Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán

Szezám tárulj :)

All→M8

(#2) Jhonny06


Jhonny06
veterán

A szálláson kívül ez az egész betudható volt az utánanézés hiányának (árak, stb.), másrészt 1,5 napra külföldre menni? :F Ok..

(#3) keIdor


keIdor
titán

65€-vel elindultál? :U Bátor... a szállás kivételével nem néztél utána sok mindennek ezért volt meglepetés.:)
Budapest az EU egyik/ha nem a legolcsóbb fővárosa, hozzá képest bármerre mész magasabb árakkal találkozol, főleg ha szolgáltatásról és szállásról van szó... legalább 200-300€-al indultam volna el, alatta semmiképp, inkább maradjon a végén és legyen tartalék, mint hogy jöjjön egy hoppá.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#4) lapa válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


lapa
veterán

jah, elég gonosz a külföld. amúgy a foglalást is lehetett volna tán macerálni, emailben visszaigazolnak és akkor onnantól oldják meg ha nálad a dokomentom. amúgy vonat se olcsóbb, és főleg úgy izgi ha csak pár órád van miután lekésted az eindhoveni gépet... plusz el is alszol a vonaton...

de 65 euroval felkészülés nélkül nekivágni az tényleg bátor, elsülhetett volna rosszabbul is.

(#5) callmeakos válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


callmeakos
veterán

Erre volt lehetőség, egy nappal későbbi repülőút meg már 10 ezer pénz volt. Azt mondták, hogy ez is elég lesz. Nem volt az :D (nem is hiszek ilyesmibe többet)
Egyébként

(#3) Keldor papa
Nem nagyon, de nem is erőltettem meg magam. Mindent a barátaim intéztek (repülő, szállás, érdeklődés). Ők Milánóhoz hasonlították, és előre azt gondolták, alig lesz drágább, de ők is meglepődtek. Nekem meg csak Görögországhoz volt viszonyítási alapom, még 7 évnyi távlatból, de felesleg is az összehasonlítás e téren.
Látszik azért, hogy kezdő túrista vagyok, nem nagyon voltam képben bizonyos dolgokkal, de legalább jó lecke volt ez. :)
Amúgy meg úgy 65 euró, hogy csak költőpénz, mert a szálloda pénzt ugye azt előre kicsengettem. Gondoltam, ez ilyen rövid időre elég, nem pénzt szórni mentem ki :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#6) keIdor válasza callmeakos (#5) üzenetére


keIdor
titán

Nekem az a tapasztalatom, hogy Milánó, meg úgy egész Olaszország is drága. Ittenivel összehasonlítva persze.:)

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) callmeakos válasza keIdor (#6) üzenetére


callmeakos
veterán

Minden bizonnyal. Lehet hogy a következő uticél az lesz, mert a banda nagyon visszaszeretne oda térni, talán megtudnak győzni, hogy menjek én is (de ezúttal sokkal, de sokkal jobban felkészülök. ) :)

Amúgy azt tudom mondani, hogy Brüsszel egy szép város, mindenképp megér egy látogatást, csak ne játszatok kezdő túristát, mint én :D

All→M8

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Meregdraga? Miert? Mihez kepest? Munchenben az oktoberfestplacctol az olimpiai parkig 12-15 euro, ami negyed ora max taxival. Mondjuk ekkora eszetlenseget amit csinaltatok....

[ Szerkesztve ]

(#9) zoo8800


zoo8800
veterán

http://www.booking.com/
Szálláfoglaláshoz ajánlom ;)

rip and tear, until it is done

(#10) BomiBoogie válasza zoo8800 (#9) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

:K
Szerintem is korrekt és igazán jól használható oldal, többször foglaltam már ezen keresztül, eddig sehol nem volt gond.

(#11) dabadab válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


dabadab
titán

"másrészt 1,5 napra külföldre menni? :F"

Nem tudom, én viszonylag rendszeresen szoktam külföldre menni órákban mérhető időre :DDD

DRM is theft

(#12) Thusor


Thusor
őstag

Hát igen. Én Belgiumban élek, itt tanulok mint doktorandusz hallgató. Azért olcsó a repülőjegy mert igazából nem Brüsszelbe visz ki a repülő, hanem Charleroiba. Onnan busszal tudsz menni, ez a TEC busz. Egyébként ha az interneten előre megvetted volna a jegyedet sokkal olcsóbb lett volna. Én amikor haza utazom 14 euróért vonattal kimegyek Leuvenből Dél-Brüsszelbe, majd onnan másik vonattal Dél-Charleroiba ahonnan kivisz a TEC busz a repülőtérre. Te pedig 17 eurót fizettél csak azért hogy kijuss Brüsszelbe. Én 14 euróért 2 vonattal és 1 busszal utaztam. Mindig előre kell tervezni, csak úgy nekiugrani a vakvilágba nem lehet. Brüsszel, sőt inkább azt mondanám hogy nyugat nagyon drága hely. De min is csodálkozunk, összehasonlítás képpen itt Belgiumban egy phd hallgató havi ösztöndíja 2000 euró, ezzel szemben Magyarországon durván 300-320 euró. Most azért lehet érezni a különbséget....

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#13) dabadab válasza Thusor (#12) üzenetére


dabadab
titán

"De min is csodálkozunk"

Elég sok helyen nyomatják a külföldön dolgozók, hogy Ny-Európa nem drágább, mint Mo (sőt, direkt olcsóbb), aztán vannak, akik ezt el is hiszik - aztán persze jól meglepődnek, amikor tényleg odamennek.

DRM is theft

(#14) Thusor válasza dabadab (#13) üzenetére


Thusor
őstag

Persze, egy külföldön dolgozónak olcsó a nyugat, mert Ők nyugati fizetést kapnak euróban. Itthon pedig keleti fizetés van forintban. A kettő nagyon nem az.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#15) Rive


Rive
veterán

Valami hasonlóhoz volt szerencsém nemrég, pont arrafele.

Ha a szállás előre fizetve volt, akkor a reptéri transzfer körüli készületlenségtől eltekintve 65 EUR akár ~ elégséges is lehetett volna.

Legközelebb mondjuk vigyetek kaját is. Meg nézzetek utána kicsit jobban.

Tkp olcsón megúsztátok (a készületlenséget).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#16) dabadab válasza Thusor (#14) üzenetére


dabadab
titán

Nem vásárlóerőparitáson, hanem abszolút értéken szokták ezt mondani.

DRM is theft

(#17) albert8


albert8
addikt

De a fontos NRG adagot be kell szerezni akkor is, ha nem fut szállásra. ;] :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#18) Balage21 válasza callmeakos (#7) üzenetére


Balage21
tag

Olaszországba 250-300 EUR/fő alatt el sem induljatok. Mondjuk ha nagy hiperekben vásároltok (pl. Billa) meg lehet úszni a hazaiakhoz hasonló áron, de egy étterembe betévedve bizony rájöttök hogy nyugaton vagytok. :) Egyébként azt csak megjegyezném hogy ezek a nyugati országok árban sehol sincsenek Moszkvához képest, ami jelenleg a világ egyik legdrágább városa.

(#19) keIdor válasza dabadab (#13) üzenetére


keIdor
titán

Élelmiszernél, elektronikai cikkeknél ez igaz is.:) Illetve van, hogy +10-20%-al drágább az élelmiszer, de nem vészes.

Balage21: Nem csak Olaszországra igaz ez, sehova nem érdemes 300€ alatti költőpénz nélkül indulni, akár egy nap, akár több. Skandináviába is több is kell.:D

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#20) Thusor válasza keIdor (#19) üzenetére


Thusor
őstag

Attól függ melyik országot nézed. Itt Belgiumban az élelmiszer is sokkal drágább. Húsfélékről ne is beszéljünk, van hogy duplája a hazai árakhoz képest. Elektronikai cuccok is drágábbak vagy közel azonosak a hazainak, szóval ezt általánosítani nem igazán lehet.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#21) dabadab válasza keIdor (#19) üzenetére


dabadab
titán

"Élelmiszernél, elektronikai cikkeknél ez igaz is."

Kivéve, amikor nem (kb. tíz éve az életem felét Ausztriában töltöm, szóval nem csak elmondásból ismerem a dolgokat :) )

DRM is theft

(#22) keIdor válasza Thusor (#20) üzenetére


keIdor
titán

Tudom, de sok más meg azonos a hazaihoz, vagy ahhoz közeli, a hús az tényleg kivétel.
Elektronikát itthon az ÁFA dobja meg rendesen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#23) Thusor válasza keIdor (#22) üzenetére


Thusor
őstag

Nem tudom, én bármilyen élelmiszert vettem eddig mindig drágább volt mint a hazai. És sokat vásárolok élelmiszert mert magamra főzök, nem járok kajáldába. Kenyér is itt a Lidl-ben ami normális olyan 1.5 eurótól kezdődik. Akár hogy is számolom jóval drágább mint otthon 1 kg kenyér főleg úgy hogy ezek 600 g-os kiszerelésben vannak.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#24) Rive válasza keIdor (#19) üzenetére


Rive
veterán

..Illetve van, hogy +10-20%-al drágább az élelmiszer, de nem vészes...

Nomost amit én úgy egy hónapja v. mikor kint láttam, hát a műszaki cikk az a hasonló kaliberű itthonival ~ egyező áron volt.

A kaját viszont úgy másfél-kétszeres áron nyomták alsó hangon.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#25) keIdor válasza Rive (#24) üzenetére


keIdor
titán

Ország? Szerk.: Megvan, simán lehet, üzlettől is függ.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Rive válasza keIdor (#25) üzenetére


Rive
veterán

Voltunk valami helyi Lidl-Metro hibridben is, ott is masszívan magasabbak voltak az árak, mint itthon akárhol.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) Eastman


Eastman
őstag

Elsőre, tanulópénznek nem volt rossz.

...tipp; a cash mellett egy bankkártyán mindig legyen vésztartalék...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#28) callmeakos válasza albert8 (#17) üzenetére


callmeakos
veterán

Az még bőven a shitstorm előtt volt. :D És a szállást kifizettem, csak nem éppen azt, ami lett a végén.
Erre meg egy kezdő nem készülhet fel :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#29) Jhonny06 válasza keIdor (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Élelmiszernél, elektronikai cikkeknél ez igaz is."

Ma már nincs olyan, hogy az egyik országba átlépve valamit (bármit) olcsóbban tudsz megvenni, főleg ha szomszédos országról beszélünk. Elektronikai cikkeknél esetleg a Távol-Kelet, de ennyi.

(#30) Eastman válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Szlovákok pedig járnak át a spárba meg a teszkóba néhanap...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Jhonny06 válasza Eastman (#30) üzenetére


Jhonny06
veterán

Néhány dolog biztos, bár az se jelentősen. És tapasztalat, hogy nem igazán nézik az emberek pl. a benzinköltséget, csak ész nélkül rohannak, ha valami olcsóbb (tipikus példája ennek az 50-100km autózás a pár forinttal olcsóbb benzinért).

(#32) Realradical válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


Realradical
őstag

Osztom a véleményed, főleg annak tükrében, hogy pontosan ugyanilyen utat tettünk a párommal fél éve (4 napos). A szállást is be lehet tudni az utánanézés hiányának, Booking-ról nagyon olcsón meg tudtuk oldani, nagyon minőségi helyen. Előtte emailben magától megkeresett a tulaj, hogy mikor érkezünk kb.

4 nap alatt végig is jártuk a fő néznivalókat, sörözéssel együtt. A Parlamentarium is lenyűgöző volt. Arról nem is beszélve, hogy teljesen ingyenes, magyar audioguide-al.

Jól rákészülve nem volt életveszélyes árú az egész.

Most épp Kínát szervezünk magunknak az már melegebb árban :DDD

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#33) Lauda válasza dabadab (#13) üzenetére


Lauda
félisten

Na varjal, kerdes mirol beszelunk. Elelmiszer, kozmetikumok, napi cikkek nemet/osztrakban ugyan annyi mint itthon, elelmiszer nemetben sok minden olcsobb. Gazolaj osztrakban 1.28 most es olyan minoseg mint itthon az evo ami 470. Hogy ki mit hisz el az senkit se erdekel. Muszaki cikkek annyi mint itthon.
Ja es az elelmiszer minosege sokkal jobb, a nemetnek azt nem adod el, amit itt elkapkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#34) keIdor válasza Jhonny06 (#29) üzenetére


keIdor
titán

Néhány százalékra kell csak gondolni, nem többre, annyira meg már volt példa.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) dabadab válasza Lauda (#33) üzenetére


dabadab
titán

"elelmiszer nemetben sok minden olcsobb"

Legalabbis boltban, de jopar dolog ott is dragabb, mint Mo-n (tipikus pelda a pekaru), ha meg nem boltokrol beszelunk, akkor meg minden joval dragabb. Es ugye az ember nem csak elelmiszerre kolt, szolgaltatasok, ingatlan, miegyeb szinten sokkal dragabb.

"Ja es az elelmiszer minosege sokkal jobb, a nemetnek azt nem adod el, amit itt elkapkodnak."

Nem feltetlenul. Lidl pl. tok ugyanazzal a kinalattal nyomul itthon is (es nem tul jo), normalisabb boltokban a gyumolcs altalaban tenyleg jobb, viszont dragabb is.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#36) horush válasza Jhonny06 (#2) üzenetére


horush
addikt

Miért ne lehetne? EU-ba simán, bárhova 1-2 óra a repülőút, gyors városnézés belefér.

Keldor papa: Én múltkor kimentem Angliába 3 napra és 30 fontot váltottam. :DDD Igaz szállás meg kaja volt, egyedül a vonatjegyet kellett kifizetnem, 17font volt oda-vissza, a maradék 13-ból meg tellett 1-2 kis szuvenírre, meg utazáskor üdítőre, kajára is.

[ Szerkesztve ]

(#37) Lauda válasza dabadab (#35) üzenetére


Lauda
félisten

En tolem azt hordasz ide ossze amit akarsz. En szinte mindent nemet boltokban veszek es nem dragabb a pekaru sem, a gyumolcs sem, a hegyikecske teje az lehet dragabb (amit nem boltban veszel), de azt fizesse is meg, aki inni akarja.

(#38) lapa válasza Eastman (#30) üzenetére


lapa
veterán

hát persze. nem azért mert olcsóbb, hanem mert a szlovák korona árfolyama nagyon jó most. magyarok meg a jednotába járnak néha, bár 310-es koronánál már nemigen... nemtom tankolni se éri meg már ha jól sejtem pont emiatt.

(#39) Lauda válasza lapa (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Szlovak korona, na meg is jottunk. 5 eve eurojuk van.

(#40) dabadab válasza Lauda (#39) üzenetére


dabadab
titán

"310-es korona"

</hint>

DRM is theft

(#41) Lauda válasza dabadab (#40) üzenetére


Lauda
félisten

Te engem ez nem erdekel. Szlovak korona 5 eve nincs, ha az eurot annak hivja akkor se.

(#42) lapa válasza Lauda (#41) üzenetére


lapa
veterán

de morci vagy ma. csak vázoltam a motivációt. aki akarja érti.

(#43) Lauda válasza lapa (#42) üzenetére


Lauda
félisten

:R

(#44) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát jól meg volt szervezve. :D

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#45) <stdio.h> válasza dabadab (#13) üzenetére


<stdio.h>
csendes tag

Külföldön sok helyen tényleg olcsóbbak bizonyos dolgok pl kaja, bizonyos dolgok meg drágábbak általában közlekedés, lakhatás. Csak aki ki megy másfél napra valószínűleg nem azért hogy mindenből megkeresse a legolcsóbbat hanem azt veszi amit eléd raknak.

(#46) Lauda válasza <stdio.h> (#45) üzenetére


Lauda
félisten

Nem beszelve az elmaradottsagrol. Mikor itthon sovarogtak a g400s utan, mert nem lehetett kapni, bementem egy oszrtak mm-ba es ott volt a polcon kb 20 darab, multkor neztem az arat 49 euro volt, meg lehet nezni itthon mennyi. De ez is csak egy pelda a sok kozul.

(#47) callmeakos válasza Cyberpunk (#44) üzenetére


callmeakos
veterán

Talán ez lehetne egy példa arra, hogyan ne menj ki vakációzni külföldre :D

All→M8

(#48) Cyberpunk válasza callmeakos (#47) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ki lehet menni, csak nagyobb felkészültséggel. Pénz az nem árt ha van, persze nem kell elkölteni feltétlen. :D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#49) Avicularia


Avicularia
veterán

Wizzair mindenhol ezt csinálja. Itt Malmöben is 30 km-re van a repülőtér a várostól és kb.11€ a buszjegy egy útra, 21 retúr. Taxi meg 45€ kb.

(#50) Jhonny06 válasza Avicularia (#49) üzenetére


Jhonny06
veterán

A reptereket általában nem a város közepére építik, meglepő.. busszal viszonylag jól ki lehet jönni, akinek meg annyira számít a jegyár, az ne menjen taxival, mert kb. "luxus" ilyen formában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.