Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lenry


Lenry
félisten

"ráadásul olcsón is adta." - ez egész pontosan mennyit jelentett? mert én is szeretnék egy egyszerűbb notit magamnak, és ha nagyon olcsón vesztegetik az alighibás notikat, akkor én is keresgélnék...jöhet privben is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2) hcl válasza Lenry (#1) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:) Konkrétan még nem fizettem ki, mert a tulaj nincs Magyarországon, de 40 darab ezresről volt szó. Szerintem elég korrekt, főleg hogy nem kifejezetten keresni akartam rajta. 60 körül láttam hasonló (igaz, Dell) notikat az Aproneten, 40-ért a kedvenc(?) atom drága bontómban már sokkal kisebb teljeítményűek vannak.

Összeszedtem egy lelakott Albacompot is itt a PH!-n, az 25 volt, de azt mondta is a tulaj hogy elég romos. Viszont működik, nekem meg mindegy milyen kopott. (P4-es asztali procis gép, 3GHz-el...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) blueMerle válasza hcl (#2) üzenetére


blueMerle
veterán

Pontosan mennyi mukodoképes noti van a birtokodban? :)

(#4) hcl válasza blueMerle (#3) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ööööö... :)

1db LG LS50a (még)
1db Clevo D4V (ezt megtartom)
1db HP Omnibook XE3 (ismerősé lesz jelképes összegért)
1db Gericom 6200AT (na ez nálam is marad, semmi pénzért nem adom)

A többi vagy elkelt, vagy nem az enyém volt.

(A Psion S5Pro az nem számít notinak, meg a IBM Workpad C3 és Palm m515 sem, pedig az utóbbit nyúzom éjjel-nappal :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) blueMerle válasza hcl (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Csak így tovább :) :R

(#6) hcl válasza blueMerle (#5) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, soha nem tudtam megválni az általam feltámasztott dolgotól :D A Clevo nem stabil (ha megjavul akkor abból is cikk lesz), a Gericom 6200 meg kinek kéne...

Most van nálam egy 466MHz-es Portocom is, de az vissza is megy a tulajhoz, nem kell senkinek.

A PSion meg már csak nosztalgia :) A Revo-t kellett volna megtartani, az sem nagyon használtam ki és sokkal jobban néz ki mint az S5.

Mutogatni való hater díszpinty

(#7) Lars


Lars
őstag

Elterjedt márkák közül még mit fogsz szétszedni ? :)
Szerintem kíváncsiak lennének az olvasók, hogy mondjuk egy Fu--Si, Asus, Toshiba, vagy ilyesmi gépben mi rejtőzik :)
Egyébként jó a cikk, köszönöm.

(#8) hcl válasza Lars (#7) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is kíváncsi lennék hogy mi van bennük, de csak olyat tudok szétszedni ami itt is van... ;) Azokat sem szórakozásból sajnos, hanem mert muszáj... (Azaz muszáj ha működő gépet akarok látni.)
Persze ha adsz egy zsír új Asus-t akkor... ;]

Szóval ha lesz olyan ami érdekes, akkor nyilván lesz szétszedős cikk róla...
Van még (mint a hsz-ek között olvasható) nálam egy Albacomp, annak a videokártyája rossz, ma bontottam szét, de hát ha azt leírnám, akkor kardjába dőlne az összes tulaj...
(Meg nemtom, érdekel az a gép valakit? Mert akkor megírom. A poént meg itt nem írom le mi baja van...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#9) Lars válasza hcl (#8) üzenetére


Lars
őstag

Engem speciel minden érdekel, amit szét lehet szedni, árammal működik, esetleg forog :D
Szóval szerintem írj csak bátran, amiről tudsz. Szerintem sokan tanulnak ezekből, és ad bátorságot is, hogy ezt igenis szét lehet szedni :)

(#10) hcl válasza Lars (#9) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem is, de azért ami zsír új, esetleg garis, esetleg simán csak működik azt már megtanultam hogy nem szedjük szét, akkor sem ha érdekes. Az így felszabadult időben tetemes mennyiségű sört lehet elfogyasztani. :)

Ami nem működik, azt igen, mert másképp nem oldható meg hogy működjön. :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#11) joc88


joc88
csendes tag

Hello!! Nagyon jo az írás és érdekes. Így tovább. :C

(#12) Arzabalo


Arzabalo
csendes tag

Én is belefutottam egy ilyen LG LS50a csodába, szintén tápcsati hibával. Kis hazánkban nem tudtam fellelni tápaljzatot hozzá, de EBAY -on találtam:

[link]

Ha esetleg nem élne a link, így kell keresni:

AC DC Power Jack LG LE50 LS70 LS50A P1-J2A8A V1-S240K Connector Socket Port

Amúgy ez konstrukciós hiba ennél a típusnál, ugyanis gyárilag lehagytak egy leszorító lemezkét a csatlakozónál. Így előbb vagy utóbb mindenképpen eltörik a csatlakozó. Az új csatinál a lemezke forrasztható lábait kihajtottam, és odaforrasztottam a nyákhoz. Így már sohasem fog kitörni többé.

A gyári megoldást hívják tervezett elavulásnak....

Jah, amúgy a csati 1 dollár volt + postaköltség, és Hongkong -ból jött :)

Remélem segítek ezzel annak, aki a jövőben ilyen hibával találkozik. (a zsanérjai is nagyon törnek)

(#13) hcl válasza Arzabalo (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na ja, akkoriban nem nagyon ebayeztünk még :) Most már könnyű lenne :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.