Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) albert8


albert8
addikt

Itt szerintem az egyén problémájábol adódott
tuti nem volt százas :(

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#2) Mr X


Mr X
veterán

Az a játék maximum a mutatóujja edzésére lehetett jó a klikkelésekkel.

(#3) Anubiss


Anubiss
tag

Gyárilag defektes volt. Csak mert összekapcsolta ezt a CoD-dal nem jelenti azt, hogy attól lett agresszív.

(#4) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GTA4

vajon hány ember van naponta, aki kirángat valakit az autójából, és elkezd tombolni vele? :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#5) danih


danih
addikt

Ez az egész csak arra jó, hogy felpörögjenek a politikusok és az idióták.
Egyébként az ámokfutó Age of Conan játékos is volt. Na most akkor az MMORPG játékosok is mind potenciális sorozatgyilkosok?
Eszem megáll.
De tiltsuk be a paintball-t is, az airsoftot is, sőt, vegyük ki a forgalomból a gyerekeknek készült játékpisztolyokat is, mert milyen dolog már, hogy fegyverrel kergetik egymást?

[ Szerkesztve ]

(#6) Kassadin válasza Mr X (#2) üzenetére


Kassadin
addikt

Körülbelül.

[ Szerkesztve ]

(#7) Mr X


Mr X
veterán

Mario

Vajon hány ember ugrál mások fejére, aztán meg keresi a kis aranytallért?

Mindenre rá lehet sütni, hogy agresszív dolog, de szerintem egy agyban egészséges ember nem keveri a játékot a valósággal.

(#8) Zolás válasza Mr.Csizmás (#4) üzenetére


Zolás
addikt

Kirángatni egy mozdonyvezetőt a fülkéből, és száguldozni a mozdonnyal :DDD Teljesen életszerű. ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#9) Mr.Csizmás válasza Zolás (#8) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

GTA san andreasban jó szokásom volt ;] ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#10) Hasek


Hasek
Közösségépítő

"Valóban veszélyesek az FPS játékok?"

Hát, ha megesszük a telepítő lemezeket, akkor sanszos...

Üdv. H

(#11) Mr X válasza Hasek (#10) üzenetére


Mr X
veterán

Vágtad már el a kezed a tokkal? :D

(#12) Hasek válasza Mr X (#11) üzenetére


Hasek
Közösségépítő

Hú, ne is mond... jobban belegondolva, hogy mennyi FPS játékkal játszottam már, csoda hogy még élek... :D

Üdv. H

(#13) Ice!? válasza Mr X (#7) üzenetére


Ice!?
őstag

aknakereső?:DDD

(#14) Thome válasza Ice!? (#13) üzenetére


Thome
addikt

Bomberman, ennyi erővel... :D

(#15) Mr X válasza Ice!? (#13) üzenetére


Mr X
veterán

Az is agresszív játék. Én szétvertem az egeret, mikor az utolsó lépésnél robbant. :D

(#16) KYZRR


KYZRR
őstag

550H cod2, 320h CoD4 és 120h Cod6 után sem érzem magam argesszívnek, sőt még a reflexeimek is jobbak, mióta játszok.
ja, és csupa muszkli a mutatóujjam :DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#17) Mr X válasza KYZRR (#16) üzenetére


Mr X
veterán

Jó, de te kocajátékos vagy. ;] :D

(#18) Samus


Samus
addikt

Mi történt Norvégiában hétvégén?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#19) danih válasza Samus (#18) üzenetére


danih
addikt

Keress rá: Anders Behring Breivik

[ Szerkesztve ]

(#20) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Szerintem pedig bizonyos esetekben tényleg veszélyes lehet az agresszivitás, mint látott viselkedési forma. Ez nem kifejezetten FPS kategóriára jellemző tulajdonság, de tényleg jelen lévő probléma. Főleg olyan fiatal gyerekeknél jelenthet problémát, akiknek a szülei elhanyagolják az illetőt. Ugyanis, mint mindenki előtt ismeretes, az ember a hozzá legközelebb álló viselkedési formáit utánozza le gyerekkorban. Értelemszerűen, ha a szülők nem foglalkoznak a gyerekkel, nem tanítják meg arra, hogy amit lát, az nem valós, akkor a gyerek fejében összemosódhat a valóság, és a virtuális világ. Meg ugye ott van még, hogy ehhez hajlam is kell. Ebből lehet következtetni arra, hogy nagyon sok a ha, de tényleg előfordulhat, hogy a gyerek, a játékok hatására is agresszívabbá válik. Viszont a fent említett szomorú esetben szó sincs erről...

(#21) Mr X válasza kolosanyi (#20) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor itt nem a videojáték agresszivitása a probléma, hanem a nevelés hiánya. Akkor is voltak bőven elhanyagolt agresszív gyerekek, mikor nem volt videojáték.

(#22) danih válasza kolosanyi (#20) üzenetére


danih
addikt

Nem a játék hatására válik aggresszívabbá - én megfordítanám, inkább az agresszióját vezeti le ezen. Az agresszivitásról az idióta szülők tehetnek, akik tojnak a gyerekre, a gyereknevelésre.

(#23) kolosanyi válasza Mr X (#21) üzenetére


kolosanyi
veterán

+ (#22) danih

Pedig sajnos ez tény. Pszichológiai kísérletek igazolják ezt sajnos. Mindenesetre nem önmagában a játéktól válik valaki sorozatgyilkossá. Ez csak egy összetevő a sok közül. Szóval önmagában nem veszélyes egy videójáték. De bizonyos esetekben az lehet, csak erre próbáltam rávilágítani. Például önmagában a puska se vesélyes. Add egy vadász kezébe, aki kilövi a túlzottan elszaporodott akármilyen állatot, és ezzel helyreállíthatja a - legtöbb esetben egyébként emberi beavatkozásból adódóan felborult - rendjét az erdőnek. Ellenben, ha egy őrült kezébe adod, akkor nagyon is veszélyes lesz...

(#24) Mr X

Így van, ezt mondom én is. Önmagában semmi következménye nem lehet egy ilyen játéknak. Viszont speciális esetben - ugye itt az előbb elmített szocializálódás - egyfajta katalizátorként is felfogható az adott videójáték. Főleg, ha a különösen agresszív darabokat vesszük alapul. Nem tudom emlékeztek-e a Carmageddon nevű játékra. Az egy tipikus példa erre. De akkor távolodjunk el a videójátékoktól. A filmek ugyanilyen kockázatot rejthetnek magukban. Egy olyan filmben, ahol a néző azt látja, hogy csak úgy embereket trancsíroznak szét, na az megint csak ez a kategória. Ezért hatalmas a szülő felelőssége a gyermeke személyiségének kialakításában. Mondom ezt én, aki 20 éves. :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Mr X válasza kolosanyi (#23) üzenetére


Mr X
veterán

A veszély abból adódik, hogy a gyerek nem szocializálódik megfelelően. Nem a játék miatt lesz agresszív, amúgyis azzá válna, mivel nem tanította meg neki senki a megfelelő viselkedésformát.

Továbbra is tartom, hogy a kulcs a nevelésen és az egészséges mentalitáson van.

(#25) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Pár idióta kis kölök videója utána Youtube-on azt mondom, hogy igen.
Pedig szegény billentyűzetek semmit se vétettek nekik. :DDD

(#26) dízelracer


dízelracer
senior tag

A konkrét ügy kapcsán szakértők szájából olyan nyilatkozatot is hallottam, hogy ez a jóember a számítógépes játékokon gyakorolt lőni. Könyörgöm b+. Hogy lehet már ilyen hülyeséget mondani? Az, hogy valaki MW2 -ben eldurrogtat 1-2ezer lőszert az nem jelent semmit. Többször lőttem AK-47 gépkarabéllyal. A virtuális lövöldözésnek az ég világon semmi de semmi köze a valósághoz. Aki az ellenkezőjét állítja az egy idióta.
A címre reagálva. Nem, nem veszélyesek. A égvilágon semmi sem veszélyes, csak az ember. Ez sajnos most is bebizonyosodott.

(#27) Kassadin válasza dízelracer (#26) üzenetére


Kassadin
addikt

Ezeknek a "szakértőknek" nevezett valakiknek sose szokott semmi közük lenni az adott témához(lásd játékok), meg se lepődöm ezeken a baromságokon.

(#28) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Miért, mi történt Norvégiában? :F (kocka életet élek, nem nézek híreket, mert egyik adón sem pártatlanok, és unom őket.)

(#29) Akos96


Akos96
senior tag

Nem veszélyesek, mivel a valósághoz nagyon kevésnek van bármilyen köze, az MW2 kb. egy B kategóriás akciófilm, maximum azt tanulja meg belőle, hogyan ugorjon ki a fal mögül, miközben a levegőben lehasal.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#30) KYZRR válasza Akos96 (#29) üzenetére


KYZRR
őstag

:DDD

You can only die once, make sure it is worth it...

(#31) samfishR válasza Akos96 (#29) üzenetére


samfishR
senior tag

és közben zoomolva hajszálpontosan lő

(#32) dízelracer válasza Nordic (#28) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ez. Aztán ezt is olvad el.

[ Szerkesztve ]

(#33) Akos96 válasza samfishR (#31) üzenetére


Akos96
senior tag

Lassítva.

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#34) Mr X válasza Akos96 (#33) üzenetére


Mr X
veterán

Lobogó hajjal, napszemüvegben.

(#35) KYZRR válasza samfishR (#31) üzenetére


KYZRR
őstag

Egy kézzel, Sprint után, egy 10kg-os wípönnel, és 20kg ekvipmenttel.

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#36) Akos96 válasza Mr X (#34) üzenetére


Akos96
senior tag

U.S.M.C. tetkóval.
Egy nagyon gyors vonat tetején, ami egy hamarosan felrobbanó híd felé tart. ;]

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

(#37) Mr.Csizmás válasza Akos96 (#36) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

és egy macskával

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) KYZRR válasza Mr.Csizmás (#37) üzenetére


KYZRR
őstag

You can only die once, make sure it is worth it...

(#39) D1Rect


D1Rect
félisten

Szerintem a csávó csak plusz figyelmet akart magára irányítani ezzel.

Ahogy nálam lecsapódott egy keresztesháborút akar indítani az iszlám ellen és kell a sajtó, hogy szétkürtölje az üzenetét.

(#40) darál0w


darál0w
Jómunkásember

aki ilyet csinál, az nem egy FPS játék miatt csinálja...ergo NEM.

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#41) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ez csak a média baromsága, minden lövöldözésnél/robbantgatásnál lehoznak egy ilyen hírt. A 9/11-es merénylők repülőszimulátorral játszottak, a Columbine-i mészárlást végrehajtó 2 diák FPS-el játszott, stb. Én meg most iszom egy sört Bill-el.

(#42) huntermati


huntermati
tag

Szerintem kamu. Én is már évek óta játszom ilyenekkel [CoD2,4,5,6,7 Postal 2, Gta] , de még nem vettem észre magamon ilyen gyilkos hajlamokat :K [Ezekre nem vagyok büszke :N ]

:U

(#43) danih válasza huntermati (#42) üzenetére


danih
addikt

Te játszhatsz egyébként ilyen játékokkal? Nem ütközik a nézeteiddel, vagy ilyesmi?

(#44) Mr.Csizmás válasza danih (#43) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

látnád hogy minecraftban mekkora kocka :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#45) dízelracer válasza danih (#43) üzenetére


dízelracer
senior tag

:DDD

(#46) huntermati válasza danih (#43) üzenetére


huntermati
tag

Miért ne játszhatnék? Mint mondtam anno mindent lehet, de nem minden használ :)

(#47) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Pont a cod valamelyik része lépett át egy bizonyos határt, amit nem kellett volna, ami után azt mondhatjuk, hogy igen, ez már veszélyes.

Egyébként anno volt erről egy litániám a nevezett gémdepós topikban, majd megkeresem.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#48) danih válasza Vladi (#47) üzenetére


danih
addikt

A civileket gyilkolós repülőtéri pályára gondolsz? Az azt hiszem a MW2 volt...

(#49) samfishR válasza danih (#48) üzenetére


samfishR
senior tag

az tényleg durva volt, és igen, mw2. mondjuk a pálya előtt megkérdezte, hogy akarod-e tolni, dehát attól még benne van a játékban

(#50) Akos96 válasza danih (#48) üzenetére


Akos96
senior tag

Azt nem volt kötelező megcsinálni, a játékban többször is rákérdezett, hogy átugrod-e. Egy perccel megelőztek.

[ Szerkesztve ]

"A tévében nézed a szaxofonost, És azt gondolod, hogy de jó neki."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.