Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovy79


kovy79
őstag

Korrekt kis teszt, de szerintem a végén, az összefoglaló táblázatot javítsd, mert kissé félrevezető, hogy a 110% majdnem háromszorosa a 100%-nak!

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#2) szombatitomi válasza kovy79 (#1) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Szerintem egyáltalán nem félrevezető. :N Még az érték is ki van írva rá.

Jó kis teszt lett, köszi!

A kártyáról annyit, hogy azért még mindig nagyon tud. A hőtermelése... hát igen. ;] Nekem 9800 GX2 volt majdnem 2 évig, az is hamar befűtött egy közepes méretű szobát.

[ Szerkesztve ]

(#3) #19617792 válasza szombatitomi (#2) üzenetére


#19617792
törölt tag

Pedig félrevezető, sokan le se olvassák az értékeket.

(#4) kovy79 válasza szombatitomi (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Láttam, h ki van rá írva, de szerintem (mint ahogy sokan kritizáltak emiatt pár ph tesztet is) inkorrekt. Persze ez egy normális kritika lenne a cikkíró számára. :R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#5) szombatitomi válasza #19617792 (#3) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Nézd, az érték azért van ott, hogy leolvassák. :D

(#6) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

"Neten fellelhető olyan videó,ahol a Gtx 480 rosszabbul teljesített 0.5Fps-el,mint ez a Gtx 295, a Gtx 470en meg annyira szaggatott,hogy meg sem néztem a videót."

A minimum fps nálad is elég durva...

Valamiért nekem is beszaggat néha a játék keményen hosszabb játékidő után, de a vinyóhoz nem nyúl, szóval aligha a friss területeket tölti be... kevés lenne az egy gigás kártya a Mafia 2-nek (GTS250-en, az átlag fps hibátlan ~50 körül), vagy mi miatt lehet?

Sent from my keyBoard

(#7) zH.


zH.
senior tag

Huh ,számomra álomkártya. :)
A teszt pedig jó ,részletes lett és a grafikonok is jól olvashatók. :R

just be

(#8) zazahoho


zazahoho
őstag

jó ez a kártya még sokáig :K ,de azért várjuk a gtx 4xx x2 verzóját is ;]

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#9) bartucc


bartucc
addikt

Szemét leszek, a kritikával kezdeném, de ide nem akarom leírni, megalázó nem szeretnék lenni. A meleg báros hasonlatot minden esetre szedd ki, címlapos írásban nincs keresnivalója. Ha érdekel elküldöm priviben. :)

A tesztnek örülök, mert ritkán láthatunk írásokat ilyen felső kategóriás kártyákról. :R

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#10) ricshard444


ricshard444
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat
Volt benne munkám...amikor volt időm és kedvem akkor ezzel foglalkoztam.
A végén a táblázatról pedig olvassátok le az értékeket, azért vannak ott:)

Vannak dolgok...

(#11) gabor85


gabor85
őstag

Első blikkre ez nagyon fájt:D foggyunk

(#12) ricshard444


ricshard444
veterán

Amúgy: Szerintetek mitől lehet,hogy Far Cry-ban és Dirt-ben nem volt fps növekedés?

Vannak dolgok...

(#13) h.adam.92


h.adam.92
őstag

jó!

(#14) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Erre a cikkre úgy tekintek mint anno az én 8800-as Vmodosomra. Az utolsó fellángolás kimúlás előtt.

:R

(#15) balu72


balu72
tag

Jó kis teszt grat hozzá! :R

"balu72 felhasználónak 263 pozitív és 0 negativ értékelése van a régi "ph megbízhatóság" fórumon!"

(#16) tcsfm


tcsfm
tag

A Hoffal vigyázz, mert megrágja a hamburgered...

Two great European narcotics, Alcohol and Christianity, I know which one I prefer...

(#17) Gude


Gude
senior tag

Ügyes összerakott teszt lett.Gratula!Véleményem szerint még sokáig elég lesz ez a kártya mindenre!Nincs itt semmilyen hattyúdal ;)

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#18) DEJVID


DEJVID
őstag

20nm-es szoba? Az érdekes lehet.

(#19) ricshard444 válasza DEJVID (#18) üzenetére


ricshard444
veterán

Négyzetméter...

Vannak dolgok...

(#20) DEJVID válasza ricshard444 (#19) üzenetére


DEJVID
őstag

:(

(#21) kmisi99


kmisi99
addikt

Jó teszt! Amint megláttam a címét gondoltam hogy te írtad :D

(#22) kpal


kpal
veterán

Csak van ebben delej és mindenki szalad ujj vga-t venni.

(#23) ricshard444 válasza kmisi99 (#21) üzenetére


ricshard444
veterán

:DD
Kedves,hogy én jutottam az eszedbe:D

Vannak dolgok...

(#24) Kolondrum válasza kmisi99 (#21) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gtx nem zavarta a szemét senkinek? kis tx. GTX ,így szoktuk meg. Nekem érettségin sok sok éve a cím jelentőségéről kellett írni. Naon nem mindegy a dolgok körítése, bevezetése. Ezt csak offba mert nem bántás.

[ Szerkesztve ]

(#25) tibz03 válasza szombatitomi (#5) üzenetére


tibz03
őstag

Pedig így a diagram értelmét veszti, ennyi erővel elég lett volna szövegesen közölni az információkat. :U

(#26) ricshard444 válasza tibz03 (#25) üzenetére


ricshard444
veterán

Azért írtam felé,hogy ott is láthatóak legyenek az eredmények,ne pedig csak sima hengerek tornyosuljanak ott....
Legalább többször is ki van írva...jobb mintha 1x sem lenne :N

Vannak dolgok...

(#27) elithun


elithun
őstag

Egy 20nm (nanométeres) szobát nem nehéz befűteni. :DDD
Ettől függetlenül jó a teszt. Gratulálok hozzá. :)

[ Szerkesztve ]

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#28) WongFeiHong


WongFeiHong
senior tag

Nekem is GTX295 van, de a legtöbb új játéknál gond van a MultiGPU-val.
Kane and Lynch 2 szaggat nagyon, Just Cause 2 játszható, de csak az egyik GPU-t használja. A Lost Planet 2-höz jött egy SLI profil, így az átlag FPS 47-ről felment 80-ra.
Mafia 2-nél ha a PhysX-et bekapcsolom nagyon szaggat, és ha a Multi GPU-t bekapcsolom alatta rosszabbúl megy...
Igaz itt nem a kártyával van a gond, hanem a fejlesztők elfelejtik több GPU-ra optimalizálni a játékokat. Egyedül a Crysisok támogatják teljesen a több GPU-t, de azokon meg is látszódik.

(#29) kovy79 válasza ricshard444 (#26) üzenetére


kovy79
őstag

Rendben, hogy értelmezhető, csak kicsit úgy tűnik, hogy véded a mundér becsületét, hogy még nagyobbnak tűnjön az OC... A diagram azért diagram, hogy korrekten megmutassa az értékeket.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#30) ricshard444 válasza WongFeiHong (#28) üzenetére


ricshard444
veterán

Nálam mindenhol ment az sli, kivéve ott ahol nem:D( Tesztben odaírtam,hogy hol nemmegy)

Amúgy E8400al nemhinném,hogy kivan hajtva a kari
Nálam a Kane and Lynch 2 megsem mozdul 60fps-ről (V-Sync) 16x élsimítás és szűrés mellett.
Just Cause 2ben meg 2x élsimítás mellett játszok,de úgy semmi gond vele
A mai játékok 95%a támogatja a Multi Gpu-t, max az sli patch-re vagy jó driverre kell várni

Vannak dolgok...

(#31) Seirus válasza elithun (#27) üzenetére


Seirus
tag

Mellette:
Nekem egyértelmű volt hogy négyzetméterről van szó, sztem kontextus alapján nem jelenthet gondot.
Ellene:
Én tanultam az egyetemen információ megjelenítést és ez bizony tankönyvi mintapélda a hibás megjelenítésre :K (az újságoknál meg bevett módszer a félrevezetésre :DDD )
persze itt inkább csak zavaró mint félrevezető és persze én is csak fittizésből kötöszködök :DDD

Grat a cikkhez!!!

Telefonszám adatlapomon.

(#32) ricshard444 válasza Seirus (#31) üzenetére


ricshard444
veterán

Köszi

Télleg nem akarom "félrevezetni" az embereket a végén a hengerek méretével..., de ott vannak az értékek és hát sok cikk van ahol nagy a méretbeli különbség..még nagy külföldi oldalakon is

Vannak dolgok...

(#33) nuendo


nuendo
tag

gratula a teszthez:)

(#34) ricshard444 válasza nuendo (#33) üzenetére


ricshard444
veterán

:R Köszi

Vannak dolgok...

(#35) WongFeiHong válasza ricshard444 (#30) üzenetére


WongFeiHong
senior tag

Kane and Lynch első része sem megy jól pedig az már egy 8600 gt-n is ment.Ugyanaz a motor mint a 2 :( Just Cause 2 concrete jungle bench pedig lemegy akár 20 fps alá is.Proci amúgy húzva van és eddig csak a Metro2033-nál éreztem hogy oda nem elég már :)

(#36) spejci


spejci
tag

Jó kis teszt lett.
Meglepődve látom, hogy nálad a gta:eflc -ben mennyi fps van.... nálam valami ott nagyon nem jött össze szinte nem is tudtam játszani.

(#37) XCube


XCube
tag

Már az első oldal alapján sejtettem, hogy te vagy az (a nevet akkor még nem néztem), a konfig alapján pedig teljesen biztos lettem benne :D .

Jó kis cikk lett :) .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#38) ricshard444 válasza XCube (#37) üzenetére


ricshard444
veterán

Örülök,hogy gépigényről ilyen sokan ismernek:D

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#39) dangerzone válasza #19617792 (#3) üzenetére


dangerzone
addikt

Ezért használják ezt a "trükköt" a marketingesek is :)

(#40) ATtIs_80


ATtIs_80
tag

Jól sikerült írás, nekem legalábbis tetszett!
A Maffia 2 eredményeinél nekem is kerekedett a szemem. Remélem, az újabb driverek majd segítenek rajta egy kicsit.

(#41) ricshard444 válasza ATtIs_80 (#40) üzenetére


ricshard444
veterán

Fraps dobta azokat az eredményeket,amúgy meg Benchmark soha nemvolt 20fps alatt, akármilyen beállítások mellett futott

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

(#42) El Kebir válasza szombatitomi (#5) üzenetére


El Kebir
őstag

Szerintem is jogos a kritika, a "látszat" se csalhat, az olyan marketinges húzás, hogy az adat helyes, de mégis úgy néz ki, mintha hatalmas különbség lenne a két adat között.
A kis különbség a diagramon is maradjon kicsi, úgy a korrekt.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#43) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Jofele teszt... :K De szerintem egy Intel i5 vagy i7 par fps-el többet nyomott volna... ;)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#44) classicph válasza Szabikaa20 (#43) üzenetére


classicph
csendes tag

Az intel i5 ha jól tudom 4Magos :U

:-)

(#45) hemaka válasza classicph (#44) üzenetére


hemaka
nagyúr

(#46) classicph válasza hemaka (#45) üzenetére


classicph
csendes tag

És az I5 750? :R

De megnéztem ez az Amd meg 6Magos tehát tuti jobb mint az I5 :)

[ Szerkesztve ]

:-)

(#47) Atos23


Atos23
senior tag

Nagyjából minden télen ugyanannyira (kb. 19 fok) van állítva a központi fűtés termosztátja a házban.

Az Én szobámban amíg asztali gamer gépet birtokoltam, érezhetően melegebb volt, de mióta nem gamer laptopon dolgozom, simán hidegebb van 3-4 fokkal a szobában. :)

(#48) Szabikaa20 válasza classicph (#44) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Az Intel i5 nem 4 hanem 2 magos.Csak az i7-es 4magos. :K

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#49) Szabikaa20 válasza Atos23 (#47) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nálam is melegebb a szoba télen. :) Megy a gép non-stop es olyan 3-4 fokot csinal +ba. :)

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#50) ricshard444


ricshard444
veterán

A Core i5 7es széria 4 magos..., az 5s és a 6s 2 magos
Akinek nemtetszik a végén az összefoglaló táblázat az inkább innentől ne is írjon..., nemvagyok kíváncsi erre.
Azért vettem 6 magos-t mert a 4 mag kevés volt már, ha konvertáltam egy filmet pl akkor játszani már nem is tudtam Gta 4el, így meg simán. Elötte Q9450em volt ugyanekkora órajelen járatva,és érezhetően lassabb volt :))

[ Szerkesztve ]

Vannak dolgok...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.