Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ez brutális.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) edward2


edward2
addikt

A nagy igazság ott van hogy ez a kártya 1440p alatt pazarlás. Vagy 1080ra jó lesz a következő 5 évre.

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük szépen a tesztet!

Csak érdeklődés képpen: ha a hűtést kézzel 100%-ra veszi az ember, akkor is ingadozik a GPU frekije? Vagyis a hűtés kevés neki, vagy más a probléma?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Sokan vártak erre a tesztre szerintem. Lassan ugyan, de haladunk a 4k Gaming felé :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5) Lauda


Lauda
félisten

Koszonom, mar olvasom is! :R

(#6) Cingáriusz válasza Scholes9 (#4) üzenetére


Cingáriusz
őstag

A 4K monitor és vga szintjén is még csak a tehetősebbek kiváltsága lesz. Nem fognak még tömegesen elterjedni az átlag userek körében. Azért most még nem sokan tehetik meg (Magyarországon), hogy 260K-s vga-t és 200+ K-s monitort vesznek, az egyéb kompenensekről nem is beszélve.
A WQHD már egy jóval elérhetőbb szint, akár monitor, akár vga tekintetében. Én is ezt a felbontást célzom meg a következő monitorommal.

(#7) jerry311 válasza Cingáriusz (#6) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, de nem is Magyarország a megcélzott piac.

(#8) Yutani


Yutani
nagyúr

Az az MSI úgy néz ki, mintha a korábbi Gaming hűtőre rádobtak volna egy komoly tesszelálást! :DDD

#tarcsad

(#9) keIdor


keIdor
titán

Köszönjük a tesztet, nekem a Gaming X már robog a gépben egy hete, tényleg nagyon csendes terhelés alatt.
Házban 1250rpm-re is felmegy, de semmi hangja.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) Bugfix1984


Bugfix1984
aktív tag

Nagyon jól hangzik ez az ASUS féle változtatható világítás, nincs esetleg erről valami kép vagy kisebb videó? A kiegészítő ventilátor csatikra akkor rá lehet tenni plusz hűtést?

(#11) Ijk


Ijk
nagyúr

Tudom hogy nem ez a teszt lényege, de jó lenne tudni milyen beállításokkal lehet egyes játékokban játszható 4k-t elérni (40+ fps minimum). Példának okáért az ekkora felbontáson szinte felesleges élsímítást kikapcsolva. Igazság szerint tudjuk hogy FHD-n mindenre kétszer elég ez a kártya, 1440p-in is mindenre, 4k-n meg ilyen 20-25fps-ekre beesik.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon brutális kártya lett a GTX1080.Csak hát az ára!De ott van 100k olcsóbban a GTX1070. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#13) Bugfix1984 válasza Yutani (#8) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

csúnya, nagyon vakít az a piros....

(#14) Scholes9 válasza Scholes9 (#4) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem tökéletesen megfogalmaztam: lassan, de haladunk ;)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#15) gutriqper


gutriqper
tag

Azt reméltem, hogy a GPU-k ezen generációja már lehetőséget teremt az értelmes 4K gaminghez.

Szerintem 16K-s monitorok lesznek már akkor, amikor végre elérik a videókártyák a 4K meghajtásához elegendő teljesítményt.

(#16) stratova válasza Bugfix1984 (#10) üzenetére


stratova
veterán

De.

Daywalker, Abu köszönjük a tesztet :K egyetértek a konklúzióval.

[ Szerkesztve ]

(#17) arn


arn
félisten

egy zajszint meres nem artana :) foleg, hogy sokan kivancsiak az asus es az msi megoldasara.

a masik, hogy a gpgpus csomagot hogyan allitjatok ossze, hogy gyakran homlokegyenest mast hoztok ki, mint mas oldalak. pl [link]

a computerbase meresei az elmeleti flopsokat is pontosabban adjak vissza. duplapontossagban az amd is azt az utat koveti, amit az nv, generaciok ota csokken a gpuk teljesitmenye. ezek a 10x elteresek nemtom honnan jonnek.

7970 4300/1075
390x 5913.6/739.2
fury x 8601.6/537.6

1080 8228/257

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) deicide válasza Ijk (#11) üzenetére


deicide
veterán

1440p-n azért néha még 2db is vért izzad. Mert a 3440x1440 is 1440p, nem csak a 2560x1440, ráadásul van már jónéhány monitor, ami ugye nem csak 60Hz-et tud (tudom, nem ez a mainstream itthon). Persze kompromisszumokkal megy, de magamból is kiindulva, aki ilyeneket vásárol, nem szeret(ne) kompromisszumot kötni. Szigorúan saját vélemény, természetesen simán játszható minden ekkora felbontáson is egy kártyával, ha nem akar az ember 80-100fps-t mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#19) keIdor válasza gutriqper (#15) üzenetére


keIdor
titán

Majd ami a GP102-re épül már inkább.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Gyilkos lett a 1080! :Y :C En ugy neztem, hogy a jatekokban kozel 40%-ot dob a 980Ti-re. Kivancsi leszek a 1070-re is. ;]

(#21) Achill3uS


Achill3uS
veterán

és megint mit fog mindenki leszűrni? 500W-os táp mindenre elég :DDD

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#22) Bugfix1984 válasza stratova (#16) üzenetére


Bugfix1984
aktív tag

köszi :R

(#23) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Jó teszt, izmos kártyák.
Olyan nekem 4k-s tesztet nézni, mint amikor 1024x768 volt a standard, és FHDs teszteket mutattak. Az átlag fps is 30 és alatta volt mint kb. most. Kell várni egy 5-10 évet, mire meghaladja a technika a 4k-s kijelzőket.

(#24) Abu85 válasza arn (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Valószínűleg valami driver és verzióprobléma van, azért okozott ilyen jelenséget a GPGPU-s mérés. Az NV nem nagyon ellenőrzi, hogy az OpenCL driverük működik-e vagy sem, szóval pusztán egy friss meghajtó teljesen tönkretehet mindent.
Ezzel sajnos nem nagyon tudunk mit csinálni, azon kívül, hogy lejelentjük a bugot az NV-nek, de amíg nincs OpenCL QA, addig ez sem ér sokat, egy-két meghajtóig jó lesz, aztán megint bugzik majd.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Ijk válasza deicide (#18) üzenetére


Ijk
nagyúr

Sima 1440-re gondoltam. Nyilván a a 21:9 és a 60+ fps már olyan extra igény mint a 4k.
1440-en nem esett sehol 30fps alá, és mint tudjuk jópár játékban van olyan beállítás amit ha kinyomsz nem látsz különbséget de nyersz vele jó pár fps-t.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#26) Tessier


Tessier
csendes tag

Az OpenCL eredmények elég furának tűnnek a máshol mért értékekhez képest

http://www.tested.com/tech/pcs/572353-testing-geforce-gtx-1080-compute-performance/

https://compubench.com/compare.jsp?benchmark=compu15d&did1=33974771&os1=Windows&api1=cl&hwtype1=dGPU&hwname1=NVIDIA+GeForce+GTX+1080&D2=AMD+ASUS+R9+FURY+X+Series

(#27) X Factor válasza Tessier (#26) üzenetére


X Factor
addikt

2-vel feljebb, ott van a magyarázat.

Make things work

(#28) Gyula84


Gyula84
veterán

kösz a tesztet :R kár hogy az 1070 nincs benn

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#29) rovtiv3 válasza Cifu (#3) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

Ez bizony engem is érdekelne.

Már bocsánat...

(#30) subaruwrc


subaruwrc
félisten

mindig is foglalkoztatott hogy mi szükség van a világítás testreszabására egy videókártyán ...

(#31) .LnB válasza deicide (#18) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Csak próbáltad? Vagy meg is veted a kettőt?

(#32) deicide Logikus. :)

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#32) deicide válasza .LnB (#31) üzenetére


deicide
veterán

Maradnak az 1080Ti érkezéséig.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#33) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet. Ahogy vártuk az eddigiektől nagyobb az előrelépés. Az alsóbb kategória várós.
És közkívánatra 970 is van a tesztben.😃

(#34) sagit


sagit
addikt

Köszi a tesztet, 1070 városabb részemről.

Ennyivel jobb 2 ventivel az msi hűtés mint az Asus hárommal? Nem is gondoltam.

Tuning nem volt? Pár sli mérés?

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#35) Locutus válasza sagit (#34) üzenetére


Locutus
veterán

A 2 nagyobb venti úgytűnik jóval hatékonyabb, és maga a hűtőborda is az MSI-n.
Közel fele fordulaton hozza azt, amit az ASUS...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#36) Abu85 válasza Cifu (#3) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az ingadozás állandó, a gondot inkább az okozza, hogy gyári tuning mellett bizonyos programokban egy erősebb Boost fázis után az alapórajel alá is becsuklik a VGA. Ezért ért el sok helyen jobb minimumot a gyári specifikációkkal hajtott MSI, mert az NV a gyári specifikációt úgy állította be, hogy azért az alapórajel alá ne essen be a kártya.
Amíg nincs teljesen hardveresen vezérelt órajelállítás NV-n, addig ezekkel az agresszív boostokkal vigyázniuk kellene a gyártóknak, mert átlagban lehet, hogy hoznak, de minimumban esetenként visznek. De persze a gyártónak szabad keze van eldönteni, hogy hova helyezi a fókuszt. És talán nem véletlen, hogy az ASUS és az MSI gyári OC-s mód is az átlag teljesítményt helyezi előtérbe.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) gyiku


gyiku
nagyúr

egy jofele vapor-x instant buy lesz :K

hüllő

(#38) deicide válasza gyiku (#37) üzenetére


deicide
veterán

A vapor-x nem a Sapphire hűtője? Aki csak AMD-t gyárt? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#39) DR|FTK|NG válasza gyiku (#37) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Sapphire GTX 1080 Vapor-X? Nem kevered a gyártókat? :DDD

Brutálisak ezek a kártyák. :Y
Pár SLI-s tesztnek én is örülnék. :K

(#40) B.Gaboo


B.Gaboo
tag

hiányzik azért egy 980-as összehasonlítás is (végülis csak ennek az utódja). Sokakat pont ez a váltás érdekelhet... ha egyszer beállnak az árak.

"hagyományos 4 tűs ventilátor-tápcsatlakozók kaptak helyet az áramköri lap legvégén" .. ez miért nem alap még minden gyártónál? Rá lehet aggatni a PWM-es házventiket, 1000 éve hiányolom a kártyákról.

̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

(#41) FollowTheORI válasza gyiku (#37) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Trollolololóóó... :DDD

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#42) bozont válasza Ijk (#25) üzenetére


bozont
veterán

Pontosan, az élsímítás kikapcsolása általában sokat hoz és nekem 1440p-re (16:9) nem is hiányzik, de ott van még a DoF, Motion Blur, Ambient Occlusion. Ezek min sokat hoznak és tök felesleges effektek szerintem (az AO-t leszámítva). Ezzel az új monitorral meg a vsync sem hiányzik annyira. A legtöbb játékban már nincs, vagy nem tűnik fel a tearing.

(#43) FollowTheORI válasza edward2 (#2) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

5 év?
Jó is lenne... már jövőre térdre fog ez kényszerülni... :D
Nem hogy 4K.

De azért fő az optimizmus, egyetértek. :)
Én sem 1 évre vennék ilyet.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#44) Cifu válasza Abu85 (#36) üzenetére


Cifu
nagyúr

Köszi a választ, de továbbra sem értem tisztán.

Miért esik be a Boost fázis után az alapórajel alá a freki? Én laikusként egy throttling-nak tudnám elképzelni, vagyis a túlmelegedés miatt visszaveszi a vezérlés a GPU frekijét.

A te válaszod alapján itt nem ez áll fent, hanem valamiért szoftveresen úgy dönt a vezérlés, hogy márpedig egy nagyobb boost freki után az alapórajel alá vezérli vissza a kártyát... de mi alapján? Ha a hűtés megfelelő, akkor nem a hőmérséklet miatt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#45) Pukii válasza Abu85 (#24) üzenetére


Pukii
senior tag

Ha tudjátok, hogy bugos az eredmény miért nem írjátok oda?

''A DDR az a winchester?'' by Ziiip

(#46) stratova válasza gyiku (#37) üzenetére


stratova
veterán

Sírok. :DDD :))

[ Szerkesztve ]

(#47) Chrys_ válasza Cingáriusz (#6) üzenetére


Chrys_
addikt

Ne csak a 4k megjelenítőkre gondolj, hanem pl. a triple-monitoros rendszerekre is, ott is jól jön ez az erő. És most jönnek a VR megjelenítők is...
Nagyon durva lett ez a 1080. Kíváncsi leszek még az AMD kártyáira, hol helyezkednek majd el ehhez képest, és milyen áron.

[ Szerkesztve ]

(#48) Abu85 válasza Cifu (#44) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A szoftveres vezérlés problémája régóta, hogy egy ideig mindenképpen tartani kell a beállított órajelet, tehát nem lehet ezredmásodpercenként váltani. Szimplán nem jön meg a válasz ennyi időn belül, de más miatt is másodperces mértékű lesz az órajelzár. Na most a hardver úgy van beállítva, hogy egy túlterhelés után, ami lehet szimplán a VRM túlterhelése is (tehát nem feltétlenül függ a hőmérséklettől), levágja az órajelet alapra, vagy ha a szoftver úgy gondolja, hogy az nem elég, akkor az alapórajel alá. Nyilván itt a fagyás elkerülése a cél egy ilyen akcióval, mert a turbó alapvetően túlterhelhet bármilyen hardvert és mivel nincsenek teljesen hardveres védelmek a rendszerben, így a szoftver a maximális biztonságra törekszik.

(#45) Pukii: Ott van. "Belső limit."

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#49) kenwood válasza Abu85 (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Vagy vizet/hybridet kell adni neki.
40 fok alatt csak nem veszi vissza.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#50) death---


death---
csendes tag

Fura, nálam a kártya 2060-2080Mhz-re boostol (tuning nélkül, gyári beállítások mellett), ahonnan tényleg droppol (throttle), de ez 2050-2030Mhz-nél beáll.

A venti profil elég jól testre szabható, 1800RPM-ig igazából hangtalan, 2000-2100nál kezd hangja lenni, de megfelelő profil beállítások mellett 1800as tartományba marad. A venti max fordulatszáma 3000 Rpm, de 1800-as megfelelő profillal 2050Mhz-es órajellel 70 fok alatt marad a GPU, ami teljesen vállalható.

A sokkal érdekesebb dolog, ha kiengeded a pacikat és 400+ fps "keletkezik" akkor bizony nem gyenge coil whine keletkezik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.