Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) lapa válasza Mr X (#50) üzenetére


lapa
veterán

"a lakosság is ellenük lesz"

ennél jobban? mégis hogyan? olvass csak vissza. taxis-ellenőr-furgonos-biciklista-nyugdíjas-troll-rendőr már amúgy is rajta a listán.

én például (tök más miatt) egész héten forradalmi hangulatban voltam, itthon többször is körbejártam a transzparensemmel. még piros pólót is vettem fel, hogy ha lőnek akkor ne látszódjon a vér. szimpatikusak a céljaim? támogatod őket? érted, ők csak egészen közel mentek az emberekhez, hogy el tudják olvasni a táblákat. máshogy nem lehet feltűnést kelteni.

(#52) Mr X válasza lapa (#51) üzenetére


Mr X
veterán

Nem az emberek figyelmét kell felkelteniük, hanem a kormányét. De az úgy nem jó, ha közben az embereket maguk ellen hangolják. Én megértem a taxisok felháborodását, megértem, hogy a kenyerük került veszélybe. Támogatom a törekvésüket. De ne én szívjam meg.

Egy példa.

Nem tetszik a BKV árképzése. Tüntetést szervezek. Tippre elég sokan támogatnának is benne. Addig, míg a tüntetést a BKV székháza előtt rendezem. De ha ugyanezt egy buszpályaudvaron tenném, nem engedve a buszokat elindulni, azt hiszem, nem sok rajongót szereznék a buszok utasai között. Most akkor melyikkel lesz nagyobb a visszhang, számomra pozitív kicsengéssel?

[ Szerkesztve ]

(#53) lapa válasza Mr X (#52) üzenetére


lapa
veterán

írtál egy példát, csak az maradt ki hogy pontosan hogyan is keltenéd fel a kormány figyelmét. odáig ők is megvannak hogy az kéne.

(#54) Mr X válasza lapa (#53) üzenetére


Mr X
veterán

Nem erre találták ki, hogy tüntetnek? Nem ez a célja?

Az igazán szomorú, hogy ha épp más érdekcsoport tüntetése miatt van dugó a városban, pont a taxisok szidják a legdurvábban őket. Tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#55) Dany007 válasza Mr X (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Teljes mértékben igazad van. De azt is el kell ismerni, hogy a "kormány figyelmét" másképp nem lehet felhívni a problémára. Sőt, szerintem sokszor még így se.

De ha egy maroknyi ember elmegy transzparensekkel a minisztérium vagy akármi elé tüntetni le se fogják szarni!
Ha viszont megbénítják a fél várost akkor az már megint más. Arra akaratlanul is odafognak figyelni "fentről".

Persze magával a tüntetéssel nem értek egyet. Rá kéne jönni, hogy Budapesten nincs kereslet ~ 8.000 taxira. A kétharmadát ki kéne szanálni. És akkor a maradék talán megélne!
Csak ők ezt nem akarják elismerni se elfogadni. Egyszerűbb tüntetni a jobb körülményekért és a kocsikázásból megélésért, mint keresni egy olyan munkát, amire van fizetőképes kereslet is.

(#56) lapa válasza Dany007 (#55) üzenetére


lapa
veterán

ja, hát ezek az emberek szarnak az it-re, szarnak a közgázra, szarnak a marketingre. pedig mindenhova behívják őket. nagyrészük gépjárművezető, a maradék még az se ("csak" munkanélküli, szakmai szempontból). ugyan milyen opcióik vannak?

mégegyszer: otthon ülsz, keresel állást napi 1 órában. ott rohad a kisautó hitellel a nyakadon, a gyerek éhes. az alábbi lehetőségek maradnak:

1. otthon ücsörgés + álláskeresés
2. kisatuóban ücsörgés + némi mellékes a taxiból + álláskeresés.

nincs vesztenivaló, szabályszerűen beülsz a kisautóba. ha nem, éhen hal a család. ezen sok mindent nem kell innentől sakkozni meg belátni.

(#57) plömplöm


plömplöm
őstag

egy cikk a témáról: totalcar

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#58) callmeakos válasza plömplöm (#57) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

kicsit meredeken van megfogalmazva, de abszolút egyetértek az írással

All→M8

(#59) Thunderzolee válasza plömplöm (#57) üzenetére

Zseniális írás! :K

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#60) danih válasza plömplöm (#57) üzenetére


danih
addikt

Nagyon Uj Péter akart lenni az czikkíró, ám a nagy erőlködésből becsokizás lett a vége... Kár.

(#61) DeFranco válasza danih (#60) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Mosmé'? Nem rossz cikk ez, egészen rendben levőnek látom. Mi a baj vele?

(#62) Thunderzolee válasza danih (#60) üzenetére

http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2012/06/06/taxisokrol_utoljara/

Az csak egy vélemény.
Te is írhatsz hasonlót, az is elolvassuk szívesen. :K

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#63) danih válasza DeFranco (#61) üzenetére


danih
addikt

Csak amit leírtam, manapság (főként az internetes újságírásban) rengetegen próbálják majmolni ezt a stílust, több-kevesebb sikerrel... Nehéz egy cikket ilyen stílusban megírni úgy, hogy ne érződjön belőle egyfajta disszonancia - ezért is művészet :DDD

(#62) Thunderzolee: az is egy vélemény, meg ez is ;)

(#64) DeFranco válasza danih (#63) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, hogy a forma... egyébként szerintem azzal sem volt baj.

(#65) Thunderzolee válasza danih (#63) üzenetére

Néha kellenek az ilyen írások.
Lehet pont ezért jött be annyira. Erre mondják, h "jól megmondta a frankót".

Totalcaron amúgy is szeretnek szájbarágósan fogalmazni, én nem tudnék így írni, de szívesen olvasom az ottani írásokat. Pedig egyáltalán nem érdekelnek az autók, nem is nagyon értek hozzájuk. :B

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#66) danih válasza Thunderzolee (#65) üzenetére


danih
addikt

Abszolút értem, mire gondolsz... Mondjuk én személy szerint a népítéletért jártam oda, maga a tc (nagy része) számomra nem igazán szimpi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.