy forrasztó állomás! Hakko fx-888d-vel vigyázni kell! Nagyon sok a hamisítvány sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#22) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Nagyon PRO tetszik!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#23) F34R válasza Flashback (#21) üzenetére


F34R
nagyúr

Ha amazonrol veszem akkor is?

(#24) tailor74


tailor74
őstag

Na ez egy ügyes kis szerkezet. Lehet ideje lenne elgondolkodnom egy ilyenen a meglévő forrasztó állomás mellé.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Ez pont jól jött. :R

(#26) Flashback válasza F34R (#23) üzenetére


Flashback
addikt

Hát ebben nem tudok állást foglalni. Amazonon is vannak "érdekes" eladók de talán az biztosabb.
Azt mondanám hogy valami megbízható eladótól, néha japánból ki lehet fogni (ebay).
A biztos az EU disztribútortól. De persze ez a legdrágább...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#27) hemaka válasza Flashback (#26) üzenetére


hemaka
nagyúr

Uh, szép ára van itthon. Amazonról postával 35e-ből meg van. Az persze más kérdés, hogy eredeti-e. De az itthoni árát én biztosan nem fizetném ki érte, akkor már dobok rá 3 ezret és Ersa nano-t veszek.

[ Szerkesztve ]

(#28) Flashback válasza hemaka (#27) üzenetére


Flashback
addikt

Utána kell olvasni az eladónak, lehet hogy origi. 35K-ért viszont az "bestbuy".

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#29) R̲e̲m̲


R̲e̲m̲
senior tag

Pofás darab, a teljesítményére lennék csak kíváncsi, hogy alkalmas-e pl egy hűtőfelületre testelt alkatrész cseréjére.

(#30) Flashback válasza R̲e̲m̲ (#29) üzenetére


Flashback
addikt

Sosem csináltam ilyet, de gondolom oda felület is kell a teljesítmény mellett. Van ehhez is "lapos" fej. A maximális teljesítmény 65W @ 24V

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#31) bkercso válasza Flashback (#30) üzenetére


bkercso
nagyúr

De ezt a 65W-ot csak a felfűtéshez használja. 65W aműgy már sok mindenre elég, de többrétegű ground plane-hez pl. nem feltétlen. Amellett a hővezetési keresztmetszete is kevés ránézésre ennek a pákának ahhoz, hogy ha a hegyét hozzányomod egy nagy hőkapacitású testhez, akkor azt átfűtse. Ilyen geometria mellett arra jó a 65W, hogy hamar bemelegedjen a páka, amikor nem érintkezik semmivel.

Tsiga001: Nekem erre van egy régi, anno 1000Ft-os, 80W-os SAL pákám... :D

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#32) Flashback válasza bkercso (#31) üzenetére


Flashback
addikt

Ahhoz biztos kevés de arra célszerszám kell mint írjátok. :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#33) tvamos


tvamos
nagyúr

Faja kis paka.... Van egy fasza JBC-m, de szerintem veszek egy ilyet, mert geek modder buherator maker vagyok, es csak kell... Ez lehet a prodzsekt? Nem... tovabb kell keresgelni... :( Megint hulye voltam. :((
(Az adatlap alapjan az STM32-ben nem latok MEMS szenzort, az gondolom kulon van a nyakon... de akkor is tuti!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#34) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nem írad milyen hegyeket eszik, biztos nem saját szabványút.
Az sem tiszta, hogy lehet működés közben változtatni a hőmérsékletet? Vagy USB-n beállítod 350-re aztán reménykedsz, hogy nem kell több. Szintén, ez a 300 fok default, elég soványnak tűnik, főleg ha ólommentes ónt használ az emeber. Mennyire tartóssak a hegyek?
Összehasonlítva pl egy szürke kategóriás Wellerrel hogy működik?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) Flashback válasza Blindmouse (#34) üzenetére


Flashback
addikt

Nem írtad milyen hegyeket eszik, biztos nem saját szabványút.

3 oldal alján ott vannak a választható típusok, az utolsó oldalon pedig az árát is írtam.

Az sem tiszta, hogy lehet működés közben változtatni a hőmérsékletet?

Hőmérséklet állítása menet közben: 3 oldal

Szintén, ez a 300 fok default, elég soványnak tűnik

Akár 400 fokra is be tudod állítani de 3 oldal, config.txt

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#36) DonElvis válasza Flashback (#35) üzenetére


DonElvis
tag

Meg kell hagyni jópofa kis játékszer, de a szkópod összeszerelésének ezzel nem állnék neki, több okból.

Mint azt többen írták a fosszatócsúcs túl hosszú, eléggé veszélyes lehet egy több centi forró rúddal az áramköri elemek között kalimpálni. Azontúl ennek a pákának a fogása nem tűnik túl kényelmesnek. Az első oldalon a fotón is fehéredik a mókus újja a pákán. Érdekesen hangzik a külön felcsavarozandó ESD védelem kábele. Ez a fukció már be van építve az olcsóbb ipari pákában is alap kb. 10éve. Továbbá egy forrasztópákánal a nyélen semmi keresnivalója sincs kezelőszerveknek, nemhogy kijelzőnek. Sokkal érdemesebb lett volna egy kis bázisállomás ezzel az egyszerű és ötletes kijelzővel + gombokkal + beépített táppal, mint ez a megoldás.

Azt gondolom ez inkább érdekesség kategória mintsem használható szerszám.

De ha gondolod tudok ajánlani olyan forrasztópákát amely tényleg mobil, és mindenre megoldás (magam is azt használom, mert nem telik JBL-re) persze privátban.

Üdv:
Don

Ui: A Wellert meg egészen nyugodtan el lehet felejteni, ő a kézi forrasztástechnika Nokiája. Egész egyszerűen elrepűlt felette az idő, nem tartotta a lépést a kor követelményeivel. Szerény véleményem szerint egy egyszerűbb JBL forrasztóállomás minden célt kiszolgálhat. Nem említeném az előnyeit a Wellerrel szemben, mert a végén bértollnoknak néznél.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#37) wwenigma válasza DonElvis (#36) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egy problema van a javaslatoddal. Egy normalis JBL állomás alaphangon 150e felett van kompletten mig hozza a hőlég újabb 100-150e között...

Ez nem a professzionalis felhasznalast celozza meg hanem az otthonit...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38) DonElvis válasza wwenigma (#37) üzenetére


DonElvis
tag

Írtam, hogy tudok ajánlani valamit, a JBL helyett (arra nekem sem telik) ami szerintem 100X jobb ennél...

Ami nem számít, az nem érdekel

(#39) Blindmouse válasza DonElvis (#38) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Akkor ajánljlál.
Igazából biztos van szebb és csillogóbb forrasztópáka, mint a Weller WP-80, de amikor azt látom, hogy tíz éve napi szinten működik, és még évtizedek mulva is lesz hozzá pótalkatrész, akkor nehezen tudok bármilyen pákát ajánlani professzionális felhasználásra. Max szallag mellé tudok mást elképzelni. Ha azzal nem lehet valamit beforrasztani, ahhoz vagy nem páka kell, vagy több watt, vagy aki kezeli nem tudja használni.
De igen, sajnos otthonra meredek az ára. Venni meg nem szeretnék valamit amit utálnék használni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#40) DonElvis válasza Blindmouse (#39) üzenetére


DonElvis
tag

Weller Versatip

Fogalmamsincs mióta használom, de szerinem mióta megejelnt a piacon. Sok éve nálam ez a No 1.
Abszolute többcélú és mobil. Nem töltődik fel statikusan. Szerzel/csinlátatsz 7-es menetes szárat rézből, abból meg olyan pákahegyet készítesz amilyet cska akarsz, fillérekből. Pótalkatrész, szervízháttér, tartozékok minden van hozzá. 10 műszerészből 11 ezt ajánlja.

Igazából nem tudom, hogyrajtam kívűl használ-e valaki ilyen pákát, de én teljes szívemből ajánlom mindenkinek. Eleinte sokan hülyének néztek amikor elővettem, mert mindenkiben az van, hogy egy páka csak elektromos lehet, sokan nem is látak még ilyet. De aztán az évek engem igazoltak.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#41) Flashback válasza DonElvis (#36) üzenetére


Flashback
addikt

Én nem ipari pákát kerestem, erre nem akartam annyi pénzt kiadni. ESD védelem pedig sajnos nem alap a 30 alatti kategóriában! (Sokszor még felette sem)
A kezelőszervek szerintem csak megszokás kérdése! Véletlenül nem tudod állítani a hőmérsékletet, mivel először hosszan kell nyomni a gombot.
A kis bázisállomás ötlete nem rossz de ott megint a lényeg veszik el, a kompakt méret/mobilitás.
A hosszú távú fogásra meg nincs gond mivel tényleg úgy fogod mint egy tollat. Biztos jegyzetelt már mindenki több órán keresztül :U Ez is kb olyan.
Biztos van olyan páka amit kényelmesebb fogni, ezzel nem vitázom!

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#42) DonElvis válasza Flashback (#41) üzenetére


DonElvis
tag

Kérlek olvasd el a 40-es hozzászólásomat, mert nem akarom leírni mégegyszer, hogy mi az én abszolút favoritom forrasztópáka ügyben. Ha mégegyszer leírnám, semmi nem mosná le rólam, hogy ingyen reklámot csinálok.

Amúgy ez a kujelző mánia tőlem sem idegen. Nekem az elektromos cigimben van kék beépített három szegmenses kijelző, ami a slukkokat számolja. Megláttam és megszerettem ;-)

Ami nem számít, az nem érdekel

(#43) bkercso válasza Flashback (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kis bázisállomás ötlete nem rossz de ott megint a lényeg veszik el, a kompakt méret/mobilitás.
Azért egy 60W-os adapternek van mérete, abban elfért volna a vezérlés is, csak megdobta volna az árat... :)

Furatszerelthez is használod majd? Kíváncsi vagyok, hogyan válik be!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#44) Flashback válasza bkercso (#43) üzenetére


Flashback
addikt

Laptop mindig közelemben van így a táp az meg van oldva. Egyébként meg pár HSZ "előrébb" írtam hogy rendeltem egy kis tápot az kb 50gramm és elég kompakt (18V,2A).

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#45) bkercso válasza Flashback (#44) üzenetére


bkercso
nagyúr

Tényleg, a laptopé is jó hozzá! :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) Blindmouse válasza DonElvis (#40) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Most ez vagy nem Weller, vagy nem Versatip. ha a dremel Versatip-ről beszélsz, akkor ez nagyon nem az a kategória. Az még csak haggyán, hogy konkáv hegyet kell farigcsálni magadnak azért hogy aztán 10 perc mulva megegye az ón, fogalmad sincs a hőmérsékletről, és arról hogy nem-e épp kicsinálod az alkatrészt.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#47) DonElvis válasza Blindmouse (#46) üzenetére


DonElvis
tag

Nem tudom, hogy mennyire nagy feladat lehet hegyet farigcsálni, de nekem percekbe tellik. Nyilván csupaszon megeszi gyorsan a rezet forraszanyag, ezrt kell néha megforgatni pákahegy regenerálóban.
Az egy csodálatos találmány, mert bevonatot képez a pákahegyen, nem hagyja elfogyni.
A jelenlegi pákahegyem augusztus óta nem akar elmúlni, pedig használom gazdagon.

Hogyne lenne fogalmam arról, hogy mekkora a pákahőmérséklet, hiszen lemértem. Mivel ez a páka is állítható, a különböző állásokhoz különböző pákacsúcs hőmérséklet tatozik.
A témában szereplő pákának tudja valaki a pákacsúcs hőmérsékletét? Tényleg kiváncsi vagyok rá, hogy mennyi a különbség a valós és a megjelenített hőmérséklet között. Jah és hogy a hőmérséklet hogyan ingadozik.

Apropó hőmérséklet: Nem az esetlegesen kicsit magasabb hőmérséklet nyírja ki az alkatrészeket hanem pont az alacsony. Ha alacsony a pákacsúcs hőmérséklete, akkor tovább kell melegíteni az alkatrészt ezáltal jóval több ideig van kínozva az. S mivel ösztönösen ilyenkor meg kicsit jobban is nyomja a pákát, lehet hogy az adja meg neki a kegyelemdöfést. Mégegyszer, itt az idő a kulcsszó. Van pl olyan eset amikor fel kell tekerni a pákát 420C-re vagy magasabbra pontosan azért, hogy kíméld az alkatrészt. Ha egynagyobb hővezető felületről kell leemelni valamit, akkor oda kell a fűtési teljesítmény. A csodálatos ólommentes forrasztásnál ez kiváltképp igaz.

Én a Dremel Versatipről beszéltem (bocs ha elírtam), nekem ez vált be, mondhatni tökéletesen. 10K-ért már hozzá lehet jutni, amit szerintem nagyon megér. Mostanság veszek is egy másodikat, mert lusta vagyok pákahegyet cserélgetni. Hogy mennyire "más kategória" azzal tökéletesen tisztában vagyok. Amit én használok az egy szerszám, ami már sokszor bizonyított.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#48) bkercso válasza DonElvis (#47) üzenetére


bkercso
nagyúr

A hmérséklet ennél a pákánál nagyban függ a környezeti hőmérséklettől és főleg a légmozgástól (ventillátor stb.). Nyilván ezért is van, mert ilyen pákát használsz - , hogy mintha kevernéd a hőmérséklet és afűtési teljesítmény fogalmát. Amelyik páka hőmérsékletre szabályoz, annál nem kell semmit tekergetned, amennyiben ki hőellenálláson át képes ráfűteni a hegyre, nem úgy, mint pl. a mágnesesen cserélhető fejű Wellerek - szerintem.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#49) 04ahgy válasza bkercso (#48) üzenetére


04ahgy
nagyúr

"A szakik a nagy klasszikusokra esküdtek: Weller és Hakko."

Nekem a páka nem a Weller és nem a Hakko, hanem az ERSA! Na az a profi cucc, és ez kétségtelen.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#50) Flashback válasza 04ahgy (#49) üzenetére


Flashback
addikt

Szerintem inkább az új gombra akartál kattintatni :)
Igen az ERSA is nagyon jó.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.