Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Külföldön élők, ti hogy vagytok ezzel? :U

All→M8

(#2) eddie17 válasza callmeakos (#1) üzenetére


eddie17
addikt

Holnap utazok ki, ráadásul Skóciába. :)
Egyelőre nem aggódom, edzettem itthon magam minden ottani autentikus dologgal. Majd kiderül.
Legfeljebb nagyot esek pofára. :)

Mod: Nekem annyi "szerencsém" van, hogy nem tanultam iskolában angolt. :K

[ Szerkesztve ]

(#3) callmeakos válasza eddie17 (#2) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ha van akiktől félek e téren, azok végképp a skótok :D
Egy kalappal ;)

All→M8

(#4) eddie17 válasza callmeakos (#3) üzenetére


eddie17
addikt

Ha nem mész fel északra, vagy Glasgow közelébe sok gond nem lehet. :D
Nem tudom nézed-e a Top Gear-t. Ott azt hiszem az új évad 3. részében egy csinos skót énekes lánnyal beszélgettek. Kb. az az átlag "tájszólás". :) Persze így is szóvá tették a beszélgetés elején... :)
Amúgy köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#5) callmeakos válasza eddie17 (#4) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az új részeket kénytelen vagyok így nézni :D
Azt megértem úgy ahogy mindaddig, még nem jönnek a szakszavakkal :D
A régebbieket szinkronosan nézem, de eltudom képzelni :D

All→M8

(#6) Dany007 válasza callmeakos (#3) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem az angolokat a legkönnyebb megérteni annak aki itthon tanult angolt.
Pl egy Skynews-t sokkal jobban megértek, mint egy CNN-t. Sőt, ég és föld a különbség. Nekem sokkal kellemesebb angolt hallgatni, mint mondjuk amerikait. Tisztább. Aztán, hogy a skót meg hasonló akcentus milyen arról csak hallottam, de nem hangzik jónak. :D
De a sima angollal szerintem nem lesz gond.

(#7) psyho85


psyho85
aktív tag

Amikor a SZIE-en dolgoztam, angolul kellett kommunikálnom líbiai vendégdiákokkal. Utánuk Amy McDonald a Top Gearben már szinte super-clear BBC english. :)

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#8) eddie17 válasza callmeakos (#5) üzenetére


eddie17
addikt

Persze nekem sem 100%-os a megértésem. Főleg, hogy még sokat kell majd tanulnom... :)
A szakszavakkal már kezdek megbarátkozni. :D

Dany007: Azért az átlag ember Angliában messze nem úgy beszél mint a TV-ben vagy a rádióban. Elég ha valamelyikben megkérdezik az utca emberét. Már csak fülel az ember, hogy hogyan beszél ez. :)

psyho85: Ő az, Amy Macdonald! :K Ő teljesen "szépen" beszél skót akcentussal. :)

[ Szerkesztve ]

(#9) callmeakos válasza Dany007 (#6) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Páran mondták már nekem ugyanezt, viszont én pont ennek az ellenkezője vagyok. Az amcsikat valahogy én jobban megértem. Talán azért mert tisztábban értem mit mondanak. Általában ennek a srácnak a videóival szoktam példálozni. Szerintem ez egy átlagos amcsi akcentus és 99%ban megértem az egész videót. Míg 1-1 Top Gear részben vannak pillanatok mikor vissza kell tekernem, mert valahogy nem tiszta mit is mondtak valójában.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#10) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Ha ismered a nyelvet, a "tájszólást" vagy "akcentust" könnyen és nagyon gyorsan meg lehet szokni, személy szerint én is az amerikait tartom egyszerűbbnek, de a brittel sem volt soha gondom.

UI: magyar kisbetű.

[ Szerkesztve ]

(#11) Dany007 válasza eddie17 (#8) üzenetére


Dany007
veterán

Ez lehetséges, de nekem még így is az amerikai a keményebb dió.
Beszéltem párszor egy amerikai sráccal és katasztrófa volt megérteni. Abszolút nem úgy mondja ki a szavakat legalábbis egy részét, mint ahogy mi anno tanultuk.
Kedvenc példa erre a something. Na, ő ezt szó szerint úgy mondta ki, hogy szumfin. Így ahogy leírom. De még rengeteg ilyen volt... : ) Sok időbe került mire átállt az agyam az ő angoljára.
Viszont akivel meglepően jól eltudtam beszélgetni az egy lengyel srác volt. Ő is tanulta az angol, de Angliában élt már egy ideje. Az kellemes volt.

(#12) kraftxld válasza callmeakos (#1) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Az első héten élőszóban utána meg egy hónapig jobban kellett sasolni telefonban, utána már simán ment.
Már akkor sincs gáz ha előadást kell tartani jópár ember elött :)
Az echte falusi kiwi akcentusra pár sör után a kocsmában azért néha még kapkodom a fejem :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13) Иван


Иван
őstag

Tekintve hogy Angliában se beszéli senki se a szabvány angolt (az angolok se), szerintem nem lesz para. Középfokúval el lehet evickélni, felsőfokúval meg már simán. HA meg beszélsz alapból egy szinten angolul, hamar fejlődsz.

SZERK
Ja, és sok szerencsét. :K

[ Szerkesztve ]

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#14) #43960832


#43960832
törölt tag

Nekem pozitív csalódás volt az általad felvetett téma. 1 hét után már szinte odafigyelés nélkül társalogtam az amcsikkal. 3 hónap kint tartózkodás után, tátott szájjal figyeltem Ferihegyen az embereket, akik MAGYARUL beszéltek. :Y

(#15) eddie17 válasza Dany007 (#11) üzenetére


eddie17
addikt

Persze, mindenhol megvannak a tájszólások.
Nekem Amerikába a déli nyelvjárás tetszik, Texas környéki. :)

(#16) callmeakos válasza Иван (#13) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:R :R

All→M8

(#17) Иван válasza eddie17 (#15) üzenetére


Иван
őstag

Nekem az elit angol tetszik, meg a cockney, meg a gerodie :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#18) RootRulez


RootRulez
félisten

Cimbim kint van egy ideje. Azt mondta, tökre nem úgy beszélnek, ahogy tanultuk az iskolában. :N De egy idő után átállsz rá (szerintem)

Max megkérdezik, hogy honnan vetted ezt az irodalmi nyelvet. :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#19) callmeakos válasza RootRulez (#18) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát kíváncsi vagyok....
Csak el ne süssék azt az olcsó poént amikor megkérdik honnét jöttem, mondom Hungary, erre válaszként hogy nem vagyok éhes :DDD
Mondjuk lehet heccből hángriként fogom ejteni hogy biztosra menjek :D

All→M8

(#20) RootRulez válasza callmeakos (#19) üzenetére


RootRulez
félisten

:DDD

═════════════════════════════════════════

(#21) Psychonaut válasza callmeakos (#19) üzenetére


Psychonaut
addikt

Márpedig ha megkérdezik, akkor ezt a viccet nem hagyják ki.

(#22) callmeakos válasza Psychonaut (#21) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

olcsó népség :D
bár nem hinném hogy ennyire retard lennének :U

(#23) tildy
Értem.
A Hungarys poént pedig nem komolyan szántam :D

(#24) Gergő_
Hát ez megnyugtató :D

#25) emvy
Erre én is gondoltam már, hogy egy vita esetén mi lenne.
Azt hiszem lehet hogy ősz elején meg fogok ejteni egy látogatást, hogy tudtam mire számítsak. Nem egyből a mély vízbe kelljen fejest ugranom... :U

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#23) tildy


tildy
nagyúr

Felsofoku tudassal is volt par olyan a kornyezetemben, aki egy ket perces beszedbol ket szot ertett meg.
Amugy a poent siman ki tudod cselezni azzal, hogy nem arra valaszolsz, honnet jottel, hanem hogy mi a nemzetiseged.

Dany007: max a bbc english, de a us english altalaban erthetobb. Itt izesen beszelnek, mondhatni neha akar "enekelve". Plum in the mouth. Nem egyszeru , aki azt hiszi kozepfokkal hu de kiraly, az nagyon pofara eshet:)

Sokszor nincsenek r es t hangok, mondják igy nekem a betűket, dí eöl á. Mondom mi? DLR-t mondták így.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

ők sem értik egymást sokszor, szóval nem érdemes aggódni.

(#25) emvy


emvy
nagyúr

En három éve élek kint, és olyan munkám van, ahol elég sokat kell beszélni a többiekkel, raadasul elég reszletesen/finoman kell megertetni magam. Nehéz. Gond nélkül elbeszélgetek egy angollal, de kemény vitákat nehéz megnyerni úgy, hogy nyelvi hátrányban vagy. Akkor van esélyed, ha sokkal jobb vagy, mint a masik fel. Ha csak kicsit van igazad,és a másik oldal arrogans/keményen vitatkozik, akkor nem igazán megy a dolog.
A masik nehéz ügy a zajos kocsma, nagyobb társasággal.

while (!sleep) sheep++;

(#26) emvy válasza callmeakos (#19) üzenetére


emvy
nagyúr

El fogják sütni, mire te elsutheted, hogy ohh, ez a legjobb vicc, amit valaha hallottál, és még senkinek nem jutott eszébe a Hungary/hungry szó hasonlósága :-) ezek után elszegyellik magukat :-)

while (!sleep) sheep++;

(#27) tildy válasza Gergő_ (#24) üzenetére


tildy
nagyúr

A poen, hogy ezt halal nyugodtan be is ismerik:) :K :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#28) C4mp3r


C4mp3r
addikt

volt szerencsem egy szemeszterig torok cserediakokkal jarni intercultural szeminariumra, na oregem en azt hittem mindent lattam/hallottam mar de tenyleg kellett a 14 ev intenziv angol nyelvtanulas/tapasztalat, hogy dekodoljak valamit az eloadasukbol. valami borzalom... a brit angolt is utalom, az a tulsagosan kimert fancy speech nekem nem jon be. az amerikai igen, az a tokeletes semmifele odafigyelest nem igenyel a megertese bar lehet amiatt, hogy azzal "dolgozom" es talakozom napi szinten

p.s.: a hunglish-tol is hulyet kapok amikor a magyarok olyan hangokat hasznalnak beszed kozben ami egyszeruen nincs a nyelvben, meg a textbook english kiejtes

[ Szerkesztve ]

(#29) eddie17 válasza Иван (#17) üzenetére


eddie17
addikt

Persze azon kívül a cockney meg a Queen's English alap! :)

Ennek a geordie-nak utána kellett néznem. Reakció: :Y :C

[ Szerkesztve ]

(#30) haromegesz14 válasza C4mp3r (#28) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Készülj fel hasonló helyzetekre! :P

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#31) Иван válasza eddie17 (#29) üzenetére


Иван
őstag

Klasszikus. :DDD

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#32) Crystalheart válasza tildy (#27) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ne mondd, hogy te még nem hallottál magyar embert, akit alig értettél meg. :D De én azt mondom, ha nem azért nem értek meg egy angolt vagy amerikait, mert nem ismerem az adott szót, vagy valami nagyon egzotikus tájszólással beszél, akkor az simán csak nem beszél szépen, és inkább ő magának kellene némi retorikát tanulnia. Persze az emberek nagy része hibásan és csúnyán beszél a saját anyanyelvén, hadarnak, nem artikulálnak, indokolatlanul szlengül kommunikálnak, erre jönnek aztán a beszédhibák - szóval a mindennapokban azért jól jöhet, ha hozzászokunk a hibás akcentushoz, különben csak akadémikusokkal és színészekkel fogunk jól kijönni... :D De attól még ha nem értek meg valami ocsmányul beszélő angolt, úgy érzem, joggal vehetem az ő hibájának. (Ez fordítva is így van. Ha az ember tudja, hogy külföldihez beszél magyarul, mert valamennyire érti a nyelvet, akkor azért lehet benne annyi előzékenység, hogy megkísérel tisztán artikulálni. Arról nem is szólva, hogy saját kultúránk és anyanyelvünk iránti alapvető kötelességünknek kellene tartani a szép beszédet, amit sajnos nem tanítanak az iskolákban.)

[ Szerkesztve ]

(#33) tildy válasza Crystalheart (#32) üzenetére


tildy
nagyúr

Eletemben egyszer tortent ilyen, Ozoran, a juhasz magyarul beszelt , de elegge dekodolnom kellett mit mond. Horrontette, horontette , hö fűmünt ö höghre. Na az érdekes volt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#34) C4mp3r válasza Crystalheart (#32) üzenetére


C4mp3r
addikt

nyilvan az anyanyelvi beszelo fog hozzad alkalmazkodni :U "De én azt mondom, ha nem azért nem értek meg egy angolt vagy amerikait, mert nem ismerem az adott szót, vagy valami nagyon egzotikus tájszólással beszél, akkor az simán csak nem beszél szépen, és inkább ő magának kellene némi retorikát tanulnia."

nyilvan persze, nem tudom milyen alomvilagban elsz, de rendes "utcai" kornyezetben nem varhatod el senkitol, hogy academic english-t hasznaljon, mert te csak azt erted meg. ezert nagyon fontos a beszed es az interakcio, hogy fejlessze a hallott szovegertest, met az ok, hogy mondjuk tokeletes a nyelvtan de sokra mesz vele ha egy kukkot nem ertesz amit mondanak neked, mert nem tanult eleg retorikat a paraszt es csak egyszeruen beszel

(#35) Crystalheart válasza C4mp3r (#34) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem csak azt értem meg, nem erről beszéltem. Azt sem várom el, hogy hozzám igazodjék bárki, azért is írtam, hogy nem árt valamennyire hozzászokni a hibás akcentushoz sem. De magyarból sem csak a tiszta beszédet értem, mégis, ha hallom, hogy csúnyán beszél valaki, akkor arról ezen a téren meg is van a véleményem, hiszen nyelvében igénytelen, a szó negatív értelmében. Ha pedig ezt egy külföldi előtt is folytatja, és meg sem próbál érthető lenni, az bizonyos szinten tiszteletlenség is.

Manapság a tömegmédia korában bármely fejlett ország lakói halhatnak és hallanak is a televízióban és a filmekben sztenderd nyelvet, a minta adott.

Amúgy az amerikai filmeket eredeti nyelven hallgatva is számos modorossággal találkozik az ember, bár ezeknek csak kisebbik része, amikor rosszul artikulálnak. (A magyar szinkron, legyen az bármilyen szintű is, általában elfedi ezeket, mert itthon minden egyes szinkronszínészbe beleverik a szép beszédet, és még az egyszer fölvett, szinte béta-állapotú, rosszul rendezett szappanopera-szinkronokban is tökéletes az artikuláció.)

[ Szerkesztve ]

(#36) C4mp3r válasza Crystalheart (#35) üzenetére


C4mp3r
addikt

de mit jelent az, hogy hibas akcentus? nincs olyan, hogy jo meg rossz mindenki ugy beszel ahogy tanulta es ahogyan a kornyezeteben elok. azt ertem, hogy ha valaki nem beszel tisztan erthetoen ot nehezebb megerteni, de ha azt hiszed, hogy az a standard amit a filmekben meg a televizioban hallasz, akkor meg fogsz lepodni, mert szerintem az emberek 70-80%-a nem ugy beszel, akkor nekik is hibas az akcentusuk?

(#37) Crystalheart válasza C4mp3r (#36) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Először is, igen, az a magyar sztenderd, amit általában a televízióban és kivált a szinkronizált filmekben hallunk, ez az, amit beszédtanon tanítanak, amit a logopédusok és színész-tanárok átadni hivatottak. És igen, az emberek többsége nem beszél jól még a saját nyelvjárásában sem, persze ez a sztenderd nyelvjárás területén észlelhető a legkönnyebben. Ergo Bp.-en és Pest megyében a sztenderd "pesti" nyelvjárásban beszélők nagyon nagy többsége hibásan artikulál, mert hanyag (ez a nagyobbik gond) vagy épp beszédhibás. (Több szinkronszínész is beszédhibás kicsit, ezeket általában külön karaktertípusokhoz vagy adott, hasonló beszédmódú színészekhez illesztik.)

Az is egy tendencia egyébként, hogy a nyelvjárások fokozatosan eltűnnek, és a sztenderd a média által kiterjed a nyelv egész területére. Persze ez valószínűleg több évszázados folyamat lesz, de emberi léptékkel is jól észlelhető, például hogy Szegeden sem beszél már mindenki szögediesen, vagy hogy édesanyám baranyai létére, úgy, hogy körülötte mindenki tájszólással beszélt, mégis kristálytiszta pesti kiejtéssel bírt már egészen fiatalon is, holott nem tanulta direkt. Mindez a tömegmédia hatása.

[ Szerkesztve ]

(#38) 7


7
addikt

Csatlakozom a megnyugtatók táborához: korábban pár hónapot töltöttem kint az USA-ban, mostanság pedig többedmagammal napi szinten beszélünk telefonon britekkel, skótokkal, írekkel (sőt, UK-ba emigrált pakisztániakkal, lengyelekkel, egyéb külföldiekkel) munkából kifolyólag. Rövid megszokási időszak után nem jelent gondot a társalgás egyik helyen sem, ha van használható angoltudásod.

Ha meg valamit nem értesz, nyugodtan vissza lehet kérdezni udvariasan (akár azt is kérheted, hogy magyarázzák meg, mit jelent egy adott kifejezés). Ez állásinterjún kicsit furcsán jöhet le, szóval ott érdemes inkább koncentrálni, de ha minden kötél szakad, még mindig jobb, ha visszakérdezel, mintha csak találomra reagálsz valamit.

[ Szerkesztve ]

(#39) Иван válasza C4mp3r (#34) üzenetére


Иван
őstag

A legtöbb angol amúgy ha nagyon akar tud javítani a beszédén. Persze BBC englisht nem fogja megütni, de érthetőbbre azért tudják venni a figurát. Kérdés akarják-e.

Ha bevándorló akkor lehet, hogy nem.

Amúgy igazad van. :K

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#40) callmeakos válasza 7 (#38) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

:R :R

All→M8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.