Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) lajthabalazs


lajthabalazs
senior tag

Nekem is meghoztad a kedvem egy post írásához, mert tudok jobbat :) Mi is Bibione-ba és Jesolo-ba mentünk gyerekként, aztán töltöttünk egy nyarat és később másfél évet Franciaországban, végigjártuk a tengerpartokat a déli oldalon. Akkor szerettem meg a sziklás partot, úgyhogy később már Horvátországot, Görögországot és a kapcsolódó szigeteket választottam. Aztán jöttek a gyerekek, és az üzleti utak kivételével - amik sosem vittek fürödhető tenger mellé (novemberi New York, téli Stockholm, Norvégia) - itthon maradtunk, tíz éven át a Balaton volt a riviéra.

Idén vittük a gyerekeket először tengerpartra. Bemelegítésként homokos parttal akartam kezdeni: elsőre elég a só meg a hullámok, ha ezt bírják, jöhetnek a csúszós sziklák és a tengeri sünök. Úgyhogy a járt úton kezdtem májusban Jesolo-i szállást keresni Augusztus első tíz napjára. Ha nem hanyat fekve neteznék, hanyat estem volna, amikor megláttam a Booking árait. Jesolo tíz nap 700e Ft-tól bőven a duplája fölé? Hogy engedhetik ezt meg maguknak kétgyerekes családok!? Beüzemeltem a szateliteket, és elkezdtem homokos tengerpartot keresni. Sikerült. Az egész nyaralás alig volt drágább apartmannal, benzinnel, autópályával, éttermekkel, szuvenírekkel, belépőkkel, egy Velencében töltött éjszakával, és sok-sok fagylalttal, mint a legolcsóbb Jesolo-i szállás lett volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.