Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Nórika

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Aranyosak a gyerekek, csak nekem nincs turelmem....

ilyen esetben en is ugy viselkedek mint a kollegaid. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:C :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#3) celeron


celeron
senior tag

"És monda: Bizony mondom néktek, ha meg nem tértek és olyanok nem lesztek mint a kis gyermekek, semmiképen nem mentek be a mennyeknek országába.
Aki azért megalázza magát, mint ez a kis gyermek, az a nagyobb a mennyeknek országában. És a ki egy ilyen kis gyermeket befogad az én nevemben, engem fogad be.
A ki pedig megbotránkoztat egyet e kicsinyek közül, akik én bennem hisznek, jobb annak, hogy malomkövet kössenek a nyakára, és a tenger mélységébe vessék." (Máté,18,3-6)

Hirtelen ez a rész ugrott be a Bibliából, nem véletlenül.
Köszönöm az írást,rendkívül tanulságos volt, és ebből is látszik hogy jó ember az aki írta. Számomra elszomorító dolog, hogy a mai 12-13 évesek már kezdik az "életet", minél nagyobbnak akarnak látszani, és elveszítik a legszebb dolgot ami történhet velük, a gyermekkort. Mert azt már ha elvesztik semmi nem hozza vissza.
Amikor olvastam a sorokat, eszembe jutott, hogy gyermekkorban mennyire tud szerelmes lenni az ember, és milyen tisztán tud szeretni, nincsenek kétségek csak a tiszta szeretet. És visszagondoltam, hogy én gyerekkorom óta, igazából egy barátnőmbe sem voltam szerelmes, és nem is tudom már elképzelni hogy az legyek. Mit nem adnék, ha csak egy fél órára megint érezhetném, megint. Ijesztő dolog felnőni, vissza akarok menni. :)

(#4) psyho85


psyho85
aktív tag

Hallottam valami ilyesmit, hogy akit szeret a Jóistenke, azt megőrzi örökre gyereknek.

Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

(#5) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm a hozzászólásokat. :)

"Ijesztő dolog felnőni..."
Részben igen, hiszen elfogy a búra, amely véd, jönnek az élet pofonjai csőstől.
Azt viszont nem mondta senki, hogy muszáj megkomolyodni, muszáj elfelejteni játszani. Én ma is egy nagy gyerek vagyok, és nem zavar, ha ezért sokan kinevetnek, rosszabb esetben bolondnak néznek.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#6) PH-User válasza psyho85 (#4) üzenetére


PH-User
addikt

Belga? :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#7) negyedes válasza Vakegérke (#5) üzenetére


negyedes
addikt

jönnek az élet pofonjai csőstől

de meg hogy, de en ilyenkor erzem azt, hogy igazan elek

kiskoromban is mindig felnot akartam lenni es most, hogy felnottem(mondjuk azt) nem akarok gyerek lenni ujra :N

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#8) lesaux válasza negyedes (#1) üzenetére


lesaux
veterán

Aranyosak a gyerekek, csak nekem nincs turelmem...
Nekem sincs. Pedig van két fiam. :)

(#9) dfdfdf


dfdfdf
őstag

Én imádom az ilyen kislányokat én is szeretnék egyszer egy ilyan aranyos élettel teli kislányt :B

(#10) Lenry


Lenry
félisten

ilyen kislányt szeretnék. csak őt Noéminek fogják hívni :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#11) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az újabb hozzászólásokat. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Aranyosak az ilyen csöppségek, de egy idő után elfárad az ember a hallgatásukba. Akkor már idegesítő. Egyetlen ellenszer - ahogy te is tetted - beszélgetni kell velük. Aztán ha nehéz kérdést kap, talán visszafogja a lendületet.

(#13) Goose-T


Goose-T
veterán

Voltunk múlt héten a párommal a keresztfiánál, most volt három éves. Vittünk neki ilyen Ikeás favonat-készletet, olyan jól eljátszottunk vele, én legalább annyira élveztem, mint a kissrác. :D

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#14) Vakegérke válasza potyautas (#12) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igen, beszélgetni kell velük, így könnyen lecsapolható a fölös szóáradat. Egy kis rafinériával megfelelő mederben tartható a beszélgetés, arról nem is beszélve, hogy elősegíti a gyerek logikai, probléma megoldó készségét, lásd a törött ablak esete. Még pár ilyen tracsi, és már ő talál ki olyan megoldást valamely problémára, hogy még a felnőttek is elcsodálkoznak.
Terelgetni lehet a tudományok felé is, vágyat lehet benne ébreszteni a tanulás iránt. Hogy is keletkezett az a szép felhő? Miért marad a levegőben a repülő? Miért marad a víz felszínén a hajó, holott acélból van? Számtalan érdekesség, csoda, amely csak arra vár, hogy felfedezze, megértse.
Az viszont tény, hogy türelem kell, méghozzá rengeteg.

Goose-T: Van érdekesebb dolog a világon, mint a játék? Hason fekve tologatni a kisautót, vagy favonatot, elfelejteni a napi gondokat, és jókat viháncolni klassz dolog.

Köszönöm, hogy elolvastátok. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) csibe1 válasza Vakegérke (#14) üzenetére


csibe1
addikt

Üdv!

Köszi az írást,megmosolyogtatott,jó kedvem lett tőle ezen a borongós délutánon. ;)

A történetről exbarátnőm kislánya jutott eszembe (Niki) kb egyidősek lehetnek.
Neki is egész nap járt a csöpp kis szája :D ,de ha foglalkoztam vele
akkor képes volt másfél órát is szépen csendesen eltölteni közös rajzolgatással. :)

[ Szerkesztve ]

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#16) Móci


Móci
addikt

Öröm volt olvasni az írást, köszönet érte!
Remélem nekem is lesz egyszer gyerekem ( nem egy, kettő! ). Bár lehet azért is várom annyira, mert én is szívesen legóznék, villanyvasutaznék vele/velük.

Én nemrég jártam hasonlóan, bár akkor a számítógépről kérdezett a kislány, ugyanis éppen valamit állítgattam a család gépén. Hasonlóan el tudtam vele beszélgetni, s amikor rám nevetett, nagyon örültem. Jó érzés volt, na.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) nem_tom


nem_tom
őstag

Aranyos kis történet, jó volt olvasni. :)

(#18) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm nektek is. :)

Aki gyerekkel bánik, gyerekkel beszél, gyerekkel játszik, annak gyerekké kell válnia. Muszáj. Nem hátrány, inkább köszönhető a sorsnak, ha képesek vagytok rá.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) nem_tom válasza Vakegérke (#18) üzenetére


nem_tom
őstag

Nem próbáltam még, de úgyis ráérek. :D

(#20) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Felvidított ez a rövidke mese a szokásos színvonalon. Jó érzés volt elolvasni. :C Remélem annyi idősen én is "olyan" leszek mint te, és nem fásulok bele az addigi melós életembe.

(#21) Vakegérke válasza Nordic (#20) üzenetére


Vakegérke
veterán

A csodák világa téged is körülvesz. Érzed? Bizonyára igen.
Ne hagyd, hogy meghaljon benned a gyerek. Ennyi a titok, és nem több.
Nézzenek bár bolondnak, játsz kedvedre. No persze ha inkább komoly felnőtt akarsz lenni, annak is megvan a jutalma. Szerintem viszont sokkal jobb megmaradni gyermeknek.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#22) szablya


szablya
tag

Én is szeretem a gyerekeket, de a sok gyerek már az idegeimre megy, volt időm tapasztalni.

Meg amikor ismerősék gépét kellett szerelni, másfél órán keresztül két velem egy idős csaj meg két kissrác rendíthetetlenül mondott a szobába, meg közbe zenéltek, zörgettek, kiabáltak, hát én nagyon komoly fejfájással támolyogtam onnan haza... :(((

Jó ember az, akinek ekkora szíve van :R

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#23) kzoard


kzoard
csendes tag

Hát, nekem valahogy ez a korszak kimaradt az életemből...Mármint a Nóri-féle. De persze mindennek megvan az oka, sajnos ennek is. Van -e szörnyűbb dolog a világon, mint az elrontott vagy akár nem létező gyermekkor?
Meglehetősen fiatal vagyok (XX alatti), de ha gyereket látok, egyszerűen ideges leszek, elkezdek feszengeni. :((( Ki tudja, talán az irigység... Mindenesetre sajátos(?) kapcsolatom van velük. Bármikor találkozok eggyel (pl.: buszon, váróteremben, stb...), rájuk mosolygok és megnémulnak. Ilyen rusnya volnék? :B :W

[ Szerkesztve ]

(#24) elithun


elithun
őstag

Aranyos történet. :)

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#25) Prof01 válasza psyho85 (#4) üzenetére


Prof01
veterán

Úgy tudom, h nincs Istenke és Jóistenke, hanem Isten van. Jézust szokták becézni Jézuskának, nem? :U :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#26) sladka_pani válasza PH-User (#6) üzenetére


sladka_pani
aktív tag

Eredetileg Heltai Jenőtől származik :)

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#27) sladka_pani


sladka_pani
aktív tag

Egyébként nagyon tetszett a történet, végig mosolyogtam és jó kedvem volt miközben elolvastam. Ilyenek a kisgyerekek, mosolyt csalnak az arcunkra!

...nem mondtuk el, nem hangzott el, mit jelent az Oi! Oi! Oi!...

(#28) Hiftu válasza Prof01 (#25) üzenetére


Hiftu
senior tag

Prof:
Ne legyél ennyire merev. Mindenkinek szíve joga, hogyan nevezi.
(Mondhatnám azt, hogy mindenkinek a saját Istene a lelkében hordozott ideál kivetülése.
De ez kicsit visszavisz a többisten hithez. És eléggé off topic.)

Egyébként a történet nagyszerű. Jó ember vagy Te Vakegérke.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#29) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Köszönöm az újabb hozzászólásokat. :)

Sokszor Istenkét írok én is, korántsem azért, mert lekicsinylem az Urat. Inkább kedveskedő becézés.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#30) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

A gyerekek ilyen korban nagyon érdeklődőek és ez nem is baj. Kíváncsiak a körülöttük lévő világra és kérdezz-felelek formájában tanulják meg a dolgok valódi jelentését, működését, ... . :K

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#31) Vakegérke válasza madmaxxx (#30) üzenetére


Vakegérke
veterán

Pontosan. Ha viszont a felnőtteknek nincs türelmük válaszolgatni, az bizony baj.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#32) madmaxxx válasza Vakegérke (#31) üzenetére


madmaxxx
senior tag

Nagyon szívesen. :C
Én is köszönöm az újabb remek írást. :R

[ Szerkesztve ]

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#33) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Bájos dolog az ilyen :)
Azért meg, hogy leírtad köszönet jár :R :)

when the sun shines, we'll shine together

(#34) Vakegérke válasza mexicanraven (#33) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) sKata™


sKata™
csendes tag

Jaj, hát ez nagyon aranyos volt:) Imádom a kis fecsegő piciket. Nekem is van egy unokahúgom, 5 éves, ő is pont ilyen:)

Hallgassátok meg ezt.

(#36) Vakegérke válasza sKata™ (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Meghallgattam, tündéri a kiscsaj. :K

Tudod, engem kétféle emberke talál meg nagyon hamar. Az egyik a gyerek, a másik a lökött. Mintha vonzanám őket. Gyerek példát most olvastál, és ha érdekel a lökött példa, kutakodj a blogomban a címlapos írások közt.

Persze tény, hogy fura fazon vagyok, és ha kíváncsi vagy rám, bemutatkozó írásom kapcsán megláthatsz, csak el ne riadj.

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#37) sKata™ válasza Vakegérke (#36) üzenetére


sKata™
csendes tag

Szeretem a lökött és fura fazonokat:) Én is ilyen vagyok. Szeretek rácsodálkozni a dolgokra. Szeretek játszani. Különben mi értelme lenne élni?

(#38) Vakegérke válasza sKata™ (#37) üzenetére


Vakegérke
veterán

Megkönnyítem a dolgod: Lökött szeretet

Ez pedig jó példa rá, hogy milyen rugóra jár az agyam.

Na jó, önreklám vége. :B

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) sKata™ válasza Vakegérke (#38) üzenetére


sKata™
csendes tag

Elolvastam mindkettőt. (És szépen sorjában minden mást is fogok, amit írtál:) ) Komolyan, ehhez már tényleg nagy tehetség kell. Irigyellek:)

(#40) Vakegérke válasza sKata™ (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm szépen. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) kiskökörcsin


kiskökörcsin
újonc

Ne haragudj,de még csak most olvastam el ,amit már jó pár hónapja ajánlottál. Annyira bamba vagyok,hogy nem vettem észre a linked! :) Igen, jól gondoltad elnyerte a tetszésem, sőt sokkal nagyobb betekintést kapunk a gyerekek világába..az enyém inkább leíró jellegű ..
Köszönöm a történetet ! :)
Minden jót: Adri

(#42) Vakegérke válasza kiskökörcsin (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Csodálatos történet volt, végig mosolyogtam az egész írást :K
Örülök, hogy megosztottad velünk, és igazán nem is tudok mit mondani rá... csak mosolyogni tovább. Az biztos, hogy jó érzésekkel zárom így a mai napot. :)

(#44) Vakegérke válasza Szten Márs (#43) üzenetére


Vakegérke
veterán

Látod, ha nem akadsz rá, mit vesztettél volna? ;)

Köszönöm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#45) Expulso válasza Vakegérke (#5) üzenetére


Expulso
tag

"Azt viszont nem mondta senki, hogy muszáj megkomolyodni, muszáj elfelejteni játszani. Én ma is egy nagy gyerek vagyok, és nem zavar, ha ezért sokan kinevetnek, rosszabb esetben bolondnak néznek.."
maximális tiszteletem.

nagyon szép írás lett, öröm volt olvasni :K

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#46) Vakegérke válasza Expulso (#45) üzenetére


Vakegérke
veterán

Részemről az öröm, hogy elolvastad. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) Expulso válasza Vakegérke (#46) üzenetére


Expulso
tag

..Nórika történetét ma sem hagyhattam ki, ismét nagyon jót derültem :D

..ja hogy először is ma' olvastam :W

[ Szerkesztve ]

> ne menj még! míg benned van a zene.. a Te zenéd!

(#48) Vakegérke válasza Expulso (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vigyázz, még a végén minden írásomat elolvasod. ;)

Ezt az egyet hadd ajánljam szíves figyelmedbe.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) moonlight115


moonlight115
tag

Homlokráncokat kisimító,legörbült ajkakra mosolyt csaló írás. :K

Miért van az, hogy a 6 éves kislány a mama tűsarkú cipőiben botladozva felnőttet játszik?
A 14 éves, miközben szempilláit festegeti, 24 éves akar lenni?
A 40 éves, arcát kivakolva 20 évesnek szeretne látszani?
A 60 évesek meg visszavágynak gyermekkoruk világába. :U

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#50) Vakegérke válasza moonlight115 (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Vén korára jön rá az emberek többsége, hogy milyen jó volt felelőtlen gyereknek lenni. Éltek, de valóban éltek? Számtalan csodától fosztották meg magukat a felnőttség oltárán, a felnőttség látszatáért.

Én szerencsés vagyok. Egész életemet megosztottam gyermeki énemmel, és nem érdekelt, hogy ki nevet rajtam, ki néz le ezért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Nórika
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.