Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17) Coccolino_O válasza Doze (#15) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Az orvos/mérnök végzettség a társadalom max. pár százalékát képezi, azok szinte mindenhol tudnak jól keresni. Persze, hogy alig vannak, amikor nagyon könnyű kibukni onnan, arról a rengeteg pénzről nem is beszélve, amit ki kell csengetni, ha nem tudsz menni költségtérítésesre. A világon mindenhol keresettek, ők jól választottak szakmát.

"A tanulás egy érdekes dolog... más az mikor valaki mondjuk AIESEC keretében kijut, ott tanul stb... meg más az aki kimegy és majd az mondja "kinn tanulok".. ez nem olyan egyszerű, pláne ha munka mellett kell. Itthon is elvéreznek egy komolyabb szakon, ha mellette komolyan kell melózni. Tapasztalatból mondom... ha csak nem valami istenáldotta tehetség.."

Csak az emberen múlik, én meg azt mondom. Ha valaki itthon is lusta, kint is az marad. De azért a változás még megtörténhet, ha megvilágosodik.

"A szakadék meg arányosan nő a fizetések közt, minél magasabb kvalitású. (pláne ha van 10+ év szakmai tapasztalata a szakmában.)"

Tudom, lehet jól és nagyon is jól keresni Mo.-n is. Kár, hogy ez behatárolható pár szektorra. És meglepő módon nem mindenki akar jól keresni, csak normálisan megélni a fizetéséből. Mindenkinek mást jelent a "normális"... :)

"Egyébként jobb ha felkötjük itthon a gatyát, bármilyen szakmunka elvégzéséhez kemény százezreket kell majd fizetni az elkövetkező jövőben 10+ évben. Most kirugdaljuk őket itthonról, de előbb utóbb nem lesz itthon senki aki megcsinálja. Muszáj lesz kifizetni a külföldihez közeli órabéreket, mert pl a kőműves felénk sem köp...(eddig sem olcsóság) Vagy jönnek a románok/bolgárok/moldávok stb..."

Nincsen anyagi és erkölcsi megbecsültsége a szakmunkának, nem csodálom, hogy amelyik szaki beszél nyelvet, az kimegy. Azon sem csodálkozom, hogy a fiataloknak nem pálya a szakmunka. Normálisabb országokban teljesen elfogadott, hogy valaki villanyszerelő lesz. Mo.-n minden szülő tisztában van a magyar valósággal, tolják be a gyerekeiket az egyetemre, mert a diploma az Isten.

Szerintem bevándorlók eddig is voltak, a kérdés mindig is az elvégzett munka minősége volt...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.