Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Đobostorta


Đobostorta
tag

"A HTC műhelyéből kerül ki az Android 5.0 Lollipop (L) rendszerre az NVIDIA egyedi SoC-jára épülő táblagép."

Ebből nem hiányzik egy "és"? :)

(#2) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha a következő hetekben megvásárolható lesz akkor már a "nyakunkon" az 5.0 is? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#3) cSuwwi válasza mobal (#2) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

novemberre "ígérték", szóval igen

Nincs az a tökkelütött hülye, aki ne találna magának valami állást. A bölcs arról ismerszik meg, hogy nem is próbálkozik ilyesmivel. – Bukowski

(#4) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mintha csak az iPad Air specifikációit olvasnám...

(#5) Squirrel válasza Vasinger! (#4) üzenetére


Squirrel
őstag

es az ara is kozelit hozza

[ Szerkesztve ]

(#6) assemble válasza Vasinger! (#4) üzenetére


assemble
addikt

Abban tudtommal nincs/nem lesz - tobbek kozott - se Denver, se K1, se elulso sztereo hangszorok. :U

(#7) Vasinger! válasza assemble (#6) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Így van, Andriod sem, Google Play se. Megragadtad a lényeget..

(#8) rodrigez


rodrigez
senior tag

Hát lassú nem lesz annyi szent. QHD-nál valamivel kisebb felbontás, de dúvad grafikus gyorsítóval, pörögni fog nagyon. Üzemidőre kíváncsi vagyok, de szerintem túl nagy probléma azzal sem lesz. Beneveznék 32gb-os verzióra billentyűzettel. Életben nem volt tabletem, de most valahogy rákívántam. :)

(#9) edward2 válasza rodrigez (#8) üzenetére


edward2
addikt

Ha még nem volt tableted az életben akkor nem egy ilyen összegűvel kezdenék. Én mindenkinek ajánlom, hogy először egy nagyon olcsó tabletet vegyen és próbálja ki valóban beleillik-e az életébe. Hidd el sokaknak nem vagy egyszerűen egy olyan kütyüt vásárol meg ami pár hónapig érdekes aztán kuka. A limitált használatról nem is beszélek.

(#10) Narxis válasza edward2 (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az olcsókkal csak szívni fog és aztán megutálja. Ha nem tud kölcsönkérni valakitől akkor nyomogasson egy kiállított darabot. Én egy Nexus 7-tel kezdtem és az van még most is, 2013-as de semmi problémám nem volt vele.

Azt mondjuk furcsának tartom, hogy sokan nem tudják eldönteni, hogy kell-e nekik tablet. :S Kb. mintha nem tudná eldönteni, hogy kell-e autó.

Thanos was right.

(#11) edward2 válasza Narxis (#10) üzenetére


edward2
addikt

Azzal egyetértek hogy a sebességgel szívni fog de ezt tudni kell előre és figyelmen kívül hagyni. Én arra utaltam, hogy azt kell észrevennie hogy fogja-e használni. Lesz-e rá igénye előhúzni illetve ideje. Megtalálja-e a számítását vele stb.

Azért erős példa egy autó... a tablet egyáltalán nem olyan egyértelmű használati tárgy. Ez maga a felhasználásából illetve az operációs rendszer korlátoltságából adódik. Nekem is van tabletem, de pl nagyon sokat utazom és így egy könnyű nagyobb kijelzős eszköz jobb megoldás mint az 1 kilótól kezdődő laptopok. Bár mostanában erősen gondolkodom a nyugdíjazásán mivel itt az OpO az 5.5"el.

(#12) rodrigez válasza Narxis (#10) üzenetére


rodrigez
senior tag

Bocs már de az autós hasonlat nettó hülyeség. :) Én szoftverfejlesztő vagyok, vannak cégek akik több 100 km-re vannak, nyilván nem vonattal fogok menni, vagy sárga busszal. Az autó használata egyértelmű. De manapság a ronggyá elektronikázott világban mikor van otthon desktop gépem, van irodai és privát notebookom és privát illetve céges okostelóm, igenis 10x meggondolja az ember, hogy milyen esetben és mennyire tudná hasznát venni egy könnyű, gyors, de a windowsos notebookhoz képest azért messze behatárolt képességű eszköznek.

(#13) rodrigez válasza edward2 (#11) üzenetére


rodrigez
senior tag

+1

Amúgy rosszul fogalmaztam, természetesen nem vagyok tablet szűz, de sajátom még nem volt soha. Ellenben találkoztam barátoknál tizen-huszon ezer forintos alig használható vackokkal. Azokat az ellenségemnek nem kívánnám.

(#14) assemble válasza Vasinger! (#7) üzenetére


assemble
addikt

Ja, vegulis majdnem ugyanolyan. Hiszen koztudott, hogy peldaul szetero hangszorot fizikailag keptelenseg barmilyen eszkozbe belerakni, amin nem android fut. Vagy egy fejlett, konzol szintu GPU-t. Oh wait...
Egyebkent a felbontason kivul elarulnad, hogy megis miben hasonlit az ipad specifikacioira? :U

(#15) siti válasza rodrigez (#12) üzenetére


siti
senior tag

éppen ezét jó hasonlat az autó :)
azt is vesz mindenki ész nélkül, majd áll a garázsban és nyögi a hitelt :)

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Ugy latszik az AMD a 2 konzolon kivul mindenhonnan kiszorul...

OK

(#17) kenand válasza Z_A_P (#16) üzenetére


kenand
veterán

Ezen a területen nem is volt versenyben....most ejelntett be először ARM magos chipet.
Sajnos CPU vonal mellett most video kártya vonalon sem vezető. Bár az utőóbbiban nem végleges a hátrány, CPU fronton veszett fejsze már jó néhány éve.

(#18) AxBattler


AxBattler
félisten

Nem rossz, Chromebook helyett inkább ez kéne, billentyűzettel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#19) tegbashar válasza edward2 (#11) üzenetére


tegbashar
tag

Olcsó tablet az kínszenvedés, csak leszokásra jó. Ha az ember megveszi az uj nexust, és nem jön be neki, akkor eladja és annyi - jelenleg ez kisebb anyagi veszteség, mint egy 25k-s eladhatatlan vacakba belefektetni.
:W

(#20) Ghard


Ghard
őstag

Ez az android L nem valami szép...

(#21) LordX válasza Z_A_P (#16) üzenetére


LordX
veterán

Úgy nem nehéz kiszorulni, ha nem is vagy bent.

Az AMD-nek jelenleg nincs se Android támogatása se telefonképes chipje. (Max tablet.)

(#22) Vasinger! válasza assemble (#14) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha ennyire nem esik le, akkor leírom. Eddigi Nexusok között egy se volt ilyen képaránnyal. Egyedül az iPad-nek van ilyen már x+1 éve.

A 4:3-as képarány és felbontás, 64 bites processzor, LPDDR3 RAM, a nem bővíthető méret, kinézet, súly mind-mind jelen van az Airben, míg a korábbi Nexus modellekben ezek közül egyik se volt még jelen, de iPadeknél pl. a képernyő arányt több mint 4 éve használják, míg a nexusnál 16:9/16:10 volt a menő, mert azon lehet filmezni és emiatt fikázták is az iPadeket. Most már érthető? :U

(#23) edward2 válasza tegbashar (#19) üzenetére


edward2
addikt

1. Képtelen vagy a szövegértelmezésre

2. Igen, mert ha veszel egy tabletet 120k-ért akkor használtan mennyiért fog elmenni? 100? Miért venne bárki használtat közel annyiért mint az új? Tehát ugyanúgy veszteséged lesz rajta. HA egyáltalán el tudod adni.

(#24) siti válasza edward2 (#23) üzenetére


siti
senior tag

saját példám (tehát nem a szomszéd srác hallotta a boltba sorban állás közben), hogy kezdtem az okos teló pályafutásom egy samsung telefonnal, majd szidtam az egész androidot, kijelzőt, meg samsungot, holott ők igazán nem tehettek arról, hogy nekem kellett egy új, 10e Ft-os telefon, ők pont ezt adták, majd használat közben derült ki, hogy ez valójában egy ipari hulladék, amikor megjelent elavult volt és magasztaltam a nokiát az egekbe, hogy azok bezzeg milyen jók voltak és csak azért nem vágtam földhöz és ugráltam rajta páros lábbal, mert nem szoktam ilyet és mindig nyugtattam magam, hogy olcsó volt, ezért nem megy a navigáció, facebook, chat, net, meg úgy általában semmi. Idén lett lett egy normális telefonom, ami kb kiváltotta a PC-t, a laptopot meg száműzte az életemből, holott én csak facebookozni akartam rajta. Szóval ha van egy jó eszközöd, akkor meg fogsz lepődni, mi mindenre jó és csodálkozol hogy eddig miért nem volt. Viszont ha veszel egy olcsó és mozog rajta valamit, ami fagy, akad, stb, akkor értetlenül nézed majd azokat, akik 80-200e-t adnak egy gépért.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#25) Lacee1986


Lacee1986
senior tag

A telefonba belefért 32 és 64gb tárhely, viszont a tabletba már nem. Ez csak szerintem gáz?

16gb egy telefonban még elmegy, de egy tabletben. Az áráról meg ne is beszéljünk, szerintem sok lett. A fele ennyibe kerülő Samu Tab Pro is "majdnem" ugyan ez.

De legalább iszonyat szép. :B

(#26) Narxis válasza rodrigez (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nekem is volt laptopom, pc-m, okostelóm is mikor eldöntöttem, hogy kell tablet. Nem bántam meg. Most már több gyártónak is van használható tabletje és a méretben se vagyok biztos, hogy esetleg nem-e egy kicsit nagyobb kellene ha vennék. De az, hogy maga a tablet kell az egyértelmű volt.

Passz, elfogadom, hogy akkor mások vagyunk csak igazából nem bonyolult cucc ez. Egy butított PC vagy egy nagyobb okostelefon ként kell elképzelni és akkor máris be tudod határolni, hogy mit tud és az alapján, hogy kell-e. Való igaz, hogy sok az elektronika de a kényelmet mindig lehet fokozni. Pl. nekem tök értelmetlen az okosóra de lehetnek olyan szituációk vagy melók amikor baromi kényelmes lehet, mégse ér meg még 30ezer Ft-ot se, hogy vegyek egyet jelen formájában.

Na mind1, akkor ez van. :)

Thanos was right.

(#27) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Kivancsi leszek a Shield tablettol mennyire lesz jobb. Igazabol annak ket baja van: a kijelzoje nagyon gyenge, s kb. 5 orat bir normal hasznalat mellett. Ha tenyleg birni fog 9 orat egy toltessel, az remek lesz. Na mindegy, biztos nem cserelek.

I am having fun staying poor.

(#28) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Miért kell ilyen széles káva?

Tablet S sokkal jobb ebből a szempontból.

(#29) Drend


Drend
csendes tag

ugye felküldik az 5.0-t a galaxy tab S-ekre is a közeljövőben? :)

(#30) edward2 válasza Drizzt (#27) üzenetére


edward2
addikt

Mondjuk a shield mellett szólhat az is aki játszik, hogy TV-re köthető és nem kell külön megvenni ezt az új google play cuccot.

(#31) assemble válasza Vasinger! (#22) üzenetére


assemble
addikt

Vilagos, magyarul csak a felbontasrol beszelsz (amiben benne van a keparany is). Ami pont a legvitathatobb resze ennek a tabletnek amugy, mert sok dologra egyertelmuen rosszabb lesz igy.
Se a 64 bites proci, se az lpddr3 ram, se a nem bovitheto meret (ez egy ficsor?), se a kinezet, se a kis suly nem az apple sajatja, olyannyira nem, hogy ezek kozul a legtobbet egyaltalan nem is ok csinaltak eloszor. Talan a 64 bites proci az egyetlen kivetel, aminek a tenyleges kihasznalasatol pont ok vannak amugy a legmesszebb, mint kb az egyetlenek akiknel nem kapsz olyan cuccot egyaltalan amiben 1 giga ramnal tobb lenne.

(#32) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Én csak örülök annak, hogy 4:3 a képarány. Mindig is azok tetszettek. De csak belépő szintű kínai tabokban volt. Most egy xiaomi mipaddal fogom oldalról lesni a k1 történés eket.

(#33) csapee


csapee
senior tag

A Xiaomi Mipadhoz kepest, hardveresen mennyire rokon? A K1 okan kerdezem?

Atolvastam megegyszer a cikket igy leesett mar...:)

[ Szerkesztve ]

Csapee

(#34) F34R válasza Drend (#29) üzenetére


F34R
nagyúr

Egeszen biztosan, de eddig meg csak a Google alatt futo Nexus telefonok kapjak meg elsokent.

Magahoz a tablethez, az eros SoC kivancsi vagyok mennyire lovi meg az akkuidot.

[ Szerkesztve ]

(#35) bteebi


bteebi
veterán

Jónak jó, de azért nem kompromisszummentes. Nekem mondjuk legjobban a microSD hiányozna. Az LTE egyébként már lehetne default, és ha már nem lehet bővíteni, akkor készülhetne belőle 64 gigás verzió is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#36) edward2 válasza F34R (#34) üzenetére


edward2
addikt

Inkább az a kérdés ez a tegra végre nem fog tojásokat sütni?

(#37) mzso


mzso
veterán

Vissza esett a felbontás is meg az átmérő is. Egy tabletnél kb ezek a leglényegesebbek szerintem.

(#38) tegbashar válasza edward2 (#23) üzenetére


tegbashar
tag

"Ha még nem volt tableted az életben akkor nem egy ilyen összegűvel kezdenék. Én mindenkinek ajánlom, hogy először egy nagyon olcsó tabletet vegyen és próbálja ki valóban beleillik-e az életébe."
Ezt te írtad, erre reagáltam. Ez alapján vagy szadistának kell legyél, aki élvezi ha más szív; esetleg nem értesz hozzá; netán igénytelen vagy; de az is előfordulhat, hogy ilyeneket akarsz eladni.
Akármelyik is, nettó hülyeséget írtál - mintha azt mondtad volna, "mielőtt elmész IMAX-be nézz meg egy filmet fekete-fehér Junoszty-on és megtudod érdemes e kiadni a mozijegy árát".

Másfelől pedig adok-veszek tableteket (is), elhiszem, hogy van véleményed a dologról, nem is szállok vitába vele, mert nekem csak tapasztalatom van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.