Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oettinger01


oettinger01
őstag

Azért innen kiutazni Svájcba egy mozira az elég meleg :DDD

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#2) Zimmy88 válasza oettinger01 (#1) üzenetére


Zimmy88
tag

De nem akármilyen mozi :) Ez mozitörténelmi mérföldkő :)

FZR2000 ®

(#3) JKJ420 válasza oettinger01 (#1) üzenetére


JKJ420
tag

Ilyen hozzáállással, persze! :)

(#4) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Hajrá, már nagyon várom, mikor terjed el kisebb méretekben is, otthoni felhasználásra! :))

(#5) oettinger01 válasza JKJ420 (#3) üzenetére


oettinger01
őstag

Te leszel az első gondolom :))

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#6) pepejoe válasza Zimmy88 (#2) üzenetére


pepejoe
tag

Ezt mondták az Avatara is. Az is kimaradt, ez se fog hiányozni :)

[ Szerkesztve ]

(#7) atike


atike
nagyúr

Jó lett volna pár kép magáról a kijelzőről akár - csak hogy hogyan is kell egy ilyet elképzelni "élőben"... :)

(#8) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mindíg is kíváncsi voltam, hogy egy TV képe szebb, vagy egy projektoré. Ezekszerint a(z esetleg kicsit jobbféle, pl kvantumpöttyös) TV panel a nyerő...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9) Departed válasza t72killer (#8) üzenetére


Departed
őstag

Fura felvetés, persze hogy a tévé képe szebb.

(#10) Márton


Márton
nagyúr

"tízszer akkora a fényereje"
Akkor visszajöhet a 3D szemüveg, az úgyis leveszi a felét :)
Vagy most már nem kell töksötét egy moziteremben?
Szegény romantikázni vágyó párok..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#11) t72killer válasza Departed (#9) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Csak azért, mert rendszeresen jönnek a PH-ra 10+k$-os csodaprojektorokról cikkek. Sose láttam még ilyennek a képét, feltételeztem tudnak valamit, ha már 100"-os TV árban adják őket. - Ez persze otthoni vonal, nem mozi.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) dabadab válasza t72killer (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Csak azért, mert rendszeresen jönnek a PH-ra 10+k$-os csodaprojektorokról cikkek. Sose láttam még ilyennek a képét"

Moziban jártál már? :) Egy jobb moziban ennél drágább cuccok vannak, azok jelentik a projektortechnológia csúcsát.
A projektornak tulajdonképpen egyetlen előnye van: a képméret. Minden másban elmarad bármi mástól.

DRM is theft

(#13) t72killer válasza dabadab (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jártam, csak nem volt a vászon mellé téve egy 500"-os TV öszzehasonlítási alapnak;]

"Minden másban elmarad bármi mástól." :R. Akkor inkább nagyobb faliTV-re hajtok + az asszonyt is meg kell győzni, hogy a hálószoba egyik fala alakuljon át TV-vé...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) atus72


atus72
senior tag

Ez tulajdonképpen akkor egy nagy LED fal. Azt nem értem hogy miért csak most kezdték ezt moziban használni. Egy kis számítás: 10240mm /3840 = 2.66* mm pitch, van még ennél is kisebb LED panel.
A fogyasztás az érdekes lehet, bár azt gondolom hogy ezek kültérre tervezett LED panelek amiknek a fényereje brutális beltérben nézve, ezért sem értem hogy miért csak most került be a mozikba, ismétlem önmagam :)
Na közben meg is találtam hogy miből épül fel ez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15) cool13


cool13
őstag

(#16) atus72 válasza cool13 (#15) üzenetére


atus72
senior tag

Mondjuk ezt egy akármilyen moziban is felvehették :D

(#17) atus72 válasza atus72 (#14) üzenetére


atus72
senior tag

A helyes felbontás:
10,30224m / 4096 = ~2.515mm

(#18) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ez lehet az arab olajmágnások új tvje.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#19) cool13 válasza atus72 (#16) üzenetére


cool13
őstag

Biztos úgy van, ahogy mondod. :)

(#20) dabadab válasza atus72 (#16) üzenetére


dabadab
titán

"Mondjuk ezt egy akármilyen moziban is felvehették :D"

Az azért érdekes lehet, hogy a mozi képe a kamera dinamikatartományából mindkét irányba kilóg, de ehhez tudni kellene, hogy mivel vették fel és az mit bír.

DRM is theft

(#21) body007 válasza cool13 (#15) üzenetére


body007
addikt

Hehe, a titant tolják rajta :DD

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#22) JKJ420 válasza oettinger01 (#5) üzenetére


JKJ420
tag

Még itthon sem érek rá moziba menni, nemhogy külföldre :-)

(#23) _Karesz_


_Karesz_
tag

Végre már normálisabb minőségűek lesznek a mozis kézikamerás felvételek. :DDD

(#24) samu2062 válasza _Karesz_ (#23) üzenetére


samu2062
aktív tag

:K :C :DD

(#25) tamasgal


tamasgal
senior tag

Végre! Már nem szerettem moziba járni a kép miatt!

(#26) szabi80sz válasza oettinger01 (#1) üzenetére


szabi80sz
tag

Én inkább Thaiföldön nézem meg. Bár nem ezért megyek ki jövőhéten, de ha már kint vagyok, lehet, hogy kipróbálom. Ha megtalálom. Egy kis segítség jó lett volna, hogy hova kell menni. Egy kicsit olyan Siam centeresnek tűnik a képen. De lehet, hogy tévedek. Viszont ez a kép nem biztos, hogy Thaiföldön készült.

[ Szerkesztve ]

(#27) atus72 válasza szabi80sz (#26) üzenetére


atus72
senior tag

Sajnálunk téged, őszintén, mondjuk ekkora tehetséggel azért 3 szót beírhattál volna a keresőbe.
Megtettem helyetted, ezt dobta ki:
"The deal with Thai cinema chain Major Cineplex will see Samsung install the 10.3 metre wide 4K, High Dynamic Range (HDR)-supporting screen at the Siam Paragon Cineplex in Bangkok. It will open in February next year."
Szóval nagyon sajnálunk, de ha jövőhéten mész ki akkor nem fogsz tudni beülni egy ilyen moziba, de sok sikert a bizniszhez...

(#28) Lacok válasza tamasgal (#25) üzenetére


Lacok
őstag

Most majd a jegyárak miatt nem fogsz. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#29) oettinger01 válasza szabi80sz (#26) üzenetére


oettinger01
őstag

Az már úgy teljesen más, ha már eleve ott vagy más okból akkor alap nálam is, hogy elmennék egy ilyet megnézni ha időben belefér. De kimenni moziba Svájcba csak ezért, arra írtam azt, hogy az meleg :D SW részekre én is felutazom Pestre premierre de az "csak" 500km oda-vissza.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#30) troviko


troviko
senior tag

Pár év, és lesz BP-n is.

https://www.oldtech.hu/

(#31) oettinger01 válasza troviko (#30) üzenetére


oettinger01
őstag

Erre azért nem vennék mérget. IMAX az megvetette nálunk a lábát ugyan, pedig sok nálunk fejlettebb országban sincsen még, de nem hinném, hogy ezt a technológiát pár éven belül ide hoznák, de azt nem mondom, hogy nem örülnék neki. :))

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#32) Auratech


Auratech
őstag

A bérelhető ledfal 4mm/pix Hd (720p) felbontás mellett. A fele méretű pixelekből kialakított fix telepítésű 4K azért nem anyira sci-fi kategória.. hd panelekből is ki lehet rakni 4k szerűt, meg is lehet hajtani. De egyben sík felületre integrálva képernyősebb a hatása.
A moziknál erdekes lesz, hogy nincs vetítő, optika kalibráció, meg egyebek.. gyakorlatilag egy nagy tévé a szinházteremben.
Ha könnyű és vékony lesz, színházakban is elterjedhet mindenféle méretben. Lehet előtte sétálni..
Hosszabb távon a projektoroknak, főleg a drága ultraröviden vetítőknek eléggé betesz.. de nem baj.
Mindig is arra vágytam, hogy a tapéta egyszer tetszőlegesen képernyő lehet a szobámban..
Pár év és majdnem hasonló lesz már..

Auratech Field Recording

(#33) maxsoft válasza Auratech (#32) üzenetére


maxsoft
tag

A tapéta azért közel nem ez. Az csak visszavert fénnyel "dolgozik" ez meg világítana éjszaka lámpa helyett is. :)

(#34) Auratech válasza maxsoft (#33) üzenetére


Auratech
őstag

Falra felragasztható, nanoledekkel operáló felületről ábrándoztam, ami olyan mint egy vastagabb tapéta..
Ha okosan csinálják, akár infratartomáyt is lesugározhat mint egy hőpanel..
Szerintem nem sok idő, hogy okosfelületek jöjjenek létre.
Főként álcázásra hú de kiváló lenne (sajnos). Meg lehetne oldani egy polip e-ink-ként működő bőrét utánozva a rejtőzködést.A tankot beborítani evvel az anyaggal. Becsörtet egy bozótosba. Kirepül egy pár drón, megnézik, hogy fest a távolból, térbelileg, Aztán mint a photoshop törölt objektumokat kitöltő algoritmusa, olyan felületet kap, mintha a két fa között egy füves domb lenne, vagy botót. Még a szél is fújhatná az ágait..
Színházi díszletként mondjuk szelídebb lenne... Inkább legyen az..

Auratech Field Recording

(#35) atus72


atus72
senior tag

Miden előnye mellett egy hátránya van ennek a technológiának, lehet a pixelhibás paneleket cserélgetni majd, de mivel maga a kialakítás panelszerű ez akkor gondot nem jelenthet max anyagi értelemben :)

(#36) Auratech válasza atus72 (#35) üzenetére


Auratech
őstag

Legószerűen kell megoldani. Akkor egy hibás pixelt simán cserélni lehet.

Auratech Field Recording

(#37) atus72 válasza Auratech (#36) üzenetére


atus72
senior tag

Nem mondtam hogy nem lehet cserélni, hanem hogy ez a projektoros változathoz képest egy új hibafaktor.
Számos előny mellett van hátulütője is a technológiának, a fogyasztás is kérdés lehet ekkora méretben :)

(#38) dabadab válasza atus72 (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Nem mondtam hogy nem lehet cserélni, hanem hogy ez a projektoros változathoz képest egy új hibafaktor."

A projektoroknál ugyanúgy lehet döglött pixel, LCD meg DLP esetén is - és ott nem lehet csak egy panelt cserélni.

"a fogyasztás is kérdés lehet ekkora méretben"

Nehezen tudom elképzelni, hogy azonos fényerő mellett többet fogyasszon, mint egy projektor.

DRM is theft

(#39) Auratech válasza atus72 (#37) üzenetére


Auratech
őstag

A projektorhoz képest a sokszoros fényerő bizonyosan többszörös áramigényt jelent. Főként ekkora méretben.
Minden led egyénileg van meghajtva, ott többszörös a veszteség is. Egy 4mm-es elemekből épített hd smd ledpanel KW-os nagyságrendben fogyaszt.. 50lm/w környéki hatékonysággal Fehér fényre.. A terembe téve hasonlót, akár jó meleget is áraszthat szó szerint melegfényű.. :)
Az biztos, hogy a vezérlés sebessége miatt, hogy a ledeket egyenként lehet(kell) fel-lekapcsolni, a 3D is szárnyakat kaphat, ha késleltetéssel manipulálnak.
Elképzelek egy több gigapixeles planetáriumot ledekből kicsempézve...

Auratech Field Recording

(#40) atus72 válasza dabadab (#38) üzenetére


atus72
senior tag

Nálam egy P10-es 32x16-os kültéri LED panel ha full fehérem világít akkor 5V-on kb 7A-t vesz fel!!!
Brutális fogyasztás van, és ennél van még komolyabb panel fényerőben, elvileg ez 6500nit-es.

(#41) maxsoft válasza Auratech (#34) üzenetére


maxsoft
tag

Ami te keresel az az ePaper, csak nem tudom az van-e ilyen méretben .
[link]

(#42) Reggie0 válasza maxsoft (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Nincs, meg monitorbol is alig tudnak kihozni egy 13" korulit

(#43) Morph76


Morph76
aktív tag

Ezt a technológiát a "hétköznapokra" átültetve,mekkora panelt lehetne otthonra gyártani?
Értem ezt úgy kb mekkora led gyártható le pixel méret arányosan?(mi a legkisebb méret?)
Mondjuk 100" elképzelhető?Mennyit fogyasztana ez becsült számítással?
Vajon a betekintési szögek javulnak ezáltal?
Kb ilyen kérdések kavarognak bennem.

[ Szerkesztve ]

(#44) dabadab válasza Morph76 (#43) üzenetére


dabadab
titán

"Ezt a technológiát a "hétköznapokra" átültetve,mekkora panelt lehetne otthonra gyártani?"

Állítólag a Samsung a 2018-as CES-en be fog mutatni egy 150"-es micro-LED TV-t (gondolom 4k lesz), nagyjából itt tart most a miniatürizálás :)

DRM is theft

(#45) Morph76 válasza dabadab (#44) üzenetére


Morph76
aktív tag

Pfff!
Az még qrva nagy!A méretéből fakadóan jó drágának prognosztizálom.
Ha minden igaz a Sony is valami full led tv-t tervez bemutatni a CES alkalmával.
Kíváncsi vagyok mi lesz a legkisebb "otthoni" méret ,ami értelmes,mert valljuk be a 150" bődületesen nagy,de az már a projektort is kiválthatja.Szóval új dimenziók is megnyílhatnak a házi-mozizásban.

(#46) Piftuka


Piftuka
veterán

Ha pusztán a képminőséget nézzük, akkor ez a jövő. A legkiválóbb projektor sem tud olyan képet adni, mint egy LED.

Kíváncsi vagyok, hogy ez a fejlesztés meddig juthat el!

"Aquila non captat muscas."

(#47) Auratech


Auratech
őstag

A ledek hatásfokát, vezérlését, színhűségét biztosan lehet még javítani.. méretét is csökkenthetik..
Nagy méretben még könnyebb megvalósítani, mint az oled panelt, ami pont a kisebb (otthoni) méreteknél optimális.
Nem tudom hová fejlődhet a technológia és melyik lesz (lesz-e) kizárólagos befutó, de nem tartom lehetetlennek, hogy belátható időn belül a megjelenítés tetszőleges méretben, geometriával megvalósulhat majd falra, üvegbe, mennyezetre, bútorokon... Teret adhat a szemüveg nélküli AR megoldásoknak.., ha minden képernyő lehet...

Auratech Field Recording

(#48) mzso válasza Auratech (#39) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem ez így alaptalan. Sokszoros fényerőre nincs szükség. ráadásul itt nem koncántrálódik a hő mint a projektorban. Alig ha nem jóval hatékonyabb is mint egy projektor ahol folyamatosan maximális fényerőn megy a háttérvilágítás és LCD-vel vagy DLP-vel blokkolják a fölösleges fényt.

(#49) .DLL


.DLL
veterán

NNA, ezt megnézném!

Amúgy nagyméretű mozitermekben kicsit hajlított a vászon nem? Ez az optika miatt van, hogy mindenhol éles legyen a kép, vagy azért mert így kényelmes nézni ekkora méretben?

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.