Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Hurrá, akkor a WS notik is hulladékká válhatnak a jövőben.

(#2) berVi


berVi
senior tag

> egy speciális csatlakozó bevezetésével pedig erre aligha lenne reális lehetőség.

Az NV csodakra kepes, ha sajat proprietary megoldasokrol van szo... de hatha kivetelesen nem kezdenek buziskodni ezzel is.

(#3) berVi


berVi
senior tag

Egyebkent en azt hittem, hogy ez a GPU szamara transzparensen tortenik = nem minden szaros kartyan egyesevel kell megoldani a tamogatast.

Van valahol lista arrol, hogy mely GPU-k tamogatottak?

(#4) pomorski válasza #06658560 (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Akkor legalább olcsón lehet majd őket venni a hardveraprón.

(#5) #74018560


#74018560
törölt tag

Újabb kütyü, amit a hipszter fotós kivihet magával a strandra. Mert hát 13"-os Mekbókon kell professzionális fotókat berhelni :U

(#6) [CsuCsu] válasza #06658560 (#1) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem ertem a problemat. Kulso GPU-val a kari is erosebb lehet (tobb a hely neki, jobb hutes), a notinak pedig lehet csokkenteni a sulyat es novelni az aksijat.

(#7) pengwin


pengwin
addikt

nekem csak az az egy kérdésem lenne, hogy ezek a dolgok mégis hogy a fenébe fognak szellőzni?!
mert amiket eddig láttunk, azoknak többnyire rácsos volt az oldala, ez meg gyönyörű szép, illeszkedik egy Mac-es irodába, de teljesen zártnak néz ki a képek alapján.

Üdv, pengwin

(#8) Vesa


Vesa
veterán

Magam részéről a "workstation notebook" fogalmát sem értem...

A tudomány a valóság költészete!

(#9) actival63


actival63
aktív tag

Úgy hallottam cserébe viszont óriási lesz a késleltetés. :((

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#10) #06658560 válasza [CsuCsu] (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert eddig is azt tették, növelték az akksit. És a tömegcsökkentés milyen jót is tett a használhatóságnak, tartósságnak...

#8 Vesa: Mert? Ha több helyen kell dolgozni, akkor garantáltan ugyanaz munkagép és környezet van az ember előtt, bárhová megy.

[ Szerkesztve ]

(#11) Reggie0 válasza pengwin (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha jobban megnezed a kepet, akkor azokon a kartyakon blower van. Tehat nem kell agyonracsozni a dobozt, eleg ha az aljan vagy tetejen van a ventivel megegyezo osszkereszmetszetben kivagas.

(#12) pengwin válasza Reggie0 (#11) üzenetére


pengwin
addikt

Látom, de akkor én, pl közvetlenül a ventilátor elé raktam volna kis rácsozást, mert ez az elrendezés nem tűnik túl nyerőnek még blower hűtéssel sem.

Üdv, pengwin

(#13) Reggie0 válasza pengwin (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig az. A radialis ventiknek majdnem egy nagysagrenddel nagyobb a statikus nyomasuk, mint az axialisoknak. Az az 1-2 kanyar a levego utvonalaban semmit sem ront rajta.

(#14) pengwin válasza Reggie0 (#13) üzenetére


pengwin
addikt

Na ezt nem tudtam, legalább ma is tanultam valamit, köszönöm a felvilágosítást!
Az én kártyámon is ilyen a memória és a VRM hűtése, szóval ezt jó hírnek könyvelem el.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#15) GreatL válasza pengwin (#14) üzenetére


GreatL
őstag

Azért ne örülj korán... nem véletlenül gyártanak komolyabb hűtőket a partnerek, és nem véletlenül szerepelnek ezek a hűtők a leggyengébben a teszteken.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) pengwin válasza GreatL (#15) üzenetére


pengwin
addikt

nekem a GPU-t egy kis játékvíz hűti, a mókuskeréknek tényleg csak a VRM-ről és a memóriáról kell gondoskodnia.

A partnerek hűtői meg persze, hogy jobbak, elvégre ezek a referencia hűtők többnyire csak az "éppen jó" kategóriába tartoznak.

Üdv, pengwin

(#17) Reggie0 válasza GreatL (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Annak a hutobordahoz es a hocsovezeshez van koze, onnantol mindegy mi "fujja le a hot" rola. Viszont a blower alapbol hangosabb.

Amugy robotporszivokban csak blower van, axial nincs, az sem veletlen :)

(#18) #54625216


#54625216
törölt tag

Szvsz az Nvidida az eGPU támogatást első sorban a mac piac miat erőlteti, mert a mac-ekben addig nem nagyon lesznek NV kártyák, amíg az NV nem nyita meg a driverek forráskódját legalább az oem partnerek előtt.
Mivel a mac még mindig referencia hardvernek számít sok pro alkalmazásnál, egyre több alkalmazás áll át CUDA-ról openCL-re, vagy építi be az openCL támogatást alternatívaként.
A jelenlegi helyzetben tehát az NV az eGPU megoldásokon keresztül tudja egyedül életben tartani a mac-es szoftverek CUDA támogatását.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.