Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lauda


Lauda
félisten

Koszonjuk a cikket, nagyon szep videk! :R A tel mindig ilyen komoly arrafele? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2) odipapa


odipapa
senior tag

Szép- szép, de ha egyszer kijutok az USA-ba biztosan nem ez lesz az első számú célpontom.

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Varázslatos akárcsak az összes állam. Nagyon jók ezek a bemutatók!

(#4) talmida válasza kmisi99 (#3) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm fiúk! ;)

Lauda Igen, a tél mindig nagyon kemény. De gondolj bele, ott van Canada mellett.

IN GOD WE TRUST!

(#5) Lauda válasza talmida (#4) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, azt olvastam, hogy canadaban is jo hidegek a telek. :D

(#6) Fücsök007 válasza talmida (#4) üzenetére


Fücsök007
őstag

Kb. Szeged térsége esik a Kanada-USA határra ha jól tudom,(a keleti felére értve) tehát annyira azért nem mondható északi térségnek.

(#7) Lauda válasza Fücsök007 (#6) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy dolog, hogy milyen szelessegi koron fekszik. A domborzat es meg ezer millio dolog szamit. Nem veletlen mondjak chicago-t a legszelesebb varosnak, mert az eszaki szel akadaly nelkul hatol le egeszen odaig, vagy pl. texasban rengeteg a tornado, vele azonos szelessegi koron fekvo helyeken meg megsincs. Magyarorszag a karpat medenceben fekszik, az megved minket sokmindentol, szoval eleg eros volt ez az osszehasonlitas.

(#8) Fücsök007 válasza Lauda (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

Ennek nem mondtam ellent, csak önmagában a szélességi körét határoltam be, amit meg írsz, az abszolút így van. :K

[ Szerkesztve ]

(#9) tdk.112


tdk.112
aktív tag

Köszi a bemutatót, nagyon tetszett!

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#10) talmida válasza Lauda (#7) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Pontosan. :K

tdk.112 köszönöm, hogy időt szántál rá. ;)

IN GOD WE TRUST!

(#11) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Gyönyörű hely! Az írás is jól sikerült. :R

(#12) Kaiku


Kaiku
senior tag

Gyönyörű a naplemente, a kép a két bamba Riskával pedig eszméletlen, könnyesre röhögöm magam tőlük :))

Az indián leány tánca a karikákkal pedig nagyon látványos :C :Y

[ Szerkesztve ]

(#13) talmida


talmida
Közösségépítő

Recon666, Kaiku, örülök, hogy tetszett, köszönöm! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#16) Duree


Duree
veterán

Gyönyörű hely,irigyellek érte.Mindenesetere köszönöm ezt a remek utleírást,és nem utolsó sorban a képeket is.

duree54

(#17) talmida válasza Duree (#16) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Köszönöm, hogy benéztél! ;)

IN GOD WE TRUST!

(#18) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

azta.. nagyon jól néz ki. :)

(#19) Harigata


Harigata
tag

Üdv!

Nagyon jók a képek. A mezőgazdaságról jut eszembe, a gabonát mennyire vegyszerezik és génkezelik arrafelé? Az USA-ban létezik még bio termesztés?

Valamint: milyen munkalehetőségek vannak arrafelé? Diplomás építészmérnökként van lehetőség az USA-ban dolgozni?

Köszi,
Péter

(#20) talmida válasza Harigata (#19) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szia Péter, igen, sajnos a szóját és a kukoricát génkezelik, :U de a burgonyáról is hallottam valami ilyesmit.

Persze, itt is nagyon népszerű a bio-termesztés. (Az ilyen termékeket drágábban adják.)

North Dakotában mindenféle munkaerőre nagy szükség van. :K Ott még jelenleg munkaerőhiánnyal küszködnek, ami elég nagy ritkaság mostanában. :D

Telomanikus ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#21) Lauda válasza talmida (#20) üzenetére


Lauda
félisten

Allitolag a burgonyat azert genkezelik, hogy ne menjen ra a krumplibogar, de nem biztos, hogy igy van. ;)

(#22) Harigata válasza talmida (#20) üzenetére


Harigata
tag

Talmida, azt megkérdezhetem, hogy te mikor mentél az USA-ba és melyik részen laksz?
Meg érdekelne hogy mennyi idő volt, amíg a szakmádban munkát találtál. Mi kell ahhoz, hogy az ember állandó munkavállalási engedélyt kapjon?

Köszi,
Péter

(#23) talmida válasza Harigata (#22) üzenetére


talmida
Közösségépítő

'97-ben költöztünk ki. Észak-Nyugat Floridában lakom.
Nem a szakmámban dolgozom, de ez a saját döntésemen múlt. :B Ha jó szakmád van, hamar elhelyezkedhetsz benne. :B

Mi kell ahhoz, hogy az ember állandó munkavállalási engedélyt kapjon, vagyis zöldkártyát? Egy jó munkahely, akik megkérik neked a zk-t vagy egy amerikai házastárs, vagy nyerned kell a zk-lottón. :D

IN GOD WE TRUST!

(#24) Harigata válasza talmida (#23) üzenetére


Harigata
tag

Köszi a választ.

Mi a helyzet, amíg nem rendelkezem ZK-val? Ideiglenes munkavállalási engedély?

Majd utánanézek. Az oldalon fent van, amit belinkeltél?

(#25) talmida válasza Harigata (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Addig fekete munka van csak. Nincs olyan, hogy ideiglenes... :N

IN GOD WE TRUST!

(#26) Lauda válasza Harigata (#24) üzenetére


Lauda
félisten

Nezd meg mik a hianyszakmak az usaban. Ha az epiteszmernoki benne van, akkor talan van eselyed, hogy az elkovetkezo 100 evben kijutsz. Nagyon nehez, de persze nem lehetetlen.

(#27) Harigata válasza Lauda (#26) üzenetére


Harigata
tag

Valahogy csak ki lehet jutni. Vagy oda már születni kell?
Talmida te hogyan mentél ki és maradtál ott? (Már ha nem indiszkrét a kérdés)

(#28) talmida válasza Harigata (#27) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Mi ösztöndíjat kaptunk egy főiskolára. :B Különben a kérvény után kb egy év múlva kaptuk meg. Később az egyik gyülekezet segített a zk-hoz. De azt már itt intéztük.

Ha nem idegenkedsz a hidegtől, szerintem Dakotában nagy szükség lenne rád. :B Próbálj meg érdeklődni az interneten keresztül. Általában a helyi újságokban hirdetik az álláskínálatot. Arra kell reagálni..resume-t küldeni stb. ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#29) Lauda válasza Harigata (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Ki lehet, ha talalsz egy ceget aki intezi Neked a vizumot. De ehhez ki kell menned es szemelyesen megbeszelni, itthonrol semmit sem fogsz elerni. Ha ez megy, akkor kb 5-7 ev es kint vagy, de van aki 10 eve var a vizumra.

(#30) talmida válasza Lauda (#29) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ha jól számolom, én is 10 évet vártam rá. :K A nagyobbik fiam meg 13 évet. :W

IN GOD WE TRUST!

(#31) Harigata válasza Lauda (#29) üzenetére


Harigata
tag

Ez komoly, hogy kimegyek önköltségen és 5-7 év mire eldöntik, mi legyen? Ne már!
Azt mindjárt gondoltam, hogy itthonról felejtős. Nicsen USA-ban bevándorlási ügynök, akin keresztül gyorsabban lehet intézni az adminisztratív dolgokat?
Mert pl. Ausztráliában él magyar bevándorlási ügynök, aki rengeteg információt tesz közzé a honlapján. De ő is írta, hogy nem egyszerű.

Lauda, te is próbálkoztál/próbálkozol kijutni?

[ Szerkesztve ]

(#32) Harigata válasza talmida (#28) üzenetére


Harigata
tag

Fulbright-ösztöndíjjal mentetek ki?
A vízum dolog még mindig nem teljesen tiszta nekem. Ha már egyszer kijutottál, akkor tulajdonképpen feketén tartózkodtál kint 10 évig, míg nem kaptál ZK-t?

(#33) Lauda válasza Harigata (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Kimesz onkoltsegen, ha el tudod magad adni a cegnel, akkor hazajossz, a ceg meg elinditja Neked a vizumot. Majd varsz varsz es varsz, konnyen lehet, hogy orokke es sosem lesz vizumod. De szerintem 5-10 even belul kizart. Kvotak vannak szakmankent, hogy az adott evben arra a szakmara mennyi munkavizumot lehet kiadni, ha az betelt, akkor nincs tobb. Mit gondolsz hany ezer/tizezer epiteszmernok var a vizumara a tobbi orszagbol? Amikor sorra kerulsz, akkor kapsz, vagy nem, senki sem tudja, nem lehet reklamalni, max erdeklodni.
A bevandorlasi es mas ugyvedek csak a papirmunkat vegzik, amit be kell adni az adott hivatalba, meg elteszik a sok penzt, de semmilyen rahatasuk nincsen az adott intezmenyre amerikaban, nem tudjak surgetni az ugyeket es nem is erdekuk, ok a penzt megkaptak, ezt jol vesd fejbe. Ausztralia sokkal konnyebb, oda nagyon kell a munkaero, de nem tudom mennyi az atfutasa.

En mashogy probaltam, de nem egyszeru sehogy. Tulsagosan alacsonyak a berek ebben a kategoriaban, ami szamomra elerheto, meg nyelvet is kene meg tanulnom. Ha ki tudnal jutni, Neked igen jo penzed lenne, ne kerdezd most mennyi, de sok.

talmida ez van sajnos. :)

[ Szerkesztve ]

(#34) talmida válasza Harigata (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Workscolarshipet kaptunk, vagyis le kellett dolgozni a tandíjat, lakbért stb. De az még jobb is volt, mert emiatt azonnal megkaptuk a SS#-t (social security number), ami nélkül nem lehet dolgozni.

Amint ösztöndíjat kap valaki, azonnal intézik a tanuló-vízumot is. :K Én egy percet sem voltam feketén. A "fehérség" hátulütője viszont az, hogy míg "zöld" nem lesz az ember, :DDD nem dolgozhat. :( Magyarul, ha mindent hivatalosan intéz az ember, akkor meg van kötve a keze, mert, ha fekete munkát vállal közben, akkor elveszti a zk megkapásának a lehetőségét is. Szóval, ha azt meg tudod oldani hosszú trávon, mondjuk tíz évig, hogy valaki eltartson a várakozási idő alatt, akkor OK.

Bocs Lauda, de azért szerintem nem ennyire rossz a helyzet, mint, ahogy leírtad. Abban viszont egyetértek, hogy jobb, ha rosszabbra számít valaki. :B Ha kijut pl tanulni munka-ösztöndíjjal, akkor onnantól gyakorlatilag a saját ügyességén múlik, hogy el tudja-e adni magát. Én ismerek valakit, aki a tanulóévei alatt elhelyezkedett, mint web designer és a cég 2 hét alatt elintézte neki is és a családjának is a ZK-t!! Komolyan! Szóval, ha ügyes valaki és bizonyít, akkor könnyen megy. :K

IN GOD WE TRUST!

(#35) Lauda válasza talmida (#34) üzenetére


Lauda
félisten

O munkavallalasi vizumot kerdezett, nem hiszem, hogy barmiben is valotlan irtam volna neki.
Tanulovizomrol szo sem volt, arrol en nem tudok nyilatkozni. :)

(#36) talmida válasza Lauda (#35) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Jaj, meg ne haragudj, csak azt akartam mondani általánosságban, hogy nem feltétlenül tíz év a várakozási idő. :B ;) Amúgy az én hozzászólásom is elég félreérthető, mert azt írtam, hogy nem dolgozhat a várakozási idő alatt, ugyanakkor az iskola mellett meg dolgozhat. :DDD Csak látszólagos az ellentmondás, ui mást nem dolgozhat, csak, ami a zk kérelemben föl van tüntetve. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#37) Lauda válasza talmida (#36) üzenetére


Lauda
félisten

Dehogy haragszom meg, szo sincs errol. :) En vegig a munkavallaloiban gondolkodtam, mert azt kerdezte. Az az epiteszmernok meg nem egy annyira ritka szakma, hogy ne lenne vele dugig a varolista. Csak azert probalom figyelmeztetni, mert az ugyvedek is mondanak fut fat es nem igazan lesz beloluk semmi. Nekem is igerte egy brooklyn-i ugyved, hogy 2-3 ev alatt megjon a vizum, nekem az autoszereloire tudna elinditani a letelepedest, ha akarnam, de a budos eletben nem jon meg ennyi ido alatt, talan sosem. Ja es erre elkerne 5500 dollart. ;)

(#38) talmida válasza Lauda (#37) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Igaz, hogy soknak tűnik az a pénz, de, ha megkapnád a zk-t, utána hamar vissza tudnád nyerni. :B Egyébként, ha hivatalosan, ügyvédi úton van elindítva a dolog, akkor majdnem biztosra veheted, hogy meg is kapod. :K Mellesleg az egyik fiamnak is több, mint tízezer dollárba került, mert valami adminisztrációs hiba miatt kétszer kellett kérvényeznie és emiatt ügyvédet fogadtunk. :B

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#39) Harigata válasza Lauda (#37) üzenetére


Harigata
tag

5500 dodó az ügyvéd tiszteletdíja? Az derék. Ezt az összeget átlag magyar ember nem tudja kifizetni, az biztos. :(

(#40) Harigata


Harigata
tag

Talmida, létezik munkavállalói ösztöndíj?

(#41) Lauda válasza talmida (#38) üzenetére


Lauda
félisten

Megkapom, kerdes, hogy mikor? Varjak 5-10 evet arra, hogy majd hatha megkapom? Addig mit csinaljak? Hogy epitsem az itthoni eletem, hogy aztan 5-10 ev mulva dobjak el mindent es mindenkit, majd kezdjem elorol? Vicc az egesz. :)

Harigata Nekem ennyit mondott kb 3 honapja. Ezt 3 reszletben kell megfizetni es akkor lesz egy ugyszamod, hogy o elinditotta a folyamatot. Utana senki sem tudja mi tortenik es mikor. Az se biztos, hogy rabolintanak, tulajdonkeppen azt csinalnak amit akarnak.

[ Szerkesztve ]

(#42) Harigata


Harigata
tag

Talmida, még egy kérdés (hogy tovább bombázzam a topicot kérdésekkel):

Van ismerősöd, aki Ausztráliában él? Összehasonlítva Ausztráliát és az USA-t, melyikben érdemesebb munkát vállalni, letelepedni? Mert mindkét országban elég szigorú bevándorlási pontrendszer működik. Éghajlatot tekintve elég sok a differencia. A társadalmi, életmódbeli különbségeket meg nem ismerem.

(#43) Harigata válasza Lauda (#41) üzenetére


Harigata
tag

Én azt nem értem, miért így működik ez a bevándorlási cirkusz. Egyébként mint minden másnál, itt is a célkitűzés a legfontosabb. Aki ki akar jutni akár (jelen esetben) az USA-ba, az így vagy úgy, de kimegy és dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#44) Lauda válasza Harigata (#43) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt en se, de ez az usa, barmit megtehetnek es meg is teszik. Esszeruseget ne is keress. Nem csodalom azt a 15-20 millio feketemunkast, ha egyszer nincs lehetoseg/vagy igen nehez a hivatalos ut.

Senki se mondta, hogy nem lehet kimenni.

[ Szerkesztve ]

(#45) talmida válasza Harigata (#42) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Van ugyan egy ismerősöm Ausztráliában, de mégsem tudom összehasonlítani a két országot. Kevés az információm. :B

IN GOD WE TRUST!

(#46) Harigata válasza talmida (#45) üzenetére


Harigata
tag

Köszi. Boldog Karácsonyt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.