Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

Korrekt kis kártya, ha olcsóbban vetted bukni is keveset fogsz 1 év múlva.Gyanítom erősebb procival jobb lenne a helyzeted :K

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Az 550Ti egy rakás szar.
Már grafikon is van hozzá, jó teszt! :R

(#3) zazahoho válasza D1Rect (#2) üzenetére


zazahoho
őstag

Mindenki tudja,hogy nem erőgép de ha 20-25 környékén vette ,akkor ott van mint anno 250 kontra 260-as nvidia mindenki tudta melyik a jobb de árban azért volt különbség :K
Nyilván 460-as jobb választás lett volna.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4) bagyusz


bagyusz
őstag

Gratt a cikhez :C

Erősen látszik, hogy CPU limitbe ütköztél, szerintem a mostani kártyád többre képes.

(#5) D1Rect válasza zazahoho (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Én egy büdös vasat nem adnék ezért a VGA-ért.
30-ért lett az egyik barátomnak 460 1GB dobozos sokgaris...

(#4) bagyusz: Nem CPU limit, ez a kártya ennyit "tud".

[ Szerkesztve ]

(#6) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

A teszt nem rossz, de van benne egy-két érdekes kijelentés. Például a TDU 2-nél az átlag sebesség +6 FPS-t növekedett, ahol írtad is, hogy előrelépés történt. Később a Far Cry 2-nél +8 FPS-t hozott a kártya, de itt azt írod, hogy nincs gyorsulás?! :F

Amúgy meg sikerült az egyik legrosszabb ár/érték arányú kártyát megvenned, én ezt az 550-es Ti-t senkinek nem merném ajánlani, mert eléggé átverős típus lett. Itt D1Rect kollégának igazat kell adjak.

A kártyából akkor tudnád kihozni a maximumot, ha nem csak procit cserélnél, hanem az egész konifigot egy Sandy Bridge alapú gépre cserélnéd.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#7) bagyusz válasza D1Rect (#5) üzenetére


bagyusz
őstag

Ha mondjuk 3.3ghz-re fel lenne húzva a proci akkor a Far Cry 2 grafikonon nem lenne azonos értékek a kártyáknál.

[ Szerkesztve ]

(#8) kpal


kpal
veterán

Jó cikk . Korrekt vga árához képest .

(#9) frescho válasza D1Rect (#5) üzenetére


frescho
addikt

Tobb program eros cpu limittel kuzd.

Az vicces, hogy a szerrzo ezt leirja, majd a kovetkezo mondataban csodalkozik, hogy az 550 ennyit tud.

https://frescho.hu

(#10) N€T0X|N válasza huskydog17 (#6) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Te mit néztél? FC2-ben csontugyanazok az fps értékek.

Összességében nekem 12 ezresbe fájt a vga (vagyis a váltás), ilyenformán nem tartom rossz választásnak, de kétségkívül sokaknak nem érné meg, főleg nem a 30 ezres bolti áron, egy hasonló konfigba. Később megnézem procituninggal mit megy, sajnos most nincs rá lehetőségem.

[ Szerkesztve ]

Sent from my keyBoard

(#11) D1Rect válasza bagyusz (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Majd a szerző kipróbálja.

(#9) frescho: Ugyanott a 250-et is megfogja a CPU.
Ez a kártya egy rossz vicc. Amikor kiadták 1 hétig fogtuk a fejünket, hogy "Sikerült hozni a GTS250 szintjét? Mivan elfogyott a G92 chip?"

[ Szerkesztve ]

(#12) Löncsi válasza D1Rect (#2) üzenetére


Löncsi
őstag

Azigen. :DDD

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#13) sg22


sg22
senior tag

e ph-s teszt alapján kb 8 %-al jobb, mint az 5770, ami meg 10%al lassabb, mint egy 4870, szal kb 4870-el van egy szinten ez az 550 :F. elég gyenge kari. (14-ért mennek már az aprón 4870-ek, kb annyiért el tudtad volna adni a gts 250-et, 1 ft beruházás nélkul lett volna ilyen teljesitményed, nyilván nagyobb fogyasztással)

what should I do about this?!

(#14) joshua7 válasza sg22 (#13) üzenetére


joshua7
veterán

De hát akkor nem lett volna déiksztizenegy sem, az meg milyen sz*r már... :DDD

Egyébként 20-21-ért vennék egy ilyen kártyát, annyit még megér.

Semper Fi

(#15) hajbel válasza sg22 (#13) üzenetére


hajbel
addikt

Ha 20-ért vette, akkor nem éri meg az antituningos 4870 15-ért, amire valószínűleg garancia sincs. Mondjuk ha szerencséje van, postaköltséget sem kell fizetnie csak benzint vagy BKV-t.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#16) sg22 válasza hajbel (#15) üzenetére


sg22
senior tag

hát ki hogy nézi. 1 ft rááldozása nélkül megkapja az 550 teljesitményét, vagy ráfizet 5-10k-t az 550-ért (antituningos? nekem 3db 4870em volt már, mindegyiket birtam húzni rendesen ;] )

what should I do about this?!

(#17) Zotya984


Zotya984
senior tag

Próbálj meg 4 magos gépben tesztelni.
Kizárt dolog hogy az 550Ti ilyen sz@r kari legyen.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#18) Tibor92 válasza Zotya984 (#17) üzenetére


Tibor92
tag

Nah jah, szerintem is jobb ennél a kártyád.
Szerintem igenis cpu limited van. Nem is kicsi..
Jó cikk, tetszett.

- 2001/9/11 WTC Never Forget -

(#19) bagyusz válasza Tibor92 (#18) üzenetére


bagyusz
őstag

Én is ezt mondtam idáig.

Most meg hőböröghetnek az elvakult ati fanok. ;] :P

(#20) BeerBier


BeerBier
senior tag

Remek kis cikk,mostmár tudom mire ne váltsam le a GTS 250-est

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#21) frescho válasza D1Rect (#11) üzenetére


frescho
addikt

Azert a 250-nel erosebb meg a 450 is, egy erosebb CPU-val latszodna a kulonbseg.

Az egy masik kerdes, hogy ezert az arert egy GTX460 is megvasarolhato, ami mar tenyleg elorelepes. Ez az 550TI nem jo befektetes a 250-es utan.

https://frescho.hu

(#22) Löncsi válasza Tibor92 (#18) üzenetére


Löncsi
őstag

+1.

Nemrég váltottam 2 magosról és bizony egy HD4850-es mellett is volt gyorsulás, ami azért nincs pariban egy GTX550 TI-vel.

Elvették a radírját, azt az egész élete egy nagy kompenzálás, hogy ő igenis kan és igenis 2 méteres a fallosza - by stranger28

(#23) D1Rect válasza frescho (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Elhanyagolható a különbség(mérhető), FRAPS nélkül nem mondod meg melyik kártya van a gépben.
Lehet FRAPS-sal sem... ;)

De visszajön a kolléga és majd megnézi húzott procival is.

(#24) gbors


gbors
nagyúr

szépen összerakott teszt, de ahogy többen írták is, a CPU-d nagyon kevés egy ilyen összevetéshez. különösen a heroes széria legújabb tagja esetén - ahhoz még egy négymagos cpu is kevés tud lenni...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25) sg22 válasza Löncsi (#22) üzenetére


sg22
senior tag

a 4850 kb 10%al lassabb, mint az 550, simán pariban van vele

what should I do about this?!

(#26) frescho válasza D1Rect (#23) üzenetére


frescho
addikt

FRAPS megmondja. 10-20% a kulonbseg, amit tenyleg nem erzel meg. Tobbet szamit az arnyek high-rol medium-ra allitasa.

https://frescho.hu

(#27) hajbel válasza sg22 (#25) üzenetére


hajbel
addikt

Vigyázni kell a százalékos kimutatással, mert viszonyítási alaptól függően változhat az eredmény. [link]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#28) BeLucZ


BeLucZ
addikt

félelmetes cpu limit van a rendszerben, a vicces hogy főleg nagyon cpu igényes játékokkal teszteltél, 550 ti sokkal erősebb, láthato is ahol a vgan van a hangsúly ott sokkal gyorsabb a gts 250, szvsz nem olyan tré kari ez

(#29) N€T0X|N válasza BeLucZ (#28) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Ezzel viszonylag tisztában vagyok, a teszt célja az volt, hogy kiderüljön érdemes-e váltania másnak is hasonló rendszerrel a keze alatt. Nos, az kiderült, hogy van ami meghálálja az új kártyát és van ami nem.

Fentebb írta valaki, hogy miért lepődtem meg a CPU limiten. Nem lepődtem meg, azon viszont egy kicsit igen, hogy a jelek szerint néhol még a GTS 250 sem volt kihajtva (lásd Far Cry 2) és ennek köszönhetően abszolút semmi gyorsulás nincs. Na most, ennyire azért nem szar az 550, ezt megmutaja a 3dmark is. Szóval az látszik, hogy a GTS-sel ez egy viszonylag kiegyensúlyozott rendszer volt, most viszont kéne egy erősebb CPU.

Sent from my keyBoard

(#30) pkornel


pkornel
aktív tag

Itt a procid nagyon visszafogja a kártyádat! Ennél olyan 20-25 százalékkal simán gyorsabb szerintem ha normális proci van alatta! Nálam is a proci fogja meg a HD6850-et :)

(#31) BeerBier válasza N€T0X|N (#29) üzenetére


BeerBier
senior tag

Ha jól értem,akkor pl nekem felesleges új kártyát vennem a rendszerembe,mert érdemileg csak akkor javulna,ha új procit is vennék..
Én ezúton is köszönöm a tesztet,igymár feleslegesen nem dobok pénzt videókártyába

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#32) frescho válasza N€T0X|N (#29) üzenetére


frescho
addikt

"A Far Cry 2 nem kis meglepetésemre gyakorlatilag nulla gyorsulással hálálta meg azt, hogy új hardvert kapott. Csodálkoznék rajta, ha itt ekkora processzorlimit állna fent, de sajnos tuning híján nincs válasz."

Egyertelmu a CPU limit.

"Viszonylag azért, mert tudjuk, hogy az F1 2010 nagyon szereti a négymagos processzorokat, én pedig nem tudtam ezzel szolgálni a teszthez. Ugyanakkor azért az meglepő, hogy ennek ellenére nem sokat tud felmutatni a GTX a GTS-sel szemben."

Ebben az esetben te magad irtad, hogy a jatekhoz 4 magos CPU kell. Ezt kovetoen megallapitod, hogy a GTS es a GTX kozott nincs kulonbseg. Ha massziv CPU limited van nem is lesz.

Egy CPU fejlesztes ertelmesebb lepes lett volna, de egy GTX460-al is elorebb lennel.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#33) BeLucZ válasza BeLucZ (#28) üzenetére


BeLucZ
addikt

szerk: * ott sokkal gyorsabb mint a gts 250

sorry

(#34) zolyee


zolyee
tag

kőkemény cpu limitek vannak itt kérem szépen!
E6500 nagyon kevés egy ilyen karihoz szerintem még húzva is.
Véleményem szerint legalább 1 q6600 kis tuninggal és minden oké. :)

(#35) qwertly


qwertly
addikt

Szia!Köszi a a tesztet nekem is ilyen van,a régit elakartam adni a 9600GT-volt.De a gari után 1 hónappal meghalt :W ez a kiszámított életciklus így én is 31 fizetem érte.És mivel csak időnként játszom és zsozsó sem volt egy komolyabb 3 év garis kártyára ami nvidia,így lett ez.Nekem még a 775 proci foglalatom van amiben Core 2 Duo E4300 van 4GB ddr3 társaságába a felbontás annyi mit a tied.Az a kérdessem érdemes ebbe még egy erősebb procit tenni ami kihajtja a kártyát.Vagy inkább gyűjtögessek egy komolyabb inteles proci alaplapra?

(#36) hajbel


hajbel
addikt

Egy érdekes teszt a témában: Tuningolt E5800 és gtx 560
Érdekes, hogy a kritikus Far Cry csak processzortuninggal gyorsult, de azzal több mint 20%-ot.

[ Szerkesztve ]

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#37) huskydog17 válasza N€T0X|N (#10) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Na bakker, a grafikon jól összezavart! My fault, sorry!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38) dave666


dave666
aktív tag

Köszi a tesztet :R
Ár érték arányban jó kártya :)

Dave666

(#39) dokee78


dokee78
félisten

Far Cry 2-ben megveri a régebbi VGA?

(#40) Zotya984 válasza Tibor92 (#18) üzenetére


Zotya984
senior tag

este csinálok egy tesztet a 4870 1gb karimmal
1-2-3-4 aktív maggal.
teljesítményben hoznia kell a gts250-et sőt jobb annál.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#41) N€T0X|N válasza dokee78 (#39) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Nem.

Sent from my keyBoard

(#42) frescho válasza hajbel (#36) üzenetére


frescho
addikt

Pont katt-tol idezni erosen a ROTFL kategoria. Szerinte nem letezik CPU limit.

A grafikon Y resze el van csuszva, mindenhol hozza kell adni egyet. Lathato, hogy 3 magig javul az FC2.

[link]

https://frescho.hu

(#43) echterion


echterion
nagyúr

Jó teszt, brutális processzorlimittel. :C

**********

(#44) D.Orion


D.Orion
veterán

Úgy vélem öcsémnek a 11K-ért vásárolt 8800 GTS 512MB (G92) + AC S1 vga-ja még jó darabig nm lesz lecserélve semmi ilyenre. Ez az 550Ti egy talicska trágya az eredeti bolti áron. A te általad vásárolt áron még vállalható a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#45) D1Rect


D1Rect
félisten

Pont szortírozom a régi írásaimat, 550Ti. :DDD

(#46) wutuka


wutuka
aktív tag

Azt gondolom,hogy maga a teszt jó lett.Ha egy kicsivel erősebb processzorral tudta volna végigcsinálni a dolgokat,akkor a kártya is többet tudott volna,de ezt már többen megírták.Inkább azt említeném meg,hogy mennyien leszólják a kártyát,holott a srác már az elején megírja,hogy erre van keret,kvázi már előre mentegetőzik,pedig nincs is miért! tudomásul kell venni,hogy valakinek ez a kártya is előrelépés.nem csak a felső kategória létezik.legyünk egymással már kicsit megértőbbek! :K

Lionel Messi : The Best !

(#47) patex1983 válasza N€T0X|N (#41) üzenetére


patex1983
őstag

Jó, teszt, üdv a klubban :K
Esetleg ajánlom figyelmedbe az én kis írásomat, az 550TI-ről, én más oldalról közelítettem a kártyához :D

Hiába fikázzák, nem olyan rossz kártya ez, persze nem bolti áron...Én is meg vagyok vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

X

(#48) frescho válasza wutuka (#46) üzenetére


frescho
addikt

Nem maga a kartya a hulladek, hanem nem realis az ara. Olcsobban meg lehet venni hasonlo teljesitmenyut. Megforditva, ,inimalis kulonbseggel sokkal erosebbet lehet venni.

https://frescho.hu

(#49) wutuka válasza frescho (#48) üzenetére


wutuka
aktív tag

Mi az a minimális különbség? És ami neked minimális,az a cikk írójának is az?
Jelenleg erre volt pénze,ezért szólt arról a kariról a teszt.A teszthez kellene véleményt adni.Erre egy csomóan felvetik,hogy tulajdonképpen nem is azt kellett volna megvennie. :C

Lionel Messi : The Best !

(#50) qwertly válasza wutuka (#49) üzenetére


qwertly
addikt

Ott a pont :C,hiába jobb a 460 kártya ha valaki épen csak kitud izzadni magából egy ilyen kártya árát akkor igenis számít,hogy 5-8 ezerrel többet kellene fizetni a jobbikért.És nem számít,hogy egyesek ilyen áron kapják a jobb kártyát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.