Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ughhh


ughhh
senior tag

Kitűnő bemutató :R

(#2) BoB


BoB
veterán

SZÁ-NA-LOM. [link]

;]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#3) Viktor77 válasza BoB (#2) üzenetére


Viktor77
titán

5K-t adok érte, többet nem ér.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Sinesol


Sinesol
veterán

Hát én vagy 4-5 éve nyúzok egy Logitech G403-at, nem kevés játékóra van benne, ma sem érzem, hogy bármilyen hiányossága lenne, nem is akarom lecserélni, amig meg nem adja magát. Az meg ki tudja mikor lesz, ez nem egy Razer. :DDD

Az ilyen csodaegerek mondjuk sose érdekeltek, maradok szerintem a jol bevált Logitech vonalon, ha kell majd valami. Néha eszembe jut, hogy jó lenne valami vezetéknélküli, elvileg már azok is teljesen jók, bár elsőre tuti fura lenne, hogy nincs kábel ellenállás/súly.

[ Szerkesztve ]

(#5) Synthwave válasza BoB (#2) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ez tényleg az. Az Atompalmnak a görgője többet ér. ;]

--------------------------------------------------------------------

(#1) ughhh: Köszi. Már több, mint két éve várom a kicsikét (még pre-production példányt is megpróbáltam kunyerálni ;] ), szerintem premieren rendelős lesz.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Czeky válasza BoB (#2) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Megnéztem a többi cikkét is, és nem tudom kifejezni a fájdalmat, amit éreztem az olvasásuk közben. ;]

Valaki tényleg képes azon vergődni, hogy ki mennyiért vesz egeret? Édes isten... :Y

"Na ilyen unatkozó hozzánemértő megmondóemberekkel van tele a PH lapcsalád akiknek az egyetlen céljuk a hozzászólások számának növelése. :C"
Tökéletesen leírta saját magát. :DDD

[ Szerkesztve ]

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#7) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Na, hogy ON is legyek:

NAGYON várós, szerintem ez lesz a következő egerem. :D

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#8) Synthwave válasza Czeky (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azért az, hogy nem lehet kommentelni, sokat sejtet. ;]

De legalább arra ráébredt, hogy a könnyebb jobb, mint a féltégla, ami már egy biztató kezdet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Czeky válasza Synthwave (#8) üzenetére


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog (1)

Tovább olvastam a cikkjeit, és olyan szintű boomerség van bennük, hogy fáj. ;] :O

Legalább annyi. :DDD

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban.

(#10) Synthwave válasza Czeky (#9) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Amúgy megnéztem ezt a Rampage-et. Valami török cucc lehet. Sückif trückyüz Sülejman.

72 gramm, ami azért nem annyira könnyű, szóval itt a perforációk csak a trendet lovagolják meg (vedd még Vér Jóska, mer a nokedliszaggató csak királyság lehet™), esetleg a megfelelő tervezés/felhasznált anyagok hiányát próbálják egyensúlyozni.

Ahogy olvasom, valami ezer éves szenzor van benne, ami alapvetően még nem lenne probléma, ám mivel ma is kapható ketyeréről van szó, tudni lehet, hogy nem old school high-endről beszélünk. Talán PMW 3310? Az még szódabikarbónával emészthető volna, persze csak normálisan megírt SROM-mal és lencse rattle nélkül.

Filléres Omron (10M) vagy Huano (10M) kapcsolók, olcsó műanyagok, filléres RGB, no virgin grade PTFE, meg vaskos/merev fonott kábel, amit az ember azonnal cserélni akar, szóval az a bruttó 5000 nagyjából helytálló, de a jóság nagyon nem itt kezdődik. Ha ennyire budget, akkor már sokkal inkább 9-10-ért vadi új Razer Viper Mini/Razer Deathadder V2 Mini.

Az viszont biztos, hogy a korábbi terméskövéhez képest sokkal jobbat puffogtat már ezzel is.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Köszi, srácok, ezek a logout "cikkek" igazán kedvjavító olvasmányok voltak egy fárasztó nap estéjére. ;]

(#12) Synthwave válasza Derrewyn (#11) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem tudom, mire gondolsz pontosan, de csuhajja. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#13) 1dude válasza Synthwave (#10) üzenetére


1dude
aktív tag

Minek legyen feeder 40.000 -ből, ha lehet 5.000 -ből is? :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Synthwave válasza 1dude (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

;]

Komolyra fordítva a szót, azért nem csak játszani lehet ezekkel, egy igényesen összerakott, könnyű high-end egér, ami méretileg és formailag passzol a kezedhez, illetve a fogásodhoz, munka és böngészés közben is sokkal kellemesebb felhasználói élményt helyez kilátásba. Persze egy jó pad is kell hozzá.

Az AtomPalmra visszatérve: egyáltalán nem olcsó, főleg a gyenge forint mellett, de ez tényleg nagyon-nagyon pöpecnek tűnik az előzetesek alapján, és a tervezők is látszólag eléggé képben vannak az ügyben, hogy mitől döglik az enthusias a légy. Fel vagyok iratkozva a hírlevelükre, és minden lényeges mérföldkőnél jött a helyzetjelentő mail a mit miérttel, ami tök jó. Lassan több, mint két éve ez a dög jár a fejemben, hogy mikómá. :D

Olyasmi feeling kerülget, mint mikor anno az ESReality.com-ra azért regisztráltam, hogy kivegyem a részem a community által megtervezett Ninox Aurora fejlesztéséből, amit a tökéletes Kvéker egérnek szántak. Aztán 2014-re elkészült, került is hozzám egy Angliából a bülbülszemű atidzsiforc Kvéker komának hála <3 (azóta meg még egy, mert kis ereklye a drága), aztán 5 évig azt használtam, és négy EU dobogót lőttem vele össze. Szóval reméljük, hogy ezért a kisebb vagyonért ez is legalább nyomokban hasonló katarzis lesz. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) Sinesol válasza Synthwave (#14) üzenetére


Sinesol
veterán

Ha azt nézem, hogy jó pár évre vesz az ember egeret, akkor az a 100 dolcsi szerintem igencsak vállalható ár, ha tényleg egy jól összerakott darabot kapsz érte. Most persze a dollár bivalyerős, nekünk nem túl szerencsésen jön ki, de elég csak megnézni, hogy a top kategóriában milyen árak vannak, lassan már a 100k-hoz közelednek a csúcson. :(((

[ Szerkesztve ]

(#16) Semplar válasza Sinesol (#4) üzenetére


Semplar
őstag

Szintén zenész. G502HERO 2000dpi 130x200mm területen. Lehet idegsebésznek kellett volna tanulni. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#17) LionW válasza Synthwave (#10) üzenetére


LionW
tag

Viper mini-vel óvatosan, nekem kb fél évig bírta a görgője, utána fel-alá ugrált görgetésnél. Még az 1 dolláros wish egérbe is jobb görgőt tesznek mint ami abban az egérben van.

(#18) Synthwave válasza LionW (#17) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Van itthon.

A személyes tapasztalatod lehet, hogy nem túl pozitív, de ettől még kategóriákkal komolyabb eszköz, mint az a török cucc.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#19) Viktor77 válasza LionW (#17) üzenetére


Viktor77
titán

Sajna nekem is ez volt, egyből újonnan.
De épp ezért jó a "drágább" egér (ugye 2-3K pluszról beszélünk), leleveleztem a Razerrel, elvágatták a kábelét, fénykép, 3 nap múlva itt volt az új.
Más kérdés, hogy azóta vettem egy wirelesst, többet nem akarok kábeles egeret.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) -Skylake-


-Skylake-
addikt

ez az eger tuti hogy kurva jo lesz, a srac akit linkeltetek meg extrem cringe lol.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#21) csako válasza Semplar (#16) üzenetére


csako
veterán

G502 Master race :DDD
Nekem is az van, csak még a korábbi szenzorral, nem is tudom mire lehetne cserélni, amin van 10-11 gomb és könnyű 🤔

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#22) Jorus


Jorus
nagyúr

Én speciel a nagy és nehéz egereket szeretem, mivel elég nagy a kezem, az ilyen apró egereket még fogni is kényelmetlen nekem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#23) Synthwave válasza csako (#21) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Razer Naga X? 16 gomb + HyperShift, és 85 gramm, ami ebben a kategóriában egyáltalán nem rossz.

Vagy veszel egy PMM P-502-t. Nem két forint, de Lightspeed wirelessel, felülső mágneses töltővel 58 gramm. G603-at igénylő mod kitben 90, készre szerelve 200 ojró. Mondjuk nincs rajta annyi gomb, de G502 forma és méret.

---------------------------------------------------------------------------

(#22) Jorus: Attól, hogy valami nagyon könnyű, még nem muszáj kicsinek lennie (a cikk tárgya sem az).

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#24) Jorus válasza Synthwave (#23) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezért írtam úgy, hogy nekem kicsi. Számomra a Spatha az ideális egér évek óta, az jelentősen nagyobb minden dimenziójában.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#25) Synthwave válasza Jorus (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Most írtad, hogy "nekem", eddig "ilyen" volt. :))


Mekkora kezed van? Csuklótól a középső ujj hegyéig és a tenyered keresztben, hozzászorított hüvelykujjal.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) Jorus válasza Synthwave (#25) üzenetére


Jorus
nagyúr

#22 post utolsó szava a te olvasatodban mit jelent?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#27) csako válasza Synthwave (#23) üzenetére


csako
veterán

Köszi a tippet :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28) Synthwave válasza Jorus (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy szerinted az Atompalm apró, pedig nem az, inkább közepes méret. A G-Wolves HSK vagy mondjuk a Razer Salmosa Pro-gaming Edition például apró, a a G-Wolves Hati S kicsi.

Szóval mekkora az a csülök?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#29) Jorus válasza Synthwave (#28) üzenetére


Jorus
nagyúr

Had ne méricskéljem a kezem. A Spatha számomra pont akkora, hogy kitölti a tenyerem, így kényelmesen az egér hátán fekszik. Az elmúlt ~25 évben elég sok egér megfordult a kezemben, a Spathanál kisebb egerek jellemzően kényelmetlenek voltak palm fogással.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#30) 1dude válasza Synthwave (#14) üzenetére


1dude
aktív tag

Természetesen az ergonómiát bőven lehet érzékelni.

A "részleteket" meg én sem érzem már, hiába a drága és spéci egér-bill, nem tudom kihasználni, sőt nem is érzékelem azokat a tizedeket, századokat sem. A nagy többség, főleg a "nagy márkák" vásárlói is ilyenek. A legtöbb mid vagy high-end periféria gyengepontja az őt kezelő egyén.

Én azon nem lepődöm meg, hogy valaki azt irja, parasztvakitás. Neki (és a többségnek) overkill. Viszont a vásárló bázis zömét még mindig ezek az emberek adják.

(#31) Synthwave válasza Jorus (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Akkor soha nem tudjuk meg.

----------------------------------------------------------------------------------------

(#30) 1dude: Inkább arra gondoltam, hogy finom tapintású anyagok, igényes összeszerelési minőség, feszes, reszponzív, de mégis könnyen aktuálható gombok, jól elkülönülő, taktilis görgőfokozatok, finoman sikló tappancsok, pihekönnyű, nagyon hajlékony kábel, ha van RGB, akkor homogén fények, ilyesmi. A fullos szenzor és a stabil 1000 Hz abszolút alap szerintem.

"Én azon nem lepődöm meg, hogy valaki azt irja, parasztvakitás."

Azon én sem. Szokták volt mondani, hogy a tudatlanság áldásos, csak az nem, ha valaki erre büszke. :)) Jelen esetben pénzt takarít meg az egyén, bár az erősen kérdéses, hogy valóban jobban jár-e hosszú távon.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Semplar válasza csako (#21) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem még a fonott kábelű van. Remélem tartósak lesznek a mikrokapcsolók, eddig hibátlanok. :)

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#33) fatpingvin


fatpingvin
őstag

mondok egy vadat csak mert már kezd leülni a rage: én a saját vertikális egerembe beépítettem három darab M10-es anyacsavart hogy elég nehéz legyen a kényelmes használathoz :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#34) Synthwave válasza fatpingvin (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem rage, csak cringe. Az nem ugyanaz. ;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#35) fatpingvin válasza Synthwave (#34) üzenetére


fatpingvin
őstag

meh...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#36) Synthwave válasza fatpingvin (#35) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#37) vaakuum


vaakuum
addikt

Jó-jó, csak lehetne mondjuk a tetején a billenthetős/kattinthatós görgő mellett három főgomb, meg az oldalán is a hüvelykujjnak vagy 9. :U

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#38) Synthwave válasza vaakuum (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:' D

És akkor máris antitézise lenne annak, ami, rufl. :U

Ehhez még túlságosan hétfő van..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) -Skylake- válasza vaakuum (#37) üzenetére


-Skylake-
addikt

szerintem siman csak vegyel egy szenzort azt ragaszd fel a billentyuzet aljara es akkor tologathatsz 100 gombot...

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#40) CJ4567 válasza Synthwave (#18) üzenetére


CJ4567
veterán

Én is egy Viper Mini-t használok, nagyon jó cucc, azon kívül, hogy az enyémen gyárilag a sensor ring annyira vastag volt, hogy hozzáért az egérpadhoz. A csiszolópapír megoldotta ;] Azóta egy panaszom nincs rá, egy G102-t váltott, mert 1 év után az oldalgombok triplát kattintottak, a bal egér gomb pedig duplát. Meg lehetett volna javítani, de a Viper Mini sokkal kényelmesebb :DDD

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#41) Synthwave válasza CJ4567 (#40) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a dolga, hogy hozzáérjen. Így csökkenti a cpi-deviációt azzal, hogy a lencsét állandó távolságban tartja a felülettől. ;]

"de a Viper Mini sokkal kényelmesebb"

A végtelenül szubjektív kényelemtől eltekintve minden szempontból jóval modernebb konstrukció, mint a Logi tojás.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.