Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hozzászólni itt lehet, sértegetni máshol..... :U

All→M8

(#2) Eastman


Eastman
őstag

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3) callmeakos válasza Eastman (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Mosolyogsz, szal téged is elküldtek már a ..csába, vaaaaaaaaaaaaaaagy........ :D

All→M8

(#4) ADAM1337 válasza callmeakos (#1) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a magyar kultúra.
Már nem is tudom melyik etikett könyvben olvastam egyik nemzetnél a nők adják át a férfinak a helyet, mivel "előre valóbbak" illetve szimbolikusan ők állnak feljebb. (csak érdekességképpen.)
Szerintem is gyalázatos, de az is hogy a 10éves gyerekek se veszik le a táskát és nem tanulnak semmit az illemről, mi lesz így pár év múlva.
Én át szoktam adni a helyemet, kivétel ha helyvadász néni jön.
Volt olyan hogy barátnőmmel ültünk le egymással lévő helyre és hirtelen azt veszem észre hogy egy kéz van a hátamnál és nézek hátra öregasszony meg néz rám, csak röhögtünk egyet barátnőmmel... Ilyenkor csak remélem hogy sokan nézték a hölgyet hogy érezze kínos amit művel.

[ Szerkesztve ]

(#5) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Én átszoktam adni, bár néha van olyan h azt mondják, h köszi maradj csak, szerintem ez rossz hozzáállás, mivel ezen az alapon a következőnek se fogom átadni. Igen ezt amíg nem tapasztaltam meg úgy gondoltam h hülyeség, de mégsem. Amúgy ritkán ülök csak le, egyrészt mert pikkpakk elalszom, vagy úgyis át kell adni a helyet...

(#6) baluka26


baluka26
veterán

Középsuliba jártam, 6:50-kor és 7-kor is jött egy ugyanolyan busz. A 6:50-es direkt diákok miatt, mert a két város végi suliba csak azzal értünk be. Azon soha a kurva életbe nem adtam át egy nyugdíjasnak sem a helyem. Azt a tíz percet nem tudták volna kivárni... Persze a 7 órási általában üres volt.

Szintén nem adom át, ha van még hely, kivéve, ha erősen korlátozott mozgásban az illető.

Sérült/gipszelt/bicegő embernek átadom a helyem.

Felbasz, amikor átadom egy anyukának, és leülteti a kisgyerekét a helyre.

Egyébként általában meg szoktam várni, hogy "fiatalember, lenne szíves esetleg átadni a helyét?" Ezt csak azért, mert az esetek 95%-a, "óóó, én csak két megállót megyek", meg "jobb nekem állni végig, mint leülni, azt újra felállni".

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#7) Eastman válasza callmeakos (#3) üzenetére


Eastman
őstag

Az utolsó bekezdésen röhögök, ahogy leírtad. Megjelent a kép a szemem előtt.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#8) Nova96


Nova96
őstag

Én ált. inkább le se ülők, 10-15 perc haza az út...mert aztán jön a szöveg, hogy öreg vagyok stb... ezzel nincs is gond...csak amikor nekem műtve volt a könyököm akkor majd be**rtam ha hozzá értek.....és általában le akartam ülni, ne legyen semmi gond.... de közbe látták ott a gipsz a vállamig... később a könyök tartó... le se sz*rták. :U volt ez lábbal is.... :U
Igaz, ha fáradt vagyok azaz 3-4-ig bent vagyok teszem azt 0. órától és esetleg a könyököm még fáj (mert nem jött teljesen helyre)... biztos leülők és nem fog érdekelni ki mit gondol, mit mond.
De, ha nem átadom a helyet.

De, volt olyan láttam sok az öreg felszálló, mondtam csak tessék leülni szépen, erre válasz nem kell..
utána áll felettem és elkezd anyázni, te hülye gyerek miért nem adod át a helyet nekem?!....
WTF!? na mind1. :DDD

(#9) Иван


Иван
őstag

Általában átadom a helyem, olyan megfontolásból is, hogy ülök én eleget.

Mondjuk azon felbaszom az agyam, hogy mikor indul a villamos, még van egy rakat hely, leülök. Köv. felszállónál (astoria v. kálvin) felszállnak egy rahedlien, felállok és leül a helyemre egy korombeli diák. Wtf man... :F A nyugdíjasoknak meg nőknek adom át a helyem, nem egy korombeli, férfineműnek. Ennyire jóban azért nem vagyunk.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#10) Mr X


Mr X
veterán

Nem adom át, kivéve, ha annyira indokoltnak látom ránézésre, vagy ha normálisan megkér.

(#11) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Attól függ, helyzettől függ. Összetett dolog. Ez is egy téma amin lehet vitatkozni. Is-is. Kinek,hol,miért stb.

(#12) Lauda


Lauda
félisten

Nincs ilyen, hogy koteles atadni a helyet. Az illem viszont megkivanja, hogy az idoseknak add at a helyed. Es igen, Te is leszel majd idos, amikor ez jol fog esni.

[ Szerkesztve ]

(#13) bullseye


bullseye
addikt

Szerintem teljesen reális hozzáállás, hogy az idősek legyenek tekintettel azon fiatalok sokaságára, akik épen sérültek, vagy betegek (még ha nem is látszik rajtuk), nehéz a cuccuk, vagy időre mennek. Pláne, hogy az időseknek általában semmi baja az ég világon, és soha nem cipelnek nehéz dolgokat, vagy mennek időre.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#14) koshmar


koshmar
őstag

Jó a téma...

Ha egy idős ember megáll mellettem, akkor minden esetben átadom.

Hozzátenném, hogy én a villamoson csak akkor szoktam leülni, ha tényleg nagyon kevesen vannak.
Az egyetem fele kb. 20 perc az út, visszafele 16-17. Annyit tudok állni.

Ja, csak azt emberek nem tudják, hogy amikor én reggel felszállok a Nagyállomásnál, előtte már 50 percet álltam egy szénné tömött buszon. Néha jólesne leülni. De ha megtenném, akkor 2 perc után úgyis átadnám a helyet egy idős embernek, szóval mindegy.

Fiatal lányok is úgy rabolnak rá az ülőhelyekre, mint csuka a villantóra. Bár nagy részük át részük szokta adni a helyet. Aki nem, az meg csak magát minősíti.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#15) Kolondrum válasza Lauda (#12) üzenetére


Kolondrum
félisten

Aha persze, gyere nézd meg mi zajlik nálunk. Beállnak eléd a sorba és szinte ellöknek ha állni kell a tömegben. Elég sok öregkorára elgonoszodik.

Lauda! Akkor lőjenek le!!! Én sok nyugdíj előtt álló fazonnal dolgozok együtt, ezért a kijelentés. Mint a befagyott tó, egy féle "film" újrajátszása egész nap és csak egy féle dolog jó és csak egy féle képpen jó valami, sorolhatnám.... Attól tartok majd nem veszem magamon észre ezeket a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#16) Lauda válasza Kolondrum (#15) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem egyikonk se tudja milyenek leszunk 65-70 evesen. Valoszinu ugyan ilyenek.

Amugy engem nem erdekel milyenek. En megadom a tiszteletet nekik es kesz. Attol, hogy a masik paraszt, meg en nem leszek az.

[ Szerkesztve ]

(#17) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Én is csak akkor ülök le, ha van legalább 3 hely a közelben. Egyszer felszállt mögöttem egy nénike, és elkezdi a hátamat bökdösni. Fülhallgató ki. "Nem igaz hogy nem tudom átadni a helyemet! Ezek a..."
Erre én: "tizenöt csavar tartja össze a bal combcsontomat (nem), ne haragudjon de nagyon fáj amikor rajta kell állnom" mondtam és átmutattam a kb 5 méterre levő szabad helyre hogy elmehetne ám a picsba is. Szépen kéri szó nélkül adom át a helyemet.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#18) Kolondrum válasza Lauda (#16) üzenetére


Kolondrum
félisten

No mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#19) baluka26 válasza Lauda (#16) üzenetére


baluka26
veterán

A tisztelet nálam nem itt kezdődik.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#20) Lauda


Lauda
félisten

Tolem azt csinaltok amit akartok. :)

(#21) baluka26 válasza Lauda (#20) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy ha a tömegközlekedés olyan lenne, mint mondjuk UK, hogy csúcsidőben kb önfinanszírozó, egyből nem lenne gond a nyugdíjasokkal, és ráérnének 9 után piacra menni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#22) lapa


lapa
veterán

én le is tegezem a sok kis ótvar nyuggert. látnád miket kapkodnak utánam néha a csoffadt karjaikkal meg reflexeikkel. szánalom.

"elgonoszodik". komoly arcok vagytok azért.

[ Szerkesztve ]

(#23) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Itt az utazóközönség nagy része nyugdíjas. Olyan 80%-ban merem állítani. Persze vannak jellemzően diák járatok is reggel adott időben, meg du (ekkor járok haza). A két véglet a jellemző. Reggel a második busszal járok ami elég korán van és már ott sok a nyugdíjas.

(#24) koshmar válasza lapa (#22) üzenetére


koshmar
őstag

Coolness level: lapa.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#25) westcoastog


westcoastog
veterán

Ha megkérnek átadom. Vagy éppenséggel leteszem a táskám magam mellé nagyon nyugodtan, aki le akar ülni annak van szája és szól, de általában csak azt hallani hogy fáradt a táskád hogy külön hely kell neki? Ha én le akarnék ülni nem morognék hogy miért van ott az ember táskája a másik helyen, hanem szólok neki hogy le szeretnék ülni. Engem ez idegesít csak.

(#26) lapa


lapa
veterán

és a felelőtlen, buszra szálló táskák okozzák a generációk közötti hóakadályokat is. oszt mit hordtok abban a táskában? szegénységi bizonyítványt-e?

(#27) DeFranco válasza lapa (#26) üzenetére


DeFranco
nagyúr

higgadtan trollkodjál, úgy stílusos ;)

Én egyébként átadom, ha van rá mód... akkor ülök le, ha nem az az utolsó hely, és ha a közelben van idősebb vagy egyéb segítendő, akkor átadom. Ha viszont 5 méterre van egy hely, akkor nem adom át, ha sok a csomagom nem adom át (mert több emberrel szúrok ki, ha három helyet elfoglalok állva).

Amúgy támogatnám, hogy csúcsidőben ne legyen ingyenes nekik a tömegközlekedés, ez sok konfliktust megoldana.

[ Szerkesztve ]

(#28) lapa válasza DeFranco (#27) üzenetére


lapa
veterán

látnád ígyis mekkora levegőket veszek, azt se tudom hogyan csomagoljam.

(#29) koshmar válasza westcoastog (#25) üzenetére


koshmar
őstag

Azt feltételezik, hogy ha ott van a táskád melletted, akkor foglalod a helyet valakinek.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#30) westcoastog válasza koshmar (#29) üzenetére


westcoastog
veterán

Tudom, éppen ezért kell kinyitni a száját és megkérdezni.

(#31) lsebestyen


lsebestyen
addikt

A másik legidegesítőbb dolog, h a nyuggerek leülnek a kettesbe, de kívülre, és amikor leszeretnék ülni belülre, akkor ott morognak... :W

(#32) föccer


föccer
nagyúr

Én mindenkinek átadom e helyemet a tömegközlekedésen. Lévén nem használok tömegközlekedési járművet...

Üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33) Mr X válasza westcoastog (#25) üzenetére


Mr X
veterán

Na mondjuk a maga mellett táskát pihentetőktől én is agyvérzést kapok. Lehet azt ölben tartani, ha már a földre nem akarja letenni.

(#34) DeFranco válasza lapa (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a tömegközlekedés az egyik tabu téma itt a fórumon

annyi önérzetes gyökér van meggyőződve a saját igazáról a témában, amit csak közepes mennyiségű napalmmal lehetne hatékonyan gondozásban tartani, éppen ezért kár belemenni... #szar #dobás #kézhigiénia

inkább igyunk meg egy nagy pohár szobahőmérsékletű szűrt vizet, és sóhajtva emlékezzünk vissza azokra az időkre, amikor este két sörtől nem volt elrontva a következő 24 óra némi hasmarssal súlyosbítva.

[ Szerkesztve ]

(#35) koshmar válasza Mr X (#33) üzenetére


koshmar
őstag

Én mostanában rászoktam arra, hogy berakom a lábam közé.
Ilyenkor ugye szabad a külső hely, de általában az is marad, mert ha pl. csak lányok szállnak fel a buszra, akkor inkább állnak. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#36) Mr X válasza koshmar (#35) üzenetére


Mr X
veterán

Nem tudom, nekem alap, hogy ha kétülésesre ülök, akkor belülre ülök és táska lábhoz-ölbe. ehhez képest annyi parasztot látok folyton, aki vagy maga mellé vágja a táskát, vagy egyenesen a külső ülésre ül, hogy elcsodálkozom.

(#37) koshmar válasza Mr X (#36) üzenetére


koshmar
őstag

Jaja. Én pl. ma is a külső ülésen ültem (a táskám a belső ülés lábterénél volt, hogy ne koszolja össze), de csak azért, mert a buszon még volt kb. 25 ülőhely.
Ha pl. már mindenhol ülnek, de találok egy kettes helyet, akkor alap, hogy belülre ülök.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#38) proof88


proof88
addikt

Én nem igazán szoktam leülni. Illetve csak akkor, ha kevesen vannak a járműn. Egyébként ha olyan a helyzet, mindig felállok. Van amikor csak úgy előre felállok egy zsúfolt megállóba éréskor, mert sokan vannak, és úgy gondolom hogy biztos lesz olyan akinek jobban kell a hely, mint nekem.
Egyébként a büdös picsha pesti flegmah nőket jól jellemzi az is, amit pont kb 2 hete láttam a 4-6-os villamoson, és nem először, hogy felszáll egy fiatal anyuka a kisgyerekével, akit a karjában tart még, és az ajtóknál lévő legközelebbi 1-1 ülőhelyeken nők ültek, természetesen nem adták át a helyet maguktól, hanem némi fáziskésést követően az anyuka szólt a közelebb lévőnek, hogy leülhetne-e. Ekkor már át lett adva a hely, persze fintorgással egybekötve, mert ugye mi huszonévesen magyar nagyasszonyok vagyunk és kocc mindenkinek. Tisztelet a kivételnek persze, amiből a mai magyar nők hozzáállását elnézve rohadt kevés van, de ez már egy másik téma ... :(

(#39) koshmar válasza proof88 (#38) üzenetére


koshmar
őstag

Ha kérnie kell, már régen rossz. :(

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#40) lapa válasza Mr X (#36) üzenetére


lapa
veterán

olcsó trükk ez, a "gerósok" (nálunk falun így hívják a táskás vadászokat) régóta művelik. nyilvánvaló, hogy az idősek majd le akarnak ülni a táska helyére. az, hogy a táska mégis oda van rakva, az olyasmi jel, mint régen a gerbeaudban a dupla tömény (nem vágom már, tán whisky). az áldozat nyilván méregeti a vadászt egy ideig, aztán ráharap és végre létrejön az első verbális kontaktus. mindenre van egy ärzte szám.

steck' dir eine an mein schatz, tut dir gut.

[ Szerkesztve ]

(#41) westcoastog válasza Mr X (#36) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor hatalmas nagy paraszt vagyok.

(#42) DeFranco válasza westcoastog (#41) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Büntetésből a szomszéd néni otthonkáját kell szagolgatnod három napig. :((

(#43) koshmar válasza DeFranco (#42) üzenetére


koshmar
őstag

Nem, abban kell majd járnia iskolába.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#44) DeFranco válasza koshmar (#43) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A szagolgatás rosszabb...

iskolába a szomszédnéni kismamacipőjében kell járnia.

(#45) koshmar válasza DeFranco (#44) üzenetére


koshmar
őstag

Az első mondatodhoz: tapasztalat? ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#46) callmeakos válasza föccer (#32) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

legjobb :D

All→M8

(#47) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha kevés a hely, akkor általában le sem ülök. Igen, át szoktam adni a helyem, de nem szúrom ki fél km-ről a nyugdíjast és pattanok fel, hogy átadjam, tehát szitufüggő. Ha meg fasz kivan mindenkivel, akkor bedugom a zenét és abszolút nem érdekel senki - majd átadja más. Ritka, de akkor belefér.

Egyébként már megszoktam, hogy állok, nagyon fáradtnak kell lennem azért, hogy ténylegesen emiatt üljek le. Bár már egy ideje kocsival járok mindenhova, úgyhogy lényegtelen minden, amit eddig írtam. Lesz ez még így se..

[ Szerkesztve ]

(#48) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Egyébként a táskát le lehet tenni és igenis, inkább a fiatalok álljanak, mint az idősek. Amit te leírtál, hogy valami sérülésed van, az nem hétköznapi, csak az 1%. Te ülj le, a többi 99% meg álljon. Egyébként vegyesen ülnek a fiatalok és az idősek, de nem juthat mindenkinek hely, ez van.

(#49) Eastman


Eastman
őstag

Egyre nagyobb a szakadék fiatalok és idősek, idősek és idősek, fiatalok és fiatalok között.

Sok mindent írhatnék, jó és rossz példákat is, de nem sok értelmét látom. Nem nagyon várhatjuk el mástól azt az értékrendet ami bennünk megvan. Ma már nem. Bárki bármit megtehet.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) DeFranco válasza Eastman (#49) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt már az ókori görögök is megmondták :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.