Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) b.


b.
félisten

:U

A verge azt írja 8,1 TFLOPS A teljesítméyne a platformon belül.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#2) Pug


Pug
veterán

Szoval akkor FHD medium settings, ez meg okes is lenne (persze havidij merteketol azert fugg)....

Tovabbra is az 1 millio dollaros kerdes minden cloud gaming platform eseten, latency-vel mi lesz. :U

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#3) Abu85 válasza b. (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a Verge nem számol azzal, hogy a Tesla T4 csak 70 wattos hardver, és ehhez a teljesítményhez legalább 150 watt kell.
A Tesla T4-nál a GPU Boost a tensor magokra van szabva. Ha azokat működteted AI dedukció során, akkor tényleg képes a rendszer 70 watton belül 1,5 GHz környékén működni. De az alapórajele nem véletlenül 585 MHz, ugyanis ha a nagy ALU-k komolyan működnek, akkor az órajel 600-700 MHz között lesz, mert a 70 watt lekorlátozza teljesítményt. Ebből igazából nem nagyon van gond, mert az NVIDIA ezt sosem ajánlotta játékra. Mindig is AI dedukcióra szánt rendszerként volt eladva, de ha játékot futtatsz rajta, akkor azon a 70 watton olyan 3,5 TFLOPS-ot tud majd kinyomni magából, az túl komplex terhelés nagy órajelhez. De nagyjából azért az RTX 2060 átlagosan 60%-át hozza teljesítményben.

Gondolj erre úgy, mint a mobil processzoroknál a 4+ GHz-es turbóra. 3 másodpercig van, aztán 1,5 GHz-re beáll, mert nincs meg a fogyasztási keret a 4 GHz tartós megtartására. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#4) Tigerclaw válasza Abu85 (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy ez a projekt indulaskepp megorokolte az AWS valamelyik reszebol kikopott hardvert. Az AI reszleghez mar keves volt, de ide meg jo lesz, gondolhattak.

Abban azert nem vagyok biztos, hogy ha mar fizet az ember a cloud gamingert, megelegszik majd FHD kozepes beallitassal, es akkor meg nem kotottem bele a 60fps-be. Ok, hogy nem 4k, de azert az FHD-t vigye high/ultra felbontassal. Lassan lesz olyan mobile IGP, ami eleg lesz ehhez a szinthez, es felig meddig a konzolokkal is csatazniuk kell, ahol mar reg nem az FHD medium szinten jatszanak.

Ideje lenne mar osszerakni egy cloud gaming platform osszehasonlito cikket.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Alexios válasza Pug (#2) üzenetére


Alexios
veterán

Én mostanában Geforce Now-al játszok Assassin's Creedet, és számomra megdöbbentően alacsony volt a latency(természetesen lan kábellel), lényegében észre sem veszem. Lehet egy gyors fps-nél ez már más lenne, de jelen formában én elengedtem az új konzol generáció vásárlását mert ez nekem több mint elegendő

(#6) Abu85 válasza Tigerclaw (#4) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem, ezek elérhető instance-ek. A nem lefoglalt kapacitást költik el erre. Mivel jelenleg fontosabb az Amazonnak az AI dedukció, mint a cloud gaming, így egyelőre cloud gamingre optimalizált hardvert nem építenek. Majd ha lesz érdeklődés, akkor lépnek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#7) b. válasza Abu85 (#3) üzenetére


b.
félisten

Hogy lenne képes egy GTX 1060 teljesítményre vissza fogott kártya FHD-n RT vel akár 30 FPSre? ( Amúgy 60 FPS-t írnak a Controllra pl)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) Abu85 válasza b. (#7) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Vissza van véve a grafika. Ez a része a rendszernek skálázható. Visszahúzható low-ra is, ha szükséges.
Az Amazon számára itt az a lényeg, hogy egy meglévő instance konfigurációt fogjanak be. Ez ugyan egyáltalán nincs játékra optimalizálva, de arra jó, hogy a nem lefoglalt kapacitást ki lehessen osztani cloud gamingre. Ráadásul relatíve jó költségek mellett, mert a 70 watt az egész vállalható. Ha lesz rá érdeklődés, akkor lehet tényleg erre való hardvereket venni. De addig felesleges, mert AI dedukcióra az egyik legjobb alternatíva a Tesla T4, azzal hasonló képességeket sokkal többet fogyasztó hardverek tudnak, igaz azok más feladatban is tartják a magas órajelet, de az Amazon számára ez tök lényegtelen, nem más feladatra tartják az instance-eket, hanem AI dedukcióra.

De amúgy az Amazonnak az is tök jó, ha a Luna csak a nem lekötött kapacitást fogja be. Nem biztos, hogy ők akarnak majd versenyezni a Microsofttal és a Google-lel. Ha csak lekötik az AI-ra nem kibérelt gyorsítókat, akkor azzal automatikusan győztek, mert ezek a gyorsítók nem állnak, hanem valamit csinálnak. Ilyen szempontból nem feltétlenül fontos számukra a cloud gamingre optimalizált hardver. És azért valljuk be, hogy ilyen kis fogyasztású rendszerekkel azért jó árat is tudnak szabni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#9) Tigerclaw válasza Abu85 (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ja ertem, akkor meg gazdasagosabb, mert csak kihasznaljak a meglevo kapacitast.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) #25954560 válasza Abu85 (#8) üzenetére


#25954560
törölt tag

nem pont a 3xxx sorozat egyik nagy vivmanya h vegre van SR-IOV?
jobban lehetne particionalni a hardvert, tobb felhasznalot kiszolgalni.
mondjuk itt meg a 8 magos korlat jon be, amit adnak a cascade lake-bol, gondolom nem nagyon akarnak masik socket-re ugralni. szoval egy epyc lehetne parositva a 3xxx-szel es akkor viszonylag kiegyensulyozott tudna lenni.
a teljesitmenysurusege eleg jo lehetne.
hacsak nem valami hutesi limitacio miatt valasztottak 70W-ra limitalt 2xxx-et.

(#11) Abu85 válasza #25954560 (#10) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

De, viszont az új adatok szerint nem virtualizálható a hw encode egység, tehát a technológia ott tart, ahol az AMD tartott a Polarisnál. Viszont erre már tényleg jól particionálható maga a hardver, a CPU pedig lényegében tud kódolni streamet, lassan annyi mag van bennük, mint a dinnyében.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#12) arn


arn
félisten

az nv jovoje, ehhez vettek az armot is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Szóval FHD medium settings, amit még a stream formájában valamennyire tömörítenek is és ehhez jön még a latency kérdése is. Ez így eléggé casual szint, de persze van az a havidíj, ami mellett ez még belefér.

A kulcskérdés amúgy is a játék kínálat lesz végső soron.

(#14) Sinesol válasza MeszesKPT (#13) üzenetére


Sinesol
veterán

Szép a 4k, meg nagy részletesség, de egy szűk réteget érdekel igazán.
A felhasználók többségének bőven megfelel a casual szint is, a legnépszerűbb, legelterjedtebb, milliók által játszott játékoknak bőven megfelel az a szint is. Arról nem is beszélve, hogy mobilos cuccoknál is elég alap graf van, mégis az hozza manapság a legtöbb bevételt.

[ Szerkesztve ]

(#15) Tigerclaw válasza Sinesol (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ok, de az FHD medium szintet mar tudjak a friss mobil SoC-ok sok jatek eseten.
Ne felejtsuk el, hogy a 60fps abszolut nem elvaras. Sokan inkabb lemennek 30-ra,
hogy extra minoseget kapjanak. A competitiv shootereknel meg keves a 60fps es
extra kritikus a latency.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#16) Prof


Prof
addikt

En kis navi meg azt hittem azert nincs eleg 3080, mert eladtak nagyban a sok felhos szolgaltatonak.

Tovabbra is a jovonek tartom a felhos jatekot, de az vicc hogy mindegyik csak ott erheto el ahol amugy is a legtobb konzol/pc legnagyobb jatekkonyvtarak vannak.
Aki valoban hasznalna az a csoro nem 1st world orszag kolke, mert ott szamit, hogy nem kolt 500 dollart egy hasznalt pcre + jatekokra.

(#17) Darmol válasza Prof (#16) üzenetére


Darmol
senior tag

Elvben igazad van, de jelenleg a Holdra szánt technológiát sem a Holdon fejlesztik. Gyakorlati okok miatt.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#18) Pug válasza Darmol (#17) üzenetére


Pug
veterán

De a holdon alkalmazzak... az analogiad nem csak kretenseg, de meg szar is.... :DDD

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#19) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez így továbbra is halott dolog, főleg egy GF NOW mellett.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#20) Memora


Memora
senior tag

Akkor az Amazon Luna minősége úgy aránylik majd az otthoni gépek/konzolok szintjéhez, ahogy mondjuk az Amazon Prime Video a Blu-ray filmek minőségéhez...
Majd akkor csatlakozok mindkettőhöz, ha nem kell ilyen szintű kompromisszumokat kötni. :R

Fancy quote placeholder

(#21) Prof válasza GodGamer5 (#19) üzenetére


Prof
addikt

lol mert mindenkinek van 1000+ pcs jatekja megveve amit jatszon rajta... A GF now semmi mas csak a korlatozott virtualis pc.

(#22) b2fodist válasza GodGamer5 (#19) üzenetére


b2fodist
tag

Szerintem meg pont van értelme GFNow mellett a piacon. Nem használok Steamet, ami játékom van az direkt licensz pl Rockstar Launcher vagy Origin stb. és nem fogom megvenni újra a játékot csak azért hogy aztán elérjem GFNow-n. Egem csak olyan platform vonzana be aminél nem kell külön venni a játékot hanem benne van az előfizetésben, amilyen OnLive is volt vagy aminek ez a Luna kinéz.
De aláírom akinek ott a nagy Steam gyűjtemény annak nem ez lesz a tuti. Temetni előre azért nem kell. ;)

(#23) Alexios válasza b2fodist (#22) üzenetére


Alexios
veterán

A gf now-hoz pont nem kell külön játékokat vegyél, hanem a saját steam/uplay/epic store/egyéb fiokodrol megy. (Mar amelyiket hagyta a kiadó hogy menjen)
De nem csak steamről, a játék listájukon pl. mutatja melyik storebol lehet használni

[ Szerkesztve ]

(#24) b2fodist válasza Alexios (#23) üzenetére


b2fodist
tag

Azt írtam nem Steam-en vannak a játékaim és nem venném meg újra őket Steam-en. Ezt mondjuk nem tudtam hogy más store-t is támogat, mikor próbáltam Steam volt csak. Köszi!

(#25) Darmol válasza Pug (#18) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem baj, nem haragszom ha nem érted. :DDD

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#26) Carlos Padre válasza GodGamer5 (#19) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Számodra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.