Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Cyberpunk válasza mickemoto (#49) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Sajnos van hibásan felállított diagnózis is, az orvosok is csak emberek azok is tévedhetnek. Ez elég szomorú, és érthető is a felháborodás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#52) puttputt válasza mickemoto (#49) üzenetére


puttputt
őstag

Csoda, hogy nem azt mondta; "biztos túl sokat stresszel, menjen el masszőrhöz inkább". Manapság, aki nem 60 felett van, annál rendszerint pánikbetegséget állapítanak meg. Pláne ha fullad. Az sem volna csoda - ennél fogva -, ha a mentősök direkt tettek volna rá. Persze, látatlanban ne legyünk rosszmájúak.
Részvétem, azért ez így eléggé súlyos, a szokásosabbnál is...

Cyberpunk: Tévedhetnek, valóban, csak a kockázati szint más mint egyéb munkáknál. S az elvárt javadalmazás is olykor-olykor.

[ Szerkesztve ]

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#53) #40485120


#40485120
törölt tag

Hát nekem is vannak személyes tapasztalataim meg hallotam is eleget a magyar "elátásról,,.
Ez a történet nem velem történt, de hát úgy gondolom hogy elmesélem:
Szerintetek manapság miért fontos hogy a gyerekek elvigyék a taj kártyájukat osztálykirándulára?
Hát egy ötödikes gyerek hülyéskedik a mozgolépcsőn, elesik, szét szakad a térde nyilt törés, tanár irány a korház , de nem hajlandók elátni egy tizenkét éves gyereket, mert hogy nincs ott a kártya. A tanárnőnek úgy kelett fenyegetőzni-e hogy ellásák.

Ehhez nem tudok mit hozzáfűzni.

(#54) puttputt válasza #40485120 (#53) üzenetére


puttputt
őstag

A bürokrácia bődületes méreteket ölt ebben az országban... Jártam már keletebbre (értsd. a Közel-Keletnél keletebbre), még ott is sokkal lazábban veszik a dolgokat és magasról..., ha vészhelyzet van.
Eleve az nem világos, minek 30 féle kártya (papírgyártás 2014-ben). No persze, ez is egy komoly üzletág, kérem. :U Csak ugye, az általad felemlegetett szituációban nem éppen arról van szó (ami szintén komoly azért...), hogy 4-5 órákat kelljen ülni a dohos, fülledt Ocsmányirodában 200 sorstárssal a földön (most egy megyeszékhelyi kirendeltségről beszélek), hanem valami sokkal komolyabbról.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#55) Lauda válasza #40485120 (#53) üzenetére


Lauda
félisten

Ez hulyeseg, kitalacio, ne hidd el. Barkit ellatnak a kartya nelkul is meg ha nincs tb-d akkor is. Csak felszolitanak, hogy majd rendezd a tb viszonyod.

(#56) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

mickemoto: Hát nem semmi. Részvétem, ha mondhatok ilyet.

zerge02: Ha ezt így megcsinálták valóban, abból nem kis balhét lehet ám csapni, ugyanis a sürgősségi ellátásnál semmi ilyet nem lehet kérni. Ez kb olyan, mintha egy karambolnál csak akkor vágnának ki az összeroncsolódott autódból, ha megmutatod a jogosítványod és a forgalmid.

Lauda: Manapság simán lehet sajnos igaz is. Van, hogy olyan ember kapja meg az adott munkát, aki örült a kettesnek 8. év végén.

Nyugodj békében Integra!

(#57) puttputt válasza Szatyor95 (#56) üzenetére


puttputt
őstag

Kétségtelen; nehéz elképzelni, hogy ilyen megtörténik, de ... azért nem kell sokáig mesélni a sztorit ahhoz..., szóval, még az is előfordulhat, hogy nem puszta fikció. (Vagyis, nem félrevezették a történettel anno a kollégát.)
Ilyesmi simán előfordulhat manapság, még ha elvétve is. S valahol össze is fonódhat az általad említett "inkompetenciával". Nem tudja, nem meri ellátni a beteget, ezért inkább keresi a kibúvókat és az adminisztráció mögé rejtőzik. Vagy csak szimplán slendrián, lekezelő, nemtörődöm és elhajt.

:LKBK-Inventor / * Mindig más nő mellett ébredek ... a buszon. ///////////////////////

(#58) sutykuru válasza Muton (#37) üzenetére


sutykuru
tag

Egyszer írtam egy ilyenre és én lettem a szar alak.
Sokkal hatásosabb volt később 10 percen keresztűl osztogatni a 3 éppen farmoló nővért. -érdekes, azért nem mentek apuhoz sírni-

(#59) beefjeez


beefjeez
senior tag

Most megy a háborgás mert nem borultak térdre nagyságod előtt? :DDD :DDD :DDD :DDD

(#60) #40485120


#40485120
törölt tag

Gondoltam hogy nem fogjátok elhinni, de akkor mondom úgy hogy akkivel ez történt 2ével járt/jár fölöttem az iskolába. Jó barátom még ma is. Elöszőr ő mondta a sztorit, de mi nem hitűk el. Meg kérdeztük azt a tanárt akivel a kórházba volt, és ő mondta hogy tényleg igy történt. Majd megkérdeztük az apját, aki mondta hogy tényleg igy történt.

De mivel ezt úgyse hiszitek el lényegében mindegy.
(Mondjuk annyira nem fontos hogy elhigyétek)

(#61) Juliuska


Juliuska
senior tag

Szatyor95: szerencsésen megúsztad :C (a közfeladatot ellátó személy elleni bűncselekményeket általában nagyon szigorúan szokták venni. Szerintem, a 2 betegszállítónak köszönheted, h nem lett komolyabb bünti).

Muton: sajnos, tökre igazad van. Annyit fűznék még az általad elmondottakhoz, h mostanra már a jók (kevés kivétellel) mind kint vannak külföldön. Egy orvosi egyetemet elégséges eredménnyel is el lehet ám végezni. A Jó Isten mentsen meg bennünket az ilyenektől, mert ők aztán rajtunk (a hozzájuk fordulókon) élik ki kevéske hatalmukat és az ilyen helyzetek számunkra nagyon megalázóak tudnak lenni :(((

mickemoto: én úgy tudom, háziorvost szabadon választhat az ember.

puttputt: az a baj ezzel, h igazad van, sajnos :(((

[ Szerkesztve ]

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#62) greenity


greenity
aktív tag

Ez egy teljesen jó eljárás volt, még akkor is, hogy ha tiszteletlenségnek érezted.

Én úgy mentem vissza a traumatológiára, leszedetni a gipszet, esetleg visszateszik etc. (nem tették :) )
Odamentem 8 körül és fél 1 után jutottam be, de csak azért mert két orvos volt a rendelőben és az egyik (amelyik a betegeit behívta mindenki előtt) elment ebédelni.

Jó persze bent rám nézett az orvos (emlékezett rám) és megkérdezte hogy én vagyok a fizikus? Utána már rendben volt. De 4.5 órát álltam a váróban, mert kétféle ember tudott leülni 1.: akinek a lábával volt baja, 2.: aki idős volt, itt pofátlanság lett volna két jó lábbal leülni.

Összesen 4 orvos rendelt a két rendelőben, de volt aki előttem jött, 7 körül szintén délben hívták be.

Innentől kezdve azt hiszem, az egy órával és némi tiszteletlenséggel nincs gond.

Persze, szarul esik az embernek, de ez van.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#63) callmeakos válasza beefjeez (#59) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Körülbelül ;] :DDD

All→M8

(#64) Lauda válasza #40485120 (#60) üzenetére


Lauda
félisten

Taj kartya nelkul is koteles ellatni, a rendszerben bent a szama es a szemelyazonossagat tudjak igazolni. Ezert mondom, hogy ilyen nincs, hogy nem latjak el.

Ettol fuggetlenul mondom, nekem se volt meg evekig a kartyam es tobbszor is voltam korhazban bogarcsipes miatt, meg egyszer leszakadt a kormom :DDD , bemondtad a nevet, szul evet, anyja neve stb es kesz, kollegamat szinten.

[ Szerkesztve ]

(#65) Szatyor95 válasza Juliuska (#61) üzenetére


Szatyor95
aktív tag

Lehet szerencse volt, de ma sem tennék mást, még akkor sem, ha nincs ott más rajtunk kívül se. Ráadásul ha nincs ott a két ápoló, az biztos, hogy nem csak egy barna nadrággal ússza meg, hanem kipróbálta volna a kórház szolgáltatásait az intenzíven. Na azért valóban kaptam volna.

Nyugodj békében Integra!

(#66) vamzi


vamzi
őstag

Csatlakozom, ez még tényleg baráti volt :) bár szerencsére nekem sincs túl sok tapasztalatom. De a legutóbbit leírom:

Rácsapódott az ujjamra egy páncélszekrény ajtaja. Annyira fájt, hogy inkább bementem és megnézettem. 4 óra alatt el is végeztek rajtam egy röntgent és egy köröm perforációt. Ez eddig viszonylag korrekt, leszámítva a váróban ülőket (4x kellett feltakarítani, mert 3x telibe hánytak mindent és 1x pedig összevéreztek mindent)

Visszahívtak vizitre. Én elmentem. 17-kor jelentkeztem be a betegfelvételen. Sehol egy lélek, szuper, pikk pakk végzünk... Ja. Semmi mozgás nem volt a váróban és a rendelőben sem. Majd 19-kor(2 órával később!) behívtak a rendelőbe és jól megmondták nekem, hogy mi az, hogy rendelési időn kívül jövök vizitre!? (19.00-ig van rendelés)

Annyira váratlanul és értetlenül álltam ott, hogy csak hebegtem-habogtam.

(#67) beefjeez válasza callmeakos (#63) üzenetére


beefjeez
senior tag

De amúgy tényleg jól jöttél ki, én 12 órát feküdtem bent nyílt kartöréssel, mire műtöttek...
Egy pózban kellett, mert ha megmozdultam összefostam magam a fájdalomtól, zsibbadt már mindenem, ah...

(#68) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Most voltam kontrollvizsgálaton, és vissza kell szívnom az egészet. Most egész rendes volt a doki. Mondjuk most se nagyon bagózott rám, de legalább nem volt olyan szemet szúró a stílusa. Lehet csak rossz napja volt. Az pedig mindenkivel megesik. Vagy lehet az az oka, hogy nem volt ott az a sok nővér, nem volt kivel megosztani a sütirecepteket :D

All→M8

(#69) Muton válasza callmeakos (#68) üzenetére


Muton
addikt

vagy olvasta a topikot és észbekapott :))

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#70) callmeakos válasza Muton (#69) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Lehet :D

All→M8

(#71) mickemoto válasza beefjeez (#67) üzenetére


mickemoto
őstag

Ismerősöm csuklótöréssel ment be egyik csütörtökön a kórházba, azt mondták neki első körben hogy valamikor három hét múlva fogják tudni megműteni. :Y Szerencsére volt a kórházban ismerős így nagy nehezen sikerült következő hét keddre kieszközölni a műtétet.Ez sem a legjobb, mert öt napig törött csuklóval nem túl kellemes, de a három hétnél még mindig jobb.Akkor már összeforr a csont, újra el kell törni,stb.
Ez egyébként a csabai kórházban volt, máig csodálkozok hogy valamelyik évben az év kórháza lett.

Juliuska: Jól tudod, háziorvost maga választhatja meg az ember.

(#72) Coccolino_O válasza Vladi (#22) üzenetére


Coccolino_O
őstag

TB majd állja a 8 milliós műtétet? Kötve hiszem.

Az egész eü témához annyit tudok hozzátenni, hogy amíg ennyire alulfinanszírozott mind munkaerő ügyileg, mind felszerelés tekintetében, addig nincsen min csodálkozni. Az már csak hab a tortán, hogy habár fizeted a tb-t, de önmagában az csak dísz, hiszen a legtöbb helyen elvárják a hálapénzt, pont a szutyok fizetések miatt...

(#73) Lauda válasza Coccolino_O (#72) üzenetére


Lauda
félisten

Volt olyan kollegam, akire rak miatt kemeny milliokat koltott a tb es fel ev mulva sajnos eltemettuk. Ezert tarsadalombiztosito a neve. Fizeted fizeted, latszolag feleslegesen, viszont mikor beut a baj, apam az kurva sokba kerul. Valoszinu annyi be se fizettel. Nektek az amerikai rendszert javaslom, lehet 50 evesen csoves leszel haz es auto nelkul, de elsz.....

(#74) Tapsi válasza Coccolino_O (#72) üzenetére


Tapsi
addikt

Egy rákos beteg havi gyógyszeradagja 2-3 millió. El lehet gondolkozni!

(#75) Coccolino_O válasza Lauda (#73) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az amerikai rendszerben a biztosítók nem érdekeltek, hogy fizessenek, szóval azért ne vegyük pont őket alapul. Másrészt sok-sok millió embernek biztosítása sincsen. Az amerikai rendszer szvsz nem jó, és Mo.-n sem lenne jó. De a jelenlegi jelek arra engednek következtetni, hogy egyszer bedől az állami eü., és akkor marad a magánbiztosító. Már akinek lesz pénze megfizetni.

Tapsi: Ez szörnyű, de attól még nem lesz kevésbé igaz az, amit írtam. Egy normális rendszerben nem kell borítékokat dugdosni az orvosok zsebébe. :U

[ Szerkesztve ]

(#76) 8th válasza vamzi (#66) üzenetére


8th
addikt

Ilyen velem is volt rendesen lebasztak, hogy miért most jöttem. Szerencsére az sztk-ban a kapott sorszámon rajta van az időpont, hogy mikor kaptad. Mondtam neki, hogy a rendelési idő vége előtt több mint egy órával kaptam a sorszámot és ha elhiszi nekem ha nem két emeletet nem egy óra alatt teszek meg. Na ez meg is alapozta a hangulatot. :DDD

(#77) Lauda válasza Coccolino_O (#75) üzenetére


Lauda
félisten

Erre a gondolatodra reagaltam:

Az már csak hab a tortán, hogy habár fizeted a tb-t, de önmagában az csak dísz,

hogy fizeted a tb-t, ami ugy tunik csak kidobott penz, viszont ha baj van korlatlanul koltik rad a penzt szinte. A maganbiztosito majd annyit kolt rad, amit befizettel, meg beviheted a hazad, autod, aztan lehet elve jossz ki a korhazbol, de nem lesz hol laknod. Szerintem elobbi meg mindig ezerszer jobb. 40 evesen kapsz egy rakot es 3x annyit kolt rad az allam, mint amit befizettel. En orulok, hogy ilyen a mi rendszerunk es remelem ilyen is marad.

(#78) mickemoto válasza Lauda (#77) üzenetére


mickemoto
őstag

Csak papíron költenek rád, te abból a pénzből semmit sem látsz.Az hogy mennyit írnak a papírra, hogy 100eFt volt a műtét vagy 1MFt, az neked teljesen mindegy, valakinek meg jó üzlet.
Egyébként meg ha rákos leszel kapsz egy csomó semmit érő vagy inkább rontó gyógyszert meg kemót, aztán van két százalékesélyed hogy túléld.
Az igazi gyógymódokat meg nem használják, merthogy a rák is gyógyítható, ez biztos.Csak akkor nem hozna a konyhára ha mindenki fillérekből meggyógyulna.
Szerintem a kettő közül egyik megoldás sem jó, se a tb-s, se a biztosítós.Jó lehetne mindkettő bizonyos körülmények között, de ezek nincsenek meg.

(#79) Coccolino_O válasza Lauda (#77) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Nekem a svéd modell jobban bejön. Ott elvileg úgy van, hogy a munkahelyed is fizet x %-ot utánad, és te magad is.

A kidobott pénzt arra írtam, hogy sok helyen elvárják a borítékot, különben nem foglalkoznak veled. A TB meg pont azért van, hogy ellássanak bizonyos szintig. Az amerikai rendszer sem jó, de a korrupt magyar sem.

[ Szerkesztve ]

(#80) Lauda válasza Coccolino_O (#79) üzenetére


Lauda
félisten

Azt en nem ismerem. Arrol, hogy korrupt a rendszer, nem a rendszer tehet, hanem az orvosok. Ha maganbiztosito fizetne nekik, akkor is elfogadnak a plusz lovet. Es nem azert fogadja el, mert rosszul keres. Mondjuk egy nogyogyasz akinek van maganpraxisa is.

mickemoto bocs erre nem tudok irni semmit, az egesz hozzaszolasod csak vizio es feltetelezes. Nem hiszem, hogy tudod barminek az arat is, barmilyen gepnek, mutetnek vagy gyogyszernek, igy eleg erosek es megalapozatlanok a kijelenteseid.

(#81) Vladi válasza Coccolino_O (#72) üzenetére


Vladi
nagyúr

egyrészt: de állja, másrészt meg nem tb-ről írtam.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#82) mickemoto


mickemoto
őstag

Miről is beszélgetünk? Nincs is TB?Benne van a tákolmányban?

(#83) Lauda válasza mickemoto (#82) üzenetére


Lauda
félisten

Orvosok es korhazak sincsenek, meg noverek se ezek szerint. Nincs ott semmi ami eddig ott volt....

(#84) mickemoto válasza Lauda (#83) üzenetére


mickemoto
őstag

Nézd végig az interjút, akkor választ kapsz.

(#85) Lauda


Lauda
félisten

[link]

Arcom leszakad komolyan mondom. Hogyan honosithatnak hamis orvosi diplomat? Es meg csak nem is 3. orszagban vagyunk, hanem az unioban Ganyolok egy hamis orvosit es siman honositjak. Ennyit az uniorol meg a egeszrol szerintem. :W Az mar csak raadas, hogy van akit nem is erdekel, hogy nem orvos, akkor is hozza jarna. Bar ezek utan dontsd el ki orvos es ki nem. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.