Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Ez ám a budget kategória.....IGP rulz. :DDD

(#2) Gabesz84


Gabesz84
őstag

na végre, lecserélhetem a hd6450-em egy értelmes kis modern kártyára!

(#3) PuMbA válasza Gabesz84 (#2) üzenetére


PuMbA
titán

RX550-nel lehet, hogy jobban jársz, mert 128 bites memória busza van :) Cserébe nem passzív, a két ventis Gigabytenak van egy kis hangja. Kérdés, hogy melyik a fontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4) Gabesz84 válasza PuMbA (#3) üzenetére


Gabesz84
őstag

rx550-ből tudtommal nincs single slot hátlapos LP.

(#5) Raymond


Raymond
félisten

"Az NVIDIA mindenféle hivatalos kommunikációt mellőzött az új GPU kapcsán, így csak a gyártók által kiadott technikai specifikációkra támaszkodva lehet tudni, hogy a vélhetően a Samsungnál készülő, 14 nanométeres GP108-ban 384 feldolgozóegység található 24 textúrázó és 1 ROP blokk, azaz 8 blending egység mellett."

Ez biztos hogy igy van? Mert logikusan es 89EUR-aron inkabb egy GP107-400 (1050Ti) felezesenek lenne ertelme:

768:48:32@128bit -> 384:24:16@64bit

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) PuMbA válasza Gabesz84 (#4) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen van, de természetesen jobban jársz egy kevesebb fogyasztású 1030-cal, mert ez a kis venti, kis bordával pörög rendesen teljes terhelésen.

[ Szerkesztve ]

(#7) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

hmm..

csak egy kérdés.. hol vannak a 3-4-6GB-os "gaming" verziók? :DDD
kicsinálta őket a memóriák ára mi? :)

De egyébként lowprofile kártyáknak mindig örülök.. jó látni, hogy még léteznek... a passzivitás is pozitív. Persze a teljesítményen ezt meg is kell fizetni. De ahova (értelmesen) ez megy, oda nem feltétlen kell több teljesítmény (persze mindig jó ha van).

Csak egy dolog érdekelne. Vajon kb. hány évvel ezelőtti "csúcskártyának" felel meg egy ilyen teljesítménye?

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) Milka 78 válasza Gabesz84 (#2) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Detto,nekem is a 6450-etbkéne kukáznom.Passzív,lp már jöhet is,de esnie kéne az árának,mert ez bizony drága,max egy 20-ast ér

(#9) Raymond válasza DraXoN (#7) üzenetére


Raymond
félisten

"Csak egy dolog érdekelne. Vajon kb. hány évvel ezelőtti "csúcskártyának" felel meg egy ilyen teljesítménye?"

A chip maga (GFlops, pixel es texel fillrate) a tipikus boost frekin kb. a GTX470 es GTX560-nak felel meg, a kesobbiek kozul kb. GTX650 es GTX650Ti kozott van, csak azoknak kb. 120-130 (vagy 80 a 6-os sorozatnal) GB/s nyers memoria savszelesseguk volt ennek meg van 48GB/s, de jo kompresszioval ami a regiekbol hianyzik igy az effektiv savszelre dobhatsz meg 20-30%-ot legalabb plusz talan egy kis 10% OC is benne lesz meg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#10) Dilikutya válasza zzola (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem pl. pont jó lenne egy ilyen. 2-3x gyorsabbnak kéne lennie a 4 éves IGP-mnél, és mivel azzal is fut minden, amivel játszani akarok, így ez nekem pont jó lenne kicsi pénzért.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Taranti


Taranti
senior tag

El sem hiszem, hogy a GT730/740 leváltásra kerül. Bár ilyen árak mellett inkább az IGP. (Az meg nettó vicc, hogy az RX550 mellé árazzák.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#12) Raymond válasza Taranti (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Igen, tul draga, max 60-65EUR korul lenne ertelme.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) nbg válasza DraXoN (#7) üzenetére


nbg
senior tag

Ugy is van, 6GB GDDR3-mas gaming verziot belole, a'la regi szep idok! :DDD

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#14) Raymond


Raymond
félisten

Neztem par gyartoi specifikaciot es mindenhol 8ROP van ami nagyon kar ha igaz :(

Mondjuk a chip jelolese GP108-300-A1 igy egybeul azzal mi ezekben regebben is volt.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) pengwin válasza nbg (#13) üzenetére


pengwin
addikt

És rá egy három ventillátoros, hőcső nélküli alu hűtőt. Természetesen RGB LED-ekkel. ;]

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#16) Gabesz84 válasza Milka 78 (#8) üzenetére


Gabesz84
őstag

na igen, az ára az más kérdés, pár külföldi oldalon már fellelhető, 27-30k körüli forintnak megfelelő áron. Ez így egyelőre kicsit drága lesz.
Amíg van support a hd6450-re, és nem kell a 4k gyorsítás, mert nincs 4k TV-m addig azt hiszem nem ugrálok :)

(#17) zzola válasza Dilikutya (#10) üzenetére


zzola
félisten

Nekem is jó lenne, ha lenne rajta display port. Alaplapom nem tudja HDMI-n kiadni a 4k/60Hz-et...

(#18) Dilikutya válasza Gabesz84 (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

PCX-nél 32 körül volt a héten RX460 2 GB-os verzió, szóval ennyiért nagyon drága.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#19) Sonja válasza zzola (#17) üzenetére


Sonja
veterán

Pont ezt akartam kérdezni, hogy erre vajon miért nem került DisplayPort csatlakozó is?! Csak HDMI+DVI van mindegyiken. Nem is kezelne 3 kijelzőt, vagy mi?! :F

Szerk.: Minden esetre, ha 750 Ti sebességét hozná, akkor elgondolkodnék a cserén. Az ára rendben van számomra (25-30eHUF között).

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#20) Abu85 válasza Raymond (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem tudta átugrani az egyik OEM forrásnál a kártya a 10 gigapixel/s-ot. Ebből számoltam, hogy 1 ROP blokkja van.

(#19) Sonja: A 750 Ti közelében sincs. Még a közvetlen konkurensnek kikiáltott Radeon RX 550-től is borzalmasan kikap.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Raymond válasza Abu85 (#20) üzenetére


Raymond
félisten

Az is lett sajnos, most hogy tele van a net a kartyakkal mar latni, mindenhol az van hogy 384:24:8 ami nagy kar es igy a 80-90EUR amiert adni akarjak oket meg rosszabb. De a GT730/740 kavarast figyelembe veve nem elkepzelhetetlen hogy idovel lesz egy 512:32:16@64bit verzio valami 1035 vagy 1040 neven. Pedig ez 16ROP-al es olyen 60-65EUR korul nagyon erdekes lett volna. Igy mar meh.

(#19) Sonja

Attol sajnos elmarad igy ha csak 8ROP van benne, meg max boost-on is csak 13GPix/s szemben a 750Ti 16-17GPix/s teljesitmenyevel. Plusz az alacsonyabb memoria savszel.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#22) Taranti válasza Abu85 (#20) üzenetére


Taranti
senior tag

Mondjuk én azon csodálkoztam, hogy az RX460 után az RX550/560-nál az AMD visszahozta a PCI-E x16 csatlakozást. Nem tudom hol/mennyire számít a dolog, de érdekes.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#23) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Éljenek a venti nélküli kártyák :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#24) EV6


EV6
csendes tag

Amióta először hallottam a kártyáról sokat gondolkodtam, hogy milyen jó is ez, de mégsem.

A cikk nem említi, pedig szerintem ebben a kategóriában fontos, hogy az első entry level kártya, ami megkapja a PureVideo Feature Level H-t, ami egy nagyon nagy dolog a 4k őrület közepén, mert a HTPC gépekbe szánt 730/740-ben csak C/D van. Ez azt jelenti, hogy az 1030 előtt a hardveres HEVC 4k dekódoláshoz kellett legalább egy GTX 950/960 (970/980 sem jó!) vagy valamelyik 10x0, ami kissé drága csak videózáshoz. Viszont így, hogy nincs rajta DP, kissé sánta lett, hiába HDMI 2.0-n is átfér a 4k/60.

Ezen kívül én szívesen látnék egy még kisebb, 10-15W TDP-s 1010-1020-at, akár ITX lapra integrálva mint anno az ION. Az gondolom azért szűnt meg, mert úgy gondolták, az Intel IGP utolérte teljesítményben, ami talán(!) a nyers erő és képességek szempontjából igaz, de amit az Intel a drivereivel művel az kb. használhatatlanná teszi az összeset, én már emiatt vevő lennék egy ilyen lapra.

(#25) b. válasza Raymond (#12) üzenetére


b.
félisten

Én úgy tudom annál olcsóbb lesz némely példány.20K körül elfogadható lenne azért.

SunMount3r(#26)

EVGA ennyit tett ki egy I5-6600 IGP hez mérten, amiben ha jól tudom Intel HD Graphics 530 van.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) SunMount3r válasza EV6 (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pont ezt akartam firtatni, hogy akkor ezen spec-ek alapján mit lehet leszűrni a "HTPC képességekből'?! :F Amit írtál akkor ezek szerint 4K HEVC rendben lesz. De hogy viszonyul egy jobbfajta Intel IGP-hez (ár/érték arányban is)? A legnagyobb kérdés még a kadenciahelyesség. Ha ez végre rendben lenne elgondolkodtató egy full passzív verzió egy HTPC-be.

Bár gyanítom a kadenciahelyesség megint elég lutri kérdése lesz...

(#27) Sonja válasza Raymond (#21) üzenetére


Sonja
veterán

Kár. :( Akkor jöhetne egy GT(X) 1040, 750 Ti teljesítménnyel, de nem sokkal drágábban, mint ez. :) Álom, álom, édes álom. :))

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#28) Raymond válasza Sonja (#27) üzenetére


Raymond
félisten

Ja, ezen a 80-90EUR aron egy 512:32:16@7000GT/s 64bit verzio meg elmenne, de ez nem. Nagyon kar a 8ROP dontesert.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#29) pengwin válasza Taranti (#22) üzenetére


pengwin
addikt

PCIe sávszélesség?
Ennyit számít egy GTX 1080-nál:



[FORRÁS]

Képzelheted, hogy egy belépő szintű dVGA-t mennyire érint a PCIe sávok száma és verziója...

Üdv, pengwin

(#30) elfelejtette válasza EV6 (#24) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pont így gondoltam én is, hogy ezek miatt a GT640-em már megérné lecserélni.
Különösen az EVGA tetszik, bevállalnám. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#31) laskr99


laskr99
addikt

Üti a 750ti szintjét?

(#32) #31757056


#31757056
törölt tag

Viszi vajon ez a far cry 2-ot maxon full hd-ban? :)

(#33) gbors válasza b. (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

A számok alapján a kártya az 1050Ti-nek 35-40%-át tudhatja, a 750Ti-nek meg cca. 60-70%-át. Ez kb. a 7770 / R7 250X szintjének felel meg, ami azért érdekes, mert arról tudom, hogy kicsit több, mint a dupláját tudja a HD530-nak. Szóval a lenti grafikon kb. reális, sőt, még az is benne van, hogy a mixben nincs olyan játék, amitől az Intel IGP durván elhasal.

A valódi fogyasztására kíváncsi lennék, de a 30W TDP nagyon jól hangzik. Ha egy kicsit épeszűbb lesz az ára, akkor ultrapici gépbe egész jó lehet.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#34) subaruwrc


subaruwrc
félisten

egyszer nem lehetne az effektív ramot valami kerek számra állítani ?
pl 6000mhz mennyivel szebb lenne.

(#35) arabus válasza gbors (#33) üzenetére


arabus
addikt

19511.82 Ft.-tól
[link]

Xeon Platinum 8468,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#36) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Bocs, hogy nem értem, de egy átlagfelhasználó HTPC-n kívül manapság még mire venne egy ilyen kártyát?!

(#37) laskr99 válasza SunMount3r (#36) üzenetére


laskr99
addikt

pl: filmezés, alap játékok, facebook és társai.

[ Szerkesztve ]

(#38) elfelejtette válasza laskr99 (#37) üzenetére


elfelejtette
veterán

"alap játékok"
NFS The Run a kicsit gyengébb GT640-nel Fullhd-ban Ultra grafikával átlag 45FPS. :K

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#39) tasiadam


tasiadam
veterán

Valaki!!! HD5750-et megéri "lecserélni" erre? Vagy inkább elég anyámnak a haswell hd?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#40) SunMount3r válasza elfelejtette (#38) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, akkor a GT640-hez van a legközelebb (NVidia vonalon)?! Mert pl. ennek a játéknak sincs egy hű de komplex grafikája, mégis egy GTX560 a minimum hozzá, ami pedig már (még) erősebb mint a GT640...

Ezek alapján játékok terén tényleg nem sokat várnék... Ha meg játékra is kell, akkor legalább már azzal játszak ami érdekel, nem pedig csak olyanokkal, amiket a videokártya megenged...

(#41) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

20e körül jönnek, nooormalis? :F Abban a pillanatban amikor valaki kis jatekot emlegetett ezekkel kapcsolatban, felkukkantottam hardverapróra mit kapok 20e-ért...hát, nem gyenge játékra valókat...

#ingyenvanazáram

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#42) Csupingo válasza zzola (#17) üzenetére


Csupingo
veterán

Elvileg hdmi 2.0 b van rajt, az már tud 4k-n 60 Hz-et.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#43) elfelejtette válasza SunMount3r (#40) üzenetére


elfelejtette
veterán

Itt egy teszt a 384 Cuda magos kártyákról, jól látható, milyen hatással van a ROP/TMU egységek megnyírbálása a teljesítményre. Mondjuk azt vedd hozzá, hogy a linkelt tesztben szereplő GT730-as szerintem 900MHz-es magórajellel üzemel, a GT1030 pedig Boost órajele pedig 1500MHz lesz.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#44) b. válasza gbors (#33) üzenetére


b.
félisten

Szerintem felesleges lenne erőltetni az IGP-t ilyen passzív kártyák mellett. Adnának egy normális fogyasztással magasabb órajelekkel IGP nélkül egy procit és mellé csomagolhatnának egy ilyen passzív kártyát, akkor is 2x előrébb tartanánk , mint most az IGP-k.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) gbors válasza arabus (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

+ ÁFA ... Egyelőre még a humoros kategória.

(#44) b.: játékra igen. médiacenterhez pont inkább IGP-t használnék. igazából az a baj, hogy ezeket a cuccokat nemigen lehet ilyen alaplapra integrált kivitelben kapni, csak notebookban. nekem pont jó lenne egy ilyen NUC méretben, kicsit visszafogott órajelekkel.

[ Szerkesztve ]

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#46) Pubszon


Pubszon
veterán

Kb melyik elterjedt VGA teljesítményét tudja?
GTX650? GTX560?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#47) b. válasza gbors (#45) üzenetére


b.
félisten

Médiához miért inkább IGP-t használnál?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Mans20 válasza gbors (#45) üzenetére


Mans20
addikt

64 biten milyen játékhoz lesz jó? Szerintem kb GTX650 szint lesz.

(#49) Hangjanix


Hangjanix
újonc

Engem max az érdekelne, hogy ehhez a kártyához mennyire elég a passzív hűtés. Látom, hogy nem fogyaszt sokat, szóval elviekben elég, de ha belezsuppolom a régi Dell gépembe ami ráadásul SFF, lehet megfőne.

(#50) Chp


Chp
őstag

Ez most olyan lett amilyen, nekem szimpi, de nyilván egyre kevesebb a létjogosultsága az efféle megoldásoknak - bár még egyelőre van. Ami engem igazán érdekel, hogy vagy 5-6 év múlva hány ember fog dVGA-t használni. Mi lesz az Intellel, ha nem tud megfelelő IGP-t tervezni(bár tudjuk, hogy majd lesz némi cooperáció az AMD-vel), s mi lesz az nVIDIA-val, ha elérik az IGP-k azt a szintet, amit a mostani közép kategóriás vagy annál erősebb dVGA megoldások nyújtanak? Hupsz, picit előreszaladtam, de ténylegesen gondolkodásra sarkallt ez a téma.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.