Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad1


mad1
veterán

Jo kis ismerteto,thx.
Azert g73 at mar joval olcsobban meg lehet kappni itt PH-n .Faja gep,volt hozza szerencsem. :))

[ Szerkesztve ]

Ne szemetelj ! = Steam

(#2) misx


misx
senior tag

Szerintem ezzel az alsókategóriával (főleg az intel hd-val) nem érdemes próbálkozni, legalábbis úgy nem hogy direkt erre a célra veszed. A gépigények végén legtöbb esetben szerepel, hogy laptop chipsetek (különösen az integráltak - de gondolom ez asztalira is vonatkozik) nem támogatottak. GMA4500 pl. marha gyenge (pedig még most is sok notesz kapható ezzel, kifutó szériák).
A létjogosultságról meg annyit, hogy lehet venni Ferrarit is méregdrágán, az más kérdés kinek éri meg. Egyébként magyarázza már el valaki, hogy notesszel egér nélkül hogy a francba lehet pl. FPS-t nyomni???? Tapipaddal még a netezés is kihívás, nemhogy a játék.

(#3) buboreak válasza misx (#2) üzenetére


buboreak
csendes tag

Gondolom csak viccnek szántad az egeres kérdést! Ha nem akkor megnyugodhatsz, hogy biztos vesz hozzá az ember egeret, sőt külön hozzáillő cuccok vannak ezekhez a gépekhez (gondolok itt pl az alienware-re). Arra is jó sok pénzt elkölthet aki megteheti, de a csúcskategóriában ez nem szempont már szerintem.

(#4) RROD360


RROD360
tag

Jó kis cikk lett :K bár én is találkoztam olyan géppel amibe GMA 4500 MHD volt és 140-150 ezreket kértek érte :F bár nem értem mire.

(#5) correct7


correct7
csendes tag

Jó cikk lett.

A G73JH az nem Radeonos?
Úgy tudom, a JH az 5850 -es, és a JW a GTX460-as.

A jó barátság alapja a tiszta üzlet.....

(#6) Vidala


Vidala
senior tag

Klassz cikk! Tömör, lényegretörő. GRAT!

Ugye a másik topikban - ahol az ötlet felmerült - éppen olyasmikre gondoltam, amit a best buy gépeknél soroltál fel. Igen erős alternatívája a desktopoknak, egy mezei halandó számára "otthoni" felhasználásra és egy kis kikapcsolódásra.

CoVboy Forever!

(#7) tuctuc


tuctuc
aktív tag

Én csak azt szeretném megkérdezni, hogy egy 17 colos monitoron FullHD felbontás mellett ki használ 4xAA-t? Mekkora a pixelméret? Mekkora méretű pixelnél kell élsimítás? 4x-es?

20 éve a PH-n

(#8) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

király teszt:R

kerestem a HP/Compaq-ot, de nem nagyon erősködnek sajnos ac"gamer" területen:W

az én jelenlegi gépem, pont az 5.kategória. :C csak nálam a 4500M dolgozik. szó szerint lóf@szra sem elég. :(

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#9) misx válasza buboreak (#3) üzenetére


misx
senior tag

Ne nézz hülyének, ha leteszed az asztalra akkor dugsz rá egeret, ezt én is tudom. :W
De már hallottam olyat valakitől, hogy azért akar noteszt venni, hogy ölbe téve nyomhassa a COD-ot. :Y

[ Szerkesztve ]

(#10) - = Zk = - válasza misx (#9) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Angliában, ágyból, ölben kvékeztem:C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#11) Thome


Thome
addikt

Köszönöm a hozzászólásokat! :R

(#1) mad1: Magánkézből minden olcsóbb, de az csak egyszeri alkalom, szánt szándékkal néztem a boltok árlistáját!

(#5) correct7: Igen valóban úgy van, javítva!

(#4) RROD360: A minőségi összeszerelés és/vagy minőségi alkatrészek és/vagy a support és/vagy a márka megfizetése végett kerül többe egy notebook. Itt jöhet képbe az, hogy az Apple gépek miért olyan drágák? A support, az összeszerelés minősége, minőségi alkatrészek és a név, pontosan ezek végett.
Bár (hogy példát hozzak fel) az Acer minőségben meg sem közelíti, azért a support itt is ugyanezen a szinten van, alkatrészek sem a legrosszabbak (Ellentétben egy felhasználói Fujitsu-val, ami nekem is van, ami recseg-ropog, kijelzője már haldoklik, rossz hűtés, etc...), Az Acer garantáltan megéri a pénzét.

(#7) tuctuc: A maximalisták? :)

(#9) misx: Voltam már rákényszerítve tapipados játékra (Az a fránya egyetem, elfelejtettem egeret vinni... ;] ), nevezetesen MW2 Multi, és ugyan kész szenvedés az elején, átmenet nincs a célzásban (vagy pontosan és lassú sebességgel célzol 0 reflex lehetőség, vagy magasra állítva a szenzitivást, és nem célzol pontosan, de ha kell, hirtelen tudsz reagálni a dolgokra.) Nehéz, de megszokható. RTS játék viszont felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#12) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis bemutató,én még mindíg azt mondom fölösleges egy notebookba brutális hardvert rakni,arra ott van az asztali gép.A notebook alapvetöen nem játékra lett ktalálva

duree54

(#13) Thome válasza Duree (#12) üzenetére


Thome
addikt

Megoszlik a vélemény, vázolom a saját nézetem: Azért vennék PC helyett Lapost játékra (erősebbet, Pl Lenovo Y560) mert ha lanpartikra jár az ember (elég gyakran jártam az elmúlt fél évben) sokkal egyszerűbb cipelni a 3 kilót, mint a 30-at. Helytakarékos. Hálózati áram nélkül is működik (egy darabig :DDD ), keveset fogyaszt. Ez kompenzálja az árát.

Természetesen mindenkinek más a véleménye, ezen felesleges vitázni.

Van, akinek munkára kell /Itt Thinkpadok leginkább a nyerők/, van, akinek csak irodai felhasználásra, és van akinek játékra (Hasonlóan gondolkodás mint én).

[ Szerkesztve ]

(#14) sith7


sith7
nagyúr

Jó cikk lett, gratula :C :R

Mondjuk ennyi pénzért én sose vennék notebook - ot, amikor ennyiért már ultra asztali pc - t lehetne venni :))

(#15) macilaci78 válasza Thome (#13) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hálózati áram nélkül is működik (egy darabig :DDD )
Kb addig, hogy a Te már futtatod a szervert, mire a többiek kitalálták, melyik lyuk a Tied az elosztóban. ;]

Az egeres témára meg: 20 perc játékért nem fogok előkotorni egy nyamvadt laptopot sem a Nyíregyháza-Miskolc vonalon csak azért, hogy eltereljem a figyelmem az utazóközönségről. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#16) Thome


Thome
addikt

(#14) sith7: Köszönöm, igyekeztem! :R

(#15) macilaci78: Egyetértek veled, csak abban nem, hogy én még 20 percre sem venném elő a notit. Pláne nem utazás közben. Azt már csak kibírja az ember... :D

(#17) sith7 válasza Thome (#16) üzenetére


sith7
nagyúr

A tény, az tény :R

(#18) Vidala válasza sith7 (#14) üzenetére


Vidala
senior tag

Én is egy darabig hasonló elveket vallottam, mondjuk nem ennyire szélsőségesen.
Viszont eljött az életemben az a pont, amikor a desktopom lecseréltem egy notira, és nem bántam meg, sőt. Mostmár szinte nem is tudnék mást elképzelni.
Ehhez persze kellett az is, hogy ott tartsanak végre a mai notik, mint ahol, és persze némi plusz zseton. Viszont nem tudok betelni a relatív kis méretével - legalábbis egy desktophoz képest (16,4"-es) - a komplexitásával, és a tudásával, sőt.
Ugyan én nem játékos gépnek vettem, hanem inkább egy multimédiás masinának, de az i5-560M a GT 425M-el elég kellemes páros egy kis játékhoz is.

CoVboy Forever!

(#19) agemate


agemate
addikt

Hiánypótló, régóta vártunk rá! :R

(#20) Misi1979


Misi1979
őstag

A hp enyv envy szeriaja azert picit hianypotlo, elegans, uzleti es picit gamer is:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#21) sith7 válasza Vidala (#18) üzenetére


sith7
nagyúr

Kinek a pap ... :))

(#22) Vidala válasza sith7 (#21) üzenetére


Vidala
senior tag

Így van :K csak más szemszöget is akartam mutatni...

CoVboy Forever!

(#23) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó cikk, grat! :) Én magam egy Y560-at szeretnék venni, bár komolyabbat a cikkben ajánlottnál (i7, 6GB RAM).

mp

(#24) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Alsó / közép kategóriába megemlítettem volna a szandit, ami kb 5450 szinten van, szerintem nem elhanyagolható. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#25) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük a cikket, elég széles választék van :R
Asus párti vagyok, de kimaradt a Toshiba noti, ami ár érték arányban még megfizethető :)

Dave666

(#26) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Szép összeállítás,de hiányoltam az elejéről a Toshiba Qosmio X500-as sorozatát,ami nem új,a régebbiek is komoly cuccok voltak,a legutolsó 143-as pedig igen ütős DTR laptop lett,ez a maga 18.4"-os full HD kijelzőjével már tényleg kivált egy asztali gépet.
Hogy kiknek kellhet ilyesmi?Mint pl.nekem,aki havi kb.350 órát dolgozik-azaz a "fél életét",és egyben akarja tudni a cuccait,amit hordozhat is.Nekem is volt egy komoly asztali konfigom és külön egy gémer laptop,amit a melóhelyre hordoztam.Adataim hol itt,hol ott,a laptop annyira azért nem volt "gémer",hogy komoly játékot is tudjon.Így eladtam mindkettőt,meg pár apróságot,így vettem egy DTR lapost,mindenem egyben van,hordozhatom is.
Egy kisebb vagyon az igaz,de nem bántam meg.

(#27) domi007


domi007
őstag

Az ATi 5165 az középkategória, de a 6470 már alsó?
Ennyire elcseszték a számozást ATiék? :Y :F

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#28) molnarpeter válasza domi007 (#27) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ami nem tízesre végződik, az ált. nem az, aminek látszik (ugyebár az 51xx-ről gyengének néznéd). Itt vannak benchmark eredmények ;)

mp

[ Szerkesztve ]

(#29) domi007 válasza molnarpeter (#28) üzenetére


domi007
őstag

:R :R :R

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#30) sith7 válasza Vidala (#22) üzenetére


sith7
nagyúr

Mint mindenkiét, így a Te véleményedet is tiszteletben tartom :R

(#31) t-bali3


t-bali3
senior tag

Szia!

Kicsit alaposabban is áttanulmányozhattad volna a piacot. Kimaradt pl az MSI GX660 (igen ez van nekem, nem fényezni akarom, de azért bőven ideillik...), ami azért bőven befért volna a csúcs és a felső kategória közé a legalacsonyabb áron. Alienware gépek is kaphatóak itthon ha jól tudom, bár lehet, hogy nem hivatalosan.

Szóval egész jó próbálkozás, de 1 nap olvasgatás után 10-ből 8-an összeállítanak egy hasonló listát.

(#32) Thome válasza t-bali3 (#31) üzenetére


Thome
addikt

Valóban, igazad van ez kimaradt (én sem látok minden notit meg, már ne haragudj meg), bele is dobom!

"Szóval egész jó próbálkozás, de 1 nap olvasgatás után 10-ből 8-an összeállítanak egy hasonló listát."
Minden bizonnyal.

[ Szerkesztve ]

(#33) Boxi88


Boxi88
őstag

Nagyon jó cikk lett! Nagyon ügyesen összeszedted! :C

Nekem legjobban ez tetszik:

(#34) t-bali3 válasza Thome (#32) üzenetére


t-bali3
senior tag

Bocsánat ha esetleg bántónak tűnt a hozzászólásom (rossz napom volt ma) természetesen no offense :R (építő jelleggel írtam mindent)

Attól függetlenül, hogy én is követem az új noti megjelenéseket jól esik elolvasni, rágódni rajtuk, ezért is olvasom el és látom értelmét a hasonló cikkeknek.

(#35) bacsis válasza misx (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

(#36) Tomessz85


Tomessz85
tag

Gratula a cikkhez ! jó volt informálódni belőle !!!! :C :C :C

Kíváncsi leszek ,hogy a sandy széria mennyire fog vagy tud majd beleszólni ezekbe a sorrendekbe.... ;)

(#37) goodboy007


goodboy007
senior tag

Jó cikk, de ezt hiányoltam :C!

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#38) molnarpeter válasza goodboy007 (#37) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy kereskedelmi forgalomban van már ez a vas?

mp

(#39) szőröscica


szőröscica
addikt

Akartam venni egy laptopot, és szomorúan láttam, hogy mindenhol ez a kurva 1366*768 van erőltetve. Lassan egy netbook nagyobb felbontású lesz függőlegesen.

(#40) mad1 válasza szőröscica (#39) üzenetére


mad1
veterán

Szerintem azert hogy ne legyen annyira leterhelve a m.gpu.
Igy legalabb sok fps lesz es talan elsimitas is rakerulhet 1-1 jatekra.
Amugy ki lehet kotni moncsira vagy tv re... a vga vagja a full hdt.

Ne szemetelj ! = Steam

(#41) Thome válasza szőröscica (#39) üzenetére


Thome
addikt

Vegyük például az ASUS G53JW-t. HD Ready felbontás + GTX460M = Garantáltan minden elfut maximumon. /Nekem meg nem hiányzik a FullHD, akármennyire nyomják :B /

(#34) t-bali3: Semmi gond! :R

(#42) szőröscica válasza mad1 (#40) üzenetére


szőröscica
addikt

Kit érdekel mennyire van leterhelve a mobil gpu, ha már a netezést is kényelmetlenné teszi lassan ez a felbontás?

(#43) Vidala válasza szőröscica (#39) üzenetére


Vidala
senior tag

Vannak azért mostmár szép számmal nagyobb felbontású notik is, csak a jobb panel árát is megkérik általában. Eddig az volt a trend, hogy a csak 16-17-es notiktól felfelé volt inkább nagyobb pixelszám, mondjuk 900p vagy 1080p, de épp a minap láttam FullHD-s 15,4"-est is már. Ha konkrét típus is érdekel, mondhatok egyet-kettőt, bár elég gyorsan lehet találni is.

CoVboy Forever!

(#44) misx válasza bacsis (#35) üzenetére


misx
senior tag

Betegek mindig akadnak. :P De a casual juzert azért megnézném. :DD

(#45) pittinger


pittinger
csendes tag

halihó

kis segítséget kérnék! tudna nekem valaki egy oldalt ajánlani, ahol a lenovo gépet megtudom rendelni, mert nézegettem, de nemtudom, hogy melyik megbízható!

Előre is kösz!

(#46) molnarpeter válasza pittinger (#45) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

(#47) leonejoci2


leonejoci2
tag

Jó kis leírás!! :C

Ne verj át, mert én sem teszem!Előreutalás ill. előre postázás csak annak akivel már bizniszeltem!

(#48) Crob


Crob
tag

aspire 5742zg-t szeretném azért megvédeni, nem egy top gép, nem is a legújabb, de arkham city gyönyörűen fut rajta natív felbontásban, nem is minimumon, F1 2011 dx11-ben majdhogynem fullon, Skyrim is elsétált rajta szépen, de minimumon még a BF3t is végigtoltam vele... jó kis gép volt ez, én 98-ért vettem, annyiért meg főleg :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.