Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Ha kevesebb energiát fogyaszt elvileg, üdvözölném, vmi használt üzletit tudnék magamnak elképzelni... :B

(#2) paprobert válasza GIJoe (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

A fekete háttérképek soha nem látott népszerűségnek fognak örvendeni. :)

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3) Poplacsek válasza GIJoe (#1) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Az új 2018 végi HP Spectre már így is 1W-is kijelző panelt használ. Annál kevesebbet nem fog az OLED-se "zabálni" :N.

(#4) haxiboy


haxiboy
veterán

Kíváncsi leszek hogy az a "nem lesz drága" mekkora felárat fog jelenteni.
Sajnos az a tapasztalat, hogy ha nem is drágít sokat az adott feature, általában a csúcs kategóriába szánják és máris nem lesz olyan olcsó.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#5) mephi666


mephi666
nagyúr

hawkeye ajánlásával? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) pusszycat válasza haxiboy (#4) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Máshol olvastam (meg a cikkben is),h 50$ kerül majd többe mint egy hasonló méretű IPS ami szerintem senkinek nem okoz majd fejtörést a választásnál. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#7) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

A legjobb az lesz, mikor megjelenik a sok hirdetés, hogy "alaplaphibás OLED kijelzős laptopokat veszek!", mindezt azért, hogy kiszedve, majd egy keretbe beépítve az asztali kijelzőjeként használják :C :C

-

(#8) pusszycat válasza GoldhandRent (#7) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy oled kijelző hibás laptopokat féláron... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) South Velen


South Velen
addikt

Remélem ebbe is beleb***ák a PWM vezérlést, mint az összes OLED-es telefonjukba, hátha megvakul a paraszt.

(#10) haxiboy válasza pusszycat (#6) üzenetére


haxiboy
veterán

Hiába az 50$-os árkülönbség ha közben nem fogják az alsóbb kategóriákba szerelni, és a -bármelyik- gyártót ismerve ennek a többszörösét fogja számlázni felárként.

Tegyük fel hogy snsv elkezdi használni a panelt, de csak a RÖG termékcsaládnál használja és ott is csak az új eloxált alu házas, csúcssebességű m2 ssd-vel szerelt változatban lehet megvenni. Lehet hogy a kijelzőt tekintve 50$ lesz a különbség, de a többi alkatrészen az exkluzivitás miatt nagyobbat keres.

Majd rájössz hogy fizettél 300$-t ugyanazért a termékért, jobb kijelzővel amit két kategóriával lejebb is megkapnál, csak az SSD-t külön kéne megvenni.

De lehet hogy csak én látom ezt a "szinte semmivel nem fog többe kerülni" dolgot úgy ahogy a valóságban is működik. Végülis, TN paneles monitorokat is lehet még venni horror áron :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) Chaser


Chaser
titán

honnan van az info 50-60$-os felárról?:) egy nyomi tn ellenében egy nyomi ips-nek is sokkal nagyobb felára van, természetesen majd az olednek meg sz@ros 50$ lesz...nem lepne meg ha az az 50-es akár 500 lenne

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ha jól következtetek a monitorokban is elszaporodnak az oled kijelzők úgy 50-60$ felárral. Szép új világ közeleg. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#13) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A panel felára 50$, a beépítésé meg 300$. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#14) Chaser válasza pusszycat (#12) üzenetére


Chaser
titán

teljesen valószínű :K jah nem :N ;] ha egy kicsit belegondolsz és benne vagy a témában, a mai napig standard 15,6-os méretben a nyomi tn hd panel, lehet már kapni fhd verziót is, felára már kicsi, de az ips fhd-nak még azért van felára, arról nem beszélve, h minősége meg nincs, persze nyomi tn-nél jobb, na majd jön az oled, am tv-ben is brutál áron megy és majd notebookban fillérekért adják...hahahahahahhahahahahaaaaa ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) pusszycat válasza Chaser (#14) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ja,lefelejtettem a hülye azért nem vagyok smiley-t... :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Azt magyarázza meg valaki, hogy az UHD miért 15"-on és alatta terjed, 17"-on miért nem? :D Ott is kb ugyanannyi az értelme, de legalább jobban használható méret. Lásd: FullHD 17"-os laptopok.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#17) pusszycat válasza -=RelakS=- (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A válasz egyszerű. 17" laptop sokkal kevesebb van. A többiből van sok. És talán még az,h olcsóbb egy kisebb megjelenitőt kivitelezni. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) -=RelakS=- válasza pusszycat (#17) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

És ki fizeti meg a drága laptopot, amiben UHD kijelző van? Jámbor Józsi, akinek elég a 15" otthon a fészbúkhoz, vagy Tervező Tivadar, akinek a melóhoz 17" is kevés, viszont az éles vonalak neki minden pénzt megérnek? :)
Üzleti laptopból közel 6 évig használtam 17"-ost. Nagyon tudtam volna értékelni, ha UHD, mert akkor a kirakott műszaki rajzba nem kellett volna folyton belenagyítani csak azért, mert azon a felbontáson valami már olvashatatlan volt.

Szóval szerintem (!) ekkora felár mellett a 17" is fogyna úgy, mint a 15", vagy még jobban, mert az átlag user úgysem fog ráugrani. Csak az árát kell megnézni ezeknek, emlékeim szerint bőven fél milla fölött kezdődnek.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#19) #72042496 válasza -=RelakS=- (#18) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tervező Tivadarnak szerintem az lenne a 17" 4K-val a baja, hogy az alkalmazásai rosszul skálázódnak, 100%-on pedig használhatatlanok. Adobe és Autodesk kapcsán is emlegettek ilyen problémákat. De javíts ki ha tévedek, vagy ez már megoldódott.

Mert az éles vonalak igen, azok biztos, hogy jól jönnének.

[ Szerkesztve ]

(#20) -=RelakS=- válasza #72042496 (#19) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Nem tudom már, hogy hogy működött az Autodesk Electrical, de vagy konkrétan letojta a skálázódást, vagy a Windows simán kétszeresére nagyította az egész alkalmazást. Előző esetben sok sikert megtalálni, hogy melyik eszközt használnád, utóbbinál meg az UHD előnye veszik el.

Az a baj, hogy sokat használtam az UHD laptopot asztali monitorral, különbözőre állított skálázással (100% a monitornak, 200% a laptopnak, monitor az elsődleges), amitől a Windows külön agyhúgykövet kap, így már kezd összemosódni, hogy melyik program éppen hogy viselkedett. Ami biztos: Az Office ebből a szempontból rettenetes (simán felnagyítja az ablakot), a Firefox meg tökéletes (szépen skáláz) :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#21) #72042496 válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy bő éve próbáltam, akkor az Office még egy monitoron is csinált érdekességeket. Átérzem. :)

(#22) prabhu


prabhu
senior tag

De normál monitor az meg a fasorba sincs. Csak ilyen-olyan kompromisszumos megoldások...

(#23) twohacker2


twohacker2
csendes tag

Noti kijelzőbe OLED? Úgy fognak beégni ahogy kötelező... Erre nem gondolnak, majd az ikonok még kikapcsolás után is ott lesznek 😅😄

(#24) Akula


Akula
őstag

nah, mégiscsak találtak helyet a szemétnek :C

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#25) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

A 2nd gen. Thinkpad X1 Yoga is kapható volt OLED kijelzővel, aztán a legújabb 3rd gen. már nem. Vajon mi lehet az oka? Na de bízzunk a Samuban, hogy most megcsinálta! :K

[ Szerkesztve ]

(#26) bteebi válasza pusszycat (#6) üzenetére


bteebi
veterán

Szerintem félreértitek. A gyártónak lesz 50 dolláros a felára, neked meg vagy 250... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#27) ATi GAMES


ATi GAMES
tag

Na ez egy jó hír. Gondolom kevesebbet eszik majd, mint az elődei és csak ésszerű felárat kérnek érte. Már ha tényleg 50-60 dollárral kerül majd többe.

YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UCPOOVQF1ff2oAL3strJ_5Uw

(#28) #72042496


#72042496
törölt tag

Ebben az 50-60 dollárban én se bíznék. Megnéztem honnét jön, de ez a "K. Telegramm" (amit egyébként egy m-mel kellett volna írni) még viccnek is rossz sajnos. Mintha egy délután alatt rakták volna össze az oldalt, az írás pedig gyanús, hogy gépi fordítással készült. Forrásmegjelölés semmi, így számomra ez hiteltelen.

[ Szerkesztve ]

(#29) Chaser válasza bteebi (#26) üzenetére


Chaser
titán

ebben a verzióban már sokkal hihetőbb (((( :

latis88 100% h nem 50-60$ felára lesz egy uo. felbontású ips-hez képest, fentebb levezettem mért
ha akár olcsóbban is tudnák előállítani mint egy lcd ips-t, akkor is sokkal drágább lenne, mert prémium szegmens, ahol minden kis extrának csúnya felára van, nemhogy a nagy extráknak

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) #21180672 válasza twohacker2 (#23) üzenetére


#21180672
törölt tag

nem ég be már nagyon rég óta.
a mostani a3-asomban is amoled kijelző van és az always on display is bevan kapcsolva 1,5 éve. semmi baja.
előtte galaxy s3 minim volt, annak sem égett be sosem a kijelzője.

(#31) #72042496 válasza #21180672 (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez annyit jelent, hogy a te szokásaiddal a te telefonod ameddig te használtad nem égett be, legalábbis nem vetted észre. Más jellegű használattal, főleg hogy itt monitorokról van szó, probléma lehet a beégés.

Disclaimer: Nálam se égett be (vagy nem vettem észre) se a Galaxy S7, se az S8+, se az LG 65C8.

[ Szerkesztve ]

(#32) pusszycat válasza #21180672 (#30) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az always display nem számít, mert az tipeg ide oda, nem is tudna beégni.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#33) sb válasza -=RelakS=- (#20) üzenetére


sb
veterán

Szerintem már egész jó a skálázás. Eddig én sem kacérkodtam a gondolattal, hogy high dpi monitort vegyek, de mostanában nincs bajom vele, szóval lehet megpróbálok egy 4k-t, skálázással.

Mondom ezt úgy, hogy a két különböző skálázású kijelző halál. Én is használok ilyet. FF pl. tényleg jó, de tipikusan az MS termékek kegyetlen szarok.

@zirmi
Beégnek.
Telefonok is, a TV-k is. Ott vannak a tesztek. Sokáig bírják, de szvsz TV-hez még az is necces. Egyébként meg nagyon felhasználásfüggő és ezeknél ég és föld a különbség egy statikus desktop, PC felhasználás vs telefon/TV-hez képest. Itt ha nem figyel a user "azonnal" beégeti. Értsd: a beruházáshoz képest nulla idő alatt, fél-egy éven belül.

Az 50USD felárra ezt lefordítva: ezért lesz belőle 300 az anyagár, mert beletervezik a pár garis cserét is. :D
Meg nyilván jön rá a prémium árrés... ha csak 50USD egy IPS-hez már rég ingyen kéne adni. Lásd még IPS tabletek...
De ettől nem kell félni, notikban biztos sokáig marad még a TN és/vagy 1366x768. :U

[ Szerkesztve ]

(#34) -=RelakS=- válasza sb (#33) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Szoftvere válogatja. A nagyobb gáz akkor van, ha több monitorod van különböző skálázással. Akkor attól függ a többi monitorodon a kép, hogy az elsődleges monitor hány %-ra van állítva...
1 monitor esetében a gyakori probléma, hogy az alkalmazás nem skálázódik, ezért csak egy felnagyított képet kapsz (Win7 esetén még ez is rossz volt :D ), de ez még tűrhető.

Szóval igen, előre a 4K felé. Abból is jó lenne, ha terjedne a 120Hz-es. Abból is ha lehet, akkor a nagy képátlójú fajta, de persze ez csak álom, amikor a 8K monitor is 32"-os :W

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#35) #21180672


#21180672
törölt tag

gondolkozzatok.

(#36) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az OLED valószínűleg sosem lesz kompromisszummentes. Monitorba a MicroLED lenne jó, csak vajon mikor lesz elég "micro". :)

(#37) bteebi válasza #21180672 (#30) üzenetére


bteebi
veterán

De beég. Láttam már kiállított Galaxy S7-est, amibe nagyon szépen bele volt égve a gyári logo, pedig aligha volt kint néhány hónapnál régebb óta...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.