Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

A cikk szórakoztató volt.

Most beszéljünk az életképes passzív 3D megoldásokról is. :)

MOD:[link]

[ Szerkesztve ]

(#2) lovilovi01


lovilovi01
csendes tag

Kiváncsi lennék, hogy tv tunerrel (Gaál Noémi időjárásjelentései pl.) :DD mit tudna ez a kütyü 3d-ben.

Köszönjük az írást! :R

[ Szerkesztve ]

(#3) Eddie141


Eddie141
senior tag

Jó cikk, kellemes volt az olvasása.
Én is pont ezeket a gamekat próbáltam ki rajta, kivéve az avatar-t, és még néhányat pluszba, de én csupán egy 2333rz-n, ami nem nyújtott valami szép látványt. Plusz azt is meg kell hagyni mellé, hogy a 2db 470-es GTX-et igen finoman megkajálta minden említett játék 3d-ben úgy, hogy a 2d-s 1kártyás rendszereket is csak ímmel, ámmal érte utol. Azért az ACII elég ütős. Játékokban, ha van egy elegendően erős gép, akkor elég sokat dob a látványon, de meg kell szoktni.
Mindenesetre sokkal meggyőzőbb lenne nagyobb felületen (120Hz-s proji, esetleg hatalmas plazma)
Én nem tudtam megszokni a háttér (külső megvilágítás) vibrálását, mert amellett, hogy játékra van kifejlesztve, mi munkához vásároltuk, ahol bizony nem lehet mindig besötétíteni a szobát.
Emellett megemlíteném (én egy olyan cégben dolgoztam, ahol passiv shutteres két projektoros megoldást alkalmaztunk), hogy még nagyon gyerek cipőben jár a dolog nv-éknél is. Engem azért annyira nem győzött meg, hogy feljebb tornássza a pénzbeni fájdalom küszöbömet.
Kipróbálni érdemes, megvenni már más kérdés. Én itthonra csak projektorral venném.
A hátrányait vagy nem tapasztaltad még ki, vagy esetlegesen elhallgattad, ami nem szép dolog :DDD

Azért akad egy pár hiba is:
-100Hz natívan tökéletesen elegendő az USA szabványok miatt :)
-"Abban a pillanatban amikor az "A" kép van a monitoron, a szemüveg bal lencséje sötétül el, amikor pedig a "B" van megjelenítés alatt, akkor pedig a bal, így biztosítva az, hogy egyszerre csak az egyik szemünk az egyik képet lássa."

(#4) madgie válasza D1Rect (#1) üzenetére


madgie
titán

Azért szép kis marketinganyag ez is, egy szót nem ejt a felbontásfeleződésről, meg ugye True 240 Hz, LOL :)

(#5) D1Rect válasza madgie (#4) üzenetére


D1Rect
félisten

Nyilván, de a legfontosabb előnyöket kiemeli.
Nem találtam jobb videót a neten.

(#6) madgie válasza D1Rect (#5) üzenetére


madgie
titán

Jaja, több előnye van. Csak az a durva, hogy már nagyon rég ismert technológia ez, mégis előbb a shutter-est sütötték el, most meg innovációként hirdetik ezt.

(#7) D1Rect válasza madgie (#6) üzenetére


D1Rect
félisten

Konkrétan hiányzik belőle minden hátrány ami miatt a shutteres megoldások számomra felejtősek.

Tudom, "felezi a felbontást".
Ami persze így nem igaz, mert ugyanannyi képpontot látsz. :)

(#8) madgie válasza D1Rect (#7) üzenetére


madgie
titán

Ugyanannyi a képpont, ez is igaz, de egy kis kiterjedésű valamin észrevehető a "csíkozódás".

Persze engem nem kell meggyőzni az előnyeiről, pápaszemesként főleg nem :)

(#9) ViZion


ViZion
félisten

OK, lehet, h hülyeséget kérdezek... :DDD
Anno voltak a 3D szemüvegek, inkább "sisakok" :D Ha már úgyis aktív szemüveg kell, akkor nem lenne érdemesebb rögtön a szemüvegen (persze ez két kis LCD monitor) megjeleníteni a képeket? Kisebb felület, valami normális felbontás mellett... vagy ez drága lenne? Nem vagyok járatos a témában, csak érdekel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) madgie válasza ViZion (#9) üzenetére


madgie
titán

Asszem két hátránya is van: egyrészt technológiailag nincs még full HD felbontás ilyen kis izében, másrészt túl közel va na néznivaló a szemednek, nem hiszem, hogy egészséges volna ( öt méter felett van teljes pihenőhelyzetben a szemed, tessenek nagy moziszobát építeni, ha összejön a lottóötös :) )

(#11) MasterDeeJay

Érdekes írás és adott is egy ötletet!
Ez az egész dolog működne-e házilag barkácsolva?
Monitor megvan (azaz 1280x1024@120hz, de inkább 1024x768@160hz). Szemüveg a régi Asus féle régi 3d szemüveges geforce-ből használtan megoldható csak a szoftveres része nem tiszta.

(#12) D1Rect válasza ViZion (#9) üzenetére


D1Rect
félisten

Fogj meg egy írott szöveget, csukd be a szélső szemed a másikhoz pedig kezd el közelíteni.
Szólj ha a szemedtől 10-30mm-re lévő felületre tudsz fókuszálni órákon keresztül.
;)

(#13) DemonDani válasza D1Rect (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

Mindennek van előnye és hátrány, így lesz, van, volt...
Ki melyik kompromisszumait vállalja, saját döntés, egyik sem rossz 3D-t alkot, és ez a végcél, a crosstalk meg ott van a passzív rendszereken is, továbbá kisebb a látószöge is, legalábbis szerintem, a nagy arányú kontraszt csökkenés a túloldalon, szóval van itt sokkal több negatívum is minden rendszer mellett

Szvsz a glassless megoldások lesznek jók ;] csak hogy teljes legyen a kép soroljunk mindent

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14) D1Rect válasza DemonDani (#13) üzenetére


D1Rect
félisten

"Haggyukmán." A shutteres megoldások ki fognak halni, mert zsákutca.

A glassless nem lesz megfizethető még igen sokáig. Nem érdemes foglalkozni még vele.

A passzív 3D-nél is lesz még fejlődés ez tuti, nem kiforrott a technológia, de már most 100x jobb mint a shutteres.

(#15) Meglivorn


Meglivorn
aktív tag

Cinikus - szkeptikus mód ON.

Akkor lesz érdekes, ha szemüveg nélkül, nem rögzített nézőpontból lesz meg a 3D (nem "bármilyet" írtam, mert magnának a kijelzőnek is van betekintési szöge, de azt legalább fedje le).
Addig csak parasztvakítás. A szakmai - azaz orvosi, mérnöki munkában - látom a létjogosultságát, de játékra és filmre halál felesleges. Játékokban egy autószim még lehet jobb, de sok játék interface-e nem támogatja a valódi 3Dt, max úgy tudod kezelni, mintha egy ablaküvegen mutogatnál az udvarra, hogy "az ott... nem az, hanem az, mögötte" :)
Filmeken se látom értelmét. Voltam 3D moziban, "látom a 3D-t" de egyrészt a film köt le, nem az hogy az effekteket nézegessem - ha nem, mér rég rossz - másrészt a mozi 100 éve arról szól, hogy az agyad kiegészíti a hiányzó 3. dimenziót, azaz normális esetben nincs hiányérzeted amikor egy filmet nézel. Pont ezért a betett mélység kb 5 percig "húú" aztán az agy idomul, és ugyanúgy nézed a filmet mint előtte (max zuhanás vagy pörgés esetén élethűbb a dolog és érzékenyebb gyomrúak nyakon hányják az előttük ülőket :D ).

Szóval elhiszem, hogy szeretnék eladni a cuccot azzal, hogy ""mérföldkő" meg "új korszak" de közel sincs akkora valami mint a szines vagy hangosfilm volt anno. Vagy akár a HD (ha lenne már végre rendesen nem csak 'jobbhelyeken' és 'kísérleti').

[ Szerkesztve ]

(#16) fi:zi'k válasza D1Rect (#12) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Nekem csak szélső szemem van. :P

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#17) D1Rect válasza fi:zi'k (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Mint mindenkinek. :)

(#15) Meglivorn: 10-20eFt felárért kaphatsz otthonra 3D monitort, ami ugye képes 2D üzemmódra is.
Neked nem kéne? :)

+10eFt és bármikor átlőheted 3D-re?
Na? Tuti nem? :D

[ Szerkesztve ]

(#18) iMaverick válasza Meglivorn (#15) üzenetére


iMaverick
addikt

+1

Én sem vagyok hanyatt esve a 3D-s mizéria kapcsán.

D1Rect: Azon a +10-20eFt-rt inkább elviszem a családot egy vendéglőbe! :R

[ Szerkesztve ]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#19) Dany007


Dany007
veterán

Szerintem azért brutális élmény lehet :) (most itt a több negatív hozzáállásra gondolok).
Én csak egyszer láttam ilyet egy Samsung boltban - a 120hz-es monitort rekálmozva - és csak az NV-s demo anyagot... De az is elképesztő volt.
Szóval lehet ilyen-olyan technika, lehet 5 év múlva lesz jobb elérhető áron, de ez se gyenge, az biztos.
Az meg, hogy a sima 2D-s filmeket olyan szinten átviszi 3D-be ahogy a cikkben írták szintén elképesztő.
Engem kifejezetten érdekem ez a 3D "mizéria". Én még a sima Anaglyph-től is elalélok :) iMax-ben meg szabályosan telefosom a gatyám a látványtól! :D

(#20) D1Rect válasza iMaverick (#18) üzenetére


D1Rect
félisten

2-300K-nál már nem tétel a +10-20eFt.
5-10% felárért kapsz 3D megjelenítőt.

200K-ból nem egyszerű kihozni egy játékosgépet mindenestől.

De egyébként SSD feelingem van:
"sose használtam, de sztem értelmetlen, szar és drága"

[ Szerkesztve ]

(#21) Eddie141 válasza D1Rect (#20) üzenetére


Eddie141
senior tag

Ha csak arra gyúrunk, hogy ki látta, használta, akkor tényleg kevés a valamit is mondó vélemény.
De azért nagy átlagban, és áttekintésben lehet mindenkinek elfogadható, és releváns véleménye, főleg az árazást tekintve.

Én is egyetértek veled. A passiv megoldás sokkal jobban tetszik a pénztárcámnak, de én akkor is az aktív mellett tenném le a voksom. Ha nem számít a pénz, akkor Z-screen és aktív szemügék, egy projival. Na az már nem semmi.
Viszont a népbutító 3d-nek én sem látom értelmét. Nagyon gyerekcipőben jár még, így is, hogy lassan már a második évszázadát is elér a technológia :D

(#22) ViZion válasza D1Rect (#12) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, nem gondoltam erre. Köszönöm az okítást.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) eXodus


eXodus
őstag

Herz :)

(#24) ttt1


ttt1
őstag

Nekem a poverdvd ati 5850-el nem hajlandó "3d-síteni" azaz megcsinálja de nem folyamatos (mondhatni csak a hangot hallom) plusz a stream cpu sem kapcsolható be( kiírni kiírja de nem tudom beixelni,hogy hardveres gyorsítás legyen). Driver sztem 11.2 v vmi idei szal nem az a baj ,hogy túl régi...

(#25) albert8


albert8
addikt

Kösz az irást
legalább erről is tudok valamit :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26) TheCif


TheCif
tag

Néhány hónapja már én is használom a cuccot.
Hátránya, hogy a szemüveg belseje is zongoralakk ezért ha a hátad mögött van valami fényes (pl. tv) akkor az a szemüveg belső szélében tükröződik ami rohadt zavaró.
Játékoknál tényleg jó, bár szerintem olyan mint a fullos grafika, hogy 10 perc után megszokod és utána már úgyis a játékélményre koncentrálsz.
Videó 23" méretben nem túl látványos sajnos.
Messze a legjobb hatást a Fuji 3D fényképezőjével készült képek jelentik, na az beszarás.

(#27) adamssss


adamssss
veterán

Köszönöm az elismerő szavakat, és az építő kritikát is. Ha van észrevétel azt priviben írjátok meg és azonnal javítani fogom.

További szép napot kívánok, minden egyes olvasómnak!

Adamssss

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#28) Karee11


Karee11
tag

Én még az Avatar Demojával játszottam kék-piros szemüveggel és meglepődtem, hogy a fűszálak kijönnek a monitorból :D Aztán takaríthattam le az asztalomat, mert teleszórta fűszálakkal...

(#29) Meglivorn válasza adamssss (#27) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

Nah, bocsánat, a cikk jó volt. Azzal semmi baj :)

Ami a +10-20K monitort illeti: az csak a kijelző, mellé gyak. lefelezem a VGA+gép teljesítményét a játék közben, hogy valami olyat tegyen amit a kezdőképernyő után úgyse veszek észre (ahogy az ablakon kinézve se azon agyalok hogy "fúú de 3Dben van" az előtte lőtt fotóhoz képest :D ). Plusz a rögzített nézőpont is kissé kiüti az egészet, akkor lenne fun, ha oldalra hajolva beleshetnék a sarok mögé (ahonnan persze nem hogy a 3D hatás hanem már a monitor nézőszöge is elhal ):D

[ Szerkesztve ]

(#30) szaszlaci válasza madgie (#10) üzenetére


szaszlaci
addikt

D1Rect is:

Álljunk meg egy kicsit a 3D sisakoknál! Amit hozzá tudok tenni:
FHD felbontású LCD projektorokban a panel elég kicsi. Igaz, hogy 3 van belőle, minden színre, de akkor is.
Előtte van egy lencserendszer. Mint a régi dianéző, ott sem 3 centiről a filmet kellett nézni :)
Vajon miért is nem fejlesztik ezt? Túl olcsó és túl jó lenne?
Tökéletes szeparáció, picike fényerő és minimális fényveszteség.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#31) XCube


XCube
tag

A végét még annyival kiegészíteném, hogy a PowerDVD 11 önmagában bármilyen rendszerben képes a 2D filmeket 3D -be átalakítani tehát ott nincs szükség feltétlenül nvidia VGA -ra és 3D Vision Kit -re sem. Egy egyszerű cián magenta szemüveggel is képes rá, persze az már más kérdés, hogy ez a technológia még rövid távon is használhatatlan :D .

"A lótrágya jól tüzelt, ám a ló népének még volt mit tanulnia a szellőztetésről, kezdve a szó jelentésével."

(#32) D1Rect válasza Meglivorn (#29) üzenetére


D1Rect
félisten

"Ami a +10-20K monitort illeti: az csak a kijelző, mellé gyak. lefelezem a VGA+gép teljesítményét a játék közben,"

Én a passzív 3D-ról beszélek. Nem felezi a teljesítményt.
Kijelző+szemüveg max. +10-20eFt a "sima 2D monitor" árához képest.

"Plusz a rögzített nézőpont is kissé kiüti az egészet, akkor lenne fun, ha oldalra hajolva beleshetnék a sarok mögé (ahonnan persze nem hogy a 3D hatás hanem már a monitor nézőszöge is elhal )"

"Hápersze." Mit adnának el 3 év múlva? :D

(#30) szaszlaci: Az emberi szem nem képes ilyen távolságba fókuszálni.
Ha ezt megkerülik, még akkor is egy igen nehéz cuccról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

(#33) szaszlaci válasza D1Rect (#32) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy a fenébe ne tudna, ha van egy lencse az útjában?

Dianéző, egyetlen szemlencsét tartalmaz:

Ez még 3D is, szintén egyetlen lencse a szem előtt:

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34) D1Rect válasza szaszlaci (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

Lehetséges, nem vagyok optikus(fizikaóra is régvolt), de továbbra is nehéz.

(#35) szaszlaci válasza D1Rect (#34) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem volt egyik cuccod sem? Akkor értem a szekpticizmusodat.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#36) szaszlaci válasza szaszlaci (#35) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nyitott kapukat döngetek. Létezik, itt egy 2001-es (!)
teszt róla. Nem csak 3D, de érzékeli a fejmozgást is, ami nem gyenge előnyt jelentene egy játékban.
Egy szintén kb 10 éves eszköz, szemüveg méretű már.

Sajnos mára nem fejlődött sokat, pedig lássuk be, hihetetlen lehetőségek vannak benne.
Idáig jutottak, 300 $ alatt ezt lehet kapni, VGA felbontású csupán:

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#37) adamssss válasza Meglivorn (#29) üzenetére


adamssss
veterán

Ma fogok kimenni a Panasonic boltba, hogy megnézzem és leteszteljem az új 3D-s tévéket.
Egy P50VT30E-t fogok szemügyre venni, és a RolandGarros-t. Azért esett erre a választásom, mert ha elterjedne a technológia akkor tudjam, hogy milyen lesz egy sportadás és úgy amblock a 3D-s adás vele.
Cikk lesz róla... :) De csak ha szeretnétek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#38) Samus


Samus
addikt

Mennyi most egy ilyen kit(t)?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#39) adamssss válasza Samus (#38) üzenetére


adamssss
veterán

39000 Ft

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) rep3at


rep3at
őstag

Szívesen kipróbálnám ezzel a játékaimat :)

Forward thinking. كرر

(#41) enamessias válasza szaszlaci (#36) üzenetére


enamessias
aktív tag

+1

Én is ilyen szemüvegre szavaznék, de ezt TV gyártok nem fogják fejleszteni. :S Másnoknak meg költséges és rizikos lenne a befektetés.

A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

(#42) vinibali


vinibali
őstag

ha megkérlek egy LFS próbát is teszel, elég ha PM-ben válaszolsz
köszi :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#43) mpierre


mpierre
veterán

Érdekes cikk, de nem látom értelmét a 3D-nek.

Szerk: Teljesen mindegy melyik gyártó termékét nézzük.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#44) wody21 válasza vinibali (#42) üzenetére


wody21
tag

+1 az LFS- tesztért!

(#45) hakosh válasza D1Rect (#12) üzenetére


hakosh
tag

Szerencsére vannak mérnökök, akik ezt megoldották. Elvben már van "kontaklencse-monitor", prototípus is, csak nagyon csóró a felbontása.

(#46) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Tetszik ez a szemüveg :R
Kíváncsi leszek más gyártok, mivel állnak elő :)

Dave666

(#47) iMaverick válasza D1Rect (#34) üzenetére


iMaverick
addikt

Erre csak téged tudlak idézni:

De egyébként SSD feelingem van:
"sose használtam, de sztem értelmetlen, szar és drága"

Mellesleg lehet én vagyok megint túlságosan "kisember", de 2-300.000Ft TV-re? Ez még hitelre is húzós! 0%-os THM-mel, meg miegymással. 10 hónapos futamidőre havi 30 ropi mínusz a kasszából... Sajnos ez olyan teher, amit nem engedhetek meg magamnak... Szerintem mások se nagyon. :(

Ez a 3D-s TV örület majd akkor lesz "bejövős", ha majd a sima LCD TV-k árán lehet megkapni. (100e körül. Azt ki lehet fizetni havi 10e-vel.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#48) iMaverick válasza adamssss (#37) üzenetére


iMaverick
addikt

Jól látom, hogy majd 600.000Ft ez a teve? Azt a q... Mindenképp írjál róla tesztet! Erre kíváncsi vagyok, hogy ennyi pénzért mit tudhat?

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#49) adamssss válasza vinibali (#42) üzenetére


adamssss
veterán

Ez a kérés felém irányult? :) Mi az a LFS? Ez vmi program?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#50) adamssss válasza iMaverick (#48) üzenetére


adamssss
veterán

Tegnap megnéztem a tv-t. Annyit elárullok, hogy néztem mint jani a moziban, de nem a 3D, hanem a képminőség miatt. (pedig otthon nekünk is egy Pana plazma teljesít szolgálatot...)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.