Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) warn!ng


warn!ng
tag

az első oldalon a második link ami a Core i7-4790-re kattintva jön fel a mediaker oldalán egy Intel Core i5 4690-ösre mutat.

[ Szerkesztve ]

(#2) chabeee


chabeee
tag

Kar hogy nem adjak ezeket a dell laptopokat picit tobb rammal. Egy alap java fejlesztonek min 6gb ramra lenne szuksege. Viszont a design tetszik

(#3) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Nyár helyett - 13°C ősz.

(#4) Findzs válasza Ice&Lime (#3) üzenetére


Findzs
addikt

jaja :)

Őszköszöntő hardverek

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#5) elmepocok


elmepocok
tag

Nagyon jól néz ki ez az új Inspiron dizájn, csak a teljesítményük hagy némi kívánnivalót. Szép és jó, hogy az M-es központi egységeket U-ra cserélték, csak az a baj, hogy ezek egy 2-3 éves M-es egység szintjén vannak teljesítményben...

(#6) sultansmith


sultansmith
senior tag

Ez az SW10 igazán értékelendő, 40 ezerért már vágási frekit is lehet állítani. Ha már nem lenne egy tök jó rendszerem, és most raknék össze egyet kezdőként, valószínűleg kipróbálnám.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#7) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Tudom ezt már elmondtam nemrég, de ezek a dell-ek olyan ismerősek (lenovo).

A másik része a dolognak, hogy úgy jönnek itt a hardware termékek, mintha a gyártósorokba nitrót engedtek volna.

[ Szerkesztve ]

(#8) chabeee válasza Ice&Lime (#7) üzenetére


chabeee
tag

ezzel arra célzol, hogy már nem az igazi minőség?

(#9) Ice&Lime válasza chabeee (#8) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Nem, csak a dizájnra értettem.

(#10) AxBattler válasza elmepocok (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

+1
Az U szerintem jó dolog, legalább nő az üzemidő.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#11) Ice&Lime válasza AxBattler (#10) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És csökken a hőtermelés.

(#12) elmepocok


elmepocok
tag

Ez persze nagy előnye, csak az árnyoldala, hogy a 180-200-ért adott U-s i7 egy jobb erőben lévő M-es i3 szintjén van, ami meg a 120-130 ezres kategória (volt) az alsó szinten. Tavaly - tavaly előtt az Inspiron teteje kb. ugyanennyi pénzért még 4 magos i7-et jelentett, lehet, hogy gagyi volt, de legalább bitang erős. Persze valamit valamiért, de ez szerintem már túl nagy kompromisszum. Ez nyilván csak átmeneti állapot, szépen erősödnek majd az alacsony fogyasztású egységek is, csak ezt a helyzetet most furcsa így látni.

(#13) AxBattler válasza elmepocok (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Talán rájöttek arra, hogy a felhasználók túlnyomó többségének felesleges az a teljesítmény, és inkább a minőségre, kisebb fogyasztásra, hosszabb üzemidőre gyúrtak - szvsz nagyon helyesen.

Akinek meg mobil teljesítmény kell, az vegyen üzleti / workstation gépet, vagy valami i7Q konzumert, csak utóbbinál ne sírjon a szája, ha másfél év alatt leolvad a rendszer.

Jut eszembe! Tikakukac még mindig adós a melegszendvicses Inspiron videójával... :D

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) elmepocok válasza AxBattler (#13) üzenetére


elmepocok
tag

Igazad van, sokáig én sem értettem, hogy mi értelme van egy konzumer laptopba az i5-nek meg i7-nek IGP-vel... Sőt igazából most sem értem, de manapság már általában ugye alacsony fogyasztásút tesznek be, sokszor dedikált VGA-val, ami azért nagyban javít a létjogosultságán.

(#15) Mr President


Mr President
senior tag

Ezeknek az U-s prociknak bőven elegendő a teljesitménye. Nekem i7 4500 van. De az i5 4200 is elég lenne a felhasználók 90% nak mindenre. Cserbe nem melegszik, csendes, jo uzemido. Ezek fontosabbak itt mint a teljesitmeny.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#16) TK36


TK36
aktív tag

A cikk jó. Köszönöm, főleg a laptopok miatt.
A laptopokban lévő Geforce 820M/840M videokártya milyen rendes VGA kártyának feleltethető meg?

Ahogy látom a linkre kattintva AMD-s noti nincs ezekből.

[ Szerkesztve ]

(#17) vjozsef


vjozsef
senior tag

Fooldalon meg az elirt cim van kint.

(#18) AxBattler válasza elmepocok (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Egy dedikált HD8670M-et, vagy GT830M-et simán kihajt egy U-s CPU, erősebb dedikált VGA mellé meg jellemzően erősebb CPU-t is pakolnak.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) .mf válasza Ice&Lime (#7) üzenetére


.mf
veterán

Szerintem meg nem. S remélem minőségben sem romlanak addig. Jelenlegi munkagépem, T440p, még nem volt ilyen rossz business gép nálam....

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#20) Akula


Akula
őstag

bejövős az autós kamera :)

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) obisanyi


obisanyi
csendes tag

Most akkor az összes fríssített procinál megoldották a " kupak" problémát? - vagy csak a növelhető órajeleseknél van változás? :F

(#22) janos1988


janos1988
addikt

"Szintén érdekes a legalacsonyabb árkategóriában induló, mindössze 25 900 forintos WayteQ xTAB-700QCI, melynek szerény központi egysége van, kijelzője viszont 1280x800 pixeles, ráadásul IPS paneles. Az akció keretein belül ingyenes kiszállítás és ajándék tok jár hozzá." - Ez az a tábla a BeeX S1 után, aminek a megvételét senkinek sem ajánlom.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#23) LordX válasza obisanyi (#21) üzenetére


LordX
veterán

Mivel fizikailag egy procit gyártanak, és csak teszteléskor derül ki, hogy i7 vagy Pentium lesz belőle (plusz még jól sikerült darabokat is bedobnak Pentiumnak, hogy kielégítsék a keresletet), ezért erős tipp, hogy mindegyiken az új kupak van.

(#24) Mackósajt válasza LordX (#23) üzenetére


Mackósajt
senior tag

Nyilván nem gyártanak annyi CPU változatot mint emennyi változat terméknévként megjelenik, de azért ez az "egyféle processzort gyártanak" túlzás. Nem hinném, hogy az asztali Pentiumok és i3-ak félig letiltott négymagosok lennének, úgyhogy pont Pentium és i7 aligha jön ugyanarról a sorról.

Egyébként én is ezen gondolkoztam. Az egész világ (kivéve Prohardver) azt mondja csak a Devil's Canyon kap módosított kupakot. Első lendülettel elkönyveltem a prohardveres fiúk összekeverték a dolgokat (főleg miután Abu tévesen le Devil's Cnyonozta a Májusban megjelent frissítést), de tényleg szöget üt az ember fejébe, hogy vajon egyedi kupakkal adnak e ki 2 K-s CPU-t külön, amikor azok darabszáma valszeg nem túl magas. Elég furcsa, és pláne nem jellemző az Intelre.
(Még akkor sem, ha egyébként a kupakolást tudtommal külön végzik Malajziában, nem magában a gyárban ahol a lapka készül. Technikailag megoldható lenne, hogy előválogatott lapkákat külön kupakolnak. Ha a tesztelés a kupakolás előtt történik, nem a kész tokozott CPU-kon, akkor még a kupakolás előtt eldőlhet miből mi lesz.)

-------------------
Az Inspironok processzorairól: most, hogy a munkahelyemen egy atomos gépen dolgozom, rá kell jönnöm, hogy Office + web jellegű felhasználásra még az U-s Haswell mobil CPU is overkill. Helyesen teszi a Dell, hogy a fogyasztásra koncentrál.

(#25) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Intel jól nyomja :K , fizethetek +2k-t azért, hogy korrigáltak egy hibát a procik kupakja alatt :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#26) asdf_


asdf_
veterán

Oke, sajtokozlemenyben mehet a parasztvakitas -ott se kene-, de hogy cikkben kepes valaki leirni, hogy mennyi az interpolalt felbontasa egy kameranak? Kit erdekel? Kamu adat, haszna nincs, a kep nem lesz jobb, szebb, tobb tole. :U Nemtom, en ha ujsagot irnek, az ilyen kamu adatokat soha meg sem emlitenem, vagy minden egyes esetben eloszor a valos adatot irnam, majd egy beszolas zarjoelben, hogy a gyarto amugy 12 megapixeles interpolalt felbontassal szediti a vevoket, de ezzel ne is foglakozzunk).

(#27) obisanyi válasza Mackósajt (#24) üzenetére


obisanyi
csendes tag

Jó a logika.Nincs más hátra feltesszük a kérdést magának az intelnek,bár félő h nem az igazi választ fogjuk kapni ( minden eladó ).Ráadásul nem egy ránézésre kiderülő problémával allunk szemben.

(#28) johnywalker válasza Mackósajt (#24) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem mai procim volt eddig sem, az sem az alacsony fogyasztásúak közűl (Q8400).Olvasgattam, tájékozódtam a haswellről és a frissitett procikról meg a hőleadási anomáliákról.Most egy hete használok egy 4690-est, idle-ben 35C-os, terhelten 55C-ig ment, még a gyári hűtőt használom.Valamit csak kell hogy javitottak, módosítsanak mert ezek annyira nem rossz értékek, mint olvastam.

(#29) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

A tuning pentiumra leszek kiváncsi....az még sokaknak elérhető lehet....

Wasabi...

(#30) Fellow válasza Ice&Lime (#3) üzenetére


Fellow
csendes tag

:DD ez jó

Írj e-mailt (fellow.fellow@gmail.com), vagy hívj: +36-70/249-1844 Mindig mondd, hogy mivel kapcsolatban keresel.

(#31) DithenS


DithenS
senior tag

Cooler Master Elite 110 ház egész elfogadható árban van,csak sajnos eléggé unalmas is,forma is szinte egy kocka! Azért az MSI többet mutatott ennél,bár az 130k :D

(#32) sniper elite


sniper elite
senior tag

Elvileg 1-2 héten belül jön a szorzózármentes 4790k amire azonnal vevő leszek. Árára próbáltam rákeresni, elvileg 80-81k körüli árat találtam dollárról átszámítva. Szóval olyan 10k különbséggel lehet majd kapni itthon a 4790-hez képest.

(#33) radi8tor válasza Mercutio_ (#25) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Idővel szerintem olcsóbb lesz az.

⭐ Stella

(#34) Mercutio_ válasza radi8tor (#33) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, de akkor már az elődök is :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) obisanyi válasza johnywalker (#28) üzenetére


obisanyi
csendes tag

Látod,ez az amiből nem igazán lehet eldönteni a tényállást. Nekem i5 - 4570 van , 36 -52 (cooler m..hyper212) és 39-54 (saját hűtés) .A különbség - ebben a kategóriában - szinte semmi.

(#36) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Csak meg kéne már hallgatni egy ilyen hangkeltőt, hogy mit tud.

(#37) Dark Archon válasza Ice&Lime (#3) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha meg 40°C lenne, az lenne a baj :))

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#38) McSpy válasza janos1988 (#22) üzenetére


McSpy
őstag

Azért ilyen olcsó,ebben az árban nem nagyon van jobb

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.