Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Nunder


Nunder
őstag

Újra itt, várom a reakciókat, kinek hogy tetszik avagy hogy nem.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#2) sgergi válasza Nunder (#1) üzenetére


sgergi
veterán

Nagy kedvenc együttes, jó, hogy írtál rólunk, így megismerhetik olyanok is, akik még nem ismerik. Nagyon sok jó számuk van, de nálam abszolút kedvenc a walesi bárdok feldolgozás.(Főleg a legutolsó verzió sikerült szerintem jól, ami az Arany-albumon van). Ráadásul voltam koncertjükön is, ott még sokkal jobbak.

Ráadásul, ahogy írtad is, az Arany dalokat milyen jó lenne, ha tanulod irodalom órán, aztán átmész ének órára, ott pedig meghallgatjátok ezeket. Szerintem rögtön több embernek tetszene, ráadásul hallhatnánk valami normális zenét is. :D

[ Szerkesztve ]

(#3) Nunder válasza sgergi (#2) üzenetére


Nunder
őstag

Koncertre sajnos még nem jutottam el, egy időben koncerteztek a Salvussal, csak akkor valahogy sosem mentem Salvusra, nomeg nem is ismertem még őket. De ezután változni fog a felállás.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#4) szablya


szablya
tag

Kedvenc együttesem.
Nagyon jól megfogalmaztad azt, amilyen érzéseket kivált az emberben a líraisága, vagy sokszor az epikus történetei... és mindehhez remek hangszerelés társul. Nem egyszer azon kaptam magam, hogy igen mélyen elgondolkozom a szöveg jelentésén, vagy csak egyszerűen megüt pár szó szépsége és egyszerűsége, ezután elkezdem magamban elemezgetni, és egyszerűen csodálom az anyanyelvem gyönyörűségét - ilyet nem sok zene képes kiváltani az emberből.

Én is nemrég javasoltam, hogy az egyik magyar órán hallgassuk meg az Arany albumot, remélem lesz belőle valami... Én igazából csak ezek után a feldolgozások után tanultam meg értékelni Arany költészetét, valahogy kaptak a versek még egy plusz tartalmat.

A koncertjeik pedig hatalmasak, igaz, én még csak kettőn voltam, ennek az is oka, hogy ritkán jutnak el ide, Székelyföldre.

És ha nem haragszotok, linkelném a kedvenc dalom: Hej, virágom

Ja, és még valami: az a bizonyos négy sor belőlem is ugyanezeket az érzéseket váltotta ki, de nagyon intenzíven :o

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#5) Nunder válasza szablya (#4) üzenetére


Nunder
őstag

Köszönöm a biztató szavakat, külön örülök, hogy Székelyföldön is értékelik az igazán jó zenét. Ennyi összefogás nem árt ezekben az időkben.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#6) sgergi válasza Nunder (#3) üzenetére


sgergi
veterán

Mindenképpen érdemes meghallgatni egy koncertet, ha teheted, mindenképpen menj el egyre. (vagy többre) :K

[ Szerkesztve ]

(#7) [balu]


[balu]
tag

Nem rossz együttes, és bár nincs benne a kedvenc 20-ban nálam, ez az egyetlen magyar amit szeretek. :)

(#8) Nunder válasza sgergi (#6) üzenetére


Nunder
őstag

Amint lesz rá lehetőségem elmegyek egy koncertjükre, már régóta tervben van.

[balu]: És a Wisdom? Szerintem ők még nagyon is jók.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#9) [balu] válasza Nunder (#8) üzenetére


[balu]
tag

Ők is jók, egyértelműen, viszont nincsen a zenéjükben semmi különleges, egyedi vagy kiemelkedő (szerintem, persze).

(#10) Lenry


Lenry
félisten

huhúúúú
ez jó zene, szeretem is nagyon.

kedvencem a Szentföld. egyszerűen gyönyörű

meg a Galambból az "Elindultam szép hazámból" feldolgozás. emberek! így kell népdalt feldolgozni. etalon.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Nunder


Nunder
őstag

Nekem most tűnt fel egy remek dal, ami eddig valahogy elkerülte a figyelmemet. Az Égnek Ostora, Attila királyról szól. Zsinórban 5x hallgattam meg és valami fergeteges szövege van.

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#12) padika11


padika11
tag

Nagyon jó banda, nekem az Arany-album tetszik a legjobban. Meg hát magyar fülnek jobban hangzik a magyar folkmetal, mint a finn vagy kelta népzene :) (ezeket is nagyon szeretem, félre értés ne essék).
Az ajánlásaid között találtam 1-2 nekem nagyon tetsző zenekart. Te sokkal jártasabb vagy nálam úgy tűnik. Valami új felfedezetlen extrém power metal zenekart esetleg tudsz-e ajánlani? (Mert én a CoB-on kívül csak a Northert meg a Wintersunt találtam, amik tetszenek.)

[ Szerkesztve ]

Art is the affirmation of life. - Alfred Stieglitz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.