Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Ez a kialakítás sosemem volt a szívügyem, ennél egy hp-os alacsony profilú hűtő is sokkal lassabban telik meg szösszel.

Őssz.:130g anyag?

A régiek 450-800g körül voltak, gondolom ennek semmi köze nem lehetett, az értékelhető teljesítményhez?! ;]

[ Szerkesztve ]

(#2) Cifu válasza #16939776 (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Engem is ez a 130g ütött szíven... Ez kb. a 45W-os procikra elegendő, de ott is csak jól szellőző házban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) GAI válasza #16939776 (#1) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog (1)

Na igen, "azokban még volt anyag" :) Kellett is, mert heatpipe nélkül a hőelvezetés nem volt túl jó (a lamellák teteje hideg volt akkor is, ha forrt alatta a proci). Ráadásul az "ultra quiet" jelző is csak a korabeli gyári hűtőkhöz mérten volt indokolt. Épp nemrég tettem szert egy bontatlan Zalman FS-C77 hűtőre, ami ennek a dizájnnak a csúcsa. Mai füllel inkább az "olyan hangos, hogy nem lehet megmaradni mellette" jelzőt használnám rá, legalábbis maximális fordulaton :) Leszabályozva viszont nem fúj eleget, így a rossz hőelvezetéssel együtt nem túl hatásos. Nem hiába állt rá később a Zalman is a heatpipe-os megoldásokra. Efölött a koncepció fölött rég eljárt az idő. Főleg ilyen "ultra light, low-cost" kiadásban, mint a hírben szereplő termék :)

(#4) Taranti válasza Cifu (#2) üzenetére


Taranti
senior tag

És ugyanez Zalman kiadásban 240g :P CNPS90F
Mellesleg szintén fillérekért.

Aztán LCPower Cosmo: [link] Ez már majdnem drága! ;]

És még Akasa ill. Silverstone is gyárt ilyesmiket, szóval van kínálat. De abban megegyeznek, hogy kb. 65W-ig jók.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) nubreed


nubreed
veterán

Sosem szerettem ezt a kialakítást, a Zalman idejében sem.

A cikkben szereplő cégről még sosem hallottam, lemaradtam valamiről?

Egyébként pedig abszolút a témába vág, a cikk tartalmát képező hűtő nem lehet sokkal jobb ennél: [link] :) :DDD

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#6) Cifu válasza nubreed (#5) üzenetére


Cifu
nagyúr

A Raijintek egy viszonylag új márka, 2013-ban alapították, gyártanak léghűtéseket, vízhűtéseket (OEM-ek gyártmányai) illetve házakat. Itthon talán leginkább a Morpheus custom videókártya-hűtésükről ismertek (nekem is ilyen van az R9 390-esemen).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) Feketelaszlo válasza #16939776 (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

A lefogatók elhelyezkedéséből és a megadott méretekből ítélve sokkal kisebb, mint az eredeti. Ez indokolt lehet, hiszen annak egyik fő problémája volt, hogy egy-két alaplapon rálógott a RAM slotra vagy más csatlakozókra is.

(#8) DeltaPower válasza Feketelaszlo (#7) üzenetére


DeltaPower
őstag

Némelyik gyengébben tervezett 939 lapnál (pl. K8N Neo2) még a VGA slotra is majdnem.

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#9) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Ó, istenem régi szép idők, amikor még a Zalman CNPS-7000Cu-val tuningolt P4-et hűtöttünk....

(#10) Viktor77 válasza zsoltee10 (#9) üzenetére


Viktor77
titán

:K

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) zsoltee10 válasza Viktor77 (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

Jó ég, 14 éve regisztráltunk. :K

többiektől bocsánat az offért... :R

[ Szerkesztve ]

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Azér az említett Zalaman hűtőkben sokkal több anyag volt.

(#13) mekker


mekker
őstag

Ha már lowprofile, akkor LC CC-94, de ha nem létszükséglet a lowprofile, 3250Ft-ért már jól működő, halk heatpipe-os hűtőt kapunk, ami stock i5-ig elvisz mindent.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#14) flymi válasza Cifu (#6) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Még laptop hűtőt is. :K

Ezt a terméket viszont kihagyhatták volna, nem sok értelme volt életre hívni, de leginkább semmi...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#15) flymi válasza flymi (#14) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Gyors javítom magam, lapos hűtőt még nem. Hirtelen kevertem a deepcool-al... :B

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#16) stratova válasza Taranti (#4) üzenetére


stratova
veterán

Ez mondjuk a 60 mm-es magasságához mérten egész pofás:

(#17) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Gagyin néz ki de legalább nem hűt!

(#18) ceia válasza Taranti (#4) üzenetére


ceia
őstag

Az a Zalman jó, kár, hogy csak 3 pines. :O

        it's more fun to compute

(#19) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Tekintve, hogy nosztalgia, valamire emlékeztetnie kellene, de semmire nem emlékeztet ami akár hasznos lenne PC hűtés szempontjából, vagy esetleg esztétikus :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.