Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A Microsoft újabban pénzmosással is foglalkozik? Más értelmét nem látom ennek az árcédulának...

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#3) Tigerclaw válasza #54738176 (#2) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ki is használják vagy csak kellett valami high tech kütyü a tárgyalóba, hogy a partnerek lássák, ott nem szarral gurigáznak?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#4) #06658560 válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy normális smartboard sokat hozzá tud tenni csoportos termék/szolgáltatás fejlesztéshez.

(#5) Zoltn válasza Tigerclaw (#3) üzenetére


Zoltn
senior tag

Annyira nehéz elképzelni, hogy tényleg használják ezeket? A feleségemnél is az irodában mindenféle, táblák, projektorok kütyük vannak és mindet használják. Sőt, ha elromlik vagy van vele valami megáll az élet. :D

"Music is your only friend. Until the end!"

(#6) Silεncε válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


Silεncε
őstag

Annyira nem drága, lásd egy HoloLens 2 3500$. Próbálkoznak ők is (meg a Google is) Apple mintára létrehozni egy egységes eszközkollekciót, csak az Apple-el ellentétben nekik nem megy. A Surface cuccok még jók is lehetnének, csak kib@szott drágák, árban már megvan az Apple, csak a többiben is kéne fejlődni (a Google-t már nem is említem a nevetséges Pixelekkel meg a még röhejesebb Pixelbookkal pld..)

hint: egyetlen Apple cuccom sincsen

(#8) DummyBoy válasza #54738176 (#7) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Sokaknak furák ezek a dolgok, de komolyabb cégeknél ezek alap dolgok :)

Sosem felejtem el, mikor az első interaktív whiteboardot felszerelték az előző cégemnél, persze csilliárdokért, majd jött a baltaarcú manager és telerajzolta alkoholos filccel :)

Még nagyobb OFF: az IT cégnél ahol dolgozom, akadnak olyan rendszerek, és kütyük amik nélkül megáll az élet ... vagy akár a net is ilyen... De olyankor mindenki hátradől, és vár, pihen...

Bezzeg mikor a kávéfőző halt meg, olyan pánik volt, az egész RnD azt vadászta, hogyan lehet mihamarabb megcsinálni, újat venni, valamit hozni xDD

Life is shor...

(#9) Tigerclaw válasza DummyBoy (#8) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Dolgoztam már pár komoly multinál és a vezetői szint tele volt IT analfabétákkal. Megvették nekik a drága telefonokat, notebookokat, amihez nem értettek. Nagy nehezen - pár tanfolyam után - összeszenvedték a szükséges powerpoint bemutatókat alap szinten, de gyakran úgy hogy vagy nem ők csinálták, vagy az egyik értett hozzá és ő rakta össze. Mondhatni "disznók elé a gyöngyöt" esete.

Ezért kérdeztem, hogy presztízselem a tárgyalóban, vagy valódi munkaeszköz.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Malák válasza Silεncε (#6) üzenetére


Malák
aktív tag

Ezzel nagyon erősen vitatkoznék, de inkább nem megyek bele vallási háborúba.
Szerinem a Microsoft termékvonala már jóideje jobb az apple-nél, ha jól sejtem, szerinted nem.

A témához:
Abszolút van értelme a HUB-nak, bár én is sokkal jobb hardvert pakoltam volna alá a helyükben kezdésként is.

Egyébként ne legyenek illúziók, egy ilyen kijelzőt legyártani bőven az ár fele.

(#11) Tigerclaw válasza Malák (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Surface ott bukik el, hogy talán még az Apple cuccoknál is drágább és az alkalmazások nagy része desktop windows-ra optimalizált, nem tabletre. Az iOS meg ott bukik el, amikor komolyabb dolgokra akarják használni önállóan. Az iPad már lehet "pro", de az iOS még nem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Silεncε válasza Malák (#10) üzenetére


Silεncε
őstag

Semmiféle vallási háborút nem kívánok indítani, mint írtam is, egyetlen Apple cuccal sem rendelkezem. Nekem is bejönnek a Surface cuccok, de annyi idegesítő apróságot lehet róluk hallani, ami szerintem ilyen árcédulával már elfogadhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#13) Noukoum válasza Silεncε (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

Az applenél már régóta hajtogatható tabletet árulnak, ehhez képest hol jár a mikrószoft? :DD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#14) Tigerclaw válasza Noukoum (#13) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mindegyik tablet olyan, csak szándék és erő kérdése. :-)

Friss iPad Pro 11 tulajként én is azt mondom, hogy ez már több mint túlzás. Semmi szükség nem volt ilyen vékony megoldásra. Alig várom hogy megjöjjön a védőtokja...addig meg hímestojás üzemmódban használom. :B Na ez egy olyan "feature" a notch mellett amit nem kellett volna, nem kellene másolnia egyik konkurenciának sem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#15) Noukoum válasza Tigerclaw (#14) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem a vékonyság a túlzás, hanem a vásárlók semmibe nézése a pofátlanság.:F

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#16) Tigerclaw válasza Noukoum (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Náluk a céges filozófia része sajnos, hogy az ügyfélnek sosincs igaza. Az ügyfél igényei ezért nem is számítanak. Te nem tudod hogy mire van és mire nincs szükséged...de ők majd megmutatják megmondják neked. Mondom ezt úgy hogy jelenleg is van több Apple termékem, amikkel nagyrészt elégedett vagyok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#17) Malák válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Malák
aktív tag

Nem értelek, ha az alap legkisebb ipad pro árával hasonlítod össze a surface pro-t, akkor igazad van, de ipad pro-ból is lehet sokkal drágábbat konfigurálni (mondjuk ha nem elég 64GB), mint az alap surface pro, illetve nem számolod bele azt, hogy az ipad pro mellett muszáj (jó, oké, nem muszáj, de érdemes) lennie egy normális gépnek is.
Nem is értem, hogy ezt hogy nem számolja bele valaki a gép árába. Ha pedig a Macbook Air/Pro vonalhoz hasonlítod (amihez talán jobban érdemes is), akkor hirtelen baromi olcsó is a Surface Pro. Viszont cserébe lecsatolható, érintős, rajztábla, stb. azaz pontosan tudja azokat a dolgokat, amiért a macbook mellé még vesz valaki egy ipad pro-t (vagy rendes ipadet).

Az alkalmazások nincsenek érintésre optimalizálva, ez teljesen igaz, de használható minden érintéssel és a billentyűzetén VAN touchpad, szóval nem kell lemondani semmilyen kényelmi funkcióról, hanem pont, hogy kényelmet kapsz.
"Az iOS meg ott bukik el, amikor komolyabb dolgokra akarják használni önállóan" Abszolút, sőt, sima tartalomfogyasztásra aláírom, hogy gyorsabb az ipad (szinte bármelyik) a surface cuccoknál. Nálam a hangsúly nem elsősorban a sorozatnézés / hiroldalak olvasgatása, így nem is tudom igazán komolyan venni notebook helyettesítőként. A Surface Pro-t, annál jobban, pláne, hogy ultrahordozható, otthon pedig várja a monitor és bill + egér. Az pedig nagyon jó dolog, hogy semmi nem igényel szinkronizációt és mindig minden veled van, nem kell 2 eszközről egymásra semmit se húzogatni, se semmi inkompatibilitás.

Persze ehhez kell az is, hogy ne legyen semmi olyan munkája az embernek, amihez GPU kell vagy alhangon 6-8mag. Viszont azt meg egyik se tudja a felsoroltak közül úgyse.

[ Szerkesztve ]

(#18) Tigerclaw válasza Malák (#17) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A Surface-t én inkább a többi notebook gyártó 2 in 1 gépeihez, vagy Windows-os tableteihez hasonlítanám. Nekik árban azon a piacon kell versenyezniük.

A Macbook, iPad (Pro) megoldások nem alternatívái több okból és az oda-vissza igaz. Szóval nem ezekhez kellene árazniuk. Lehetőségük lett volna nagyon komoly piaci szeletet szerezni, de nekik olyan árrés kellett volna, amilyet csak az Apple alkalmaz.

A Surface Studio egy forradalmi termék lehetett volna, de még lehetne is és csak a saját árcédulája áll az útjába.

A Surface Go hozott némi reményt szerintem. Kicsi igazítás még ráfér itt-ott, de az árcédula jónak tűnik.

Amúgy fura, hogy AMD-re továbbra is alig építenek. Lehet hogy túl vastagon áraznak már ők is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Malák válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


Malák
aktív tag

bocsi a lassú válaszért, elég sok dolgom van :)

Pedig pont az a célja a Microsoftnak, hogy ne a többi gyártóhoz hasonlítsd. Az árazással is azért vannak így elszállva, nyilvánvalóan adhatnák olcsóbban is a cuccaikat.

Éppen ezért nem a piac letarolása a cél, hanem az, hogy prémium márkaként gondolj a Surface-ekre és ezáltal egyébként a Microsoftra is.

Amúgy egyetértek, szerintem is olcsóbban kéne adni a gépeket meg a kiegészítőket, én csak azt mondom, hogy szerintem miért viselkednek úgy, ahogy.

A Surface studio sikerét nem az ára korlátozza be, hanem az, hogy nem a felhasználó rakja (a világ legjobb kijelzője) mögé a saját igényeinek megfelelő (asztali, vagy hordozható) számítógépét. Így borzasztóan bekorlátozzák a használhatóságát azokra, akiknek KELL 28" rajzolni, de elég 4 mag. Ha jól tudom, ez jövőre fog változni.
Ha féláron lenne (mint pl. nálam, hihi) akkor sem vennéd meg, pedig 2000$ környékén már reálisan hangzik nem? (csak a kijelző legyártása kerül annyiba egyébként...)

A Surface Go-t én nem tartom jó gépnek, de idővel még vállalható géppé is válhat. Jelenleg senkinek sem ajánlom, mert jobban megéri egy (használt/új állapotú) Pro 4-et venni, árban majdnem ugyanott vannak. Persze hogy jónak tűnik az ár, ha 400$-ért akarsz gépet venni. Egyébként a minősége rendben van a gépnek, kijelző, hangszóró, összeszerelési minőség, rendszer stabilitás stb.
De szerintem hiba volt 1.6GHz procival kiadni, 2.5-3-ig lazán boostolhatna, még ki se esne annyira a TDP keretből, viszont használhatóvá válna. A melegedés se lenne gond, ahogy a nagyobb testvérekben sem az. Az alap konfig is minimum 6GB RAM-ról indulhatna.

AMD is 2020-ra várható, ezek az átállások nem olyan gyorsak, hogy gondolnak egyet aztán mást gyártanak. Persze addig még sok minden történhet és lehet, hogy végül nem kapjuk meg. Én úgy tudom, hogy jelenleg úgy áll a helyzet, hogy lesz AMD opció.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.