Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tkazmer


tkazmer
addikt

kedvencem: RTFM

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#2) mm00


mm00
aktív tag

Ma hallottam(olvastam): ql

(#3) Wolverine


Wolverine
félisten

A rulez nem rövidítés, a WFT meg inkább WTF akart lenni szerintem ;)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) Nus


Nus
tag

Ami engem például nagyon feltud húzni, amikor egy magyar fórumon egy magyar mondatban, teljesen indokolatlanul angol szavakat használnak. Idézek egyet például: "kitudja lehet hogy TRUE de nekem meg azt mondták hogy FAKE" Avagy épp a másik amikor egy magyar oldalon, nemtudom milyen késztetés okán az illető úgyérzi, hogy neki angolul kell megszólalnia, holott láthatóan a szemlyés névmásokkal sincsen tisztában, mert így kezdi a mondtatát: You is... szóval az ilyenek engem nagyon tudnak bosszantani :((

The sky was pink...

(#5) _seth_


_seth_
veterán

Ha már ilyesmiről írsz akkor miért kell a szövegbe a sok ":D"nem érzed, hogy ez is ugyanolyan mint a lol és társai azaz, hogy semmi keresnivalója nincs a szövegben? Egyébként mi a baj vele? Vki írta, hogy a nyelv az az amit éppen használnak, ha abba lol van akkor az is része ami egyébként jogos is mivel mi sem az Ó magyar Mária siralom korabeli magyart használjuk [link] vagy egy kicsit korábbit: [link] pedig ez is tetszik :) Nah szal a lényeg, hogy szerintem el kell fogadni :)

Na jó késő van, beteg is vagyok inkább nem elmélkedek, na meg nyelvész sem vagyok így nem is okoskodom :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#6) EQMontoya


EQMontoya
veterán

szerintem itt is érvényesülni fog a kontraszelekció. ami szükségtelen, az idővel kihullik, igy annyira nem aggódom. főleg addig nem, amig ez csak egy szük réteg által használt kifejezéshalmaz, közel sem nevezhető elterjedtnek.

Same rules apply!

(#7) Ősember


Ősember
őstag

az XD milyen szo röviditése lenne? :B szerintem ez egy smiley, semmi több... amugy a lol-tol én is idegbajt kapok. szerintem egyszerüen buzis XD viszont a roflkopter sem a mai kor találmánya... nem erre gondolok, hanem a homer simpson féle mutatványra :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#8) sviba


sviba
tag

Egyetértek az írással. Én (sajnos) a saját bőrömön tapasztalom hogy elfelejtek helyesen írni. Régebben ment. Ma nem.
Három éve hogy internettel rendelkezünk, és -mint mindenki- rögtön rácuppantam az msnre, skypera, chatre meg mindenféle baromságra. Először persze csak, a már nem nálunk lakó tesvéreimmel beszéltem, de ugye barátok, ismerősök, klántársak is beköszöntek. Remekül rászoktam erre az msn-nyelvre. Olyannyira hogy dolgozatokba is elfelejtkeztem magamról és a "mind2" vagy a "3x" szavacskák néha néha belekerültek. Akkor ébredtem rá hogy ez gusztustalan, mikor nem bírtam leírni helyesen azt hogy "hagyja". Röhejes probléma. Tényleg megdöbbentő volt ráébrednem arra hogy elfelejtettem helyesen írni, és ez azért történt, mert nem voltam rákényszerítve hogy használjam. Szerencsére én nem jutottam el ahhoz hogy a "mien" szó eredetiét kérdezzem, de... nekem ez is sok volt. Ha most belegondolok abba hogy mi lehet azzal aki alapból sem tud helyesen írni és msnezik naponta 2-3 órát... nem sok semmi.

A nyuszika megy az erdőbe, és egyszer csak leesik...

(#9) #64791808 válasza EQMontoya (#6) üzenetére


#64791808
törölt tag

A kontraszelekció jelentésének utána kellene nézni :)

(#10) concret_hp


concret_hp
addikt

ha már nyelvtani témáról írsz, a szöveg kinézetére adhatnál 1 kicsit (tördelés)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#12) nike_


nike_
addikt

Érdekes egy írás, bár nem annyira sokszor használom ezeket a szavakat, jeleket.

(#13) Sipi16


Sipi16
senior tag

Velem valami gond lehet mert ezeknek nem ismerem a jelentését: omg, ASD, WFT, WTH, FTW, ROF, RULES, wb, nb, AWK, hax, IRL
Lehet, hogy ciki de ezekkel "szerencsére" nem nagyon találkozok. Ezt a témát már mi is boncolgattuk a suliban. Pl.: Le akarod írni MSN-en azt, hogy rögtön jövök. Egyből csak annyit írsz, hogy: "pill". Mi a következmény??? Egy Smiley jelenik meg szöveg helyett.
Eléggé elgondolkodtató az írás...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#14) nike_ válasza Sipi16 (#13) üzenetére


nike_
addikt

Ezek közül én sokat ismerek: a WFT szerintem WTF akart lenni az pedig what the f*ck ( a magyar jelentését most nem írom le), van még a rules ez is rosszul van leírva mert a rules az szabályok a rulz' vagyis rulez (szleng ezért z a vége) a parancsol, írányít, tehát az a király. Az OMG az az Oh my God, gondolom tudjátok mi az. A WTH az a what the hell vagyis mi a pokol? vagy mi a franc? a jelentése. A hax az hekkelni valamit... a többit nem tudom. De ezek közül szinte egyiket sem használom. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) tkazmer válasza Sipi16 (#13) üzenetére


tkazmer
addikt

az omg ha jól tudom oh my god akar lenni, a többit én sem ismerem, de keresőhasználattal meg lehet találni őket biztosan...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#16) Sipi16 válasza tkazmer (#15) üzenetére


Sipi16
senior tag

Amíg nem írnak nekem ilyeneket, addig szerencsére nem kell a jelentéskeresgetéssel foglalkoznom :)

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#17) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Van egy olyan érzésem, hogy ha 100 év múlva már senki nem fog magyarul beszélni, az nem emiatt lesz, hanem egyszerűen azért, mert addigra elfogy a nemzet... :U :(

mod: a LOL, WTF, OMFG helyét pedig majd átveszi a "Dikk mán'!" és a "Há'de!" ;] :W

[ Szerkesztve ]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#18) nike_ válasza Hakudoshi (#17) üzenetére


nike_
addikt

:D

(#19) DarkByte válasza Sipi16 (#13) üzenetére


DarkByte
addikt

Keresgéltem kicsit, én sem ismertem mindet. Nem biztos hogy mindegyiknek ez a jelentése, a legtöbbet itt kerestem. (amelyik a legtöbb csillagot kapta) Van egy olyan fül a keresés beírása után hogy Slang, Chat & Pop Culture.

- FTW: For The Win ("Gyözelemre!"; netes szótár szerint Quake és társaiban ilyen harci kiáltás)
- ROF: Roll On Floor (Földön fetrengés)
- WTH: What The Hack/Hell (Mi a franc)
- wb: write back (írj vissza)
- nb: not bad (nem rossz)
- AWK: Away from Keyboard (legalább is én ezt így már használtam; távol a billenytűzettől, szebben: Nem vagyok itt)
- IRL: In Real Life

Én még használom külföldi fórumon a brb (be right back - mindjárt jövök) és a j/p (just playing - csak szórakozom) rövidítéseket.

A fórumon itt még szoktam látni a w00t rövidítést is, ami nekem most derült ki hogy a Woohoo rövidítése állítólag. Majd jönnek az okosok és úgy is kijavítanak ha mégsem.

Egyébként lakótársam tipikusan ezt csinálja. Ha valami vicceset hall akkor szóban is LOL. Néha még kacaj sincs. Hát néha én is falnak tudok menni. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) shaipo


shaipo
csendes tag

Kedvencem: ROTFLMAOPIMP - Rolling On The Floor Laughing My Ass Off Peeing In My Pants. Csak nemtudom, ki használja ezt. :D

Mod: [Rövidítések]

[ Szerkesztve ]

(#21) cousin333 válasza tkazmer (#1) üzenetére


cousin333
addikt

Ez szerintem nem akkora probléma, feltéve, ha a másik fél is tud angolul, vagy tisztában van a jelentéssel (Read That F#cking Manual!). Engem sokkal jobban aggaszt az idegen szavak indokolatlan, és a rövidítések mértéktelen használata. Valamint a magyar szavak gyorsítást szolgáló rövidítése. Például ha valaki gyakran leírja, hogy "mien", annak később jó eséllyel halvány lila gőze sem esz, hogy ez a szó amúgy j-vel vagy ly-al irandó...

"We spared no expense"

(#22) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem tudom, hol olvastam, de nagyon találó: a vok ugyan azt jelenti, mint a vagyok, csak hiányzik belőle az agy...

(#23) cousin333 válasza ngabor2 (#22) üzenetére


cousin333
addikt

LOL ;] :U

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#24) nike_ válasza ngabor2 (#22) üzenetére


nike_
addikt

:D

(#25) tkazmer válasza ngabor2 (#22) üzenetére


tkazmer
addikt

ez jó :DD

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#26) EQMontoya válasza Kalandor (#11) üzenetére


EQMontoya
veterán

jaja, mostanság pedig Bog vezeti be a böngetést, nem tudom, mennyire fog elterjedni.

Same rules apply!

(#27) nike_ válasza EQMontoya (#26) üzenetére


nike_
addikt

De ez szép szó nem rotfl. :D

(#28) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

A másodlagos írásbeliség egy része az élőbeszédből veszi/vette át a rövidítéseit, kifejezéseit. A tod, mer, mizu kifejezetten ilyenek. Teljesen más kérdés, ha valaki LOL-ozik élőbeszédben, az eléggé gáz... A nyelvi változások igen durva és drasztikus irányt vettek, meglátjuk mi sül ki ebből. Amúgy kb. két hónapja volt alkalmam egy irdatlan stóc szociolingvisztikai kérdőívet kiértékelni, ami pont ezen nyelvi változások megítélésével foglalkozott. Majd előkeresem az eredményét.

[ Szerkesztve ]

(#29) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Elég gyakori még a "nm" rövidítés is, ami a "nincs mit"-ből jön (hallottam már szóban is "nimi" kiejtéssel).

Amúgy szerintem a nyelvváltozással pontosan ugyanaz a helyzet, mint az éghajlatváltozással: nem az a probléma, hogy változik, hanem a sebessége.

(#30) DeltaPower válasza _seth_ (#5) üzenetére


DeltaPower
őstag

nekünk anno annyira tetszett a Halotti beszéd nyelvezete, hogy pár haverral megtanultuk kívülről :) "Látjátuk feleim szümtükhel, mik vogymuk"

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#31) Wolverine válasza Sipi16 (#13) üzenetére


Wolverine
félisten

A ROF szvsz szintén el lett írva, és ROFL akart volna lenni; az ASD... próbáld sokszor egymás után leírni a "kettőspontdé" kifejezést... egy-két a és s be fog csúszni ;)

A Cathfaern által említett nm is magyar nyelvterületen a "nincs mit" rövidítése, inglisül meg ugye "never mind" :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Na, vajon a "gyufát" is így fogadták anno a "gyújtó fácska" helyett? :)

(#33) azbest


azbest
félisten

A napokban egyik vizsgára készülve nevettem egy ilyen soron a jegyzetben:
Corba (OMG)
Az jutott eszembe, hogy milyen találó nevet választottak (Object Management Group), amikor programozásnál corba-t használták ismerősök, hát igencsak "oh my god" érzésük volt :DDD

(#34) bandiras2


bandiras2
senior tag

Nyelvében él a nemzet, de a nyelvével még senki sem nemzett! :DDD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#35) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Szerintem az újonnan kialakult magyar szavak (pl. suna = nő) egyáltalán nem bosszantók, de az angolból átvett rövidítéseket ( lol, rtfm, rotfl, omg, imho, stfu) én sem nézem jó szemmel a magyar írásokban. (Fórumokon még elmegy, de ha valaki egy nagyobb lélegzetvételű cikk megírására adja a fejét, akkor abban szerintem illik a magyar nyelvtan és helyesírásnak eleget tenni.

Szerény véleményem szerint. (szvsz) :DDD

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#36) John_Doe


John_Doe
senior tag

MZ/X jel kez!

Shal'kek nem'ron!

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másik, hogy anno a nyelvújításkor is rengetegen ellenezték az új dolgokat. MInt mindig. A nyelv folyamatosan változik, mert fejlődés nélkül egyszerűen egy csomó új dologra nem lenne szó. És természetes az idegen szavak beépülése is, mivel nem a magyar a világynelv, tehát nem tőlünk veszik át a szavakat a többiek.

Én sem szeretem az agyatlan szelghasználatot, de ez a világ rendje, módjával pedig én is használom. Ha már itt tartunk, a szaknyelv is egyfajta szleng.

(Na akkor mi is az a Központi Feldolgozó Egység - CPU? :-) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Geffry válasza tkazmer (#1) üzenetére


Geffry
aktív tag

RTFM = Read The Fine Manual

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#39) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Probléma inkább azzal van, ahogy bizonyos társaságokban már nem is tudnak rendesen beszélni. Ez pedig már inkább a nevelés hiányát mutatja, nem a szleng ártalmas hatásait... :\

(#40) cousin333 válasza Geffry (#38) üzenetére


cousin333
addikt

A harmadik szóban nem vagyok biztos :)

"We spared no expense"

(#41) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

"Fél éve kezdtem el intenzívebben netezni és ' művelődni' ezekből a szlengekből." - aki régebbóta van ezen "szubkultúrában", az könnyebben átveszi, de na ja. :U

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.