Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Nem estem hanyatt azt kell mondjam.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#3) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Nem igazán acélos, örülök, hogy váltottam AMD-re :)

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#5) KAMELOT válasza GegeWarrior (#3) üzenetére


KAMELOT
titán

Majd a 20nm-nél visszaváltasz NV-re. :)
Erre a kártyára elég lenne egy passzív hűtő is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7) Malachi


Malachi
addikt

hoppá, 60W-os fogyasztással, ez azért nem rossz. az ára is fincsi, végre valami. :)

és tényleg, érdemes lenne akár passzív bordával próbálni, vagy egyetlen alacsony fordulatszámú, de nagyobb ventivel. kb. némán is jól hűtené ezt a kicsikét.

[ Szerkesztve ]

(#8) franc0


franc0
őstag

Na ez már valami.
Hosszú ideje az első nVidia GPU amit simán megvennék.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#9) Csapoati


Csapoati
nagyúr

5-10 ezerrel olcsóbban lesz helye a piacon szvsz (a R7 260X-hez képest néztem).

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#10) buzus


buzus
aktív tag

Jelenleg annyi mint egy 270-es Radeon ami cirka 20%-al gyorsabb. Ha esik az ára még jó is lehet, de nem most.

(#11) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Ez a 128 bites membus nekem nagyon nem tetszik...

The glass is already broken.

(#12) djculture


djculture
félisten

sima 750 vajon mit tudhat az már 30 -ért van...Esik egy 5000-et az ára még best buy is lehet az alsós amd vga-k helyett.

[ Szerkesztve ]

(#13) marcell991


marcell991
tag

Meggyőző a perf/W mutatója, kíváncsi leszek, mennyire fog felfele skálázódni.

Developers, developers, developers, developers! http://youtu.be/KMU0tzLwhbE

(#14) #05364992


#05364992
törölt tag

A referencia verzióról az öreg Gef3 Ti200-asom jutott eszembe, azon láttam utoljára ilyen pici hűtést értelmes teljesítmény mellett, ráadásul már azon is a RAM-ok bordázva voltak. :) Arra azért majd kíváncsi leszek, hogy ez az architektúra hogyan muzsikál a felsőbb kategóriákban, mennyit fog ott kajálni.

(#15) Def26 válasza buzus (#10) üzenetére


Def26
félisten

Hát a 270 -es radeon 50k körül van, ez meg 40k...

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#16) Chiller


Chiller
őstag

Kíváncsi lennék miért erőltetik nvidiáék még mindig a max 8 db UAV-t.
Nem győzött meg ez az NV architektúra (sem), bár a kártya (ebben a kategóriában) nem lett rossz.

[ Szerkesztve ]

(#17) Egon


Egon
nagyúr

Hmmm, jelenleg 560 Ti-m van, 170 W-os TDP-vel. Szemeztem a GTX 760-nal, aminek szintén 170 W a TDP-je. A teszteket elnézve, ha jól láttam, a 750Ti-nél cca. 60%-kal gyorsabb a 760, cserében ugyebár jóval nagyobb mértékben nő a TDP.
Szerintem megvárom a 20 nanon készülő variánsokat. Kíváncsi vagyok, kb. 120W-os TDP-vel mire lesz képes a Maxwell...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#18) buzus válasza Def26 (#15) üzenetére


buzus
aktív tag

Bocsesz :R :K Ott apont.

[ Szerkesztve ]

(#21) Def26 válasza buzus (#18) üzenetére


Def26
félisten

Ne.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#22) Zorel válasza #05364992 (#14) üzenetére


Zorel
senior tag

Szerintem a felsőbb kategóriába nem lesz jelen ez a "1st generation Maxwell" architektúra, nem hiába nevezi így és hagyta a 7-es szériába ezt az NV.

[ Szerkesztve ]

(#23) Egon válasza buzus (#18) üzenetére


Egon
nagyúr

Mutass előbb 45K-ért 270-et... :U De ott az Iponos link a 40K-s 750Ti-re...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#24) djculture válasza Def26 (#21) üzenetére


djculture
félisten

Ja a sima meg szintén ezen márkába 30k

(#25) Egon válasza Zorel (#22) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van, a 20 nm-en készülő példányok már minden bizonnyal 8-as szériaszámot kapnak.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Geller72


Geller72
veterán

50k. Vicc.

(#27) Def26 válasza djculture (#24) üzenetére


Def26
félisten

Szerintem nem lett rossz árazása ennek a kártyának. Kifejezetten kellemes és még ugye azt szokták mondani, hogy 10% körül esik első pár hétben az ára. :)) Mondjuk matolcsy -ra nézve ez inkább nőni fog. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#28) Erinb válasza marcell991 (#13) üzenetére


Erinb
csendes tag

Eléggé, különösen a techpowerup tesztjében :R

(#29) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Amúgy biztosan nem 640 CUDA magja van, ahogy a cikkben szerepel. Az irtó kevés manapság. Más oldalakról én 960-at olvastam le.

The glass is already broken.

(#30) Abu85 válasza Chiller (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert az ultramobil irányba való fejlesztés nem összeegyeztethető az extrém compute hatékonysággal és a több rendelkezésre álló erőforrással. Vagy az egyiket választod, vagy a másikat. Az NV a mobil fókuszt választotta, és ezzel kompromisszumokat kötnek, hogy ultramobil szintű energiahatékonyságot érjenek el.

Az üzleti szemlélet nem rossz. Tipikusan megcéloznak egy elképesztően nagy "MMO-zó/World of Tankozó" vásárlóbázist, ahol számít a gép fogyasztása is, és ezért cserébe csak a nagyon extrém igényekkel rendelkező AAA PC-s címek alatt szenvednek hátrányt. Eleve a nagyon költekező hardcore PC-s játékosok száma csökken.
Az NV vérfanjainak nem fog tetszeni ez az irány, de kevesen vannak ahhoz, hogy üzletileg lehessen rájuk építeni.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) djculture válasza Def26 (#27) üzenetére


djculture
félisten

Modern kori 9600gt-nek tünik, az is hasonló árazással lett siker termék. Ami nem tetszik az a dx11.1 -es dolgok nem támogatása, később lehet hogy szívás lehet ebböl nem?

[ Szerkesztve ]

(#32) fanti


fanti
addikt

Picit drága még......de végre valami új is van végre!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) Spr1nG válasza Abu85 (#30) üzenetére


Spr1nG
tag

+ a bányászok is rákapnak majd a nagyobb testvérekre... :)

http://www.spring-gas.hu

(#34) Oliverda válasza piRate_nEx (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Az összes hivatalos NVIDIA anyagban ez az adat szerepel. Szerinted nem tudják, hogy a saját termékükben mennyi végrehajtó van?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Chiller válasza Abu85 (#30) üzenetére


Chiller
őstag

Na jó ez oké, de tényleg olyan sok erőforrást/tranzisztort igényelne az a plusz 56 UAV?

A későbbi (csúcskategóriás) maxwellek azért gondolom csak megkapják a több UAV-t...

Remélem ennek nem az lesz majd a következménye, hogy megint kapjuk az optimalizálatlan/bugos/lassú/gépigényes konzolportokat..

(#36) KAMELOT válasza Zorel (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha elolvastad volna jobban a cikket akkor a felsőbb kategóriákban már 20nm-es GPU-k lesznek. Jóval több CUDA mag kisebb fogyasztás mellett. Azért azt is nézd, hogy nincs tápcsati és ugyan azt a teljesítményt hozza mint a 7770.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#37) Abu85 válasza djculture (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csak olyan fordulhat elő feature_level_11_0-ból, hogy van a játékban mondjuk öt compute effekt (két-két UAV igénnyel). Ezeket egyenként képes futtatni a kártya, de egyszerre csak négyet aktiválhatsz az ötből. Azt kiválaszthatod, hogy melyik legyen az a négy. Alternatív lehetőség, hogy a játék kap olyan kódot, ami virtuális UAV-kkel működik. Ekkor mindegyik effekt bekapcsolható, csak lassan fognak futni. Még alternatíva lehet az is, hogy xy compute effekt mellé raknak a fejlesztők compute shadert nem igénylő alternatívát. A GameWorks csomag egyrészt azért jött létre, hogy ha a konzolokról portolt GI/screen-space AO/soft shadow/god rays effekt nem futna GeForce-on, akkor GameWorksből beépíthetők olyanok, amelyek már futnak. Nem ugyanolyan minőségben, de ugyanarra a problémára jók.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Azért ez ennyiért nem is rossz kezdésnek :K [link]

(#39) Tomi_mano válasza Dark KillerX (#38) üzenetére


Tomi_mano
csendes tag

Igen, "kezdésnek". Ha neked a péntek "kezdés", akkor oké.

Amint látom az AQUA-nál már most elérhető.. [link]

(#40) Def26 válasza djculture (#31) üzenetére


Def26
félisten

Á, én már rég nem hiszek ebben a "majd a jövő játékaival gondban leszel" dologgal. :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) Abu85 válasza Chiller (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igényelne sok extra tranyót a 64 UAV támogatása, de az NVIDIA nem akarja ezt az irányt, mert a mobil terveik ellen dolgozik. Nem akarnak két külön architektúrát Tegrába és GeForce-ba. Inkább a Tegra igényeit veszik alapul és felskálázzák GeForce-ba.

Nem hiszem, hogy a nagyobb testvéreknél megoldják, hiszen nekik pont az a jó, ha a konzolról az új effekteket nem hozzák át PC-re a fejlesztők, és helyettük használják a GameWorksös alternatívákat. A 8 UAV erre nagyon jó, mert a teljes futószalagra kevés, és a PC-s fejlesztésre szánt pénzeket figyelembe véve inkább kéri a GameWorks effektet a stúdió, minthogy alternatívát dolgozzon ki. Ez alól leginkább a különösen nagy pénzből készülő AAA szuperprodukciók képezhetnek majd kivételt, de ebből lesz évente kevesebb játék.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) piRate_nEx válasza Oliverda (#34) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát jó. Akkor viszont ez a 640 mag karcsú...
Legalábbis egy Keplerhez képest. Talán a Maxwell többet hoz ki belőle.

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#43) djculture válasza Abu85 (#37) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon nemjól hangzik, mert kifog ezzel törődni a mai konzol központú játék készítési világban hogy erre renegeteg munkát szánjon hogy az álltalad leirtak szerint működjön nekem a játék. Borítékolom hogy senki.
Hardverekkel foglalkozom nem értek a programozáshoz de gondolom hogy erre nem kevés munkaóra menne el.
Ezek után már nem is annyira teszik ez a vga széria.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dark KillerX válasza Tomi_mano (#39) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Én most az árra gondoltam,ha így alakulna jó lenne :B

Azért jó látni,hogy annak ellenére,hogy a 660-as jóval erősebb felépítés szempontjából,és sok helyen nem csak 15-25%-al erősebb ,mégis ekkora az összesített lemaradás

Nem rossz ez így szvsz :B

[ Szerkesztve ]

(#45) konci79 válasza piRate_nEx (#42) üzenetére


konci79
őstag

Üdv!
Viszont az itteni tesztek alapján helyenként jobb mint a 260x. Valamire csak jó akkor,nem?
[link]

(#46) Abu85 válasza djculture (#43) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pont erre van a GameWorks. Ha van egy olyan új SSAO algoritmus, ami nem fut GeForce-on xy compute effekt mellett, akkor kérni lehet az NV csomagját és gyorsan berakható a játékba a HBAO+, ami már futni fog. Persze kell tesztelni, de olyan sok munkát nem igényelne.

Ezért van és lesz szinte minden alapvető problémára egy compute-ot nélkülöző GameWorks effekt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#47) Oliverda válasza piRate_nEx (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Te mégis miről beszélsz?:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) Crytek


Crytek
veterán

Fogyasztás matyiknak jó lehet de 2-3 ezerrel többért 270X-et adnak ami rommá veri ezt!

Next PC Upgrade: 2022

(#49) piRate_nEx válasza Oliverda (#47) üzenetére


piRate_nEx
aktív tag

Hát ha megnézzük, már a 650 Ti Boost 768 CUDA maggal rendelkezett, ez meg csak 640. Erre épült az eszmefuttatás. :D

The glass is already broken.

(#50) mghltm


mghltm
addikt

Palit GTX 750 Ti StormX Dual 2 GB @ techpowerup

NVIDIA GeForce GTX 750 Ti 2 GB @ techpowerup

a referencia hutes nekem a regi idoket idezi ( GeForce3 Ti200 )

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.